Ulice, kde teď bydlím – na podzim

ONA MĚ STÁLE SVÁDÍ…

Na-hoře na-podzim

Chtěla bych si nakreslit její akt, jenže už je zima. Tedy jí ne, ačkoliv už se svlékla a listí odhodila na zem. To mně by zimou tuhly ruce. A ona mi je nezahřeje, potvora. Ani pod peřinou to nejde – bílá pokrývka se shůry ještě nesnesla. A studí. Moje ulice milovaná se šibalsky usmívá a zve mne na přípitek psím vínem, v intimním osvětlení pod lampou. Koketa v červeném prádle.

Připijme si psím vínem

Už si natěšeně představuji, jak mě bude ovíjet břečťanovými úponky, lechtat mě jimi v uchu, vonět a ševelit lístky, drbat mě větvičkami… Jediná ženská, které se nemůžu nabažit. A ona mi nedá! Vyvěsila mi před oči nápis ZÁKAZ VSTUPU. Zhrzeně odmítnutá, jdu se na ni tajně koukat z okna.

Ona dokáže říct NE

 

… a nakonec měla svatbu.

Břevnov – ROZCESTNÍK

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Zákoutí se štítky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 komentářů u „Ulice, kde teď bydlím – na podzim

 1. ta posledni fotkavypada jak venec padlym revoluciobnarum :-)
  Ale pekne fotky, musi to byt prima ulice.

 2. Pozoruhodní lidé tam bydlí – v roháku takový malinký panáček s kufříkem, jako z pohádky,
  a ve vedlejším domě dlouhovlasá paní, kterou potkám i třikrát denně – ráno o blok níž, vpodvečer o dvě stanice tramvají výš a v noci zas o stanici níž… někdy je se psem, někdy vybírá popelnice, někdy je oblečena patřičně a nenápadně, někdy vidím jen její nohy a zbytek těla leží ve vchodu domu.
  Snažím se šmírovat okna protějšího domu, ale nic moc; to já jim asi dopřávám lepší podívanou.

 3. Vochomůrko, v takové nádherné ulici jistě nebydlí jen samí nádherní lidé. Jo, Líša to tam určitě jistí, ale jináč je všude směska :) I v naší ulici, jsou i méně nádherní lidé :)

 4. Anino,
  vínko bychom si mohly dát, zase si spolu zamejdanit jako onehdá, když jsme virtuálně vymlátily tu restauraci, to bylo! Otevírám láhev, nalévám dvě sklenky a připíjím si s tebou. Kam ty sklenky mrsknem, až je vyprázdníme?

 5. Liško, asi bych neměnila osvědčený lokál, jen tam není lehké se dostat, maj nějak divně zavíračku :)))
  Dík za přípitek, zkusím tam objednat stůl :)

 6. Hoď je klidně za mnou, vsadím se, že nedoletěj :)

 7. Šup s nimi do kuchyňského okna támhletoho domu! BŘINK! Sklo krásně vletělo na kuchyňskou linku, kde stojí pekáč s pečeným králíkem.

 8. No, to asi čučeli viď ? Nemáme pečínku my, nemusejí mít ani oni. Ten chlap si koleduje…králík samej střep, ale nechce se ho vzdát :) Dělá jakoby to byla příloha, nebo co..no vidíš to ? To snad není pravda…

 9. To já docela taky, ale tohle už by bylo na mě moc, to rovnou může chroustat žiletky, musím si odskočit zajistit ten lokál:) Piješ Gambrinus ? Maj ho tam.

 10. Gambrinus piju, to se vr!
  A nesmíme zapomenout na šlehačkové dorty! Na kulečníkových stolech se budou krásně rozprskávat!

 11. Ahoj Lištičko!Tak jsem se po mnoha dnech konečně dostala ke čtení blogů a jelikož Tě mám na ráně a jsem zvědavá, začala jsem Tvým. A nelituju – krásný pojednáníčko a krásný fotky (přivolala jsem moji Zuzu a ta radostně vyhrkla -Jééé, starej Břevnov!-). Budu sem nakukovat častěji.
  A s dovo si Tě jdu přidat do odkazů.

  A frkám a ničeho se nebojím!
  Jo, a chci se zeptat – už jsi vyklidila z lednice tu starou kočičí konzervu?
  *smííích*

 12. [17]
  Jéje, jakou konzervu? Včera jsem vyklidila z lednice načaté rybičky, které kocour odmítl zařadit mezi své oblíbené. Odpadky jsem spořádaně vynesla do popelnicové klícky, kterou máme za domem, pod romantickými schody, které mají z jedné strany zlatý déšť a z druhé trávník s petrklíči. Jaká idyla! A do toho ta vůně starých ryb! :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *