18 komentářů u „Co říkala vrána během pracovní porady

 1. :-))
  Takový, jako mám do práce a na doma já, s ustřiženýma koncama prstů. :-)

 2. ..krrrákavice! (Já taky – moje pletené palčáky se ukázaly být spíš jarním doplňkem. Teprve mrazy prověřily zimní výbavu – a oddělily zrno od plev…)

 3. Pokusím se zjistit, JAKÉ rukavice by chtěla vrána nejraději.

 4. rukavice….měli černé kožené, jemné s kožíškem na zip – u Bati. zkoušela jsem si je, no byly užasný, ale zatraceně drahý…..stála jsem unich dlouho…..no, nekoupila, ale byly to rukavice přesně pro mě :-)
  přesně pro mě v tom smyslu – že hřejivé a ještě takové, že bych v nich zvládala jemnou motoriku – to znamená foták, psaní poznámek venku v zimě.

  mám citlivý ruce a špatnej krevní oběh. většinu roku mám ruce studené. ted se zimou mi natékají, červenají a nehybní. jednou jsem se málem venku počurala, nebyla jsem schopna si těmi nateklými zkřehlými nehybnými prsty rozepnout zip u kalhot….no, nakonec se to povedlo, ale bylo to namále :-)

  ted mám ruce dorasovaný – tím, že je zima, tím, že vpráci nám teče na „mycích“ místech – jen studená voda, hned po osušení se dává dezinfekce na ruku. nebo jen dezinfekce na ruce – ta je taky studená. ve směně si meju a dezinfukuju ruce furt, 150x za směnu…..nevím – prostě stále.

  když jdu domů ze směny, pořádně si je namažu silnou vrstvou krému na ruce, ale i tak nic moc – prostě je to zhoršený tím studeným počasím a zimou.

 5. 5
  Jen studená voda??? Ve špitále???
  Vždyť to je na nemoc z povolání… To jsi na tom jak naši chlapi, co celej den brousí kamen pod vodou…

 6. Může mi někdo vysvětlit, proč furt píšu odkaz na číslo o jednu větší????

 7. 5. Ru, aby to nevyznělo tak, že lidi myjeme studenou vodou – ne, to ne, prosím :-)
  ale „myci“ místa pro nás, přímo v našich pracovních prostorách – personál – bezdotykové s dezinfekčním mýdlem, papírovými ručníky na osušení a hned u toho dávkovač s dezinfekcí – zase hned na ruce po osušení. (tohle je směrnice a postup lege artis)

 8. na pokojích, samozřejmě klasické pákové baterie a teplá voda. na kuchynce taky, tam kde si my vaříme kafe – a jíme taky.

 9. 7
  Já to pochopila, píšeš „na mycích místech“ s dezinfekcí, tedy pro sestry a případně doktory.
  Vím, jak to vypadá, už jsem i uvnitř nemocnice byla. ;-)
  Ale copak vedení nemocnice nemá přehled, kolikrát za den si sestry ty ruce musejí mýt?

 10. 7. mají a kontroluje se to – nejen spotřebou dezinfekce a dezinfekčního mýdla ….to nějak propočítávají, aby to bylo v pořádku, ale také kontrolami přímými – přijde na odd. hygiena, stěry, nebo tě jen tak pozorují, co děláš a nebo vytáhnou takovou lampu a zasvítí ti takovým světlem na ruce, dlaně, prsty, hřbet ruky – a vidí a kde jsou špatně nadezinfikované, kde zůstávají bacily a zase školení – technika, postupy – jak si dezinfovat a mýt ruce, jak se přenáší nosokomiální nákazy a tak stále furt dokola, leta, leta,leta….jsme mývalové :-)) furt něco myjeme a dezinfikujeme a přemýváme…..

 11. 10. a samozřejmě statistiky, statistiky a statistiky….a koláče a koláče a procenta a procenta….a druhy dezinfekcí…..no, prostě samá zábava :-))

 12. v teplý vodě je malá učinnost dezinfekčního mýdla – proto je to a musí to být studené.

 13. 12
  Aha, to by mě nenapadlo, obvykle se naopak teplem působení látek/průběh chemické reakce zesiluje. Zrychluje.
  Nebo možná právě aby to působilo baktericidně, tak to musí reagovat pomalu? Po určitou dobu?
  To by mohlo být.

 14. 13. teplá voda, převaření – je nižší stupen dezinfekce – baktericidně a ničení choroblodných zárodků nestačí :-) to bývalo dříve. ted už jedeme v pojmech – jen a jen pouze – virucidně.
  virucidně je úplná magie, zvláště na těch šloleních :-)

 15. 14. takže dřív bylo mytí rukou v teplé vodě, ted už jen ve studené…..a kdo ví, za čas nás asi budou celý strkat při nástupu do směny – do nějaký komory – autokláv plus vysoká chemie. :-)

 16. To je opravdu celá věda v nemocnici. Když jsem rodila nejstaršího syna, netekla teplá voda vůbec. Sprchovali jsme se ve studené, záchod nešel splachovat. Všude hnus… po klystýru. Takže od té doby se udělal pokrok světelných let :-)

 17. Barča 10: že mývalové, pekné! ;-) a na operačkách všetci kefujú yak zdivení! ;-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.