Fixa a flirt v mezičase

co1

co2

co3

co4

co5

co6

co7

co8

co9

A pak že mě muži nezajímají! Však ono to hned naskočí. Ještě pořád:

V té kavárně, kde jsem si jako jediný host dala pivo – tři piva, v lahvi – se mi osvětlilo, proč tak dlouho nepotkávám muže, kteří by mě zaujali. Se kterými bych naskočila na vlnu živoucího proudu, jako když z tulipánové cibulky na jaře vyrazí silný jasně zelený stonek. Cibulka tulipánu se řídí pocitem bezpečí. Krajina studená, zmrzlá a ponořená do tmy dlouhých zimních nocí, ta není ještě bezpečná pro růst, pro život venku. Ta krajina je pro tulipán cizí. Tulipán potřebuje pro růst záruku známého prostředí. A já se taky nedám dohromady s někým cizím na ulici, natož v baru. Ale akce, kterou pořádá někdo známý a kam přijdou lidé, které ten známý zná, to už je jiná. To už je záruka určitého bezpečí. To se mi večer potvrdilo bez ohledu na to, že z toho žádné rande nebude. Třeba příště. Nebo někdy nebo nikdy, smutná pro to nejsem a to je další výdobytek. Stát se mi to kdysi, zamrzelo by mě to přecejen. Dneska nemrzí, jen mě to potěšilo samo o sobě a beru to za hotové. Vyřízeno. Žádná očekávání, žádné myšlenky na cobykdyby ani na budoucí možné scénáře. Nic. Dokončenost bez lítosti. Přítomnost.

Jsem už nemilosrdná? Bezcitná? – Ne, to nejsem, protože jinak by se žádné vyskočení z cibulky včera nekonalo:

Sedíme vedle sebe. Mám jedinou informaci: Bude akci fotit a má Canon. Okamžitě mi naskakuje komunikativní nálada až chuť flirtovat.
„Mám tady Nikon!“ povídám provokativně, protože vím, že fandovství Canon vs. Nikon je stará písnička.
Najel na stejnou notu: „Pche, to snad ani nevyndavejte.“
Sedíme velmi blízko sebe. Až jsme se dotkli. V tu chvíli se mi zdá, že začínám slyšet jeho dech. Počkám deset vteřin a sundavám si svetr. Cítím přitom provokativní potěšení ze sebe; z toho, že flirtování mám v malíku.
Po chvilce vstává, aby něco vyfotil. Cestou se mi opřel o rameno. Může to být tím, že má opravdu dobrý foťák, těžký, a nezvedl ho dost vysoko. Ale nemusí, může toho jen využívat ve smyslu „hlavně nenápadně.“ Známe to. U sebe i u jiných… Přesunul se za mou židli a fotí. Celou dobu mi na tu židli zezadu tělem trochu tlačí. To je důvěrné. Důvod může být flirt, ale nemusí, může mít jen pocit důvěry a raději se opřít familiérně o moji židli než o židli někoho, s kým neprohodil ani slovo a neznají se.
V tu chvíli jsem si vzpomněla na Turecko a tamní obsluhu v restauracích. Turecká obsluha si vždycky ráda sáhne. Když se ženami nejde jiný muž. Tam jsem to na místě v decentní dámské společnosti okomentovala slovy: „Stejně jsme tady za kurvy!“

Jsem tady tak i dnes? Anebo až hodíme znovu řeč, nakonec mě pozve na rande? Vypadá to, že něco mezi námi skutečně běží. Zatím probíhá vystoupení a nemůžeme mluvit. Vystupující autor zpíval hodně vtipnou písničku, kde měl hlavní roli telefon a penis jako dva nejdůležitější atributy hlavního hrdiny. Vtom mě fotograf oslovil – ukázal si na stehno, na němž se mu v kapse kalhot rýsoval telefon, a řekl:
„Nechci se chlubit, ale…“
„A to je kterej z těch dvou?“ povídám pohotově.

Pohotová, to já jsem. K flirtu vždy připraven. Když je s kým. A vidíte, že bylo – proč by mi jinak říkal tuhle hlášku?! – Pak se lidi zvedali k odchodu. Já se divila, že už zavírají, nikdo jiný se nedivil, to víte, kavárna asi zavírá dřív než hospoda. Můj soused vyndal z tašky svou vizitku a položil ji přede mě. Nic neřekl. Proto se ho návodně ptám, co s ní mám udělat. Prý kliky a lajky, řekl obecně doztracena. Pak odešel s pořadateli.
Jiným ženám vizitku nedával ani se s nimi nebavil, ale já ho kontaktovat nebudu, pro mě to skončilo. Tedy nezačalo. Kdyby mi dal vizitku a řekl něco přímo mně, něco konkrétního, tak ano, ale podle mě to držel v rovině profesní a obecné. Sbírání fanynek na webu. Tak to beze mě. Sbohem, bylo to hezké. Pro tu chvíli.

Nakonec si říkám, jak vlastně působím na muže v takové situaci. Vytvořím svým chováním co? Vlídnou přátelskou lehce žertovnou atmosféru, takže se muž cítí dobře a – co? Jako kamarád? Jako opečovaný syn? Jako atraktivní pro tu chvilku? Nebo je to moc a jsem už válcující? Nebo je to snad málo?

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Comics. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

75 komentáře u Fixa a flirt v mezičase

 1. rulisa napsal:

  Ftipnost a pohotovost bývá charakteristická pro okamžiky, kdy je čověk uvolněný, protože se ho ta věc nedotýká. Není v ní zaangažovaný.
  On asi taky nebyl. Profík každým coulem.

 2. rulisa napsal:

  Hele, co jsem to napsala, to nebylo schválně, jakože pokus o ftip… :-)))

 3. ratka napsal:

  Podobně jako Ru, působí na mě profesionálně. Kromě toho… se mi stalo není to tak dávno, že jeden muž spustil takovou tu elektrizující smršť, úplně mě to překvapilo a pak jsme zjistila že má třetí ženu, a každá baba s ním cvičí. Protože se mu prostě ženské líbí a ony to cítí.

 4. ratka napsal:

  Tedy tím chcu říct, že to vůbec nic nemusí znamenat. Pokud si padnete s někým do oka…tak se bude chtít vidět, zajímat se co ten druhý dělá a tak, ale na elektrizující náhodné doteky ne. Ty jsou s kdekým nevhodným. :-)

 5. rulisa napsal:

  4
  No s kdekým ani náhodou…:-))

 6. ratka napsal:

  5. ale jo :-) víš jak to myslím, někým nevhodným pro vztah. tedy ehm děvkař pokud to přeženu… co to s ženami umí.

 7. rulisa napsal:

  6
  Nevím, ten mi právě nepřijde moc elektrizující, spíš odrazující.

 8. ratka napsal:

  7. myslela jsem že takový umí, jak se ženami. (dotek, pohled nevšímák,)

 9. rulisa napsal:

  No, umí, a je to na něm poznat. Navíc já na tyhle hry nejsem.

 10. Jirka* napsal:

  6,7) „…ten, co to s ženami umí“ – taky si myslím, že je to častěji odrazující – i naopak, když chlap narazí na takovou tu, co to s chlapama umí, tak se spustí neviditelný vykřičník, že tady není něco normálního a ten zájem má nějaké jiné pozadí :-) Bohužel výsledkem je často stav, kdy spolu válčí spousta vykřičníků na obou stranách, anebo naopak si obě strany vysvětlují chování jako naprostý nezájem, zatímco je jen předstíraný ze strachu, že budou převldat ty vykřičníky :-)
  Ještěže máme tu chemii… oblbovací :-)

 11. Jirka* napsal:

  P.S.: podobná situace, kterou mám v předchozím komentu na mysli, je vidět v tomhle klipu:
  https://www.youtube.com/watch?v=VPTK9e8YqIY

 12. 11 Jirko*
  Jéé, z toho klipu se mi chce i brečet.
  Ten film jsem neviděla.

  ratko
  ty máš hrozně výstižný popisy
  - ad 8 „dotek, pohled nevšímák“ :)
  ad 3 –
  „elektrizující smršť“ „a pak jsem zjistila, že… každá baba s ním cvičí. Protože se mu prostě ženské líbí a ony to cítí.“
  To mě ani nenapadlo! Přitom to tak funguje; ani mě nenapadne se bavit s někým, kdo je tuhej. S tím, co je víc na ženský, to jde snadno, kdežto s nějakým bez odvahy je to děsně namáhavý a nemám důvod takovou frustraci podstupovat.

 13. rulisa napsal:

  122
  Zas píšu – nevím. Protože si myslím, že mezi „je tuhej“ a „je na ženský, umí to s nima“ je staršně široká škála mužských projevů a osobností.
  S tuhým neuděláš nic, toho jde jen trochu nakopnout a pak v beznaději odkopnout, ale nesmělýho či uzavřenějšího můžeš docela dobře nastartovat tím, že mu mimoslovně naznačíš, že dobrý. Odvážnej je supr, nejlepší je takovej, kde to zarezonuje podobným temperamentem a otevřeností podpořenou podobným zaměřením zájmů či stylu života. Pak ani moc odvahy není potřeba.
  Ale ten, kdo elektrizuje ženský proto, že se mu všecky ženský líbí, je seběvědomej takovým zvláštním způsobem, pro mě až moc hladkým, a jsou u něj vypozorovatelné „grify“ – cviky ověřené jako funkční na mnoha předešlých ženských. Vzbuzují ve mně neodsunutelně nepříjemný pocit, že se mě ten chlap snaží ovládnout, že si myslí, že ví, jak na mě…
  No, tak samozřejmě vzbudí reakci zcela opačnou, i kdyby byl tisíckrát sexy, tak najust na mě jak vědět nebude. To mu nedopřeju. :-)

 14. rulisa napsal:

  Aaa, moje číslování.

 15. Jirka* napsal:

  12) to asi nebyl film, točeno jen pro účely klipu k téhle písničce…
  Brečet není potřeba, oba měli opakovaně možnost něco udělat, ale rozhodli se jinak :-)
  Možná pak zalitovat, představit si, jaký by to bylo kdyby… a příště zase (ne)udělat to samé.

 16. ratka napsal:

  9,10 pokud to pozná ten druhý, tak to prostě neumí…:-) jen machruje.

 17. 15
  já myslela že je to film „And they lived happily ever after“ nebo tak nějak.

 18. rulisa napsal:

  16
  Ne, Ratko, pokud to pozná ten druhý, tak na to má nastavené anténky a zkušený lovič mu nedává to, po čem doopravdy prahne. Nebo jinak – ten, kdo to pozná, netouží prvořadě po tom, co nabízí zkušený lovič.
  Ale i ten zkušený lovič pozná, na kterou branku pokračovat v tahu a na kterou po prvním signálu už ne.

  Prostě není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem, natož ženám, a platí to i pro zkušené loviče a milovníky žen. :-)

 19. ratka napsal:

  11. Video super… celkem souzním :-)

 20. ratka napsal:

  18. noták, nemyslela jsem přece loviče. A vůbec ne zkušeného. to ani vzdáleně ne. To jsme si neporozuměly.

  Muž, který se líbí a tak on si nenechá urvat ruku, protože ví co se ženou.

 21. rulisa napsal:

  18
  Přemýšlím, proč tak urputně hájíš myšlenku, že zkušenému loviči nejde odolat a nejde ho poznat…
  Myslím, že to souvisí s výchozími pozicemi hodnocení a možných dosažitelných zkušeností.
  Možná z pozice „slušně vychované“ ženy žijící v pevném svazku manželském je setkání se zkušeným lovičem a milovníkem žen daleko vzrušujícnější (coby mimořádný, z pevně vyjetých kolejí vybočující zážitek) než pro léta single ženskou, která si takovéhle chvilky a nezávazná setkání různého druhu i úrovně může dopřávat bez omezení -. a rychle zjistí, jak jsou ošidné, zevšedňující i průhledné a snadno poznatelné dávno dopředu.

