Dny plavou a ryby (ne)mlčí

A MYŠ LÍTÁ…

Omlouvám se za podivný zlatistý nádech obrázků – jednak mi dva dny lítala myš nahoru dolů a znemožňovala skoro všechno, klikala sama od sebe (ať jsem použila touchpad, myš nebo grafický tablet jako myš), jednak nemám kondici na to, abych to udělala lépe, nechci tím trávit ten kousek času, kdy mě přes den nic nebolí.

A dobrá zpráva je, že dneska se myš trochu umoudřila, snad jí to vydrží, a dobrá zpráva taky je, že ještě věřím, že jednou mi nebude zle a budu moct dělat všechno a rychle a s radostí jako dřív. Kdybych tomu nevěřila, už bych ta analgetika patlala dohromady ještě víc přes míru a tloukla hlavou o zeď.

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Comics se štítky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

21 komentářů u „Dny plavou a ryby (ne)mlčí

 1. Přeju, ať s tím jarem přijde i zlepšení a ten nerv se umoudří.

 2. Rok, panejo. To je děsivé. A ty lišky v různých pozicích jsou tak smutné… Moc bych ti přála, abys měla co nejdřív i svůj den. A aby u jednoho dne nezůstalo.

 3. Ahoj Liško, tvoje vyznání je super, tak se ho drž nafurt, neztrácet naději – to je to oč tu běží, řekl už někdo přede mnou. A já to vidím jako zásadní. Víra a naděje.
  “dobrá zpráva taky je, že ještě věřím, že jednou mi nebude zle a budu moct dělat všechno a rychle a s radostí jako dřív.”
  Dnes byl u nás můj brácha, je to takovej materialista a vykládal nám jak mu dávají starý letitý stromy sílu a energii. Teda jen jeden. Koukala jsem na to jak blázen. Prý mu to funguje. Chce to ale udělat si čas, nespěchat a pořádně se s tím stromem propojit. Promluvit s ním a čekat. On neobjímá, ale dotýká se kmene dlaněmi ve výšce ramen. Prý začnou svrbět dlaně a po nějaké chvíli to začne probíhat tělem jako proud. Zkoušeli jsme to dnes v lese, ale asi jsme na to spěchali. Karel má už svůj starej dub a má vystaráno :). Nejzvláštnější je, že bych to do toho chlapa neřekla, že něco takového vůbec zkusil a že mu to funguje… Tak to je můj tip Liško pro tebe. Nějaké vylepšení :)

 4. Jsem doufala, že jak máš teď zas tu nemocenskou a nehoníš se tak, že bude líp. Taky moc držím palce!

 5. To jsou nervy!:( Ja taky verim, ze se s nim pujde dat domluvit – ostatne vzdyt bylo nekolikamesicni obdobi, kdy byl nerv ocividne spokojen a nedorvaval se pozornosti, ne? Tak by to melo byt i znamenim, ze se bude dat zkrotit zase.

 6. Já pořád nemůžu uvěřit, že tohle nedokáže dnešní medicína vyřešit.
  Nebo aspoň zmírnit tu fyzickou bolest na snesitelné minimum.
  Taky samozřejmě chápu, že už nemáš sílu ani chuť po těch “kapacitách ” v bílých pláštích dupat, aby to dokázali.
  Ale to je pak začarovaný kruh, v kterém nemůžeš vyhrát.

 7. A do háje, mně blbne myš v notebooku – ať touchpad nebo externí, nedá se moc ovládat, lítá po obrazovce a zapíná si, co se jí zlíbí, přepíná a přeskakuje, achjo. Teď má světlou chvilku, částečně jde ovládat. Tak snad to půjde…

  Díky za komentáře.
  Saule, zítra konečně mám termín na neurologii, třeba nějak překvapí a něco přijde.

 8. Ahoj Liško, Saul má pravdu, objímat stromy to by musel být velkej zázrak, aby se stalo něco zásadního. Jedině snad jako aktivisti se k němu připoutat.. tak ať se doktoři snaží a něco vymyslí, když to nechce odejít samo.

 9. Byla jsem pár dní pryč…
  Liško, jako Saul. Přijde mi to neskutečný (to slovo mi připomíná skučení) trápení, rok nepřetržité bolesti se nedá vydržet žádná víra a naděje, zvlášť když se ta bolest evidentně vrací, místo aby mizela. Tohle přece musí mít konkrétní příčinu a to, že na to neumíráš, by neměl být pro doktory důvod tu příčinu nehledat…

 10. zuzi
  nebo můžu já něco vymyslet, na něco kápnout, proč se bolest nepouští, něco v sobě změnit. Ale snažením se to vymyslet, to nepůjde, to by musel přijít nějaký nečekaný podnět, musela bych jít podnětům vstříc. To jde až když je mi líp… takže je to trochu zacyklené.

 11. ru,
  konečně nastala hodina hahahahááá a byla jsem na neurologii. Mám se objednat na magnetickou rezonanci páteře. A pak zas přijít na tu neurologii.
  Mám to už nakreslený v notesu a i něco jinýho, ale měla jsem splašenou myš. A bylo mi blbě. A teď zas rychle píšu jeden projekt. Takže snad zítra sem něco nového dám.

