Volba Drahoše prezidentem?

V prvním kole jsem ho nevolila, ve druhém budu. A to já bych nevolila nikoho, kdybych měla pocit, že není pro mě přijatelný ani ten ani ten. Jako minule.

Je zřejmé, že nepatřím mezi taktické voliče. Nejsem žádnej diplomat.

Je fajn, že když už musíme mít tu přímou volbu prezidenta, nemáme v prvním kole jen jednoho nebo dva kandidáty. Velmi mě potěšilo, že se nám voličům nabízí devět kandidátů, z nichž se dá vybírat, a že ti kandidáti spolu kultivovaně diskutují. Aspoň těch osm, co diskutovalo. Pro mě už tohle je dobrá zpráva, víc nepotřebuju. Ať si každý volí, koho chce. Nebo nevolí. Není to povinnost, je to naše právo a svoboda. A kdybych toto nerespektovala, snižuju se na úroveň člověka, co nepodporuje demokracii. U mě nehledejte pohrdlivé odfrkávání nebo pobouření nad občany, co se nenamáhají jít k volbám. Je to jejich věc a nevyplývá z toho nic; klidně ať na budoucího prezidenta nadávají, i když sami u voleb nebyli, proč ne, svoboda slova je další právo.

Aby získal více voličů a v druhém kole zvítězil, měla bych pro kandidáta Drahoše jeden postřeh: Dneska jsem viděla, že při odpovídání na otázky odpovídá přímo konkrétnímu novináři a o voličích říká „oni.“ Jako by tam nebyli. Ale oni jsou, všechny ty přenosy vidí. Řekl zhruba: „Věřím, že získám hlasy některých voličů“ svých protikandidátů z prvního kola. A tímhle stylem mluvil opakovaně. Účinnější pro úspěch by bylo oslovit ty lidi přímo a vsunout do odpovědi: „Věřím, že získám hlasy některých z vás, kteří jste volili…“ atd. Taky by bylo docela dobrý se neopakovat. Říkat pokaždé věc jinak a necitovat během 24 hodin sám sebe, protože volič /divák si toho všimne. Když si toho všimnu já během jediných 16 hodin, kdy to sleduju, tak si toho všimne každej. Jo a prosímvás pane Drahoši, nedělejte vtipy, nedělejte humor, protože vám to fakt nejde. A za druhé to teď nepotřebujeme, toho už bylo od dosavadního prezidenta až moc. A oba ty extrémy jsou docela hrozný. Zatím zůstaňte věcným sucharem. Dík. Nejste proto můj oblíbenec, ale přijatelný ano.

Příspěvek byl publikován v rubrice Výštěky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

104 komentáře u Volba Drahoše prezidentem?

 1. rulisa napsal:

  Vidím to zcela stejně – s nádavkem (nikoli nadávkou), že pan akademik má pro mě nepříjemně podobnou podobu s Gustávem Husákem a že jeho smysl pro humor mi nepříjemně připomíná podobné pokusy mého otce, taktéž třeskutého vědce.
  Ale přesto se řadím k četnémui zástupu těch, kteří už před volbami měli jasno: V prvním kole budu volit toho a toho, ve druhém Drahoše. :-)

 2. tyjo, to mám stejný!! Vždycky když ho vidím, první mě napadne: „Né, proč vypadá jako Husák?!“

 3. Jako jedinej ze všech kandidátů mi vizuálně připomíná komunistický papaláše. Je to blbý, ale pořád je to relativně malá vada na kráse :)

 4. rulisa napsal:

  Je zvláštní, že to během kampaní nikdo z protivníků nezmínil, žejo? :-)

 5. Saul napsal:

  Treba vyrazi do druheho kola s temperamentnim projevem:
  Prežili sme obdobia, keď sa veľmi ťažko pracovalo a keď statoční vydržali. Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické, ale nech v tej strane zostane, čo je pevné, čo je charakterné, čo chce za tento národ zápasiť

  No,ale nezda se mi ,ze by se mu chtelo za tento narod zapasit.
  Spokojene poklepani z Bruselu po zadech mu myslim bude stacit.
  Takze mi zase nezbyde nez ten Zeman.
  Ne ze by mi to delalo nejake zvlastni poteseni ho volit,ale nemam jine volby.

 6. 4 oni jsou slušný. :)

  5 Fakt? No jo, ty volby často nejsou žádný potěšení – a pro každýho jiný volby.

 7. rulisa napsal:

  5
  Kdyby byl taková máčka, ČAV by nevedl.

 8. Saul napsal:

  5:
  I kdyz predpokladam,ze bude zbytecna.
  Sanci vyhrat ma ted Zeman velice malou.
  Bohuzel to byl on sam,kdo si ji pokazil.
  Tedy nejen on sam,taky lide,kterymi se obklopil a z trucu se odmital zbavit i kdyz jim hochstaplerstvi couhalo jak slama z bot.
  Kdyby misto „kundy sem,kundy tam“ zavelel “ Mynar,Nejedly,Ovcacek ven“,udelal by lip.
  No ale ono toho bylo vic…
  Kazdopadne nejen za identifikovani a nasirani Prazske kavarny ma ode mne jeste porad hlas jisty.
  A jsem moc zvedavy na jeho TV debatu s Drahosem.
  Hadam,ze ho rozseka na ….. no radsi nic,kdyz ted asi budeme mit noveho slusneho prezidenta:-)

 9. Saul napsal:

  7
  Vsak ja jsem nepsal,ze by nemohl,ale ze se mu asi nebude chtit.
  Ono pri usilovani o nasi hlubsi integraci do struktur EU a NATO ,souhlasem s kvotami ilegalnich migrantu a dokonce ve volebnim boji vyrazem jakesi neslanonemastnosti,jde taky narodni zajmy prosazovat dost tezko.
  No ale je slusny,no.

 10. Petra napsal:

  AD: No,ale nezda se mi ,ze by se mu chtelo za tento narod zapasit.
  Spokojene poklepani z Bruselu po zadech mu myslim bude stacit.

  To jsou jen takové dohady. Možná Drahoš takový je, možná takový není. Nevíme. Je to jenom kandidát. A jako kandidát, který chce být zvolený, se chová. Ať se nám to líbí, nebo ne.

  Kdežto ten druhý se projevoval bezmála pět let (o předvysočinském angažmá nemluvě). Pokud nejsme hluší, slepí, zaslepení nebo stejní jako on, těžko jsme to mohli přehlédnut. O něm nemusíme psát NEZDÁ SE MI…, MYSLÍM… a používat kondicionál. Víme, jaký je. A co dovede. Co mu jde ze všeho nejlépe. A také o co mu jde.

  Takže zavrhnout jednoho, protože by mohl (ale nemusel) být pouze loutkou, a proto zvolit druhého, který tou loutkou už dlouho je, navíc loutkou vychytralou a mstivou, není příliš… A teď co: Fér? Prozíravé? Uvážlivé? Zodpovědné? Další přívlastky lze dodat podle charakteru a úvahy laskavého čtenáře těchto řádků.

  Moje filipika by mohla vesele pokračovat dál, protože jsem pořádně namíchnutá tímto prapodivně maximalistickým postojem (Saul promine, není to osobní a nemyslím to ve zlém), ale nechci to tu Lišce zaneřádit slohovými cvičeními :-) Proto jen dodám, že jsem nevolila Drahoše, někteří kandidáti jsou mi bližší a sympatičtější, ale za dva týdny ho volit budu. Na to, aby nahradil zlého „lidového“ dědka z Vysočiny, který není ani lidový, ani z Vysočiny, je profesor až dost dobrej.

  P. S. Liško, včerejší sedánek s Vlněnými sestrami byl v současné rozjitřené době velmi povzbuzující :-D

 11. Saul napsal:

  10:
  Klid Petro:-)
  Mozna mate pravdu,ale v jedne veci s vami rozhodne nesouhlasim.
  Ja sam ,jako Zemanuv volic,bych tu mohl napsat sakra dlouhy koment o tom,co vsechno mi na nem vadi,co mu vytykam,co udelal spatne….dokonce ani o jeho charakteru nemam zadnych idealu.
  Ale jedno mu vycist urcite nemuzu a proto jsem jeho volic.
  Zeman nikdy loutkou nebyl a mam u nej jistotu,ze nebude.
  Na loutkovodice si hraje rad,to ano,ale sam loutkou nikdy nebyl.
  Na rozdil od jeho odpurcu z te povestne Prazske kavarny.

 12. Petra napsal:

  11:
  Nejspíš budeme mít příležitost vidět, kdo čí loutkou je, na vývoji či nevývoji vztahů současného prezidenta a jeho rádců Nejedlého a Mynáře nebo na vývoji či nevývoji vztahů vykuků Nejedlého a Mynáře a jejich prezidenta :-)
  Třetího z té skvělé hradní trojice, tajtrlíka Ovčáčka, opomíjím úmyslně, toho má Zeman bezpečně na špagátku.

 13. Saul napsal:

  Takove spagatkove divadlo na Hrade muze byt usmevne,smutne,otravne….
  Ale pokud spagatky povedou do Bruselu(a ja zatim nemam duvod pochybovat,ze to tak u Zemanova protivnika bude),tak takove loutkove predstaveni uz by bylo pro nas jen tragicke.

 14. Petra napsal:

  Od nás ze středu Evropy (nebo západu Východu, jak nás nejspíš vidí obě strany) vždycky povedou špagátky, který ten střed budou jakoby nebo doopravdy vychylovat.

  O Bruselu můžu napsat v podstatě totéž co Vy o Zemanovi: sakra dlouhý koment o tom atd. Už jen ta šílená stupidní byrokracie…

  A na druhé straně náš velký starší slovanský bratr na věčné časy. Hodně dobrá akvizice, historií prověřená :-D Opět je to záležitost kondicionálu. Brusel by vodil nebo nevodil a výsledek by byl nebo by nebyl tragický. Rusko vodilo a výsledek byl tragický. Výsledek toho východního vodění je všude kolem nás a zejména v nás. Z toho výsledku jsme se jako země/národ/identita/jedinci atd. dosud nevzpamatovali a dost možná ani v době lidským životem měřitelné nevzpamatujeme.

 15. Saul napsal:

  A jé….
  Tak uz zase hororova pohadka o zlych komunistech co zdevastovali nasi zemi a moralni hodnoty tak,ze si to brime poneseme asi navzdy.
  To zkuste na nekoho mladsiho.
  Ja jsem zazil nejen je,ale i to co prislo v devadesatkach po nich.
  To z toho se asi nevzamatuju nikdy
  A ani nechci.
  Tak jeste tu o zlem Putinovi,co nam ovlivnuje volby.
  Drahos uz ji umi nazpamet a vyklada nejen vnoucatum,ale i celemu narodu.

 16. rulisa napsal:

  12, 13
  Řekla bych, že špagátkové divadlo bylo na Hradě vždycky. Jako vždycky v politice.

 17. Petra napsal:

  15: :-D

 18. zuzi napsal:

  My jsme volili Zemana a budeme zas. Drahoš podepsal petici vědců za přijímání uprchlíků, souhlasil s přesunem Sorosovy university z Budapešti do Prahy (z Maďarska ho vyhodili), je obdivovatelem německého prezidenta Gaucka, který si přál jako svého nástupce muslima. Mrzí mne, že se to kolem Zemana tak hrotí a verbuje. A kdo ho chce volit, na toho se dívají „ti správní“ s despektem. Je to jako Proti všem…Howg.

 19. barča napsal:

  „Mrzí mne, že se to kolem Zemana tak hrotí a verbuje. A kdo ho chce volit, na toho se dívají „ti správní“ s despektem. Je to jako Proti všem…Howg.“

  Zuzi, díky. Líp bych to nenapsala.

 20. Psice napsal:

  Taky jsem mela Drahose rozhodne az za pulkou preferovanych kandidatu, ale hlas mu v druhem kole dam. Podle me nejsou na miste obavy, kam se s nim bude nebo nebude ritit nas stat, ono se totiz nezmeni skoro nic az na headliny zpravodajskych serveru. Prezident stejne nema pravomoci to tu vyrazne zmenit a je spis vykladni skrini statu a jako takovy bude Drahos fungovat rozhodne lepe, nez Zeman. Pripada mi, ze Zeman az prilis okazale ukazuje, jak ma verejne mineni na haku a pokud by zvitezil znovu, jen mu to potvrdi tezi, ze je jeho pozice neotresitelna, at rekne nebo provede cokoliv. A taky budu rada, kdyz bude o jednoho z nejvyraznejsich zastancu Babise mene!

 21. Psice,
  taky si to myslím; volební kalkulačka je hezká věc, ale je v podstatě jedno, jestli je prezident pro euro nebo proti nebo pro něco jinýho. Jeho úkolem je navenek reprezentovat a dovnitř být nadstranický a vyvažovat v politice (pokud něco) a občanům dávat najevo, že je s nima a že je poslouchá. A to je podle mě asi tak všechno, co může dělat… Ukazovat svůj pokud možno důvěryhodnej ksicht.

 22. zuzi napsal:

  Devotnost Michala Horáčka dosáhla vrcholu:
  http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/michal-horacek-prostrednictvim-romea-cz-podekoval-romum-za-hlasy-a-vyzval-je-k-volbe-jiriho-drahose
  Přála bych mu bydlet vedle cikánů a v ulici, kde jejich počet neustále narůstá. Pak by se tak neusmíval. Tohle je směšné a ubohé.

 23. rulisa napsal:

  20
  Přesně. Kdo chodil do školy, měl by vědět z hodin občanské nauky, že je nějaká moc zákonodárná a nějaká výkonná. A že prezident má jen tu výkonnou.

 24. Milan napsal:

  Proti Drahošovi jsem ochoten volit koholi. A tak musím v 2. kole volit Zemana.
  Žel, máme osmičkový rok, a tak hrozí vážné nebezpečí, že se Drahoš tím presidentem stane.

 25. zuzi 22
  on bydlí v Roudnici a tam a v okolí je Romů docela dost, tak bych mu věřila, že to myslí dobře a hlavně vážně. Další věc je, jak to udělat, aby to soužití bylo schůdný – o tom už pro jistotu nehovoří :- )) A vlastně to není jeho role, to už není na něm, to řešení, ta opatření, to je na poslancích a na zákonech, aby vytvořili-y takové prostředí, kde bude umožněná součinnost různých aktérů v nějakém rámci, co funguje. A co se, když potřebuje proměnu, změní ne za 30 let, ale dřív, že…

  Milane 24
  to je zajímavý. To by mě docela zajímalo, jestli ty důvody nechutik k J.Drahošovi jsou spíš racionální nebo spíš zakořeněný jinde (myslím tím, že někdo určitý je mi prostě nesympatickej, nedůvěryhodnej od pohledu a vždycky je pro mě varovný, když ho potkám, jsem ve střehu apod. a je to založeno na nějakém dávném setkání, zkušenosti, co si už nemusím vědomě pamatovat, ale funguje to takhle)

 26. Saul napsal:

  25:
  na Milanův názor jsem taky zvědavý.
  Za sebe…zkusil jsem si dohledat Drahošův postoj k přjímaní migrantů.
  https://www.info.cz/volby/prezidentske-volby-2018/kandidat-na-prezidenta-drahos-odmitam-kvoty-ekonomicke-migranty-bychom-meli-obratem-vracet-7397.html
  http://domaci.eurozpravy.cz/politika/194082-drahos-by-referendum-o-eu-nepodporil-2600-uprchliku-by-pro-nej-nebyl-problem/
  a tohle je perla
  http://www.euportal.cz/Articles/18444-jiri-drahos-vsem-uprchlikum-kteri-v-evrope-hledaji-utociste-by-melo-byt-zajisteno-bezpeci-a-dustojne-zachazeni-muslimove-jsou-nespravedlive-hazeni-do-jednoho-pytle-s-teroristy.aspx
  Tak jak pane „prezidente“?
  Je pondělí,úterý,nebo pátek?
  S tímto kličkováním ho Zeman v duelu stáhne pěkně zaživa z kůže.
  A dobře mu tak!
  Tolik k racionálním důvodům.
  Za iracionální mi stačí,že nosí brýle bez dioptrií.(prý)
  To je snad ještě horší,než ty Macronovy makeupy a voňavky.

 27. Saul napsal:

  čeká mi u tebe koment Liško.
  Asi kvůli 3 odkazům.

 28. 27, dobrý, dík za upozornění, Saule!
  na odkazy se podívám.

 29. 26 ad brýle bez dioptrií
  jo, tím mě dostal hned na začátku kampaně a nesledovala jsem ho, protože mě překvapila taková pozérskost. I proto v prvním kole pro mě Drahoš ne.

 30. 26 Saule
  On ví prd a je snadnej terč pro diskusi s jakýmkoli politikem a i s jakýmkoli člověkem ze sociální sféry, jakýmkoli člověkem zaměřeným na slova. On totiž mi připadá, že není zaměřenej ani na slova ani na lidi, ale na věci a taky na celky, což je dobrý, podle mě jeho dobrá dovednost a zkušenost (soudím ale ze svýho dojmu) je, že rozumí (snad) nejen jednotlivostem, ale i celkům a i vyjednávání mu není cizí. Je taktickej. Uměl by bejt i svinskej v diskusi, takovej náznak jsem v tom projevu po volbě cítila.

  Viděla jsem jen jednu debatu, tu čtvrteční a tam bylo zřejmé, že schválně chybělo téma imigrantů a taky bylo zřejmé, že Drahoš je snadnej cíl (jak ukázal P.Fischer). Ale udělal moc dobře, ten Drahoš, že spíš mlčel a nereagoval. A to právě je to, co by bylo nejlepší, kdyby dělal 5 let v úřadu prezidenta. Protože nepotřebujeme prezidenta, co do všeho kecá a má názor a na všechno vtip. Na co. Prezident ať se ukazuje venku a dá najevo občanům uvnitř, že se o ně zajímá o všechny. Toť vše. Jestli to udělá on nebo jeho tým, to už je fuk. Víc od prezidenta nežádám. Jo a až se vyfotí, tak ať si nestrká ruce ke ksichtu; takový fotky jsou mor.

 31. No, prostě ukazuje jenom racio. A to od prezidenta málokomu stačí.
  Jeho paní mi připadá, že ho v tom asi vhodně doplňuje, vypadá mile.

 32. Saul napsal:

  30,31:
  podívej se na ty 3 odkazy ve 26.
  Stačí si jen přečíst jejich nadpis.
  Já tu nechci otevírat diskusi o migrantské krizi(i když to téma je pro Evropu životně důležité),dal jsem je sem pro ilustraci jeho naprosté neprůhlednosti.
  V každém z těch odkazů Drahoš prezentuje jiný ,nebo přímo opačný názor.
  To já prostě za „racio“ považovat nemůžu.

 33. 32
  právěže názvy vytržené z kontextu já neberu do úvahy a radši si to přečtu nebo nepřečtu.
  Racio to je; kdyby to bylo celkové přesvědčení, neměnil by to!

 34. Saul napsal:

  1)„My nemůžeme jako Evropa řešit ekonomickou migraci z Afriky nebo z dalších lidnatých zemí. Evropa prostě nemůže být útočištěm těchto lidí. Tyto migranty bych nepřijímal, vracel bych je, obratem,“
  2)“„Přijmout tady nějakých 2 600 z bezpečnostního hlediska prověřených uprchlíků nebo migrantů by neměl být žádný problém.“
  3)“Všem, kdo v Evropě hledají útočiště, by mělo být zajištěno bezpečí a důstojné zacházení.“

  Já bych ty jeho výroky identifikoval asi takto:
  1)určeno pro případné dezertéry Zemanovy zemské armády
  2)určeno uchu bruselskému a zastáncům naší hluboké evropské integrace
  3)určeno pravdoláskařům,havloidům,pražské kavárně ….chtěl jsem ještě cosi o neziskovkách,ale raději ne:-0))
  Dát si všechny ty výroky do kontextu nějakého stupidního předvolebního boje bych ještě dokázal.
  Ale vidět v nich nějaký jasná názorový koncept,to už bohužel…
  Zřejmě je to u mne absencí akademických titulů.

 35. 34
  no moment, když vezmu čistě přesně ty tři výroky, co uvádíš, tak úplně v pohodě mohu dojít i k závěru, že si v nich nic neprotiřečí. (A že s nimi souhlasím – což bylo záměrem Drahoše, aby co nejvíc lidí souhlasilo; on taktizuje.)
  Proč si neprotiřečí:
  1) Migranty vracet. Přičemž navíc mluvil o ekonomických migrantech; což je často těžko rozlišit, kde je hranice mezi ekonomickým migrantem a člověkem v nouzi a ohrožení…
  2) Přijmout 2600 uprchlíků, kteří nejsou(!) ekonomickými migranty by nebyl problém. Nebyl. A taky si to neprotiřečí s předchozím výrokem.
  3) Ano, těm, kdo hledají v Evropě útočiště, by mělo být zajištěno bezpečí a důstojné zacházení. To bezesporu. Souhlasím. To zacházení jim totiž může být zajištěno i v rozhovoru, ve kterém se dovědí, že jsou odesláni zpět jinam. Navíc Drahoš použil podmiňovací způsob „mělo by být“ jistě zcela záměrně, jako přání. Neřekl „my to zajistíme,“ bohužel.
  Jasně že ekon.migranty odeslat zpět – mnohem důležitější a složitější je jiná otázka! Ta následná. jednak, jak to zaručit bezpečně a důstojně, ale hlavně, jak pomoci jiným zemím, aby tam byly bezpečné a důstojné tábory pro uprchlíky!! A jak pomoci původním zemím, aby vytvořily takové politicko-ekonomicko-sociální prostředí, aby v něm mohli lidi žít důstojně a bezpečně a neprchat jinam. O to jde. Tam narvat prachy. Zaplatit si to. A nejen prachy, především spolupráci, know-how, odborníky dobře placený těma proachama. Se to vyplatí, ne?!

 36. - pokud nechceme bejt zavalený uprchlíkama (nebo v budoucnu Číňanama apod.), musíme být pokud možno aktivní a ne pasivní. Musíme určovat podmínky my. A tam. Spolupracovat. Hodně tomu dát. Kultury se smísí, rasy se smísí, ale ten způsob je lepší mít trochu pod kontrolou (my tj.EU), aktivně ho usměrňovat, ne se nechat zavalit a nadávat u toho bezmocně, vystrašeně a následně agresivně, i když to samozřejmě k tomu patří. To s tím strachem z jiný kultury spojený prostě je, to není žádná xenofobie, kterou část populace pohrdá. Je to normální akce a reakce.

  Stejně se to smísí, stejně jednou žádnej národ nebude, vždyť v minulosti přece taky nebyl! Je to pomíjivá, přelévající se věc, je to v pohybu. A je hnusný si to uvědomit, je. Ale bude to za dlouho.
  Co pro mě ještě hnusnější je přesvědčení, že nakonec se to nestane žádnejma chudejma uprchlíkama, ale bohatejma ekonomickejma hráčema, který si tady všechno koupěj. A budou to Číňani a Rusové? Nebo nevímkdo jinej, kdo umí sakra dobře navíc zahrát na naši strunu vztahovosti, křesťanství, dobra, západní kultury, frustrace… ono to jde asi spolu: ti bohatí si kdeco kupujou a ti chudí se tak naserou, když to bude pokračovat, že dojde ke konfliktům a přesunům lidí.
  - mimochodem ty přesuny migrantů v takovém objemu jako v posledních letech byly pořád, ale netýkalo se to Evropy, chodili si jen do vedlejších zemí. A pak zpátky…

 37. Teď mě napadl trapný bonmot k druhému kolu voleb:
  „Drahoše do koše nebo do urny.“

 38. Saul napsal:

  s 1 souhlasím.
  2 .Už tam začíná mlžit s termínem „uprchlík-migrant“.Nejsme schopni to rozlišit,takže stop a na nátlak Bruselu just.
  3. takové prohlášení ho u mne naprosto vylučuje ze společenství normálních lidí .
  Nenormální a nebezpečný.
  V kombinaci s hlavou státu a podporou Bruselu navíc smrtící koktejl směřující k evropské rasové občanské válce.

 39. Čoveče, jak jsem si tak prošla toho Drahoše, je mi fuk, jestli bude zvolenej on nebo Zeman.

 40. Saul napsal:

  39
  Me přece taky:-)

 41. Saul napsal:

  Prošel jsem si blogy Zemanových fanoušků a není to pěkné čtení.
  Přesto mu to sám za sebe ještě hodim.
  Ani ne tak jemu,spíš jako uznání jeho boje s mainstraimem .
  Drahoš ať bojuje s kým chce.

 42. Saul napsal:

  Ad41:
  Nebo spíš s kým bude muset.
  A to jsou donátoři jeho kampaně.
  Ti se v pravý čas připomenou a názory mu náležitě vyhrotí bez ohledu na brýle a tituly.

 43. rulisa napsal:

  39
  Mně to nepřišlo jiný, než jak jsi to vysvětlila ve 36. Ekonomika a ekonomická migrace je jedna věc, náboženská a rasová problematika druhá.

  Myslím, že kdybychom měli přijmout opravdu jen ty skutečné uprchlíky, co tu hledají útočiště ne-ekonomické, klidně bychom mohli přijmout všechny, kteří o to budou mít zájem, ono jich zas tolik nebude. :-))

 44. 42
  cha, jo, to je další věc, jeho kampań byla drahá. Prostě drahoš :-)

  43
  snad ne. Když se budem tvářit jako drsoni :-))

 45. rulisa napsal:

  Jo, a taky znám jednoho člověka, co nosí brýle bez dioptrií po přeoperování očí. Uvádí podobné důvody jako Drahoš. A není to křivák ani kariérista, natož politik. Imidž pro davy je mu fuk.

 46. 45
  nechápu – když je mu imidž fuk, proč nosí brejle, když je nepotřebuje? To tedy můj styl není…

 47. 45
  jé, já myslela, že to psala ratka, a ona to rulisa. Nojo, dvě slavná r.

 48. Ratka napsal:

  Reagovala bys jinak?

 49. 48
  Právě že asi jo, nenapsala bych tu poslední větu, si myslím. Byla bych víc při zdi.

 50. 48 Ratko – to byla super otázka.
  jestli takhle já obvykle reaguju, nebo jestli lidi takhle reagujou na ru, to si můžu někde cestou domů ujasnit. Nebo taky ne :) Takže se nic neděje.

 51. Saul napsal:

  48:
  Ru by reagovala dotazem,proc ty bryle teda nosi.
  Ale ted se ji muzes zeptat,proc si tu otazku nepolozi sama:-)

 52. Ratka napsal:

  Nic se nedeje.

 53. Saul napsal:

  Ty uz nejsi ratka,ale Ratka?
  To si musim dat pozor:-)

 54. ratka napsal:

  53. to mi tam skočilo samo. a nejen to, nezobrazil se mi smail a omluva že píšu jak pako(z mobilu v busu). Ale jakoby se stalo :-)) asi se to dopsalo jen částečně a odeslalo.

 55. Saul napsal:

  Tak to sem rad,ja uz se leknul,ze jsi nam zpychla:-)

 56. rulisa napsal:

  51
  Ru ví, proč ty brýle nosí, páč to napsala. :-) Protože někdy některej člověk, co je nosil celý život a je na ně zvyklej a jeho okolí na něj s nimi taky, má divný pocit, když si je najednou sundá. Jednak si je sám sobě cizí a jednak má pocit jakési nahosti či zranitelnosti očí. A když k tomu stejně občas ty brýle mít musí, třeba na řízení v autě, tak nma tom nose/tváři něco nosí furt.

  Proč vám vadí brýle a nevadí fousy. Ty taky chlapi mít nemusí. Ženský nemusí mít náušnice. Třeba.

 57. rulisa napsal:

  Půjdfu dál psát jako pako i bez busu na svém novém mobilu a na pozadí snah o zvládnutí moderní techniky rozjímat, proč se v reakcích na mě i některý mně blízký lidi drží při zdi.

 58. ratka napsal:

  taky mi nepřijde nic divného na tom, že někdo nosí brýle i když nemusí, akorát by nemusel být Drahoš takový uspávač. :-)

 59. Milan napsal:

  ad 25, 26 – Nemám moc času, a tak jen stručně.
  Sleduji ho dříve, než ohlásil kandidaturu na presidenta. A právě proto jsem proti němu.
  Jestli Zeman má dle svých slov 1/3 lidí za pitomce, pak to bere jako skutečnost a přizpůbosil se tomu. Proti tomu Drahoš má za pitomce 80 % lidí a nepřizpůsobil se jim – pouze jimi všemi pohrdá. Ti lidé, kteří „jsou pod ním“, mu nestojí za to, aby o jejich názorech, zájmech a potřebách přemýšlel, natož aby jim vycházel vstříc a hájil je.
  Jeho hovory obsahují navíc velmi mnoho argumentačních faulů a demagogických úletů proti logice, což by se vědci rozhodně stávat nemělo.
  Nedokáže se postavit k problémům čelem, mlží, manévruje, lavíruje.
  Atd. atp.
  Drahoše v žádném případě volit nebudu a bude-li zvolen, bude to pro nás jako národ i jako stát malér, jehož velikost bude záviset na vnějších vlivech.

 60. rulisa napsal:

  59
  Dalo by se sem vložit něco z citací, kde je to, co píšete, vidět konkrétněji?
  Takhle je to jenom nějaký názor, který může být jen osobní pocit…

  Třeba já u sebe osobně vím, že velmi často na internetu má někdo moje tvrzení za faulové a nelogické, a přitom je to jen proto, že neporozuměl, nedokázal sledovat moje – a opravdu logické – řetězení souvislostí. A navíc si k tomu dodal svoje filtry pohledu na text, svoje významy mezi řádky, které v mém textu nebyly ani omylem.

 61. rulisa napsal:

  A taky vím, že u člověka s tituly je obecné vnímání apriorně nastaveno tak, že ten dotyčný oybčejnými lidmi (určitě) pohrdá, a proto pak takto „přednastaveným“ „obyčejným“ lidem skutečně cokoli jím řečeného/napsaného vyzní jako pohrdavé.

  Mám mockrát ověřeno, jak jinak vnímali lidi to, co říkám, dokud nevěděli, že ten titul mám, a jak potom, když to věděli. A vím, že to nefunguje jen u mě, ale u všech otitulovaných z naší rodiny.

 62. 56 ru
  ahháá, tak to je jasný, to pochopitelný je.
  59
  Jestli Drahoš lidmi (pracovně) pod sebou pohrdá, nevím, jestli si jich moc nevšímá, nezajímá se, taky nevím, ale zdá se mi to druhý dost možný podle jeho projevu.
  Vlastně mě zarazilo to „jsou pod ním,“ představila jsem si hned, že jsou pod ním pracovně, že je jejich nadřízený. Pro mě totiž jiné „pod ním“ neexistuje. Prostě autority nevnímám jako nadřízené nebo dokonce nadřazené, ale vím, že je to trochu moje úchylka. Pro mě jsou lidi jako já; v pubertě se to ode mě projevovalo jako drzost, teď už je to adekvátní a nenápadný rys, při mém věku a pohlaví. :)

 63. - škoda, že už nejsem ve své původní partičce kamarádů, ti někteří jsou na Akademii věd a měli by nějaké dojmy…

 64. 63 – i když kdybych setrvala, kde jsem byla kdysi, byla bych já ta odtržená od lidí, země, někde v teoriích a to bylo už neúnosný, jak jsem k tomu inklinovala, to byl průser, takže zaplaťbůh, že už neznám nikoho z AV :- ))

 65. rulisa napsal:

  62
  Mám to podobně.

  A myslím, že tak je to správně. A že právě vnímání těch lidí, co jsou z autority připosraní nebo vůči ní už z podstaty něčí nadřízenosti (nikoli nadřazenosti) hostilní a trpí tím, že jsou pod ní, pak často ústí v ten pocit, že jimi ta autorita pohrdá, i když v reále nepohrdá. Ale pak je to problém u nich, ne u té autority.

  Co jsem kdy měla nadřízené, nikdy jsem neměla pocit, že bych byla pod nimi lidsky, jako člověk. Takže v asi dvou případech jsem s tím narazila, ve zbytku byli moji nadřízení spíš rádi, že je sice respektuju profesně, ale jinak beru „normálně“.
  I v Akademii se vyskytují obé druhy šéfů, vím od otce i macešky.

 66. rulisa napsal:

  64
  V každé profesi, kde je člověk naplno hodně let, je nějak odtržený. Dneska jsi taky, ale jinak než v AV.

 67. ratka napsal:

  65. tohle pohrdání, tedy pocit že tebou nějaká autorita pohrdá je velice podivný prvek. zvláštní. celkově mi to přijde divné jakkoliv hierarchizovat kdo pod kým či nadkým. necítím to. nebyla jsem v tom vychovaná a tudíž ani necítím že to tak někdo jiný má (pocity nad, pod a pohrdání)

 68. ratka napsal:

  67. což nevylučuje… že jiní, na pocity pohrdání citlivý, toto mohou vnímat…

 69. rulisa napsal:

  67 (a 68)
  Dyk jo, píšem s Liškou v podstatě totéž.

 70. ratka napsal:

  69. že vůbec na to přišla řeč :-)

 71. rulisa napsal:

  70
  Od Milana.

 72. ratka napsal:

  71. JO dík. Je vidět jak filtruju…. síce jsme to četla ale popadlo to sítem niž by zanechalo sttopu. jednoduše jsem se s Milanem zcela minula…. jakoby neřekl nic. máš pravdu :-) teď když to čtu, zní to jako pomluva. Kdo může vědět kolika procenty Drahoš pohrdá, žejo :-) a jako vtip… je to udržitelné těžko. proto jsem to vyignorovala

 73. ratka napsal:

  Drahoš mi trochu připomíná Merklovou. On je taky vědátorka, bezvýrazná…a zároveň úspěšná politička.

 74. Saul napsal:

  73:
  za ty její „úspěchy“ bude jednou Evropa krvavě platit.
  A to doslova.

 75. barča napsal:

  K článku: k Panu Drahošovi přímo se vyjadřovat nemůžu. Vůbec ho neznám, nevím kdo to je a co má za sebou, kromě profesní kariéry. Najednou se objevil a jeho všude moc a ve velkém a velká pozitiva :-)
  Nevím jak se orientuje ve světové politice, neznám jeho přímé názory.
  Chápu, že na každého prezidenta se nadávalo a nadávat bude. Inu čas ukáže, počítám s tím, že volby vyhraje. Třeba nás čeká nový prezident nemastný, neslaný, beznázorový a bude dobrý jen na kladení věnců a na to co ho poradci naučí jak se chovat a pozovat a nebo třeba i radit jak proplouvat mezi názory a jednotlivými stranami a jejich představiteli. tedy taková loutka v tom kterou stranu více protěžovat jejich zájmy apd. No asi už je to už ted, když tak obří kampan vznikla na jeho osobu, ti kdo ho podporují, odpadlí kandidáti asi tuší, že jim bude pan prezident ku prospěchu. :-)

  Zaznělo tu, že prezident nemá žádné pravomoce. To jistě ano, spíše se vyplatí volit jednotlivé strany do parlamentu, ale přece jen si říkám, že prezident udává ton a směr své země.

 76. barča napsal:

  V dnešní době je těžké lavírovat mezi diktátem EU a zároven nepodlehnout uplně Rusku a číně. tam je schovaná ekonomická prosperita. a naštěstí je tu odklon od bláznivého Trumpa, tak nějak naštěstí už USA není ideál. Inu časy se mění.

 77. barča napsal:

  76. je to i zcela jiná situace, než kdysi po plyšáku.

 78. barča napsal:

  Chápu i to proč se lidem pan Drahoš líbí. Vypadá zdravě, vitálně, působí mladistvě (určitě osloví hodně mmladou generaci lidí) je inteligentní (profesně) vypadá tak nějak „pozápadacku“ dobře. Nepůsobí zkostanatěle a ze staré struktury. – to se lidem hodně líbí.

 79. barča napsal:

  78. jednoduše řečeno spadá do dnešního obrazu – „být in“ po všech stránkách. Jeví se tak, působí tak.

 80. ratka napsal:

  78,79… když tedy nechceš zemana, musíš se rozhodnout mezi těmi co tam jsou. Nejde ani tak o líbí nelíbí, ale kdo má jakžtakž šanci proti zemanovi.

 81. rulisa napsal:

  78, 79
  Mně teda in právěže nepřipadá. Spíš takovej konzervativní středostavovej konformista.

 82. rulisa napsal:

  80
  Jj. Teď už se neřeší líbí/nelíbí, to se řešilo v prvním kole.

 83. barča napsal:

  ted něco malinko osobního trochu mimo téma, ale ne zas tak uplně.
  stárnu, nejvíc si to uvědomuju mentálně. takový příklad za všechny: vůbec se neorientuju v dnešní mladé herecké generaci, nesleduju seriály, nesleduju mladé herce, když se někdo baví, nebo čtu o nějakém mladém herci, nebo herečce, vůbec nevím která bije. A tohle je podobné, stará garnitura politických herců z polistopadové scény stárne a vymírá…..a objevují se noví herci. Vůbec nevím která bije, neznám, neorientuju se. Vůbec nevím co si mám myslet nebo nemyslet. Spíše se mi vybavují svérazové našich prezidentů (herců)- Havel, Klaus, Zeman. Takže uvidíme jak se pan Drahoš časem projeví, čím zůstane v paměti lidí.

 84. ratka napsal:

  Mne zase napadlo, že Zeman měl být prezidentem před Klausem. že prostě přišel příliš pozdě…a Klaus příliš brzo.

 85. rulisa napsal:

  83
  Ale Feriho poznáš určitě, tipuju. .-))

 86. rulisa napsal:

  84
  Přesné.

 87. Saul napsal:

  85:
  to by byl prezident!
  Feri na hrad:-)

 88. barča napsal:

  84. no! jo:-)
  85. :-)) jo.

 89. barča napsal:

  80, Ratko, já bych Zemanovi přála svést se na lafetě. Tak nějak si to podle mě zaslouží.
  no jak říkám – když vezmu tu dobu od plyšáku, patří to k svérázným českým dějinám.

 90. ratka napsal:

  89. díky… předám. :-)

 91. ratka napsal:

  90. tomu moc nerozumím… nevím co chceš vyjádřit.

 92. Saul napsal:

  90.
  já bych Zemanovi přála svést se na lafetě.

  To je hezký:-)
  To sdělím Zemanovým skalním příznivcům,že motivace jeho voličů je různorodá:-))

 93. barča napsal:

  92. to znamená to, že i přes to jaký Zemen je, přes jeho přešlapy i omyly. Patří podle mě do českých polistopadových dějin. Je její výraznou osobností a přála bych mu k jeho věku i zdravotnímu stavu který není nijak valný – prezidentský pohřeb. Je to i pro mě symbolika toho, že zkrátka nastupuje nová generace prezidentů v týhle zemi.

 94. rulisa napsal:

  93
  :-)))))

 95. barča napsal:

  a třeba mě ukamenujte tady, je mi to jedno :-))

 96. rulisa napsal:

  94
  Jo, taky už mě napadlo, jestlis es tou volbou nenervujem zbytečně moc, jestli by nebylo jednodušší tam Zemana nechat, možná je to už jen nachvíli i tak.

 97. rulisa napsal:

  96
  A proč by tě měl někdo kamenovat? :o
  Není třeba takových stylizací, myslím. :-)

 98. barča napsal:

  97. ano, tak.

 99. ratka napsal:

  96. nééé, žádné kamenování. Teď jsem to pochopila. :-)

 100. barča napsal:

  fajn.
  Mám pocit, že „Zeman“ už je sprosté slovo, aspon teda u nás v práci. Tak nikde nic raději neříkám. Jsem se osmělila teda až tady :-) Tak díky.

 101. barča napsal:

  37. Liško, mě taky napadla taková trapná slovní hříčka.
  „Milý Drahoši, drahý Miloši“

 102. barča napsal:

  at už to s prezidentskými volbami dopadne tak či onak. chce se mi říct – sláva vítězům, čest poraženým. a jede se dál.

 103. Saul napsal:

  103
  Tak minule se to těm“lepším lidem“co volili knížete moc nepodařilo.
  Priozralej Hrebejk z nově zformované kulturní fronty se vyjádřil velice“ kulturně“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>