11 komentáře u Život je dialog

 1. ratka napsal:

  Je to krásně živé, a fixa ubývá v ironii až je úplně tenounká. Ironii taky nemám ráda, ale někdy ji použiji taky.

  U mně probíhá vnitřní dialog asi takhle: Kouknu z okna a řeknu si. Musím jít sesbírat rajčata. Ještě né, ještě doťukám větu. Ale běž nebo na to zapomeneš. No tak já jdu. A jdu sesbírat rajčata. :-)) Takže ano, pokecám si se sebou celkem hodně .

 2. A s Bohem tedy nemluvíš? Já to totiž řadím do vnitřního dialogu.

 3. Teď jsem si četla několik příspěvků na blogu, který jsem neznala, ale kvůli profesi by mi asi měl být blízký – a je to pro mě strašná nuda, bez pointy, o hovnu, nepředatelné.
  Tak jsem se lekla, že můj blog je taky takovej.

 4. ratka napsal:

  2. Hmmm, spíše se modlím a také oslovuji Krista, tedy ve smyslu… dívej se, vidíš to? cítíš to? Tak nějak věřím že Bůh může vidět cítit,milovat a konat jen skrze lidi. Když něco zažívám, jakoby to byl on a já ustupuji a nechávám mu prostor.

 5. ratka napsal:

  3. Můj blog takový je… ale taková jsem. Vystihuje mne.

 6. 5
  To né, ten je živější. Ten není nudnej.

  4
  jen skrze lidi? Možná. Tak to bych mohla taky zkusit zakusit.

 7. ratka napsal:

  tedy nemám strach že jsem nudná. říkám si že zde nejsem pro zábavu jiným. i když občas musím dělat kašpárka a lidi bavit. ale necítím se v této poloze moc dobře, nejsem dobrý bavič. přesto to dělám :-) tedy snažím se být vtipná aby byli lidi spokojeni :-))

 8. ratka napsal:

  6. nedovedu si představit jak jinak…čím. nemá jiné orgány než lidi a jde především o lidi, Bůh je lidská záležitost protože lidé byli a jsou stvořeni k obrazu Boha. Píše se že jen lidi, tedy lidi by (teoreticky) měli být schopni něčeho v čem se odráží Bůh. Je třeba hledat a zkoušet co to může být, co je vlastně tím obrazem… v čem jsou k obrazu.

 9. ratka napsal:

  Myslím že Bůh dává člověku jeho identitu…je to zvolání: Jsem živý člověk, dýchám a vnímám a žasnu. Večer zhasínám a ráno se opět rozsvěcuji.

 10. 8 tím obrazem má být asi obecné dobro nebo takové nějaké skoro nejvyšší dobro, ovšem zakoušeno v konkrétních chvílích až do mrti.
  – myslím tím, že pro něj, dobro jako hodnotu, se žádá něco obětovat.

 11. ratka napsal:

  10. Podle Bible žádá úplně vše, tedy člověk umírá „sám sobě“ a rodí se v Bohu. To je možné jen tehdy když na sobě, na svém těle, na svých přáních a touhách přestane lpět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.