Letní rozpololežení

l_kytka

Mým orchidejím vadnou květy.

Kuchyňský úplněk spadl na stůl
a dostal zásah do temene
párátkem.

Největší léto znamená
ležet na trávě.
Jako veška ve vlasech.

Nádech je růžový motýl
s roztaženými křídly na slunci.
Růžový, fialový, ostružinový.

Výdech je třepotavé zelené šídlo.

Letos je hodně motýlů.

Kolik musí být květů!

l_belasek

l_orchid

l_motyl

l_ibisek

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Jak jsem si letně lebedila minulý rok

Příspěvek byl publikován v rubrice Co Liška a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 komentářů u „Letní rozpololežení

 1. Správná odpověď na kontrolní otázku zní: "Květů musí být hódně!" Nebo to nebyla otázka, ale výkřik do prostoru po zásahu temene párátkem? ;)

 2. To byla odpověď, a ne otázka.

  A orchideje vypadají jako motýli.

  Zásah párátkem dostal lustr. Na temeni to ovšem zdola není po nreinstalaci vidět, takže může dál předstírat, že je úplněk.

 3. To snad ani není třeba. Spíš dojmy během dovolené.
  Ta je pryč a internet je zase tady; ti dva se ne a ane potkat.

 4. hodne motylu, hodne kridel, hodne kvetu. kdyz jsem jela na kole tak jsem bohuzel prejela brouka. videla jsem ho tesne pred kolem, nedokazala vyhnout a pak prejela. A bylo mi ho neskutecne lito. Tak jsem jela dal a modlila se za nej. V nadeji ze mi odpusti muj zly pocin. ty pocity viny byly tak intenzivni ze jsem malem z toho kola slezla :o)). rikala jsem si, ze kdybych sla pesky tak bych se mu vyhla.
  zni to tak absurdne ze jsem to musela napsat :o))a je to cista pravda. hezka basnicka.

 5. 5: hurá.

  6:
  ratko,taky mi jednou bylo zle, když jsem na skluznici běžky rozmázla rukou do vosku pidimušku. Kdybych se na ni vyprdla, bylo to OK, ale já měla radost, že je to první jarní muška, a chtěla ji bezpečně sundat z té skluznice. No a tím jsem ji pardoxně zabila. Krásné uvítání jara to bylo :-(

 6. Tak tohle mi nedělejte, kua! Než dopíču tento komentář, zemřou na planetě tragicky či hladem stovky, ba tisíce lidí. A terazky abych k tomu ještě truchlil za převálcovaným broučkem a típnutou pidimuškou… To se nedá vydržet! :-i

 7. Típnutá muška bližší než politikova manželka, ne? :)

 8. nojo, ale ty druhe jsem nezajel kolem. Kdybych nekoho prejela na placku preba i politika, tak bych se trapila taky. zivy tvor je zivy tvor.

 9. Tady vzniká zvláštní druh hmyzího humoru :)

 10. Dík, Ado.
  Taky k tobě někdy brousím, jenže jak ses přestěhovala na jiný server, byl to pro mě takový designový šok, že jsem se tam ne a nemohla rozkoukat a vstřebávat. Což mě šokovalo podruhé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.