Každé zvíře má své tempo. Liška má dva rytmy života.

SLOWFOX – QUICKSTEP

Slowfox:

Tohle píšu v prográmku Notepad, ve Windows 3.11, na svém nejstarším počítači po mladších bratrancích – miniaturním notebooku Tulip 386 s černobílou obrazovkou, který jsem si s pietou a láskou po letech zapnula. Na něm bych se mohla svobodně vykašlat na Microsoft a psát v T602 – tedy kdybych to shledala lákavým – a používat svůj oblíbený Norton Commander, na který jsem si před dvanácti lety tak zvykla, že stále užívám Windows Commander. Design žlutých obáleček a název Průzkumník mi nikdy nedělal dobře.

Quickstep:

A hop-hop před obr-obrazovku, klik a ťuk a je to na světové síti.

Zvenčí asi vypadám jako ta, co dlouho stojí bez pohnutí na místě, a najednou se odváže a provede nečekanou zásadní věc, poskočí někam za předvídatelný obzor pozorovatelů. A pak zas třeba léta nic, pro pozorovatele se objekt nemění.

Přískoky vpřed, ale mezitím dlouho ležet ve strouze.

Někdy mám takový dojem i zevnitř. A tolik se na sebe naštvu, že si raději začnu klást otázku, jak je to doopravdy, a zjistím a ospravedlním si, že dlouhá období zdánlivé stagnace jsou období příprav. I tak jsou nadměrně rozvleklá (ale ve srovnání s kým?). Vyznačují se adaptací na novou situaci, jejím ověřováním a osvojením, pochopením a verbalizováním, poté testováním budoucích možností, a přecházejí v pomalou přípravu pro vstup do další úrovně, na skok do neznáma, nové paradigma.

To zní až chladně nelidsky.

Tak jinak, po liščím – foxtrotovém – způsobu:

Zůstávám na parketu až do prošoupání tanečních střevíců, každé období euforicky užiju až s pláčem pře-žiju, vyčichám až vyčichne, ochutnám a nasytím se, dlouze rozžvýkám a rázem vyplivnu.

Proč to píšu zrovna teď?

Znamená to, že se chystá nějaká změna.

Vždycky se chystá, když začnu hloubat.

A vždycky začnu hloubat, když se chystá.

Ještě další věc vyplývá z mého liščího slowfox-quickstep systému: Mojí vlastností není soustavná cílevědomá pilná práce. Amen.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co Liška a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

23 komentářů u „Každé zvíře má své tempo. Liška má dva rytmy života.

 1. Ano. Jo. Přesně.
  Miluju sledovat ty vlny. Z nich.

  Ano. jo, přiznávám se. Soustavná pilná pracovitá cílevědomost z principu a proto, že je to tak správně, mě zahubuje a snaha o implikaci jí do sebe ve mně spolehlivě a dokonale vzbuzuje jediné – přímo úměrně sílící nutkání k úniku.
  Které většinou poslechnu.
  (Ale neříkejte to tatínkovi, mám z toho špatný svědomí i tak.)

 2. Liško, já myslím, že Tvoje chystání se ke změně sledujeme už nějakou dobu, snad nazrála doba… Jsem zvědavá, co to bude :) A držím palce ;) Ať Ti vycházejí taneční kroky!

 3. Nee, tohle se mi nezdá, že by byla myslela…
  Teda, doufám, že se nepletu… :-((

 4. Zeby dialektika? Prerustani evoluce v revoluci :o))) TAk jak je energie predavana jen v porcich jsou i zmeny servirovany hezky prerusovane. Myslim ze tak to mame vsichni. Cim vic tajime co v nas probiha, tim nepochopitelnejsi jsou pak priskoky. Ale maji svoji logiku. Tak jako vsechno.

 5. No, já to opíšu, ať to mám bez námahy :)
  Tak…Ano. jo, přiznávám se. Soustavná pilná pracovitá cílevědomost z principu a proto, že je to tak správně, mě zahubuje a snaha o implikaci jí do sebe ve mně spolehlivě a dokonale vzbuzuje jediné – přímo úměrně sílící nutkání k úniku.
  Snad nevadí tady to opisování, a tatínkovi to klidně řekněte, je mu to putna :)

 6. Lidi, tak kde jsou ti pilni a aktivni? Zeby byl blog charakteristickym znakem povalecu? Za sebe odpovidam: Urcite!

  Muj muz je aktivni a cilevedomy. A blog nema!!!

 7. No, trochu souvislost to asi mít bude. :-))
  I když znám i aktivní a cílevědomý s blogem, ale ti zas mají blogy trochu jinýho ražení – pak je druhá věc, jestli to nejsou “my před poznáním a proměnou”. :-))

 8. Ru, ti druzi “pred promenou” treba pouzivaji blog jako pracovni nastroj. Ti se podle me asi nepromeni. blog jen vyuzivaji ke svemu prospechu. My ho uzivame, prozivame a je nam vlastne k nicemu :o) (povalecum neni nic k necemu)

 9. Dovolím si nesouhlasit. :-)
  Je mi k něčemu. :-) A “před proměnou” neznamená, že s enemůžou proměnit.
  Vím i o lidech, co by ti o mně povykládali, jak jsem před nějakým časem byla horečně cílevědomá a dosaženíněčehokdyžneaspoňúspěchu chtivá. :-)

 10. POVALEČ JABLEČNÝ myslíte? Takový drobný, nenápadný škůdce na plodech jiných, co si nacpává břich? Ale né :o)

  No jenom abyste neutrpěli, až nezaznamenáte žádnou změnu, kterou tady avízuju, že se chystá. Protože když se chystá, znamená to, že se ještě nějaký čásek chystat bude, jak vyplývá ze slowfoxové charakteristiky. Taky se nemusí nijak projevit na interentu. Nemusí, ale to bych se divila.
  A teď se jdu chvíli povalovat a obalovat.

 11. Jasne :o) To je obdobi kdy nazravam (myslim z ne ž). Myslim ze snad kontinualne nefunguje nikdo a nic. Akorat musim dooufat ze me to smykne spravnym smerem :o)))

  Ted kdyz ctu to nazravani, takuplne stejne chodima na velkou potrebu. To zraju a zraju. Az dozraju tak ho vys..u.

 12. Líšo, jí si teda nemyslím, že by jsme byli povaleči jableční, ani hruškový :) Podle mne někdo kouká na Tv, jiný lepí letadýlka atd. A my jako zábavu a relax máme net.

 13. Ha, teď jsem potvrzovala před odesláním kom. OKDNK dobrý ne, teda pro mě :))

 14. Tý jo, my jsme byly holky veselý..:)) Kurnik, kde to je po 4 letech..;)

 15. ajo – "fekální shituace! :-)
  jabko a povaleč jablečný …

 16. Aninko, neptej se mě, jsem ráda, že mě přestala bolet hlava po pátečním firemním večírku. A ani nemůžu napsat, co jsme tam všecko vyváděli, páč se to tu čte i před desátou hodinou večer a navíc, nemůžu shodit ctihodné otce rodin, stačí, jak jsme s ena střídačku za ty už nebolavý hlavy chytali v pondělí ráno, když jsme silami společnými lepili dohromady střípky rozbitých pamětí… :-))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *