19 komentáře u Plané okno

 1. ratka napsal:

  Tak to celkem nasere :-) Tedy asi bych kolegyním něco řekla, že kvůli nim lítáš jako …. tedy to asi jako první

  A ty poslední otázky (opět subjektivně nahlíženo) ani jedno z toho. Asi bych t na sebe nevztahovala ani tak ani onak, ale asi bych to brala jako pravidlo. A to se buď dodrží nebo nedodrží. Standard je dodržování a nepřemýšlení nad tím, třeba zuby jdu vyčistit a neřeším jestli je to nějak extra důležité. Akorát když je nevyčistím, tak si řeknu že se nic neděje… že si je vyčistím příště.

  No a s tím zaměstnáním, co tě v noci budí protože kolegyně nezavřely okno, tak to je podobné. Pravidlo je, že je klid a vše v pořádku… a ty máš svůj příplatek. Ale teď již 2x bylo pravidlo porušeno, tedy otravovali tě a to je pak otázka jak moc ti noční otravování vadí. Pokud ti vadí víc než peníze za to získané, tak hoď bílý ručník. Pokud jsou peníze lepší tak udělej pravidlo z toho že tě v noci budou otravovat a pak se budeš těšit z klidu :-)) Tedy sama si kolikrát takhle musím udělat analýzu :-) abych se zbytečně nerozčilovala když někde lítám jak vůl (kráva), nakonec zjistím že to tak chci, tedy že jsem si to tak zorganizovala sama.

 2. ratka napsal:

  Pamatuji si jako dnes, když jsem chodívala v noci spát k mentálně postiženým jako noční dozor. Pokaždé jsem byla v napětí, že se něco stane. A pokud se fakt něco stalo, mělo to pořádné grády a já byla z toho vyvalená několik dní někdy týdnů. Moc jsem to prožívala. Takže by mě to asi časem psychicky udolalo. Těžká práce, i když „jen spánek“.

 3. rulisa napsal:

  Toho nočního taxíka ti v práci proplatí?

 4. ratka napsal:

  3. to je součást zaměstnání si myslím

 5. rulisa napsal:

  Jakého? Toho přivýdělku?
  Takže kolegyně můžou nechávat otevřená okna každý den a Liška může projezdit celý příplatek taxíkem a má smůlu?
  Co kdyby zkusila uplatnit náhradu zbytečného výjezdu u vedení – nevydalo by pak vedení „interní směrnici“ nebo aspoň připomenutí zavírání oken a dveří a jejich kontroly na konci pracovní doby?

 6. ratka napsal:

  5. Ty kolegyně mě taky naštvaly nejvíc. Ale peníze ji určitě proplatí, myslela jsem to tak, že její výjezd je součástí zaměstnání a tudíž pracovní cesta.

 7. rulisa napsal:

  6
  Jen aby, v tom jejich chudobinci.

 8. ratka napsal:

  7. Kdyby ne, tak by to musely zaplatit kolegyně. Tedy ten kdo za to může

 9. 4,3
  jo,proplatí. Kdyby to byl poplach ve dne, jedu hromadnou dopravou a trvá to déle (strážníci před domem čekají déle). V noci bych jela tramvajemi příliš dlouho, takže taxík je lepší. A poplach v noci je tedy vlastně lepší a zabere kratší čas – i když ten čas se právě taky proplatí; jestli hodina nebo dvě atd. A když nejedu taxíkem domů, ušetřím zaměstnavateli platit další jízdu. Nebo mu mu ušetřím jízdu zpátky hromadnou dopravou, takže další započatou hodinu. A mně by se stejně nechtělo vracet, když zas ráno ta musím…

  1
  mě to nenasralo, protože jsem stejně šla zrovna spát. Nepřerušilo mi to žádnou činnost někde, žádný plány.

 10. rulisa napsal:

  9
  Tak to jo.
  Mě by to naštvalo, protože radši spím někde, kde nechodí uklízečka ve čtvrt na šest ráno. :-)

 11. 1
  to se jednou za čas stane, že člověk nezavře okno; i když spíš v létě. Taky se mi to už stalo a někdo jinej tehdy měl pohotovost a musel přijet. Stane se to jen jednou za několik let. Jednomu člověku. A pracuje nás tam asi dvacet :- )
  Kdo odchází poslední, má překontrolovat to, co lze. Tohle okno bylo nenápadný.

 12. ratka napsal:

  1. Mně to nasralo a to mi taky nic nenarušilo :-)) Prostě nasrala mě ignorance a bezohlednost, vědí že otevřené okno může spustit alarm?

 13. ratka napsal:

  11. asi nelze všecko zkontrolovat, můj názor je že lidi by měli po sobě věci dávat do pořádku. Jinak to musí dělat za ně někdo jiný. Nepočítat s tím, že někdo jiný zavře, zkontroluje, uklidí etc.

 14. ratka napsal:

  13. no taky to nedělám, ale dostávám kvůli tomu kapky. čím jsem starší tím víc po sobě všecko dávám do pořádku.

 15. 10
  já jsem s ní pokecala – ona se pustila hlasitě do hovoru, předpokládala, že jsem zcela při smyslech, a tím asi vzniklo, že jsem byla. :) Pak jsem hned zas usnula.

 16. 13,14
  já jsem z těch, co odchází často jako poslední (někteří ne a bojí se toho, bojí se zakódovat tu klávesnici alarmu, protože kdyby náhodou hrábli prstem vedle, nevědí, co mají dělat, jaký je postup atd., kdežto já jo, mě to neleká, v nejhorším brnknu těm policajtům, že nemají jezdit), takže při odchodu kontroluju jednak svoje patro a jednak pohledem pár dalších oken, světel. Tuhle jsem na poradě donutila ostatní, aby bylo znovu řečeno a připomenuto, že to mají taky kontrolovat, když odcházejí poslední; že tak je to daný a poslední v domě má trochu něco na starost a nemůže běžet na autobus, nemůže počítat, že mu do toho nevleze pár minut navíc.

 17. 6,7,8
  né, je to placený jednak za týden pohotovosti a pak za každou strávenou hodinu navíc, kdy byl poplach mimo pracovní dobu. Plus noční taxík případně. A když je státní svátek, tak je to taky ještě trochu navíc za tu pohotovost.
  Akorát se nedá ten pohotovostní týden chodit do divadla a jet mimo město atd. Takže když někam jedu, tak si ten pohotovostní mobil neberu. Teď v lednu to šlo.

 18. 17
  a proplaceno to bude, protože výkaz toho, kdy kdo měl tu pohotovost a kolik komu se má proplatit, dělám já.

 19. rulisa napsal:

  18
  :-))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.