A na co to používáte vy?

HÁDANKA.

1 – fixa oranžová
2 – igráček
3 – kartáček na zuby určený k barvení vlasů
4 – zvýrazňovač zelený
5 – úlomek z ramínka na podprsenky
6 – umělohmotný “kamínek” ve tmě fosforeskující

Všechny tyto předměty plus věrnostní kartičku do lékárny (občanku radši ne, i když je to obdobná karta) jsem zkoušela včera použít za jedním účelem. Uhodnete ho?

Kartu jsem zapomněla vyfotit. Připomnělo mi to, jak jsem kdysi legitkou na tramvaj roztírala vosk na skluznici běžek. To byl ale jiný případ, jiný účel.

A jak to včera dopadlo? Nejlíp to šlo tím kartáčkem.

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Výštěky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

35 komentářů u „A na co to používáte vy?

 1. Průnik množin těchto prvků mi přijde tak k pobavení kočky.

 2. Možná jsi šťárala opět v trubici vysavače?
  A předměty jsou šťouradla a vyšťourané zlomky :)

 3. ru,
  aha, průnik tam skutečně je – k pobavení kočky už jsem použila fixu a ten kamínek. Ostatní věci ne.

  bo,
  to by mohla být taky správná odpověď, kdybych ve vysavači zaš’tourala! Podobné věci by se v něm objevit mohly. Ale ta karta by neprošla.

 4. Když ponimu nenáročné sebeuspokojení (na kartu a kamínek pozor!), vychází mi zašprajcování čehosi, co otevřeno se stále zavírá nebo naopak.

 5. (na kartu a kamínek pozor!),
  Tak ten igráček , navzdory svému jménu, mi pro podobný účel hrátek taky nepřijde zrovna bezpečný.:-0)

 6. Tohle všechno, včetně z bezpečnostních důvodů nevyfocené karty, je samozřejmě nutné pro splnění tajného úkolu, kdy se profišpion potřebuje dostat do nějakého objektu přes chráněné zámky a nemůže použít obvyklý vercajk, který by ho při osobní prohlídce prozradil už ve foyer. Kamínek je nutný ke svícení, protože takové věci se provádí většinou ve večerních, až nočních hodinách. Akorát tím Igráčkem si nejsem úplně jistý – pokud to nebyl osvobozený rukojmí tedy.
  Jak daleko jsem od pravdy?

 7. Rowdy
  ad stále zavírá… ano, fenomén opakování je tam klíčový! I když se nic nezavírá.

  Rowdy, Saul,
  no nevím, jestli kamínek a igráček by byli po čase bezpečně vyloučeni… Tj. dostali by červenou kartu :- ) Tu, co jsem taky zkoušela, ale nevyfotila. nevyfotila jsem ji, protože jsem zapomněla, ne že by mi někde v hlubinách uvízla : )

  Jirko,
  kamínek na svícení! Jo, to by bylo! Připomíná mi to hlášku z jedné skvělé švédské knihy pro děti: “Hlavními nástroji tajných agentů jsou pistole a klíče.” Těmi jsem onu činnost nezkoušela, to je pravda, ty jsou moc kovové.

  P.S. Zapomněla jsem vyfotitjednak tu kartu, jednak ještě mezizubní kartáček.

 8. Pak už mě napadl jen převrácený šuplík třídní učitelky s předměty, které během školního roku zabavila dětem a na jeho konci vůbec netuší, komu co vrátit. Jenomže to ztroskotává na tom, že nejsi učitelka…

 9. vyšťourání kočky nebo myšky odněkud. Třeba z gauče. Ale jídlem by to asi bylo lepší

 10. Už vím, uklízela jsi za skříní a toto vylovila :-))

 11. Joo!
  Saul uhodl a získává igráčka.

  Gratuluju.

  Já jsem si koupila nové struny a celý pytlík různých trsátek, dokonce se zdrsněným povrchem, aby neklouzala v ruce. To mi přišlo v jednom balíčku. Struny jsem natáhla, ale ta trsátka se někam propadla, vůbec nevím, jestli jsem je omylem vyhodila nebo jsou v práci na mém stole v závějích starých papírů, nebo jsme je odnesla domů – tam je nikde nevidím – nebo do divadla nebo do futrálu té baskytary, ale tam taky nejsou.
  Takže jsem musela zkoušet různé předměty. Protože hrát jen prsty moc dlouho nevydržím.
  A hrála jsem příznivě pro sousedy – jen tréninkově bez ozvučení.
  Kombo mám totiž v divadle. Chci si koupit ještě pořádnej zesilovač (co se zaúpjí dobedny, doufám, že do jakékoli, nebo do sluchátek). Narazila jsem na potíž: když je pořádnej, nemívá výstup do sluchátek. Ale jen malej na doma do sluchátek a jinak nanic si kupovat nechci, to mi připadá, že se nevyplatí.

 12. No a která z těch nabízených možností se na basu nejvíce osvědčila?
  Jestli ten, teď už můj, igráček, tak ti ho za mírný poplatek pronájmu.
  Než dosáhneš jako baskytaristka světové proslulosti.
  Potom ten mírný nájem přehodnotím:-)

 13. Saule, osvědčil se ten kartáček na zuby, tedy jeho držítko, ne ten konec, kde jsou štětiny. Akorát se trochu drolil a teď mi pod strunama leží zelené drobečky.

  bo,
  jo, tu jsem taky na youtube zahlídla. Taky je tam několik mladých slečen s baskytarou, většinou asi z Ruska, co skoro nemají sukni, nahoře tílečko s výstřihem – tak ty mě úplně odradily. Radši koukám na Basárny (už jsem viděla snad všechny díly), tam jsou jednak dva kluci, jednak mluví sprostě a mají dost odvázanej humor, to je mi podobný.
  Potom občas na nějakou lekci v češtině nebo v angličtině (ty v češtině, co za něco stály, jsme asi už viděla). Ale koukám, neumím zahrát, co hrajou :- )
  Ha, zkusím najít nějakého baskytaristu v nizozemštině, to bude bomba.

 14. Že mě to nenapadlo! Zprvu jsem si říkal, že ta šestka vypadá jak trsátko a pak četl, že kamínek… Málo fantazie hergot… kde se to kupuje? :-)

 15. Jirko,
  fantazie dobrá!
  bo,
  a ta je asi dobrá, musím si ji ale poslechnout do sluchátek, protože zvuk rovnou z počítače ven není tak dobrej a pro basy už vůbec ne, nejsou skoro slyšet.

 16. Co já pamatuju basáky, tak hráli spíš prstama a když, tak co nejmenší trsátko. Ta karta už je dost velká do ruky, není?

 17. náprstek :-)) je vidět že dělám herbář s vnukem :-)

 18. Jirko, no právě.
  Už mám favorita! A máme jich doma spoustu, protože je házíme ráno kocourovi v kuchyni a on se po nich vrhá.
  Jsou to takové ty manžety na balík veky. Nebo jiný balený chleba. Podlouhlé umělé placičky, dlouhé. Takové skobičky. Zjistila jsem, že když to natáhnu a přehnu napůl, je to tvrdé celkem akorát. Je to trochu až moc úzké na držení, ale aspoň je to malé.
  Sláva. Ještě že si máma dává denně k snídani opražené plátky veky namazané marmeládou. Máme těch skobiček hodně. :- )

  ratko,
  jo, náprstek, to mě napadlo, vzpomněla jsem si, že mám jeden umělohmotný z NDR z minišitíčka, dokonce jsem ho našla, ale byl moc malej. A kovový, to ne, to je už zas moc tvrdý.

 19. ratko,náprstník – kytka je krasavec,loni jsem ho malovala do notýsku, mám takový akvarelový herbář a letos tam zas něco přikreslím (zatím jsem přidala tulipán).

 20. Já pilně lisuji květiny, aby malý měl hodně “tolarů” od paní učitelky :-)))

 21. Udělejte z toho náprstníku s malým pro paní učitelku jarní salát, Ratko.
  To se jí od radosti rozbuší srdíčko, možná i naposledy :-)

 22. A už mám dvě trsátka nová, krásně tvrdá.

  Byla jsem totiž v obchodě kytary.cz a v rámci nákupu jsem jsem si ještě u pokladny přikoupila dvě trsátka Fender. – ne abych měla značku Fender, ale prostě je měli u pokladny a jiná ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.