Tajné dveře

SEN 10.9.2016

Covonosemito… Venku v krajině. Jsou různé vlezy pod zemí. Vlezeš z povrchu dírou kousek dolů, tam je víc tma, to je jasný, a je to takové podzemní rozcestí, odkud vede hodně krátkých chodeb a dveří zase ven. Vynoříš se někde jinde. Kus dál. V džungli.

Jsme skupina lidí. Centrem skupiny je jedna rodina. Nejbližší je mi asi jejich dcera, tu mám ráda. Zjistila jsem, že její dlouhovlasý manžel je zloduch. Jde po mně. Chce mě zabít. Mám totiž u sebe něco cenného, předmět, který on chce a který ta rodina chrání. Využívám podzemní dveře, abych se dostala do džungle, kde se dá schovat. Jsem mokrá.

Využívám dveře, abych se nepozorovaně dostala tam, kde bydlí ta rodina. Abych jim řekla o ohrožení ze strany jejich zetě. A je mi to líto kvůli jejich dceři. Přicházím do domu, je tam jeden muž-hlídač (tomu nevím, jestli můžu důvěřovat) a další lidi. Chci mluvit s matkou, ta je tam hlavní nebo pro mě hlavní. Musíme se společně dohodnout, co dál – jestli mám ten balík ukrýt někde ve větvích a sama se schovat jinde na stromě…?

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Sny a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 komentářů u „Tajné dveře

 1. Krásně zachraňovací sen.
  S krásně symbolickým vlezením do podpovrchového labyrintu.
  Labyrint vztahů a nebezpečí v nich.

 2. Děkuju za postřehy!
  Zachraňovací – máš pravdu!

  Vztahy tam jsou – ta dcera mi připomněla vztah ke kamarádce, ale budu to i já. Matka je matka a nějak se to k ní sbíhá, což není překvapení.
  Co je ale to nebezpečí, jaké nebezpečí pro mě? Sdělení by mohlo být: Kdo se snaží zachraňovat, ocitá se v nebezpečí (že se bude točit v trojúhelníku záchranáře, oběti).

 3. 3
  Partner ženy, kterou máš nejvíc ráda, pro tebe znamená největší nebezpečí. Nejvíc tě ohrožuje.

  Proč chce ten předmět? Proč ho neseš ty, když je to předmět rodiny, do které nepatříš?
  Nechce ho třeba prostě jen proto, že si myslí, že by ho jako člen té rodiny měl mít a ochraňovat on, a ne ty? Ale pro tebe to znamená ztrátu tvého poslání, tvého postavení, významu, tvojí hodnoty a důležitosti… Zabíjí tě tím, že tě chce připravit o podstatu tebe…?
  Nevím, trošku přeháním.

  Škoda, že nevím, co na to matka rodu. Jestli je to pro ni taky ohrožující, nebo jestli je ochotna předat matriarchální žezlo patriarchátu.

 4. 3
  taky nevím, co na to matka rodu; to tam už nebylo. Dojem byl, že ta matka je v klidu.

  ad ten partner – to by mohl být taky nějaký můj partner a jeho vztah k mojí rodině. protože já bych taky mohla být ta dcera.
  Já ve snu se vztahuje k jiné rodině, což ve skutečnosti trochu jo, k rodině kamarádky já se vztahuju, je to skoro jako rodina. Možná ten sen říká, že se tím nemám zatěžovat, že teď jsem v tom nějak až dost angažovaná… (což tu podrobně nebudu rozebírat, ale mohlo by to tak být).

 5. … tak sdělení by taky mohlo říkat: Vztahuj se ke svojí rodině,starej se o sebe v tohle kontextu, neber si víc než to za svoje jiný věci, nezapomínej, kdo je tvoje rodina.

 6. 5
  Přijde mi z toho snu, že právě nezapomínáš, spíš že si to bereš víc než nutno. Tím spíš, pokud matka rodu byla v klidu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.