14 dní

DVA TÝDNY

14-kal-500

„U čtrnácti pomocníků“ se jmenuje jeden dům v Ječné ulici.

Při jejich hledání jsem se dověděla z internetu, že existuje také čtrnáct pražských mučedníků, blahoslavených v roce 2012. Ubitých Pražany.

14. papež v pořadí – čtu – byl Viktor I., jehož náhrobní kámen je v Tunisu a ostatky na Svatém kopečku u Olomouce.

Čtrnáctý dalajláma působí jako normální sympaťák. Hurá, viděla jsem ho před pár lety naživo.

Mám ráda filmy pro pamětníky, hemžící se křečovitě stylizovanou měšťanskou smetánkou; je to sranda. Skvěle protivně takové lidi dokázala zahrát paní Šlemrová. Jsem ráda, že takové lidské typy ve skutečnosti neznám a nepotkávám. I když jich asi neubylo. Jeden z filmů se jmenuje Čtrnáctý u stolu.

Ve čtrnáctým roce začala válka.

14. prosince 1984 mi umřel děda. Zrovna jsme s mámou louskaly ořechy. Od té doby nelouskám ráda ořechy.

14. ledna měla narozeniny moje kamarádka z VŠ. Jenže se jich nedožila. Umřela loni v květnu v autě. Achjo.

14. února má narozeniny moje kamarádka Helenka, „naše dítě“ z oddílu, ještě předtím ke mně chodila do družiny. Prosímtě, Helčo, hlavně neumírej! Přeju ti pevné zdraví.

14. března je zítra. Dnes je pátek třináctýho. Tak se mějte hezky, samé jen příjemné věci a pomocníci ať vás potkají, žádní mučedníci. Ať nikdo v našem okolí neumírá nejmíň 14 let. A my už vůbec ne. A naopak pamatujte:

Rezervace místa v naší porodnici (stejně jako v ostatních pražských porodnicích) je možná až od dokončeného 14. týdne těhotenství (od tzv. dne 14+0).

.

2 komentáře u „14 dní

  1. jako prvni me napadlo opet klasika 2x 7. dve stupnice… ale i dva lide treba. clovek jako sedmicka. kompletni stupnice. ono se rekne oktava jakoze osm, ale je to vlastne 7, ten posledni ton se zopakne na vyssi urovni.

    no ehm… jaky je to dvojstupnicovy clovek… vse ma dvakrat. jednou nize a pak vys.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.