 12. No, dneska mi kvůli něčemu volali… už to mám zaznamenáno, ale předtím ještě pár jiných věcí, takže sem asi dám rychle za sebou tři příspěvky. Jdu to poupravovat.

 13. sláva, konečně MR. neskutečný, ta je klíčová. Neskutečný je, že ti ji nenabídi dávno dřív. MR by měla přesně ukázat příčinu tvých bolestí, at už se jedná o vypadlou ploténku, nebo nějaký svalový srůst po operaci, či nějakou patologii po ozařování – na tom se dá konečně vystavit fungující léčba.

  P.S. Liško, nepsala jsem dlouho, ale čtu tě, sleduju, jen to kvůli okolnostem nestíhám.

 14. Jasně, Barčo, ahoj, ráda tě “vidím!”
  Tyjo, tak snad to na tý MR uvidí – na té žádance je totiž MR zaškrtnuto “LS páteř”, tak snad tam bude i to tříslo (?). Není zaškrtnut!pánev” ani “malá pánev.” Ale jako stručá epikríza tam napsala neuroložka “Protrahované bolesti v kříži, levém třísle a po přední ploše levého stehna.”

 15. není tam zaškrtnutá malá pánev, to je zas polovičatý, doprdele.
  nejde to tam dozaškrtnout na té žádance – je stli je psaná propiskou, pokud to jde udělej to. pokud to nejde, a je to na pc strojově, na MR jim řekni, že jsi po operaci a ozařování – malé pánve a břicha – vždycky ta dohoda je o lidech a na MR sedí lékař, který je tam k dispozici a určuje si polohu snímků – rozměry a vrstvy – takže probrat to s ním i osobně až tam půjdeš. NEDAT SE ODBÝT.

  ani ta epikríza od neuroložky právě není uplná , ale polovičatá – chybí tam podstatné to, že jsi po operaci malé pánve a ozařování.

 16. ježiš tahle polovičatost mě sere, ani nevíš jak…..sere mě to samozřejmě i u nás, co se ted produkuje za doktory a ten jejich přístup. jsem stará škola a ty mladší doktory musíme trošku nakopávat k větší aktivitě a řekněme k profesní poctivosti….

 17. Ta neuroložka byla starší.
  Ještě je tam kromě epikrízy kolonka “problém, který má MR vyřešit” a tam stojí:
  CAVE! st.p. Ca coli uteri v 5/22.

  A ještě je tam poznámka: “Diskogenní etiol.?”

  A odesílací dg je “Kořenový sy L4 I.sin.”

  To je asi něco s tou operací a původní dg; ta operace se konala v 5/22.

  To s tou pánví jim určitě chci říct!! Protože MR je myslím dost drahý vyšetření a asi bude levnější ho udělat najednou, než abych tam pak musela jít podruhý zase na pánev. Koneckonců i ta střeva by se možná hodila (jestli to ale ukazuje střeva… asi ne, co; na ty jdu teď v pondělí, na koloskopii).

 18. fajn, nejde snad ani o to, jak to vyšetření je drahý, ale ty dlouhý čekací doby na vyšetření. a zrovna MR je pro tebe velmi důležité vyšetření, aby se s tím vším pohlo. takže potřebuješ, aby bylo co nejkomplexnější a tudíž nejvýtěžnější, aby se skutečně ten problém našel a ne, že tě za nějaký čas poženou na MR znova, že ehmm, zapomněli jsme možná na oblast malé pánve, protože ten problém může být i tam.

  jinak pokud by se jednalo skutečně o vypadlou ploténku v bederní oblasti (kořenový syndrom na L4)problém by vyřešila operace. (špatná vypadlá ploténka pryč a dá se tam nová titanová.
  (tímhe způsobem mám operovanou krční páteř na C3 .)
  a to ti nechci kazit tvé plány. jen je dobré s touhle eventualitou počítat.

  diskogenní znamená, že to souvisí s ploténkou – meziobratlová ploténka (disk)

 19. Díky. Jo, já si myslela, že diskogenní se bude týkat ploténky. Ostatním zkratkám nerozumím. A operace je dobrá věc? Není to až poslední řešení, není to nebezpečný, že s eto rozhrabe a budou se ty operace opakovat? – Naše kolegyně zdrav.sestra takhle už měla těch operací šest…

 20. je to v podstatě jediný řešení. pokud už jsou kořenové bolesti – a kořenové bolesti dlouhodobě trvající je velké nebezpečí útlaku míchy s následným ochrnutím.

  nejlepší nemocnice na operaci bederní páteře – je Liberec. tři bývalé kolegyně podstoupily operaci bederní páteře a paráda – od nástupu do nemocnice až zpět do práce. Liberec si před operací znovu udělal svoji MR s doprovodem lékaře, pak samotná operace, následná pooperační péče plus rehabilitace. Je to tak na týden, pak domů a dodržovat rehabilitaci doma – předepsané cviky plus klidový nezatěžující režim.

  Netuším jak to chodí v Praze, ale Liberec je vyhlášený skvělou péčí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *