Detektivka

leb500

Koukám se v poslední době na dokumenty o zločinu a jeden z nich – ale fakt jen jeden jediný – měl vtipnou pointu. Jinak to opravdu legrační není.

Můžeme z toho udělat pátrání. Ostatně kriminalisté z celého Německa pátrali a pátrali, kdo je ten vrah, resp. vražedkyně, což je netypické. Vražedkyně, která vraždí s určitým vzorcem – někoho oloupí a zavraždí. Jen málokdy to bylo jinak, ale stalo se, že zavraždila dva policajty sedící v autě. Vytipovali podle DNA, že je to vražedkyně, která cestuje, pravděpodobně by to mohla být cikánka. Vraždy, kde na obětech prokazatelně byla její DNA, se totiž staly v různých částech Německa a nějaká i v přilehlém regionu Francie. Jenom v Bavorsku nikdy ne, tam nevraždila nikdy a to byla docela záhada.

Matoucí bylo, že svědkové vražd, pokud byli, udávali, že vraždilo několik mužů. Nikdo z nich neviděl mezi nimi ženu. V dokumentu to zdůrazňovali. DNA přitom patřilo ženě. Stejné ženě v několika případech vražd. Nemohli takovou ženu najít.

A taky nenašli. I když…

No co byste řekli, jak to bylo?

.

94 komentářů u „Detektivka

 1. Vůbec netuším. Má to něco společné se sexuálními službami? Tedy když se tam našla její DNA. To mohly být sliny nebo nějaký jiný sekret. Mohla je udusit prsama :-))

 2. Ahoj – je to záhada, nejsem si jistý jestli jsi prozradila dostatek věcí, takhle by to mohla být i pekařka, které oběti zkritizovaly ranní rohlíky (v případě policajtů ranní koblihy). Ale to by vraždila spíš regionálně a ne s takovým zeměpisným rozptylem.
  Tak to bude možná transsexuálka, která má ženské DNA, ale zevzření chlapa, a proto dlouho unikal/a. Pravděpodobně cikánská transsexuálka z Bavorska, protože cikáni se doma chovají slušně.
  Po této analýze mi ale zůstávají ve vzduchu dvě zásadní otázky:

  „Píše se transsexuál s dvěma „s“, nebo jen s jedním?“
  a
  „Komu se chystáš věnovat na Velikonoce toho smrťáka a jaká bude asi jeho reakce?!“
  :-)

 3. Barča dodržela svou zásadu nenechat se v podobných výzvách strhnout a netipovat. :-))
  Zkusím nápovědu: Není náhodou, když se ve víceméně laickém textu objevuje nějaké odborné vědecké slovo opakovaně; :-)

 4. tak to bude určitě souviset s dnou :-) přežrali se masem.

 5. Jirko*
  4
  Taky jsem tipovala transsexuála, který byl původně žena! A pořád jsem si říkala, kdy už nás v tom pořadu přestanou napínat a řeknou to, že to byl transsexuál, který kočoval pracovně nebo byl cikán a měl zakázáno se vyskytovat ve státu Bavorsko, byl z něj nějak vypovězenej kvůli svojí kriminalitě.
  No a neřekli to.
  Ani že byl transsexuál ani že nesměl do Bavor.
  Chybička se vloudila a je to úplně jinak.

 6. 4
  vejce už si vzal někdo minule.
  Letos nevím, jestli se na ty velikonoce po dlouhý době nevykašlu, asi jo, možná půjdu spíš na výlet.

 7. 5 barčo
  tak na to bych už nešla, tolik aktivity bych tomu nedala.
  Blog jde.
  Na radu Saula jsem se zeptala zuzi, která totiž byla taky chvíli zablokovaná, jestli v tom něco podnikla, když už jede, kdežto můj blog tři dny nic. Prý jim někdo napadl server a postupně ho obnovují. Tak jsem se jim připomněla a hned mě obnovili taky. Juch.

 8. Jé, Jirka, já ho přehlídla jak lány. :-)) Zdravím!

  A pak je ještě k nápovědě důležité, že to byly vraždy, tedy kriminální činy.

  11
  Já to dělám už několik let a je to super.

 9. Takhle, přečetla jsem ještě jednou závěr článku. DNA pařilo ženě, vraždili muži. Tedy vraždící předmět muselo být něco tělesně ženského, otázkou je co. Tam už má fantazie nestačí, mohla to být mražená ženská noha a tím je přetáhnout přes hlavu. ale to není vtipné. takže nějaká část ženského těla, kterou měli sebou a kterou použilil

 10. 14. napadá mě, byli uškrcení ženským copem.

 11. To byli všichni ti muži celkem výjimečně stejní úchylové, že si ten cop předávali a jezdili s ním po celým Bavorsku. :-))

 12. Ale on je ten dokument celej dobrej, i když teď druhá série už mě tolik nevzala, první se mi líbila víc, přišla mi laicky zajímavější. A trochu se peru s takovou nějakou přeexponovaností – hlasovým přehrávaním průvodkyně.

 13. 16. vraždilo několik mužů, předpokládám že nějaká loupežná skupinka, když se jednalo o loupežné vraždy. I když u těch policajtů je to divné, co by uloupili, žejo. Tedy oni se nachomejtli k té vražedné loupeži a stalo se jim to samé co těm ostatním, tedy jen ta smrt nastala „omylem“. Co bylo to vražedné….“něco“ které zabíjelo při kontaktu a zároveň t mělo ženskou DNA, nějaký smrad? nějaký toxický výcuc z ženského těla?

 14. Doporučuju nespřádat vražedné konspirace a zkusit spíše Occamovu břitvu. :-)

 15. 12. Liško, detektivky, psychothrillery není nic pro mě. dokonce jsem nějaké skandinávské psychothrillery a jednu českou nedočetla, nešlo to – nervy mám jen jedny :-) dokumenty z historie, nebo z různých neštěstích můžu a i ty, když jsou dobře udělané jsou velmi silné. to uplně stačí. a ne před spaním, pak se mi o tom zdá :-(

 16. detektivka pro mě byla – proč ti nešel docela dlouho blog. :-) záhada vyřešena, blog funguje. Hurá :-)

 17. 14 ratko
  jo, tím by se to vyřešilo, tvoje fantazie je náhodou docela logická.
  Akorát to bylo jinak. Ono těch vraž bylo poměrně hodně. A to je na tom trochu divný. Že pořád stejná sejmutá DNA.

 18. 21
  To je dost častá „závada“, tyhle útoky, většinou tzv. brute force. Nevyhneš se jim na žádném hostingu, jen na některých je to častější (většinou na těch menších), dokonce takhle jednou odrovnali i celého mého poskytovatele internetu. Takže tohle mi jako detektivka nepřišlo, na závadu placení už nevěřím, to už Liška řešila víckrát a nikdy to tím nebylo.

  Ale ptala jsem se na zálohování a to bych doporučovala, i když poskytovatel svoje zálohy servrů má. Ale stát se může cokoli.
  Liška určitě najde v administraci tlačítko „exportovat“. Není to složité.

 19. 23
  Ajo, to jsem zas domotala. Už si to tak přesbně nepamatuju, jen pointu.
  Chtěla jsem prostě napsat, že se to dělo po tak obsáhlé oblasti s tolika proměnnými, že společné pojítko muselo být jinde než v modu operandi…

 20. 20 barčo
  já skandinávský vůbec, to už nechci. Navíc oni mají divný obličeje, který jsou pro mě nesrozumitelný (o tom už jsme určitě psali, to bych se divila, kdybych to sem nenacpala).
  Ty dokumenty jsou pro mě taky lepší. A navíc kratší. Mě už nebaví se koukat na celej film, nějak na to už nemám chuť se dlouho soustředit.

 21. 24
  tlačítko exportovat? Aha. Tak budu pátrat.

  25
  ano, bylo tolik těch případů a na tolika místech, že je dost divný, aby jeden ženský vrah takhle řádil.

 22. Já si teď stahuju prastarej britskej seriál Bedna – Cracker. Hnusný tlustý arogantní hlavní hrdina alkoholik a gambler, skvěle čtoucí v lidských hlavách. Zkusím ho po Midsomeru (ještě nemám dokoukáno) a jsem zvědavá, jestli mě bude bavit jako kdysi na mateřské. :-) Naštěstí tam si pointy už nepamatuju.

 23. 27
  A ani skupina, byť by to byli nějací svěle zorganizovaní zednáři nebo tak něco.

 24. 24. Aha. díky za vysvětlení. Já jsem si říkala, jak to dopadne s tím pánem, placením a mailem (odpovědi) pána Lišce.

 25. Aaale ne! Cekala jsem na konci komentaru rozuzleni a ono nic. Jako vrazedna technika me dostalo uduseni prsama od ratky:)) Nevim, s tou cikankou mam zromatizovane predstavy. Ze byla z cirkusu, nebo vestkyne. Diky tomu se presouvala, ale nevysvetluje to maskovani. Jedine ze by v tom byla gay komunita a ona byla prevleceny milenec na private…

 26. Psice
  myslíš, že už je čas vybalit rozuzlení?
  Mně to připadalo brzo.

  prohloubíme tedy nápovědu:
  Jde o to, že chybička se vloudila, chybička na straně vyhodnocovatelů. Taková technikálie jakási.

 27. 28) Ahoj Ruliso :-)
  zkus epizodní seriál „Černé zrcadlo“, detektivka to sice není, ale jako náhled do blízké přetechnizované budoucnosti je zajímavý:
  https://filmycz.com/serialy/89-cerne-zrcadlo-black-mirror-online

  Ani po nápovědách se nějak nechytám správné linky v „našem“ případu. Říkám si, že kriminalisté asi museli dělat nějakou opakovanou chybu, ale že by někdo z nich dostával na místo omylem stejnou DNA se mi nechce věřit. Navíc by to pořád nevyřešilo vraha.

 28. aha.. další nápověda během psaní komentáře :-)
  takže asi chyba v laboratoři a domnělá vražedkyně seděla za mikroskopem, nebo tam někde :-) ale kdo je vrah sakra? :)

 29. Chci další nápovědu, znám svá práva! :-)
  Jak byli zabiti? Pokaždé stejně, nebo to nehraje roli?

 30. A na které části těla těch obětí byla ta ženská DNA nalezena?

 31. 34-36
  DNA byla nalezena asi všude na těle, kde odebírali :- )
  Chyba v laboratoři – no, něco podobnýho, ale chyba byla ještě předtím než v laboratoři.
  Zabiti byli různě, ale často se to podobalo. Vlastně všude, kde odebírali DNA kvůli čemukoli, našli DNA té jedné ženy.

 32. 37:
  Já bych případ uzavřel s tím,že vrahem je ženská DNA.
  Dobře jim tak, měli si dát pozor:-)

 33. 37. nojo, to se mohla paní potit a pot ji kapal na mrtvolu… ale to vylučuji jako řešení. Tedy tím se nezjistí kdo je vrah.

 34. 39:
  Nad mrtvolama se ženský moc nezpotí,Ratko.:-))

 35. 40. mohl to být tlustá paní, co se potí furt.

 36. Tlustý paní musí být k chlapům dobrosrdečný,protože by neudýchaly jejich vraždu:-)
  Kdepak, tudy cesta nevede.

 37. Dyť vám to Liška sd Jirkovou pre-pomocí už skoro řekla. :-) Stačí si už jen představit, co se děje, když najdou mrtvolu a odebírají se vzorky… Jak se odebírají…

 38. 42
  Četla jsem o tlustý paní, co svéhomuže zabila tím, že ho jednoduše zalehla. Takže asi moc dýchat potřeba nebylo – paní jen běžně a pán už vůbec.

 39. 43
  Nojo, ale vy se vlastně nedíváte na detektivky, tak to můžete mít mezery v představování si. :-))

 40. 33
  Jirko*, vím, že užs mi to jednou snad v mejlu doporučoval. Nějak na to pořád nemám odvahu, mám tušení, že to budou takový podobný hororky jako jeden jinej seriál, co si nemůžu teď vzpomenout, jak se jmenoval. Nemám ráda hororky. Detektivky mám taky ráda jenom ty nehororový, nedrastický, jako pohádky, že na konci se to vyřeší a spravedlnosti bude učiněno zadost…
  Přetechnizovaná budoucnost zavání zápletkama bez možnosti pohádkově nedrastického řešení. Beznadějí a temnotou.
  Ale zkusím to.

 41. Tak ne, to prase jsem nedala. V určitým momentě jsem začla poposouvat přískokama vpřed a pak po „aktu“ a zjištění očekávatelného to vypla úplně. Nebudu se na to dívat.

 42. 44:
  To je možné,vražda z dobrosrdečnosti.
  Tu zase neudýcháme my :-)

 43. 47) Sakra, říkal jsem si, že napíšu, aby ses nepodívala jako první na díl s prasetem :-) to dost vybočuje…
  ale teď koukám, že některé díly na tom odkazu jsou jen pro registrované – chtěl jsem totiž zrovna zmínit díl „Přijdu hned“, ten bys vydržela :-) ostatní díly nejsou tak hororové, i když člověka zamrazí při představě, že to tady jednou může opravdu vypadat, když to lidstvo s technologií přežene..

  Takže při odebírání vzorků si nějaká paní čistila uši, nebo co, vatovými tyčinkami? Kdo byl ale vrah? Přišli na to vůbec?

 44. P.S. ano, už jsem to kdysi zmiňoval, mluvil jsem o dílu „Patnáct milionů meritů“, nějak to souviselo s aktuálním tématem komentovaného článku…. teď jsem se díval na ulozto a v rozumných velikostech tam „Přijdu hned“ je – tenhle díl jsem viděl, myslím, jako první z dalších, ještě než jsem poznal, že jde o sci-fi a trvalo mi celkem dlouho, než jsem to pochopil – hlavně jsem záviděl hlavní postavě obrovský tablet, na kterém se dobře dělají fotky a grafiky, to neznělo tak nadčasově, vypadalo to reálně… to by tě mohlo přitáhnout, a žádné prase tam není :-)

 45. 49
  takže ne prasata bacha :- D

  HA, jsi na stopě, Jirko* – protože DNA vždy odebírali otěrem pomocí těch uchošťourů (který v moři nemají rádi greenpeacáci). Při odebírání vzorků už k těm uchošťourům ta paní přístup neměla… takže už to skoro máte!
  Kdo by vrah, to v této detektivce právě vyřešeno není. Napřed hledali, čí je to ženská DNA a pak zjistili, že vrahy asi tentokrát podle toho nenajdou.

 46. AHA, tak já myslel, že hledáme vrAHA :)
  Tak při výrobě uchošťourů někdo sabotoval výrobek vlastním použitím… ale to muselo dát dost práce! Nebo se při výrobě stala nějaká nehoda a paní je nějakým způsobem znečistila svou DNA… jenže to mi zas nepasuje do toho zeměpisného ohraničení, proč Bavorsko ne…

 47. 50
  Pamatuju si, že jsem se kdysi podle tvé rady dívala na nějaký podobný příběh, kdy měli všichni v hlavách voperovaný nahrávání všeho, co viděli, zažili, a mohli či dokonce museli to sdílet, když se sešli s přáteli, takovej trvalej oční fejsbůk, a jak ten, kdo to nechtěl, byl něco jako nepřítel společnosti, vyvrhel, podezřelej úchylnej živel…

  Bože, koupila jsem si v akci 1-2-3 vlnky do troubyMcCain, v domnění, že budou málo mastný jako ty Nowaca předtím, a ony jsou mastný a ještě k tomu hnusný na chuť…

 48. 53) Ano, to je taky jeden z dílů – na soudní příkaz (v případě podezření na trestný čin) jsi musela úřadům přehrát svou minulost v požadovaném období… takhle doufám fakt nedopadneme

  Ad hranolky – to je další nápověda? :-))
  Mastný hranolky = uválený tyčinky… paní vyráběla vatové tyčinky a prodávala je jako hand-made s kontaminací své DNA!

 49. 54. nojo, ale to nijak nevysvětluje jak ta paní svou DNA ssérovie vraždila :-(

 50. 55
  Ale ona přeci nevraždila. Jen to tak vypadalo, když všude byla její DNA. Proto si to tak napřed vykládali. Pak zjistili původ té DNA a způsob jejího vnosu do procesu a bylo i jasno, že paní nevraždila.

 51. tak řekněme že vůbec nejde o seriové vraždy a možná ani o vraždy ne, ale o to že při vyhodnocování výsedků ve všech zemích kromě Bavorska bylo na všech vzorcích (nezávisle za sériový vrah nebo ne) nalezeno určité konkrétní DNA tedy kontaminace vzorků sběrným materiálem, ale kromě těch kontaminovaných by se tam měly objeviti vzorky sktuečné tedy reálné pokud tam byly. nebo je to jinak? tedy DNA konkrétní ženské a pak pokud přítomny i DNA jiných osob.

 52. 56.. přečti si Ru ten úvodní článeček. Tobě z toho nevyplývá že se jedná o sériovou vraždu? Tedy o pointu sériové vraždy? Nikoliv o vyloučení podezřelého dle nalezené DNA. Domnívala jsem se že hledáme pointu, tedy jak byli zavražděni a jak tyto vražd souvisely s ženou.
  řešení je že nijak… a že vlastně se nic neví.

 53. 58
  Ne, mně z toho vyplývá, že se hledala sériová vražedkyně, protože všude byla její DNA, přičemž modus operandi byl oloupí-zavraždí. Což je dost málo. A ti policajti v autě v tom úplně haprovali. A taky to, že svědci nikdy neviděli na místech činu ženu, vždycky jen muže. Takže někde něco v těch kriminalistických závěrech a teoriích bylo špatně a muselo se přijít na to, co.

 54. 59. jsem zvědavá na rozluštění :-) možná se to kontaminovvalo při vyhodnocování, to se může stát. ale pokud na místě byly mužské stopy, ty by neměly zmizet. tedy měly by se ukázat taky. Teoreticky. Kromě ženských furt stejných na všech mrtvolách de se používal stejný způsob stěru, by se měly objevit i jiné ty správné stopy. Tedy víc než jedna … anebo mi ještě něco uniká, ta paní co to vyhodnocovala stopy nějak likvidovala svojí DNA

 55. Tak zatím dobrou, těším se na rozluštění :-)

 56. 52 Jirko*
  skoro bingo!

  53 ru
  Mc Cain vypadá jako skotský jméno, takže to bude škudlílek! Nebrat.

  60 ratko
  néé, v nápovědě ad51 už bylo řečeno, že kontaminace uchošťourů proběhla před vyhodnocováním odebraných DNA stop.

 57. 62. to bylo řečeno, ale stěry s provedly. Tedy kromě původních falešných by se měly objevit i jiné…tedy pokud tam byli.

 58. 63. Ale to už komplikuji :-) chybička se vloudí

 59. 60:
  Marně mlžíš,Ratko.
  Byla tam jen ženská DNA.:-)
  Taky jsem zvědavý na pointu.

 60. Rozluštění přicháááázííííí:

  Dík, ruliso, žes vytrvala a neprozradila to!
  Kriminalisté odebírali vzorky DNA z těl zavražděných. Odebírali je otěrem. Používali přitom uchošťoury – tyčinky s vatovým koncem. Používali je k tomu ve všech zemích Německa. Uchošťoury někdo vyrábí. Asi na to má poměrně monopol, protože všichni kromě Bavorska měli stejného dodavatele, stejnou fabriku na uchošťoury. -Tím se vysvětluje, proč stopy stejné DNA stejné paní byly nalezeny všude krom Bavorska.

  Dnes je totiž technika tak pokročilá, že stačí dost malé množství DNA k jejímu určení. Musí to být asi neuvěřitelně malinkaté množství DNA (asi jedna buňka, žejo, z toho vyplývá, nebo část, jádro buňky). Jeden dotek!
  Protože ta paní pracovala ve výrobně uchošťourů, brala je do ruky.
  A to byla ta DNA domnělé vražedkyně.
  Vrazi byli různí, neznámí. Možná zanechali DNA, možná ne, ale ta DNA té dělnice to přebila. (Možná našli kriminalisti i jinou DNA neznámou na místě činu, ale všimli si spíš toho společného, té společné DNA pro více vražd.)

  Takže vrah neznámý, dělnice známá všude po velkoNěmecku krom Bavor.
  To je rozluštění.

  Následně změnili výrobní postup uchošťourů, nikdo už na ně holou rukou nesahá a i kdyby, tak nako nec procházejí sterilizací, která všechny stopy DNA smaže. Aby to bylo možný čistě použít.

  Už si nikdo z nás nestrká do ucha DNA nějaké brunhildy!!!

 61. 67. Všichni Němci mimo Bavorsko byli pak (teoreticky) zabiti jednou paní :-))

 62. 68
  Přesně tak!
  A ona o tom ani nevěděla, takže to asi dělala v pomatení smyslů a neodsoudili by ji za to, ale stanovili by jí ochrannou léčbu .- )

 63. Ono asi i mohlo být víc DNA stop z jednoho místa, ale pokud nemáš s čím to DNA srovnat, tak je to stejně k ničemu. A skutečný pachatel mohl nechta taky třeba jen jeden „otisk“, ale „pachatelka“ byla na všech vzorcích odebraných z toho místa a oběti. A když ji našli na druhém místě činu a na třetím… tak je to svedlo na falešnou stopu. Upnuli se na ni.
  Nedáš sem, Liško, odkaz?

 64. Teda to bych nikdy netipoval, že DNA sáhnutím z výrobny přebije stěr na místě činu.
  Ale zajímavý to je, někdy ta logika není prostě vidět – když se třeba upnu na to, že se hledá vrah :-)
  Anebo když se dívám teď na Columba – teprve teď mi došlo, jak se mám na jeho detektivky dívat. Od šestnácté minuty! Nějakou dobu mi totiž leze krkem ten stejný scénář epizod:
  1) Vidíš, kdo to udělal a jak
  2) Přijde Columbo a setká se s vrahem na místě činu (když ne hned, tak aspoň druhý den) a začne ho hned podezřívat, zatímco hledá tužku, zápisník, nebo doutník
  3) Columbo se začne ptát na blbé věci, aby zjistil, jestli je podezřelý nervózní a probírá s ním možné varianty
  4) Podezřelý začne urputně shazovat Columbovy argumenty a začne vymýšlet, jak to bylo, aby odvrátil od sebe podezření
  5) Columbo připraví špek a podezřelý mu na něj skočí a vzápětí dobrovolně odchází do vězení

  …no a právě jsem přišel na to, že se na to musím dívat cca po patnácti minutách od začátku, abych neviděl vraha a způsob provedení vraždy :-) Je tady ale jeden problém – naskočím do děje ve chvíli, kdy se Columbo srazí s vrahem a začne se ho blbě vyptávat, takže je hned jasný, kdo to udělal.

 65. Akorát ještě přemejšlím nad tím, jestli Lišce nesplynuly ty uchošťoury DNA-odběrové s uchošťoury ucho šťouracími. Myslím, že ta sterilní výroba se týká jen těch odběrových, po jednom z výroby uzavřených v ochranném obalu, který se otevírá až těsně před odběrem. Běžné drogeriové šťoury určitě DNA-sterilní nejsou.

 66. 74
  kdoví, čemu teď věřit! :- )
  Koušu si svůj vlastní nehet a žeru tím DNA několika lidí, co jsem drapla na tyči v tramvaji!
  Kdoví jaký informace moje tělo z těch DNA zaznamenává a pak si podle toho stanovuje strategii. : )

 67. V Midsomeru už nemůžou být snad žádní lidé, kolik už jich tam zabili proboha :-)
  Oproti Columbovi se třeba na Poirota dalo koukat častěji, mon ami… protože se průběh často měnil a občas taky prohrával :-)

  Mimochodem… právě jsem použil jeden uchošťour a teprve potom si přečetl, odkud jsou… co byste řekli – Sontheim Brenz, Germany!!

 68. 70 ru
  já už ten odkaz nevím, i když jsem to viděla včera. Smazala jsem historii, název si nepamatuju, koukám na několik různých dokumentů, každý má několik dílů. Zkusím hledat na youtube vražedkyně v Německu… Ne, to nenašlo.
  Vyšetřování DNA policisté v autě…Ne.
  Forenzní vyšetřování Bavorsko… haha, to mi našlo něco o prasatech a říkali jste s Jirkou*, že prasata nebrat.

  Tak nevím, kdyžtak to sem dej prosímtě.

 69. 76, 71
  Columbo byl teď, je v úterý a čtvrtek, Poirot bude zítra,protože je pátek. Přehled o jiných televizních pořadech nemám, Midsomer bývá o víkendu v podvečer,ale v poslední době nejsem doma nebo je to na mě dlouhý.

 70. 76
  No dyk to je snad nejčastějc citovaná charakteristika toho seriálu. :-))
  I samy hlavní postavy na to párkrát narazí – třeba Joyce Barnabyová dí svému manželovi: Přece ti nezhatí plány nějakých pár vražd… Nebo tak něco. A jindy inspektor osobně – vyřeším čtyři pět vražd…
  Jo, to je odpočinkovka. :-)

 71. 80 a kterej díl?
  Já na to koukala na youtube a tyhle názvy mi nejsou povědomý.

  83
  Tak tamto začínalo vraždou policajtů v autě. Nemůžu to najít.

 72. 88. Moc zajímavé. A všecky námitky které mi „vyskočily“ se tam objevily. našly se i mužské stopy, a zistilo se komu daná DNA patří ale jako přízrak se to táhlo několik let, protože jak se zdá byla jen asi jedna dávka kontaminovaná a tato se objevovala v průběhu možná 10 let postupně. Opravdu je zatavená, snímala jsem vzorky z povrchu k zjištění lepku…

 73. Už jsem si myslel, že přijdete na to, že jste viděly každá něco jiného :-)

 74. Mohla bych sem dát nějakou fotohádanku!
  Radši ještě dneska. Protože na víkend plánujeme s kamarádkou něco šít a zašívat a to kdybych vyfotila, asi byste neuhodli, co to mělo být :- )

 75. 91
  Vlastně jo. :-)
  Ale ta kauza je tak profláklá, že o ní asi pojednává těch dokumentů víc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.