Jízdenka MHD SMS DPT

ŘÍKALA: PŘIJDU DO DVOU MINUT…

Když jsem si vzpomněla, že jedu načerno, už by mi stačila jízdenka za 14 korun. Nebo černit dál. A já si řekla: Zkusím něco nového. Odeslala jsem v 9:15 textovou zprávu DPT na číslo 9020620. Udělala jsem dobře? Skutečně mi za půl hodiny jízdenku kontrolovali. Ale vlakovou. Textová zpráva o tom, že moje jízdenka na městskou dopravu platí od 9:16, mi přišla až v 9:55. A to už jsem čtvrt hodiny jela ve vlaku. Těžko by se nějaký revizor Dopravních podniků hlavního města Prahy dal přesvědčit, že počká 40 minut a pojede vlakem do Kralup (načerno?), než mi přijde po telefonu platný jízdní doklad.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Výštěky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

20 komentářů u „Jízdenka MHD SMS DPT

 1. Mě právě ten systém moc nesedí. Jízdenku si má člověk koupit (odeslat sms) ve chvíli, kdy vstupuje do placeného prostoru (stejně jako si má označit lístek). Ale pak se čeká dvě minuty na to, než přijde sms. Když člověk pospíchá, tak třeba na Florenci už za dvě minuty může být v metru. Bez sms – pokud se poslání zpozdí, což se na tvém případě ukazuje. No a nehledě na to, že na cestě od začátku placeného prostoru k vagonu metra člověka může potkat revizor (a tam se to stává běžně). Jediné řešení je, že by si člověk sms jízdenku koupil předem a určil si, od kdy má platit (ale to by pak musel ve stanovenou dobu být v metru nebo v tramvaji).

 2. Jo, oni to dopravní podniky tak píšou – napřed si má člověk počkat, až mu dojde sms-potvrzení, že si sms-jízdenku opatřil, a pak teprve má nastoupit do tramvaje.
  Ovšem to kdybych včera udělala, tak stojím 40 minut zmrzlá na stanici, kolem jezdí tramvaje, do kterých nesmím nastoupit, a vlak by mi dávno ujel…

 3. Tak si radši kupujte papírový, a nemusíte to řešit :-) Jinak ale snad funguje to, že pokud přijde doručenka, tak i podle ní se dá nějak zjistit, zda si dotyčný si jízdenku koupil, popř. nadiktuje revizorovi svoje číslo, a on zjistí, zda tak bylo učiněno.

 4. [3] Snad jo, třeba se na tu doručenku nemusí čekat 40 minut na mraze. Ale lišky nedávají svůj soukromý telefon každému revizorovi… :-)

  [4] Vot tak. Daváj vódku!

 5. Jsi smolař… já to nadšeně začal používat a zatim mi jízdenka vždycky přišla do pár vteřin.

 6. Dítě štěstěny, dík za info, číslo už mám v mobilu, bych nemusela zbytečně riskovat to černění. Ale i tak se budu snažit mít starou dobrou, i když drahou, ale řádnou papírovou jízdenku. Asi si jednu dám stranou na památku, za chvíli to bude kuriozita :))

 7. poslal a nepřišla doteď :) už asi tři dny jezdím načerno :D

 8. Joo, těchnika balšája, jednou nás dostane do pekel. Stačí, aby tři dny nešel proud… :)

 9. To snad ani nevyslovuj; jen ať proud proudí! Teplo, světlo, nabitý mobil, internet… jídlo a všechno… Hmm, to je námět na katastrofický film!

 10. To jo. A tláča [9] v něm bude nadosmrti jezdit načerno, jako Bludný Holanďan; jako čer(ve)ná nit, co se táhne celým příběhem.

 11. :-)Já bych spíš řekl, že máš špatného operátora:-)), od pátku na ně jezdím po “smskách”, protože jsem byl ještě líný koupit klouzavej a v pohodě, chodí to do půl minuty zpět.

 12. [15] Ministr školství? Nikdy! Nepřijímám! Ani kdybych směla házet beztrestně ov yučování papírové vlaštovky.

  MHD SMS:
  Šla jsem do toho chrabře znova a přišla mi do půl minuty.

 13. Má to ještě své mouchy, ale určitě je to krok správným směrem od DPP.

 14. [17]
  Určitě!
  Používám sms jízdenku od té doby úspěšně, odpověď chodí rychle; jen zrovínka napoprvé mi přišla až za 40 minut.

 15. Dobrý den,
  pro svou reportហo ne-funkčnosti sms jízdenek sháním někoho, komu jízdenka do dvou minut nepřišla… Nebo ho ještě navíc pak chytil revizor, než jízdenku dostal. Není to zrovna Vᚠpřípad a nebyli byste ochotni o tom mluvit na kameru? Stručně..:-)Díky, Edita H. edita.horakova@ceskatelevize.cz

 16. Mně ta sms nešla jen tehdy poprvé a jedenkrát. Pak jsem ji zhusta používala a vždycky přišla rychle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *