Cože, svatba? Leda ve snu.

SNY TENTO TÝDEN…

V pondělí se mi zdálo, že žiju zase se svým bývalým manželem. To se mi zdává jednou za čas. Někdy je tam pocit: Ajo, tak jsme zase spolu, tak to půjde. Někdy jiný pocit: Ajé, cítím se trochu jako ve vězení, no nazdar, to nepůjde. Tentokrát žádný pocit, až po probuzení se mi zastesklo po tchýni a celé jejich rozvětvené rodině, kterou jsem rozvodem odřízla.

V úterý se mi zdálo, že chodím s nějakým pánem, vypadal trochu úřednicky; tak snad to půjde…

Včera ve středu se mi zdálo, že se mnou chce chodit nějaká žena.

Dneska 1.7.2021 se mi zdálo, že mám svatbu. Už je na místě spousta lidí, ženich se někde chystá. Je to katolický kněz! Asi ten mámy oblíbený bratránek, to byl kněz. Ve snu je to už postarší pán, ale ne moc. Má na hlavě čepičku – něco mezi kněžským biretem a mongolskou nebo ruskou čapkou s kožešinovým lemem. V tom davu lidí mi došlo, že jsem nepozvala kamarádku Petru a taky kamaráda, co mi byl za svědka (na mé dosavadní skutečné jediné svatbě).

Co se mi bude zdát dál?
Tohle vypadá na sny o samých nějak nedostupných partnerech.

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Sny a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

15 komentářů u „Cože, svatba? Leda ve snu.

 1. Nebo to jsou sny o tom, že do svého života můžeš přijmout kohokoli… Fajné, ne? :-)

 2. Další den – teď se mi zdálo, že jsem si někde dělala něco na krajíc chleba, asi smažené vejce, nějaký chlap u toho byl. Potom jsem dávala novou ruličku toaletního papíru do důmyslného stojanu s držákem. Byl z bílého plastu a bylo to děsně zapeklité, ale já na to přišla a to mě trochu uklidnilo. Něco jako hlavolam – napřed se musela tyčka nějak zmáčknout na jedné straně, pak z ní na druhé stran odendat vršek, sundat tu ruličku papíru z tyčky, pak tam dát novou a pak zase složitě na jedné straně něco udělat a na druhé, aby tyčka držela v tom udělátoru. Technický problém, ale zvládla jsem ho!
  Dále se ve snu objevila myšlenka, že notebook (můj současný, koupený před půl rokem) má rozbitou baterku a že teda už bude brzo kaput a celkově by mi v tom případě sloužil tak rok a to je málo, to jsem teda chtěla od něj víc za ty peníze. (Starý notebook a mámy notebook už jsou v realitě kaput oba, to jo, ale tenhle můj neee.)

 3. Martina,
  joo, to je pravda, to mě napadlo vlastně původně – že to nepojednává o sexuálních partnerech, ale o lidech vůbec a je pravda, že teď peču s různějšími lidmi než dřív, ať jde o jejich zaměření, národnost, náboženství nebo sexuální orientaci.
  Dřív jsem měla kolem sebe spíš lidi heterosexuální, z podobných poměrů jako jsem já, podobného vzdělání a zaměstnání a ateisty nebo se o náboženství nezajímající – prostě mně podobné. A teď, za poslední dva roky, se ta skupina mění, někteří jednotlivci se mění, já dělám něco, co jsem dřív nedělala, a je to všechno nějak rozrůzněné a až příliš košaté, ale kupodivu mi to do sebe zapadá.

 4. Hele, a co když jsou ty sny o přijetí různých vlastních „já“, třeba je každý z těch snových partnerů jen symbolem nějaké tvé vlastnosti, která chce být přijata.

 5. Martino,
  taky může být, to určitě. To je dobrá připomínka.
  Když o tom tak přemýšlím, on to totiž asi není rozdíl ani v životě denním:
  Když přijmu nějakou homosexuální stránku jako takovou, tak ji přijmu 1) obecně na světě, 2) u konkrétního kamaráda nebo víc lidí, 3) případně u sebe, i když je mizivá a týká se spíš vztahu k ženám jako takovým nebo ženství.

 6. Za celý život si vybavuju cca 5 snů.
  Zpravidla jsem spal mělce a měl jsem nějakou nemoc.
  Jinak si nic nepamatuju, předpokládám, že se mi sny zdají, ale prostě si je nepamatuju ….
  Pokud se mi tedy celý život nezdá, že ano… „Je tam není“ … :)

 7. A další sen do party:
  teď v sobotu 3.7. se mi zdálo, ž se líbáme se šéfem ředitelem. Ale nic jsme spolu neměli, to nee.

 8. Tvoje starosti bych chtěl mít, Líšo.:-)
  Já si dnes tak snil U staré pošty (doufám, že znáš)
  Pak si přisedli dva štamgasti, poctivý Pražáci jako ty, tak jsem je hned poprosil, jestli by mne nepovedli po Primarku, když už tam stojí ty fronty na trička za pajsku.
  No, v následující debatě mi ujely dva vlaky, ale na držku jsem nedostal, naopak jsme se loučili jako nejlepší přátelé.
  A když jsem na kole odjížděl ten kousek na hlavak a mával jim kapesníčkem, tak tam řvali, že do primarku stejně jezdí kupovat jen moraváci a jim zase hlasitě odpovídal, že mně asi po té krátké cestě přejede nějakej zkurvenej pražskej taxikář.
  No , takový krásný hrabalovský zážitek.:-)
  Takže až se příště potkáme, tak jedině tam!

 9. A tam jsme nebyli? S rulisou jsem tam podle mě byla. Určitě.

  Pár let poté mi jednou ujel vlak, tak jsem tam šla na oběd, ale moc dobrý jídlo to nebylo. Pak už jsem se tam nenachomejtla. Chodím do hospod v jiných čtvrtích.

 10. No já tam chodím už desítky let, ale spolu jsme tam nebyli.
  A to jsme na tom „kulturním maratonu“ toho stihli celkem dost:-)
  Jo Ru a prý je tam keška.
  Ale na panským WC:-)

 11. Mně se zdálo o pokaděném prostěradle :-(

 12. Ještě pár let, Ratko, a proměníš si sny v realitu:-0)

 13. 14 Saule
  :-) Néé :- )

  12 Saule
  takže příště tam jdeš s rulisou na pánskej, OK.
  Tuhle jsem byla taky někde na pánským, ale ne a nevzpomenu si, kde… Jo už vím, v Dejvický nádražce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.