 22. rulisa napsal:

  20
  To je víceméně totéž. Muž, který se líbí a ví jak na ženy, to ví proto, že to dělá. Nemusí ji lovit rovnou do postele. Když je zadaný a nebo opatrný na sebe, tak mu stačí, když uloví její zájem a vědomí, že ji má na lopatě.
  Prostě že má nad ní navrch. :-)

 23. rulisa napsal:

  22
  Flirtuju s takovým, co by ne, když to má vtip a šmmrnc, ale neelektrizuje mě to. Spíš mě baví číhat, kdy se „rozbalí“ v tom svém „Vím, co s ní“, abych ho setla, že teda neví. :-))
  I to je hra, co se dá hrát. :-)

  Jo, může mě elektrizovat takovej znalec, pokud je jasný, že jde o tah na sex a já jsem zrovna v rozpoložení, že bych do toho taky šla, a je to člověk, u kterýho mám pocit, že mu jinak jako člověku můžu věřit – tj. je to svým způsobem kamarád. Nebo někdo podobně ověřenej. Pak to elektrizuje tou hrou, kdy obě strany ví, že má skončit sexem, ale neví se kdy a jak. :-)

 24. Jirka* napsal:

  23) To mi připomíná větu „Chlapi obvykle vycítí, kdy je žena připravena udělat chybu.“ :-)

 25. rulisa napsal:

  24
  :-)

 26. 21 ru
  to podle mě může být klidně naopak – kdo je single žena, může mít i míň flirtu než věrná partnerka. To záleží na příležitostech a ne na stavu. U mě. :)

  16 ratko
  jo už tu větu chápu, já myslela, že má v obou částech stejnej podmět, a ona ne. Pak se máme domluvit :- )

 27. rulisa napsal:

  Jinak Jirko*,koukla jsem to video – je to z filmu:
  https://www.csfd.cz/film/179078-a-zili-spolu-stastne-az-na-veky/prehled/

 28. rulisa napsal:

  26
  Hmm, asi jo. Holt to automaticky posuzuju z toho svého bytí mezi muži. :-)

 29. ratka napsal:

  26. umíš se vcítit a pak poznáš jak to myslím :-)

 30. 28
  Mimochodem jsem úplně zapomněla, že mám ještě zbytek toho feromonového smradlavého parfému. Asi ho o víkendu vytáhnu :-D

 31. 29
  Do toho se moc vcítit nešlo, četla jsem to čtyřikrát a v následujících komentech hledala vodítko…

 32. Jirka* napsal:

  27) Aha, to jsem nevěděl – já myslel, že si Liška tím názvem dělá srandu :-))

 33. ratka napsal:

  31. stejně dík. že jsi si tu námahu dala. Asi by to bylo srozumitelnější. Kdybych přehodila slova.

  9,10 pokud to ten druhý pozná, tak to prostě neumí…:-) jen machruje.

  No jistá si nejsem. Máš pravdu, že to jde poznat jen v kontextu a návaznosti.

 34. rulisa napsal:

  31/29
  Nevím, jestli se umím vcítit, ale jsem schopná to pochopit, protože už jsem zvyklá, že takhle Ratka píše – s podměty se nezdržuje. :-))

 35. rulisa napsal:

  30
  :-)))
  Jestli bude ještě fungovat, tak to určitě stojí za zkoušku. :-)

 36. 35
  Jo, o víkendu spustíme feromon. V tramvajích fungoval vždycky! Jinak nikdy.

 37. Saul napsal:

  Prý funguje na mravence.:-)

 38. Už se těším na víkend; v pondělí jsem byla venku na kulturní události, to je pro mě Událost.
  Úterý, středa a čtvrtek budu večer kaput a žádné „mezi lidi“, to přijdu domů až pozdě, v úterý po půl desátý, dneska to bude taky tak a ve čtvrtek „už“ asi v půl osmé.

 39. 37
  Ještě že je na ně zatím zima.

 40. ratko,
  nakonec se pochopíme, to je jasný.

  (To zní trochu jako nějaký neformální biblický citát.)

 41. ratka napsal:

  40. jo :-)

 42. Jirka* napsal:

  Teď jsem se dočetl, že je dnes mezinárodní den poezie a některé kavárny se zapojily do akce, při které se dá káva zaplatit básní, to se mi líbí.
  To je výzva Liško! :-) Nemáš nějakou zapojenou kavárnu v dosahu?

 43. Nevím, ale vím, že se z práce nedostanu před osmou nebo devátou a to už proklaté kavárny většinou zavírají. Proto je nemám ráda. Hospody mají větší výdrž.

 44. Jo pro milovníky focení:
  ten fotograf měl tenhle foťák, ten asi nejlepší od té značky, to jsem podle čísla poznala:
  Canon EOS-1D Mark II
  Ale nevěděla, jsem, kolik stojí. Sto šedesát táců. na focení sportovkyň v pohybu a tak :- )

 45. Saul napsal:

  Takové fotografovo vybavení zaslouží obdiv.
  Bude pokračování?-0

 46. ratka napsal:

  44. No to je zajímavé, že sis všimla čísla a dokonce vyhledala cenu. Co tě na tom zaujalo natolik, že se tím zabýváš hlouběji.

 47. barča napsal:

  FFF a fíííííí :-)
  vypsaná fixa, lehký flirt a fotograf v nedohlednu – tedy pokud nepotřebuješ nebo nechceš profi fotky.
  ale, pro tebe určitě osvěžující zážitek, takový vánek, malý jarní. to je fajn.

 48. ratka napsal:

  47. mohla by ho angažovat na nějakou práci… proto ta vizitka

 49. barča napsal:

  48. jj. jsem to tak pochopila – vizitka, nabídka mých služeb – tenhle foták stál prachy, musí si na sebe vydělat. :-) kontakty všude, proto i ta komunikativnost směrem od fotografa, když Liška projevila „zájem“

 50. barča napsal:

  49. a většina fotografů musí umět působit dobře na lidi – právě kvůli své práci, aby ty fotky byly fajn, lidi se cítili příjemn, uvolněně apd. a taky dnes je velká konkurence – živit se jako fotograf není jen tak, zvlášt v době kdy jsou už dobrý mobily.

 51. barča napsal:

  44. to je jen tělo fotáku a ted k tomu ješte ty objektivy, co já vím přídavný blesky….takže ta výbava stojí majlant.

 52. barča napsal:

  ale v každém případě to Liško u tebe beru tak, jakože tahle epizodka je taková pro tebe jarní nakopávací, tak jako ta kytička ze země co píšeš – takový probuzení se, nebo zase záchvěv v tobě „ženského“ světa a to je fajn. To si myslím, že je pro každou ženskou důležitý, příjemný, nabuzující v každým věku.

 53. 52 barčo,
  jo, je to tak.
  FFF :-))
  Fajn. :)

  50
  on nefotil mě :-) Snad.

 54. psice napsal:

  S těmi feromony jen bacha na hmyz:) A jaro opravdu přichází, taky to cítím, i v ranním metru. Mám tyhle malé konverzace ráda, ale nesnáším, když to skončí právě předanou vizitkou nebo kontaktem, to už mi přijde strašně účelové, oslizlé a rádoby zavazující. Ne po pár větách.

 55. rulisa napsal:

  54
  Vychcané, prospěchářsky zahrané. Človcěk si připadá, že prostě nalítl. Normální lidskou komunikací na marketingovou masku.

 56. ratka napsal:

  55. jenže to feromonové přitažlivé či eroticky lákající si může druhé strana pouze namlouvat. Taky mám plné kapsy vizitek, pokud cítím že ten druhý by možná mohl přivésst klienty, tak mu tu vizitku dám. ale je to také život, práce. Nabízím práci. Pokud si to ten druhý vysvětlí jako nabídku erotickou… a pouze ak, prostě se zmýlil. Nikoliv nalítl. To erotické si pouze představoval, vyfantazíroval. Může z toho vzniknou vztah, ale jako z čehokoliv jiného… jsou to dvě různé koleje. Vztahy erotické se nevytváří rozdáváním vizitek. Tedy moje zkušenost.

 57. rulisa napsal:

  56
  Rtako, promiň, ale myslím, že v tvém případě si druhý tělesné dotyky po vtipné konverzaci jako erotickou nabídku snad vysvětlovat nebude. :-))

 58. rulisa napsal:

  Taky nosím pracovně po hřbitovech vizitky a taky zapřádám hovory a pak dám vizitku, ale probíhá to jinak. Od začátku se ví, oč jde, a impuls tomu musí dát ta druhá strana. Ne já.

 59. ratka napsal:

  57. vzhledem k tomu že mi je brzy šedesát, tak ne… ale řekněme že by mi bylo čtyřicet, byla bych štramanda… ledabyle bych se dotýkala muže v různých pozicích a pak mu zanechala vizitku.

 60. ratka napsal:

  59. néééé, na to bych si netroufla. Ledabyle se dotýkat jo, různé pozice taky… ale nechat na sebe kontakt. To bych si připadala „divně“. :-)

 61. rulisa napsal:

  59
  Ano, to by bylo přesně to, o čem píšem/píšu, že je to vychcanost a marketingová účelovost.
  To, že ty zahlásáš, žes tím nic nemyslela, je jen a pouze čirej ještě vychcanější alibismus. Ty (jako ta čtyřicetiletá štramanda) víš moc dobře, co děláš a jak to na muže působí a víš moc dobře, že víc než nechat vizitku jim nechceš. Takže je to zneužití tvých zbraní pro tvůj užitek, nic víc. :-)

 62. Saul napsal:

  60:
  tak různé pozice ano,ale nechat na sebe kontakt,to ne:-)

 63. rulisa napsal:

  Tedy 59 ad 56 – čili ano, přesně, vztahy erotické se nevytvářejí rozdáváním vizitek, tudíž vytváření zdání naděje na tyto vztahy rozdáváním erotických náznaků je nefér a je to důvod k pozdějšímu pocitu, že člověk nalítl.

 64. rulisa napsal:

  62
  :-)))

 65. ratka napsal:

  62. přesně tak :-)

 66. SV napsal:

  „flirtování mám v malíku“ a ja ho nemám vôbec nikde. v týchto veciach som úplne desný lopatkáč, takže keby mne niekto nechal vizitku, tak to beriem tak, že mi nechal vizitku ;-) na to, aby som to brala akokoľvek inako, by musel niečo urobiť on. niečo viacej, ako len mi nechať vizitku.

 67. SV napsal:

  teda do Turecka asi na dovolenku nepôjdem, bo nenávidím, keď na mňa siaha cudzí človek, a ešte k tomu chlap. to by asi zopár zúbkov letelo ;-)

 68. SV napsal:

  inak s tými lovidlami to mám podobne ako Rulisa. ale nejak moc sa s nimi nezaoberám, bo ja jednak nie som väčšinou ich typ, a druhak mňa chlap, pred ktorým sa stačí trochu zavlniť a už ide, nezaujíma. ani na to ;-)

 69. ratka napsal:

  67. pánvička :-))

 70. 69 pánev je nejvíc!

 71. ratka napsal:

  70. Na to vzpomíná manžel, že málem dostal pánvičkou…:-)

 72. SV napsal:

  :-)))))

 73. wien napsal:

  ja taky nepotkavam muze, kteri by me zaujali. :D Hlavne chci byt do toho chlapa zamilovana jeste pred tim, nez se vubec poprve polibime. A to je tezke!!

 74. 73 wien
  Zrovna včera jsem si u tebe četla poslední dva články.

  Zamilovaná ještě před tím… a není to předzamilovaná? Taková mírnější nadějná úroveň, vytvářející tu možnost zamilování se potom po dalších krocích?

 75. rulisa napsal:

  A což teprve my, co bychom byly rády zamilované do chlapa ještě před tím, než se s ním vyspíme…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>