A dovolená mizí a mizí

NA ZKOUŠKY V DIVADLE A VE ZKUŠEBNĚ…

Na malování v úterky tohle pololetí chodit nebudu, jen vykrejvat jako náhradník, a to je asi moje štěstí – možná budu poprvé v životě disciplinovaná a úterky a čtvrtky večer budu věnovat práci na diplomce. Jinak totiž nechápu, kdy ji mám napsat, když mám pořád něco. Minimálně jedno půldne v týdnu si beru dovolenou na hudební zkoušku ve zkušebně, dovolené ubývá a ubývá, přespříští týden abych si brala všech pět odpolední dovolenou kvůli finišování divadelního představení, né, to už je nějak moc. V tom představení hraju na housle. Pak hned budeme reprízovat to společensko-kritické, kde hraju na baskytaru, a později na podzim dáme i Hrobníka, kde hraju na cello. A to už taky budeme mít první veřejné vystoupení s novou kapelou. Na elektrický cello. Tou dobou budeme v práci pět sobot mít projektových – to by mohla být možnost, za co vyměnit to potřebné každotýdenní volno… A mít ještě míň času. Nějak tak to dopadne, to půjde. Snad. Dřív mě nikdy plnej úvazek neomezoval, a teď chodím do práce pozdě už denně a pořád častěji potřebuju odcházet dřív. Musím to nějak vybalancovat, někdy dát přednost jednomu, jindy druhému, příště zas třetímu. Mejdany omezovat nebudu. Zas takový okna nemám :- )

Tady je okno v divadle:

A tady okno obýváku z ulice:

Na stropě máme erby, soustředně kolem lustrháku. Erby vojevůdců a bitev na našem území. Prokop Holý, Valdštejn, Radecký, Žižka, Domažlice, Slavkov, Hradec, Praha, Kolín a tak.

Tenhle víkend by bylo dobrý si tu diplomku osvěžit asi po třech čtyřech měsících. Mě bavilo ji psát a vymýšlet. Bude mě to bavit zas. Nenechám se tlačit časem. Až bude, tak bude. Až bude diplomka, bude diplomka, až bude čas, bude čas, až vyluxuju, tak vyluxuju… A time to cast away stones, a time to gather stones together.

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Comics, Zákoutí a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 komentářů u „A dovolená mizí a mizí

 1. bo,
  jo, Archimboldo je skvělá inspirace. V našem pondělním tvůrčím projektu pro veřejnost (pondělní večery na jaře a napodzim, teď 4.rok a pojede to od 20.9. pětkrát: ještě 4.10., 11.10, 25.10. a 1.11.2021, je to pro věřejnost, takže přijďte…) jsme to někdy předloni taky využili a vznikly skvělý věci, účastníci byli hodně nápadití. Když už jsme u toho prozrazování, tak je to tady, dole ve fotogalerii a ten Arcimboldo je až úplně vpravo ke konci: https://fokus-praha.cz/aktuality/335-jaky-byl-projekt-atelier-fokus-art-v-roce-2019

  Upoutávka na letošní podzim je tady: https://www.facebook.com/psychoterapieFP/photos/a.104874017708532/372783547584243

  Tu facebookovou stránku spravuju já a ten článek v aktualitách na webu jsem taky sestavila já. A účastnila jsem se toho taky já, připravujeme to ve třech, se dvěma kolegy :- ) Žádosti o grant na to píšu taky já.

  Pozor, ale tenhle blog nemám provázanej a nechci mít s facebůčkem, naopak, nechci žádný spojení, takže prosimvás na FB nepište nic, co by mě přímo propojilo s tímhle blogem, dík. (Za čas asi tyhle prolinkovávací odkazy v tomhle komentu smažu.)

 2. Bloude, jo, tojo, protože web nějak není aktualizován, bude nový, ale nevím, jestli Ilonka někoho na to sehnala.
  Termíny Hrobníka mám v diáři takhle: neděle 28.listopadu a neděle 5.12. si to bude někdy vpodvečer a ne až v půl osmé, což bývá obvyklý začátek ostatních představení.
  Krvavý koleno, to není moc pro děti zajímavý, ale jinak je to zajímavý hodně, je to pecka, má to hodně vrstev, tančí tam profesionální tanečnice smrtka a termíny jsou pondělí 18.10., sobota 23.10., sobota 6.11.
  A nová pohádka Tři sestry (na motivy Fimfárum) bude v neděli v 16 hodin nevímkde, mám dojem, že někde ve Strašnicích, je to v rámci festivalu 4 dny v pohyu nebo Praha v pohybu nebo tak nějak. A pak se hrajou v sobotu 30.10. asi normálně v divadle Kampa jako všechno.

 3. Tři sestry jsou dobrý, trochu drsný vůči svým manželům :)

 4. Já jsem taky trochu drsná, protože tam budu hrát na housle. Trochu falešně, ale jde to. Akordeon to překreje, snad :- )

 5. Díky, Liško, znamenám do kalendáře a už se s Otylem těšíme minimálně na toho Hrobníka. Je to docela za dlouho, tak doufám, že se všechno odehraje!:)

 6. Bloude, super.
  Já myslím, že už nic zakazovat nebudou. každopádně tohle divadlo je odhodláno hrát, odkud to jen půjde a možná i pak.

 7. bo,
  akty kreslím leda jentak zpaměti. Zatím. Jednou na střední škole jsem nakreslila sebe a kamrádka řekla, že to vypadá jako indiánský dítě. Tak jsem toho nechala :- )
  Ale teď mám o dost větší prsa. Snad bych ještě nevypadala jako indiánská babička.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *