Jsem tam!

SEN 16.3.2008

 

Šla jsem se podívat do potoka (asi proti proudu) na jedno místo. Stojím ve vodě poměrně prudce tekoucího mohutného potoka nebo říčky. Tady je to místo, bod těsně nad hladinou, ve zdi. Našla jsem ho. Ano, něco se tam děje, něco tam bublá. Podívala jsem se a chci zase z potoka vylézt ven, přímo odtud nahoru až na několik metrů vysokou betonovou zeď. Tam ve výšce začíná travnatý břeh. V hladké zdi je jen několik malých úchytů, pomocí nichž se dá dostat vzhůru. Povedlo se mi to, visím ve vzduchu nad vodou, držím se až nahoře nataženýma rukama za vodorovnou železnou tyč. Jediná možnost, jak vylézt na pevnou zem, je strčit napřed jednu a pak druhou nohu až tam nahoru nad hlavu a pak se tam vytáhnout tělem. Neuvěřitelné! Mně se to opravdu povedlo! Jsem tam.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Sny a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

25 komentářů u „Jsem tam!

 1. Jít se podívat na bod v proudu potoka mi připadá jako pohled do minulosti – zajít se podívat na jeden bod v životě, že tam opravdu je, tam, kde jsem myslela, že je, něco si ověřit. A pak se vrátit zase na zem, nahoru, a ten bod už mít od toho okamžiku zapracovaný, integrovaný v životě. Už se k němu nemusím vracet.

  Aha – dokonce ty úchyty na šplhání nahoru vypadaly stejně jako ten bod dole.

 2. ja taky ve snu splham :o) Nejdriv schazim do nejakeho sklepa nebo vlezu do diry a pak splham nahoru. A vzdycky se vysplham :o) Zajimave ze splham vzdycky sama. Vidim ze ty taky.

 3. Lisko, a uz se ti zdalo ze hledas kde bydlis? (les,kere,dum, byt,dvere) :o)

 4. když si to tak uvědomuju, mám málo pěkných snů a vůbec málo, ale když, tak to stojí za to.Docela hrůzy a zmatky. Málokdy oprávněně. Dost často se mi zdá dodnes o zkoušce, z které jsem měla strach, že ji jedinou asi neudělám, ale už jsem se k tomu nedostala…to zkusit. Straší mě ten pocit beznadějné zabedněnosti..byla to chemie na VŠ.Často na mě někde někde čeká a dost na tom zálaží abych přišla a něco se semele, není to moje vina a já trpím tím, jak zklamu v něčem tak důležitým a jak nikdo nechápe, jak jsem to mohla …a probírám se troskama a nebezpečnejma místama, jen abych to ještě stihla, nestíhám…

 5. [7]
  Sny o zkouškách a nestíhání má prý hodně lidí; nebo MĚLO hodně lidí, když byla napsána některá z knih, kde jsem o tom četla…:)
  Asi se to nezměnilo. Lidstvo se nemění tak rychle jako společenské vymoženosti – středověcí venkované by sen o zkoušce asi neměli…

  [6]
  Že hledám svůj pokoj se mi zdálo jen jednou, 17.7.2007, jmenuje se to Nenalézám svůj pokoj a je to tady k nalezení.

 6. Ten sen si pamatuji :o)
  Ja hledam furt kde bydlim protoze jsem nomad. Porad tahnu svetem. A jsem doma vsude a zaroven nikde.

 7. LiskoA jake sny by asi meli stredoveci venkovane? Mozna ze je nekdo honi…

 8. [10] … s vidlema …

  Dneska se mi zdálo, že mám ve skříni moly, nějaké velké, dokonce dvě obrovité kobylky z té skříně vyskočily a hup na okno a chtěly pryč. Aspoň že tak. Fuuuj. Nesnáším moly.

 9. [11][12]
  Někdo má ve skříni kostlivce, někdo škůdce. Škůdce – žrouty: moly a kobylky. A ten sen mi chce říct co? Že moc žeru? Že nevytahuju dost často, co mám ve skříni svého uštrikovaného, a nevěnuju se dostatečně údržbě?

 10. Asi to posledni :o) Neco jsi si ustrikovala a pak to nechas ve skrini sezrat moly.

 11. ja nestrikuju :o) A to co jsem kdysi ustrikovala tak jsem vsecko vyhodila. Komplet, cele pytle i s vlnou.

 12. [18]
  Nééé, já mluvím obrazně – ne p štrikování, ale o tom, co si člověk vyrobí nebo zařídí, pracuje na něčem a potom to nechá válet a nepoužívá to.

 13. ja taky :o) V zivote jsm to udelala nekolikrat. Kotrmelec. Celem vzad. Vyhazeni skrini a kompletni vycisteni komurek. To co jsem se naucila rozmetala na tisic strepin a zacala znovu a jinak. 1 stehovani, 2 stehovani, 3 stehovani, 4 stehovani 5 stehovani, 6 stehovani a opet se chystam zamichat osudim. KOlik prostredi tolik zivotu.

 14. Jezusky, dvě baby kecaj, kecaj, kecaj, jen tak mimochodem osolej vtrhnuvšího Tea, a kecaj dál, plynule, aniž by brvou hly… To je hezkýý… :-)))

 15. Dala bych si drink.

  Dneska se mi zdál hnusnej sen, zase jednou. A nevím, co to. Nějaká hubená puberťačka, polonahá, se na mě sápala. Ble.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.