Ulice, kde teď bydlím – okna

JE LIBO TRADIČNÍ ČESKOU DEFENESTRACI?

Okno 1

Kdybyste se znelíbili nějaké mocné skupině a vaše defenestrace by se stala nevyhnutelnou, odkud byste nejraději hupli obloukem z okna? Letěl by napřed květináč s muškáty sondovat terén jako předskokan a teprve potom vy, nebo byste dali přednost tomu, aby letěl až za vámi jako dezert?

Okno 2

Nebudu se vás ptát, z kterého poschodí byste chtěli být defenestrováni; doporučuji přízemí. Nikoli suterén, protože tam by se v některých případech mohla vyskytnout nemilá komplikace – museli byste se drát vzhůru a to by jistě defenestračnímu procesu na vážnosti nepřidalo.

Okno 3

Pokud chcete vstoupit do dějin a již jste se dokonce rozhodli si objednat defenestraci na míru, neuspěchejte to s výběrem „svého“ okna. Dejte si čas, nevybírejte pouze podle katalogů specializovaných firem, ale místo předem navštivte. Zamezíte tak nežádoucím účinkům spojeným s rozměry okna a vaší postavy. Až vás budou rvát ven malým půdním okýnkem, mohlo by dojít k pohmožděninám. A náklady na lékařské ošetření po sjednané defenestraci totiž zdravotní pojišťovna nehradí.

Okno 4

Také je vhodné předem zajistit volnou přístupovou cestu k oknu zevnitř. To může být ovšem i součástí defenestrační smlouvy a za drobný příplatek provedou odklízecí práce sami defenestrátoři, včetně umožnění vstupu do objektu nebo vyražení dveří.

okno 5

Ve smlouvě – a to je zásadní věc – musí být stanoveno, zda si přejete defenestraci otevřeným, anebo zavřeným oknem. Bez toho je celá smlouva právně napadnutelná a zpochybnitelná.

okno 6

Pro vážné a movité zájemce o defenestraci je možné zorganizovat i tzv. double- nebo dokonce multi-defenestraci. Co to znamená: Můžete být vyhozeni opakovaně stejným oknem, nebo v krátkém časovém sledu různými okny.

okno 7

Součástí nabídky defenestrujících společností je také dokumentace celé taškařice digitální kamerou nebo objednání srocení davu v rozsahu 1-250 osob. Vyjde to draho, ale neváhám říci, že se to jistě vyplatí. Zážitky vám nikdo nevezme.

* * *

Jakým oknem byste chtěli být vyhozeni? Nebo naopak koho byste kterým oknem nejraději vyhodili?

Moje volba je Václav Klaus a okno č.3.

 

Břevnov – ROZCESTNÍK

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Zákoutí se štítky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 komentářů u „Ulice, kde teď bydlím – okna

 1. Jako nejzajímavější (možná proto, že pro mě nejexotičtější) se mi jeví skládané okno nad římsou a kulatými ventilátory.
  Ale asi to nebude jen tou exotikou. Napsala jsem: „Nahlížím, že za tím oknem by mi asi bylo nejlíp. (Teda, po vyklizení toho herberku tam.)“ – a pak mě napadlo, že to vypadá jako nějaká technická místnost, možná škola. :-)
  Ale mít byt s takovými okny by mi skutečně přišlo zajímavé a bytové prostory jím vybavené, jemu odpovídající, příjemné.

  (Ty tři předtím nemusím, ty jsem ráda, že už mám za sebou, a to páté moderní je na mě zas už moderní moc. Kancelářově jídelnové.)

 2. To predposledni mi prijde takove poctive venkovske. Ale nechtela bych byt za zadnym. Mam rada velke okna bez takovych tech listicek (drevenych ne ocasnatych:o)) Tak by bylo videt ven aniz by se vyhled delil na male ctverecky. A zadne zaclony. A zadne zavesy. Videt ven a videt dovnitr. Videt jen tak vsude :o)) Jo a ty bezlistickove okna se lepe myji.

 3. Ru, ty bys tam bydlela, ale do skoku ti není, co? Nebo naopak je ti do skoku, a proto nechceš skákat? Kdo neskáče, není Čech…
  nějak se to zamotává. A toho Klause dneska zase nikdo nevyhodil obloukem, achjo.

 4. Jo myji se :o) Maji male tlapicky, ktere si navlhci a pak se myji :o) Kdyz nemaji listicky.

 5. Teo, taková paní k nám nikdy nepostupuje! To je nějaký speciální sklo? :o) Esli my sme zas nešetřili na nepravým místě…

 6. Vy jste teda dobráci – radši se bavit o mytí oken, než někoho defenestrovat nebo si skočit pro radost!

 7. liško, ano, humor latentních sebevrahů tady chyběl:-) Koho bych nejraději prohodila oknem? ty jo, teď mně nikdo nenapadá. Dokonce ani žádnej politik. Možná foťák Fatálního, když ho napadlo, že mě vyfotí v akci, když jsem zrovna měla v ústech… dejme tomu nanuka. :-)

 8. annTo jsou moc pekne fotky :o) To by byla skoda nicit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.