Liška s hadem na bále

MASOPUST V BŘEVNOVĚ

maska

V minulých letech jsem šla v masopustním průvodu po hlavní (Bělohorské) ulici a pak trávila páteční podvečer v hospodě U Kaštanu. Letos ne. Letos kamarádka zorganizovala účast přímo na bále Rio de Břevnov, v hotelu Pyramida. Sobotu jsem věnovala zašívání svých univerzálních maškarních šatů. Jsou báječné – byla jsem v nich upír (v Zubrnicích), hradní paní (na puťáku v lesích), Šípková Růženka (ve Stromovce), dáma s boa (na recesistickém Plese v Opeře), beduín (loni v létě v průvodu na festivalu v Německu). Šaty z hladkého umělého materiálu, poseté obřími růžovými růžemi, no příšernost! Střih mají kupodivu slušivý. A s hadem se výborně tančí – může obtáčet ostatní tanečníky, lechtat je na pleši ocáskem, strkat jim jazyk do ucha, ochutnávat jejich nápoje, mrskat sebou divoce, změnit se ve švihadlo; jestli něco z IKEA není šmejd, pak určitě mé boa.

boa

Na šaty jsem přišila dvě zelená pštrosí pírka, na hada také, došla do práce pro zapomenutou škrabošku a dvě hodiny se doma roztancovávala. Sněhem jsem doklopýtala ve svých zelených “höglovkách” kousek z kopce a ocitla se v Riu – já, Hadí žena z Amazonie. Břevnovští přišli někteří v maskách s péry, někteří v maskách bez per, někteří ve společenském. Tančili velmi spořádaně v párech. Já také, s hadem. Nespořádaně.

Kapela hrála většinou nebrazilské cajdáky; taneční melodie zahájila sérií waltzů. Mno. Naštěstí během večera na plátně běžela dozblbnutí smyčka z loňského karnevalu v Riu a naživo vystoupila opérovaná brazilská taneční skupina, bohužel jen s reprodukovanou hudbou. Černoušek pak vtáhl moje boa do kola a všichni jsme dělali hada.

Předměty v tombole se těšily pozornosti hostí, ale blikající kytičky uprostřed stolů měly ještě větší úspěch. Jak se lidé postupně rozcházeli, bylo hezké sledovat, která dáma si strčí blikající vázičku do igelitky, která do kabelky … Organizátoři zřejmě vycítili nebezpečí a jali se kytičky rychle sklízet.

Tolik zprávy ze spořádaného plesu Břevnovských.

Na internetu už jsou fotky z bálu.

Břevnov – ROZCESTNÍK

Příspěvek byl publikován v rubrice Kožíšky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

17 komentářů u „Liška s hadem na bále

 1. Vida, pštrosí peří. Možná bych měl někdy na nějakou takovouto akci zajít, ověšen skutečným peřím a skutečnými vejci; jen hady bych chudáky nestresoval a taky si vzal plyšového.

 2. Pěkné Liško, pěkné. Možná by byla celkem zajímavá biologická studie o tom, jak se snáší liška s hadem…

 3. [2] Ano, ano, před chvílí mi došlo, že jsem mohla (opeřeného) hada více vyzdvihnout; když už na něj poukazuju.

  [1]
  Takovou helmičku by sis z vejce mohl vyrobit!

 4. Na to mám moc velkou hlavičku. (Zkoušel jsem s pštrosím, podotýkám.) Leda bych sehnal rozbité pravěké.

 5. To je perfektní, jak se lidi umí bavit! Skoro jako na vsi. Už chápu tvou lásku k Břevnovu.

  Když jsem viděla tu trojici skvělých mafiánů a nad tím na liště se skvěl nápis Spolek břevnovských živnostníků, rozesmála jsem se nahlas na celé kolo.

  A ti lidé, co neměli žádnou masku, vypadali fakt divně … :-))

 6. 5:
  Mno, já naivně doufám, že většinou vypadám líp, než na na těch fotkách; mě moc nepotěšily

  6:
  On Břevnov JE taková ves!

  7:
  Hada doporučuju každému, s ním je člověk ještě odvážnější než s alkoholem a odpadá otázka, kam s rukama. Možností je větší než využitelné množství.

 7. Vy se vůbec neptáte, proč nepřijel brazilský samba-bubeník! Poslala jsem mu zvací sms na dvě z jeho čtyř telefonních čísel, ale nedošly mu. A asi trávil karneval na nějaké větší akci, jestli ne přímo v Riu.
  (Ale o víkendu přijede německý polykač ohňů.)

  Taky se neptáte, jestli se na bále vyskytl nějaký můj obdivovatel. Ale já vám to vecpu: Ke konci, když se Břevnovstvo rozcházelo a partnerku měl zřejmě z dohledu, přitočil se ke mně nejmenovaný neznámý a pravil “Seš bombová!!”
  Kupodivu to tykání docela ladilo se situací a nijak mi nevadilo.
  A to bylo všecko.

  Stříbrné třpytky mám v přesíni na zemi, v kabátě, v koupelně i po několikerém vytření. V posteli snad už nejsou.
  Konec zpráv :)

 8. Liško, hm, koukám, že je čas si založit svůj fanklub.
  Já se hlásím jako řadový člen. Platí se nějaké příspěvky? Budou nějaké schůze, podmínky členství, stanovy…. klubová píseň a heslo?

 9. Néé, fanklub néé,
  jsem pro individuální přístup :)

 10. … krom toho teď žádného žádoucího příznivce nemám, pokud je mi známo.

 11. … no, já jsem počítala: Brazilec, neměcký polykač ohňů a “seš bombová” – minimálně tři ….

  …. ten fanklub by se mi líbil, ale když ne, tak ne ….

 12. Hele, jaro za rohem, příznivci se začnou tetelit až je budeš muset odhánět plácačkou na mouchy. ;)

 13. 13, 14:
  Samí nepoužitelní, z různých důvodů. Ale milí, to zas jo!

 14. To není on, ale jak je vidět, Brazilci jdou po mně. :)
  Bubeník má sice možná podobný původ, ale je o dost vyšší a štíhlejší a asi o něco málo míň tmavý.
  Tady, nalevo:
  http://www.liska.bloguje.cz…e.php

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *