Dobrý den (1)

PRÁCE – DALAJLÁMA – KLÍČOVÝ SKLIČUJÍCÍ MUŽ

kali_002_500

kali_003_500

kali_004_500

kali_005_500

kali_006_500

kali_007_500

kali_008_500

kali_009_500

kali_010_500

kali_011_500

kali_012_500

kali_013_500

kali_014_500

kali_015_500

kali_016_500

kali_017_500

kali_018_500

kali_019_500

kali_020_500s

Fotku dalajlámy jsem pořídila já.

kali_021_500

kali_022_500

kali_023_500

Doufám, že tohle dopracuju do konce dřív, než popíšu notýsek KALIMERON.

 

83 komentářů u „Dobrý den (1)

 1. poslední stránka a poslední otázky – položím ti Liško také otázku.
  Jsi schopna vnímat jiné (nezajímavé, běžné) muže, než jen ty zajímavé a nedostupné?
  protože v ten moment – zjistíš, že běžný, nezajímavý muž je děsně zajímavý a možná ne až tak nedostupný. Nejsi tak trochu povrchní, když dokážeš zaregistrovat jen ty zajímavé (vyčnívající) muže?

 2. 1. mě to i krásně rezonuje s tím co píšeš o dalajlámovi. :-) jak ho vnímáš.

 3. všední život, který bys ráda se zajímavým mužem – asi není dost možný. reálný – takže nevšední muž si žádá i nevšední vztah.

 4. 3. nevšední vztah – si tedy žádá i nevšední postoj.

 5. takže jsem schopna přijmout jiný postoj k vztahu? – pokud chci mít a udržet si nevšedního muže.
  a pokud ne, proč nevnímám“ obyčejné nezajímavé“ muže?

 6. barčo – neodpovídám za lišku, ale chci něco napsat. Jo, i tak se to může někomu jevit..JENŽE..
  A taky jsem byla a jsem toho názoru, dle toho co jsem zažila v okolí, že ti vyčnívající muži, co něčím nevšedním ženy lákají, nejsou schopni trvalejších vztahů. Nelákají jen tu jednu, i když ženy mívají atraktivní a taky něčím nevšední, za čas se objeví jiná a je ještě pro něj atraktivnější a zajímavější.
  Osobně jsem tyhle muže nikdy nevyhledávala záměrně a myslím, že snad když jsem byla mladá, tak se nějaký všechobdivovatelek našel, co by možná..Ale já celkem včas věděla, že by to bylo nakrátko..pokud vůbec..
  Ale to vyčnívání nemusí být jen o obličeji a postavě, ale i v něčem mnohem hlubším, čím disponuje a přitahuje ženy..což je myslím případ lišky.
  Každého přitahuje něco jiného, někdo jiný..myslím, že liška nedá zas tak docela jen a pouze na to jak vypadá, ale na tu nevšednost v něčem, na IQ, na to co s ním může prožít. Prožít to nevšední.
  Ale já si myslím, že to se dá prožít, třeba jinak i s tím nijak nevyčuhujícím mužem.
  Mám dojem, že ti nejlepší chlapi, ne že nejsou, ale nemají náturu, nebo i sebevědomí..to třeba proto, že si myslí, že o ně není zájem. Tak nikam moc nechodí, a když..ostýchají se nějakou oslovit.. A TAK JEN MÍJEJÍ..Nebo mají za sebou nějaký vztah a už se bojí.
  Ona je už skoro sice pryč doba, kdy nutně musí jen muž oslovit ženu, ale mnohým se nám to stejně nějak příčí..a málokdy se k tomu odhodláme.
  Neřekla bych, že proto, že někoho přitahují nejvíc ti vyčnívající musí znamenat, že je povrchní.
  Myslím, že zrovna liška by ještě měla na to se někam vloudit, kde je někdo např. hodně movitý, co by o ni hodně stál, nelíbil by se jí, ale zajistil a měl jí rád. Mohla by ho mít ráda i ona, ale nebylo by to nic pro ni.
  Potřebuje někoho obdivovat, vážit si ho a žít s ním naplno, jak ona říká – plnotučně.
  No..asi by si měla všímat víc i těch“ šedých „, ona ta všednost se může jen zdát, dokud ho nepozná.
  Ale pokud ji tací nic neříkají, tak to má tak nastavený..což může být i za čas jinak..
  Co se týká Dalajlámy, tak prostě vypíchla dost důležitou podle mne věc a to, že je to člověk, jako každý jiný.. a že to samotné je hodně..tedy i pro mne :)

 7. Hlavně jsem chtěla napsat, že povrchnost by mě u lišky nenapadla, to vážně ne, a nakonec u nikoho, s kým si tu písmenkuju..Nikdo mě nenapadá.

 8. barčo, aha o Dalajlámovi odvolávám, že jsem si myslela, že i ten popis ti přijde povrchní a omlouvám se..

 9. liško, notýsek je super..to budeš mít jednou paměti :)
  Ale v tom projektu už mám chaos od počátku, tak ti jen pogratuluji, že konečně víš, a dosáhla jsi toho abys věděla co vlastně budeš dělat a vyhovuje ti to :)

 10. 6. Aninko, to co píšu lišce za otázky (mám ve zvyku většinou začínat od sebe – než poukazovat na druhé) jsou sice provokativní, nemusí se líbit – ale mají lišku dovést do jejího nitra. A opačně – vztahy jsou právě zrcadla – takže to co popisuješ ve svém komentáři na jiných, těch nevšedních mužích – kdoví jestli se i tam liška někde nevidí… lákadlo (výzva) lepšího, zajímavějšího …

 11. 8. Aninko, za nic se neomlouvej, piš jak je libo. jak to cítíš. :-)

 12. ano, vlastně si myslím, že liška měla i dlouhodobý, ten plnotučný vztah se zajímavým mužem – (bývalý manžel)psala o něm u Ratky na blogu.

 13. 10. lišku to trápí, takže se snaží s tím něco dělat … a hledá .. příčinu, řešení …postoj, tak, aby tomu dobře a hlavně sobě porozuměla a věděla co s tím, aby ji to neubližovalo, netrápilo.

 14. Barčo, já se stejně omlouvat budu :)), protože bych taky nerada, abys to brala nějak osobně a samo, že si můžeš napsat taky jak to ty cítíš..o to žádná.
  Pochopila jsem, čím tím chceš dosáhnout, ale prostě mi tam nesedla ta otázka o povrchnosti, ale i jsem věděla, že to nemyslíš nijak zle..jsem holt citlivka.. Dokonce to nebylo ani impulzivní..tedy jen v první chvíli jo, ale to jsem nic nepsala..
  Jednoduše se mi to zdálo už moc to slovo povrchní..mám asi na něj alergii skrzevá povrchní lidi
  víš :)
  Jj. obyčejně neobyčejný muž..dobrá kombinace :)
  A nemusí být žádný Delon atd. :) , stačí, když se ženě něčím líbí, a taky jeho duše, co může převálcovat i to, co se nám hned nelíbí na první pohled..
  A dík, žes v klidu vzala můj názor..

 15. ad 14, barčo, já vím, teda myslím, že vím, ji to není jedno a snaží se to brát s nadhledem ale taky to cítím..Mám kamarádku, už jsem tu o ni psala, co 15 let byla nechtěně sama s holčičkou od tří let moc fajn ženská a přišla si na své. Už jsem si říkala i jí, že snad nikoho ani nechce.Zvykla si tak už na ten život, ale chtěla partnera. Občas šla na rande. NIC..
  řekla mi, že podruhé už do toho půjde až pozná, že je TO ON.
  Může to znít naivně, ale našla ho, když už s tím ani nepočítala. Vzali se, jsou spolu přes deset let a SUPER :)

 16. Docela jsem obdivovala to její čekání i smíření se vším, co bude, nebude. To, že i když měla možnosti, tak věděla co opravdu chce a co ne..

 17. 16. někde jsem četla, že existuje pro každého člověka zhruba 84 000 vhodných partnerů. Tohle musel zase vypočítat a vymyslet nějaký (neobyčejný) muž :-), ženu by to nenapadlo, takhle uvažovat – ta jen cítí a vnímá toho jednoho. :-)
  takže i tvůj příběh dává všem naději :-)

 18. 16. jen maličkost: ještě něco jiného je, když ženě tikají biologické hodiny …

 19. K článku:
  Nadchly mě střípky. (To píšu hned, ještě jsem se ani nedočtla dál v deníku.)

  A možná jsi mohla zdůraznit, že ten pro tebe důležitý muž nebyl ten nedávno psolední. :-)

 20. 1. ještě u líšy čtu- cituji: „asi mě jednoduché, snadné, bezstarostné, nenápadné, nenápadité a nekomplikované šaty nezajímají. “
  takže táhne výjimečnost – ale to má právě samozřejmě i ten rub a líc (kom.1. -5.)

 21. ad 20
  Ru, já jsem trapně zvědavá :) a jen se domýšlím, že spíš z kategorie obyčejných. I když..asi ne, když šel jen se slečnou..tak ještě jeden mě napadá..z bývalého bydliště..ale to je lišky věc.
  Spíš by mě zajímalo, jestli když to s ní něco udělalo, což je normální jestli byl obyčejný, nebo neobyčejný :)

 22. zatím jsem nečetla všecko, je to hodně dlouhé. jen ten poslendí vypichnutý komentář. vyjímečnost a na to navazující důležitost. a na to navazující bariéra (jen co je vyjímečné je pro mě důležité a tím se ehm vymezím)

 23. barčo ad 1 i dál:

  Jojo, proto jsem napsala to o zajímavých šatech i pro mě přitažlivých mužích – protože je to podobné a uvědomuju si to. A tím pádem jsem si tu tvou otázku kladla, i když spíš naopak – proč mě baví to a to, a ne otázku z druhé strany: proč mě nebaví to, co mě nebaví. Proč si toho nevšimnu, proč mě to nezaujme.

  – Že by to mohl být druh povrchnosti, to se nabízí. Nojo ale proč mám dlouze a vášnivě zkoumat něco, co mě vůbec nezajímá už v počátku? Proč se mám – např. jako přirovnání – na víkend nebo na měsíc ponořit do techno hudby a investovat svůj čas a neutuchající úsilí, když techno hudba pro mě nic neznamená a je mi ukradená? To potom k ní nemůžu přistoupit s vášní, nemůžu si o ní vyrábět notýsky, kreslit si o ní obrázky, fotit si ji, nahrávat – prostě to nejde, důvod chybí, zaujetí chybí, náklonnost chybí.
  Leda kdyby to byl nějaký nutný úkol, tojo, to bych do toho šla z povinnosti a možná nakonec v tom -ať je to cokoli neškodícího – i zalíbení našla, protože se mi stává, že začnu mít ráda to, s čím dlouho pobývám. Například obraz. Nebo člověka – to se mi stalo víckrát. Ale ohledně „chození“ k tomu taky vždycky není příležitost – jedině v případě, že člověk začne chodit s někým, koho už déle má mezi svými známými, kamarády. Takového já neznám.

  Když jdu s někým jednou dvakrát na rande a je mi protivnej, tak mě přejde chuť ho dál zkoumat a zjistit, v čem je úžasnej. Určitě je. Ale s tím, že je mi odporná představa, že by se mne dotknul. To potom těžko něco. Těžko se s ním budu dál vídat, když mu bude jasné, že si nerozumíme.

  Já už na to několik odpovědí našla a píšu je tam – jednak protože „moje máma to dokázala“,
  jednak protože je to výzva i beztak. A tím pádem je to cenné a můžu si toho vztahu vážit.

  Popravdě řečeno ale nejsem tak uměřená, pevná, tak na místě jako aniny kamarádka ad17. Bylo by to dobrý. Ale každýmu to vyhovuje jinak – hlavně dělat jen to, čeho nelituju.

  A na druhou stranu vidím, že ten můj postoj „muž musí mě zaujmout a musí být proto výzva“ má v sobě ten prvek bolesti, míru rizika přílišnou, asi nadprůměrnou, vztahy s takovými muži mají vysokou pravděpodobnost, že se neudrží.
  A já chápu, žes tu otázku dobře vymyslela a že směřuje vlastně na tohleto.

  Asi je to v tom, že si umím vážit jen toho, co je TAK cenné, protože je to málo pravděpodobné a zrovna mně by se to mohlo podařit (to zní hodně legračně). Primární není vysoká zajímavost toho muže, ale moje vyhledávání jen těch pro mě zajímavých, pro mě riskantních … nojo a jsem zase na začátku u tvojí otázky :) To jsem moc nepokročila.
  Furt nevím, proč když už někoho potkám a stojím o něj, bývá to tenhle typ – tj. ten co už vlastně nechce znova začínat, už mu to stačilo, ale přesto se mu stane, že je mnou nadšen a chce se mnou do smrti chodit. No a když se to ukáže, tak v tu chvíli vím, že to já takle nechci. A konec.

  Ale to už jsem se někde takhle tady na blogu sebe ptala, jestli to nějaká moje část dělá proto, abych neměla nikoho a bylo mi tak nejlíp. Aby se tím koncem vztahu zase znova „jakoby potvrdilo“, že bude lepší nic, než takový vztah.

  Pro mě je taky lepší nic – a vždycky bylo – než vztah s někým, o koho nestojím doopravdy. Že je takových 84 000, to je báječná zpráva!!! Takže mi ještě zbývá 83 997, o které bych mohla opravdu stát.

  No nevim, ještě nevím úplně. Moje témata životní / osobní už se mi poměrně propojila v celek. Téma vztahové / milostné ještě zcela spojité není, to máš pravdu. Ještě jsou otázky. A souvisí to hodně zásadně s tím, kterých mužů si všímám. Málo jich je. A jsou úchvatný. A nejsou pro život se mnou. A jiných si nevšímám a vlastně moc nevážím asi. A oni si proto moc nevšímají mě… (nepočítám přátele, kamarády, kterých si vážím – ale to je jiný typ vztahu)

  (musela jsem si to tu dlouze napsat – ne že to budu číst, ale spíš pro tut chvíli zaznamenat tok myšlenek)

 24. Optimální muž celkovou charakteristikou byl pro mě ten poslední, Akční Hrdina.

  Manžel byl taky dobrej, ale ta poznamenanost vztahu prvotností, mladickostí, byla něco, přes co jsem se nemohla dostat dál.

  Osel je klíčový tím, jaká smršť to byla a jakou paseku nadělala. Ještě ty stráně úplně neobrostly. Ještě erodujou, když přijde bouřka.

 25. Co z těch otázek vyplývá, je pro mě evidentní:
  že chci něco / někoho vyjímečného pro sebe, znamená, že abych si sebe dostatečně vážila, potřebuju mít někoho děsně zajímavýho.
  To nezní moc rovnostářsky, co? :-))

  Ale ona ta vyjímečnost a zajímavost a atraktivita není ta, co je navenek, pro okolí, ale ta, co je pro mě samotnou atraktivní. Okolí je mi jedno – já netoužím být partnerka někoho, kdo je uznávaný světem, společností, v oboru nebo dokonce veřejně známý.
  To by bylo skutečně povrchní.

  Já chci, aby byl uznávaný mnou, známý mně a atraktivní a zajímavý pro mě, hlavně aby mě to s ním bavilo, těšilo s ním být. Protože je to dobrej chlap. To je celý.

  -tady furt pindám dokola a přitom je to snadný :)

 26. liško, ale jsem o tom přemýšlela, že já vždy z těch jako byl pro tebe asi A.H., nebo těch, co byli fakt v něčem dobře praštěný a a ženský zase z nich, už předem měla strach ze zklamání. Asi jsem podobné dvojice, no určitě znala, ještě když jsem byla jen plná ideálů a iluzí a možná to byla náhoda, ale ta holka za čas byla úplně zlomená a nastoupila jiná a tak nějak dokola.
  Jenže..hele zase je to jako se vším, moje kamarádka si našla toho obyč., o kterém dnes tvrdí jak je úžasnej atd. ale po jaké době..podle toho, co chtěla ona.
  A zas nemusí být pravda, že s těmi vyčuhujícími a ženy lákajícími to nemusí i dopadnout, asi je házím do jednoho pytle..tak to zas ne.
  To přece nenexistuje jen ve filmech do háje..:(
  Hm, osel…tak to jsem teda posmutněla..njn.

 27. anino, nazdar nazdar!

  Jen ve filmech ne, to se ví, skutečnost je mnohem víc neuvěřitelná :)

  Obyč je nejlepší. Obyč dobrej chlap, no.
  Ale jak si ho všimnout a zároveň aby byl volnej, žejo. A hlavně aby si všimnul on mě; já první krok nedělám. Leda nenápadně takovej nultej krok, známe to :)

 28. Liško, asi to mám v mnoha ohledech podobně. A v poslední době se nestačím divit, s jakými až moc zajímavými muži se zaplétám. Přitom ne že bych to vědomě chtěla, nějak se to stane, já zareaguju a už to jede. Pod 27 bych se mohla podepsat, asi chci taky k muži vzhlížet.
  Zas máš dobrý, že máš nějakou tu vnitřní stopku, za kterou už nejdeš.

 29. 24. no vida, všechno to o sobě víš, jen se s tím potřebuješ naučit žít, aby tě to vnitřně netrápilo.
  a něco v tobě ještě i dozrává …třeba se to časem posune ještě jinam…

 30. 24. když tohle všechno o sobě víš – máš možnost – naučit se s tím žít tak, aby tě to netrápilo, aby to nebylo víc bolesti jak radosti anebo máš možnost něco změnit, slevit, udělat zkusit zaměřit se jinak na ten vztah …a důležitá věc pro tebe – dítě. když ano, tak jaké jsou možnosti těchto vztahů …pokud ne, není to až takový problém.

 31. Seví, že „výsledek“ je vždycky takový, aby mě to netrápilo. Setrvávat v trápení, to já nedělám. Dítě – nedítě, já nemám zájem s někým „dosmrti chodit“ jako někteří ti skvělí muži se mnou; mám radost, že chtějí být se mnou svým způsobem, nejlepším, jak to pro ně jde, ale bohužel musím tyto skvělé muže odmítnout, i kdyby už nikdy žádný potom nepřišel. Protože pro mě „dosmrti chodit“ je utrpení. Možná zase změním názor na základě dalších budoucích zkušeností, možný to je, ale s někým chodit a každý si do smrti bydlet na svém po svém, to mě nezajímá. Už mám plný zuby samýho přejíždění odněkud někam a tahání čistýho prádla na druhý den v kabelce.

 32. 35. :-) výborné, silné téma tak na desáté rande. :-)

 33. 36
  :-D

  Jó, to jsem si říkala teď o víkendu: herdek tak mám hned na druhým rande jim říct, ať si trhnou nohou, pokud se mnou chtěj do smrti chodit…
  Nonic, nechám to, až to bude aktuální.

  Docela hezký zážitek byl teď o víkendu – koukaly jsme se s mámou na komedii (protože nic zajímavějšího na ostatních stanicích nešlo) „Hitch: Lék pro moderního muže.“ Táta se nekoukal – ten si u toho četl stále stejné anekdoty Josefa Lady a pak spal.
  Zápletka byla poněkud slabší a pochybná, ale jinak byl film celkem legrace a nebylo špatný na to koukat s vlastní mámou a reagovat na to spolu. Třeba jak jít na první pusu na rozloučenou po 1. nebo 2. rande… :)

 34. Žádný rande nemám, to bylo ve filmu.

  Jen pan Pískovec se asi zase ozve a pan Bowling chce se mnou jít na fesťák. Náhradou za jiný fesťák, kam jsme chtěli, ale než se rozhodl, už nebyly lístky.

 35. JO, já se těším, letos jsem nikde na koncertě pod nebem nebyla.
  A když to on odvolá nebo cokoli, tak je mi to jedno a jdu tam každopádně. Seznamovat se s úchvatnými dobrými chlapy :)

 36. liško, ahój..v podstatě si stojíš za svým, zrovna tak jako ta moje kamarádka. A to každý neumí – nevydrží. Je to ta, co se mimo jiné hodně zajímá o ezoteriku, ale ona na ni nevydělává, to je dalších z jejích zásad. Jasně, že pokud ji někdo něco z vděčnosti donese, nějakou drobnost..má radost, že je spokojený. A dělá jen to, kde už si je jistá..že pomoc může a umí. Má obrovskou intuici a mě tvrdí, že mám“ třetí oko“, ať to nějak rozvíjím..no já to nechávám být, to prostě buď přijde, nebo ne, a lámat tyhle věci přes koleno, ani náhodou..to jen tak k doplnění..
  Nemám o tebe strach, že se ztratíš, ať už to bude jak chce. Máš dar, že když není něco, co by sis přála, zasmutníš si a jedeš dál v tom, co ti dělá radost, a co bys zase s dítětem a partnerem nestíhala..a tak docela ani nemohla. Tak ono má vše něco, něco za něco..prostě nějak se to vyvine..

 37. ahojte holčičiny ;-) zdravím a ďakujem za inšpiratívne hĺbacie komentáre.
  Anina 42 píše: „….něco za něco….“ presne tak. všetko má svoje plusy a mínusy.
  umenie je si to správne spočítať v hlave, čo je pre koho to jediné pravé ;-)
  ako kamoška od Aniny z komentára 16: „Může to znít naivně, ale našla ho, když už s tím ani nepočítala.“
  nezní to naivne. naopak, zní to logicky. holka mala v hlave jasno a v srdci priestor.

 38. Lišinka mi je svojím výberom partnera veľmi blízka, tiež mám chvenie pre podobné „zaujímavé“ typy. takže veľmi dobre viem, aké je to s nimi veselé ;-) napadla ma jedna pieseň:“to, co nemám, nemužu ti dát, křídla orlu nad propastí temnou….“ on aj pan AH dával možno maximum, ktoré bol schopný dát……a pre Lišku to je alebo ok, alebo nie ok. ale to už som ti tu písala, Lišinko ;-)
  ono čakať a dúfam, že sa niekto zmení….nno….práve prežívam s jednou svojou kamoškou dosť bolestivý rozchod…dúfala, že sa ten jej zmení…..16 rokov……nno……

 39. a ono to je možno len otázka veku a skúseností….asi si každý potrebujeme prejsť všelijaké cesty, aby sme si našli tú svoju pravú….

 40. 243, zdravím věrnou SV, co se mnou cítila když mě svazovala sádra, už je dole :))
  A souhlasím..že to měla moje kamarádka v hlavě srovnané, má málokdo a i když si někdy myslí, že má, nebo jak by chtěl.. ustoupí z toho ;)

 41. Jen často se stává, že i přesto, že má čl. ty zkušenosti už a tak nějak si myslí, že opravdu už ví co ano a co ne, láska je může snadno převálcovat ;)

 42. SV,
  43,44,45 anoó, souhlasím!

  anino 42, 46
  nejsem taková skála jako ta tvoje kamarádka; takovou vnitřní disciplínu nemám, ještě pořád se najdou chvíle, kdy „se prohřeším“, ale jen když o nic nejde, když je to dílčí.
  a 47 taky souhlas, to je varovné, bacha na ni! :-)

  Sádra je dole, hurá!!

 43. Anina 46: ahój, tak to je prima, že už si vonku! ;-)

 44. Liška 48: nene, to nie je o vnútornej disciplíne, ale o vnútornom pocite. láska (aj zaľúbenosť, aj príťažlivosť) si s nejakou disciplínou (aj so skúsenosťami) poradí raz dva. asi ako vietor s odkvitnutou púpavou ;-) fuk, a je to v čudu. nejaký rozum, skúsenosti, alebo disciplína ;-)

 45. je normálne (a správne ;-) ), že sa človek zaľúbi, zaláskuje, zblázni, nevidí a nepočuje ;-)
  že sa nájdu chvíle také aj onaké…..ale mal by každý vedieť, čo chce. a čo nechce.
  že v tom má chvíľkami zmätok, to je taky ok.
  ale mal by vedieť, ako chce žiť.
  a kde sú jeho hranice. čo ešte ano. a čo už nie.

 46. no neviem sa nejako rozumne vyjadriť, tak príklad. konkrétny.
  kde bolo tam bolo žila byla jedna Stará Vlčica. žila si v pohodinke a veselo, a odrazu (čo čert nechcel) postretla jedného muža (z kategórie „zaujímavý originálny, pre život vo dvojici nepoužiteľný“ (ako inako ;-) ) bol múdry príjemný šarmantný krásny ako slnko a zaujímavý ako tiene mesačné v polnočnom lese ;-) však mal aj celkom zaujímavé názory na život. napr. mal dva harmonické vzťahy. no a SV mala výraznú šancu byť harmonický vzťah číslo tri.

 47. 52. a ty vztahy věděly o sobě? slyšela jsem že do budoucna budou vytvářet lidé větší společenství. nikoliv muž a žena, ale třeba tři muži a tři ženy. A společně budou vychovávat děti i vlastnit majetek.

 48. To by v případě bezpodílového vlastnictví manželů byla ideální šestina pro každého :-)

 49. Liška 53: Liška chápacia. presne o tom som hovorila. že každý máme nejaké iné chute. a podstatné je, aby si človek žil tie svoje vlastné. nie niekoho iného ;-) no fakt pekný príbeh to bol. dík. end sa už konal. je to príbeh z minulosti. a aj bol nakoniec celkom happy. ostali sme kamaráti, nedávno sme boli spolu na káve. a furt je krásny ako slnko ;-)

 50. Ratka 54: no oni dve o sebe nevedeli. že vraj. bol s nimi dlhé roky, tak sa mi to nechce veriť, že si ani jedna vôbec nič nevšimla….ja som bola poctená jeho úprimnosťou ;-)

 51. Ratka 55: notojo. lenže ja som dyskalkulik. šestina mi už neni po chuti ;-)

 52. Ratka, nejako mi blbne PC, niečo mu je. najprv ma nechcel pustiť k Rulise, teraz už ani k tebe, ani na kopu iných blogov sa nedostanem. takže sa nebudem ozývať, kým sa to nejako neopraví. ale uvidíme sa tu. sem ma Fero, to je môj PC ešte zatiaľ pustí ;-)

 53. Nebo zkus nastavit ty problémové stránky jako důvěryhodné, může ti to dělat i antivirus.

 54. Ratka 60 + Rulisa 61: díky holky. je dosť možné, že to robí antivírusový program. lenže problémik je v tom, že Fero je PC pracovný. a tam nesmiem meniť nič. ani nemôžem, nemám adminovské práva. oficiálne to máme zakázané, používať IT na nepracovité účely. takže ja tu len tak sem tam tajne pribehnem ;-) doma nemám IT (zatiaľ)

 55. 56 SV
  no a podoba není náhodná – včera v úterý před mým odchodem z práce mi volal Akční Hrdina, jestli nezajdem na pivo nebo něco. Tak jsem zkontrolovala tělesný pocit, co jsem z toho měla – takové teplé tetelení, ne negativní, ale ne nadšené – a řekla jsem ano. A sešli jsme se, bylo to prima, vesele jsme se přátelsky bavili a další sraz máme v pondělí.

  Jediný připomínající staré časy bylo, že mě zval, ať jedu s ním na motorce na Pálavu s partou, jako jsme jeli loni. No tak to nechci – přece tam nepojedu jen jako kamarádka. To zatím nejedu. :)

  Celá akce mi dost pomohla v těch pocitech z Osla. Je to pro mě důkaz, že dokážu dobře vycházet a přátelsky a bez křivdy a bezbolestně se vidět se svým býv. mužem, optimálním.
  Tak proč by mě to drásalo s Oslem .. proč -to ještě odhalím a zlikviduju :)

 56. 63. Několikrát zde padla myšlenka, že by jsi chtěla dokázat to co tvoje máma. A proto si (možná) vyhledáváš muže, kteří mají ještě vazbu na svoji původní rodinu (manželku). A chceš aby dali přednost tobě před ní. Teda tak nějak by to mohlo být. Výběr i motivace. Důkaz vlastní ceny. Bez toho důkazu by to prostě nešlo. Jen tak.

 57. 64 – no. Jako kdyby nebylo dost jiných důkazů, žejo :)

  Ale aspoň to není tak prvoplánové, jak to poměrně často u lidí bývá – že tím jejich důkazem je postel, „prokázaná“ sexuální atraktivita. Takoví lidi se snaží mít hodně sexuálních partnerů, aby si sami potvrdili svou atraktivitu a tím cenu. Přes tělo. To jsou takoví ti věční promiskuiti do pozdního věku.

  Když to někdo dělá jen v určitém období života, tak to chápu a je to úplně normální.

 58. … tedy já nepraktikuji, ale chápu i ten extrém, kdy to někdo dělá celý život a nemůže svou cenu tím pádem dosytit, protože ji nehledá v ničem jiném.

 59. ani jsme nemyslela přes postel jkaože střídat. spíš aby si tě vybral napořád. jako tu hlavní.

 60. ahoy Liško, tak to znie celkom fayn ;-) to kamarátenie sa s bývalými je ale vždy tak trochu na hrane…..alebo na hranie? ;-) dancing on the fire ;-) mohla by si možno sama v sebe popátrať, komu potrebuješ dokazovať svoju cenu. a prečo.

 61. ahoy Ratka, som na teba v piatok myslela, neštikútalo sa ti? ;-)
  boli sme na hrade Hardegg a hľadali sme divé mačky v NP Thayatal ;-)

 62. štikútalo :-) mačky mají v návštevnickém centru. jsou mimořádně hezké

 63. 69
  Tím kamaráděním s bývalým partnerem si nemusím dokazovat nic. Já se bez toho obejdu, já ten vztah opustit dokážu úplně. Iniciátor je vždycky ten muž. A když já jsem spokojena a ráda se s ním budu kamarádit, nic mě přitom nebolí ani nerozesmutňuje, tak můžu pokračovat v přátelství třeba donekonečna.
  Jenže můj předpoklad / zkušenost je, že muž přece jen kouká, jiskří, navrhuje … nejradši by strávil se mnou celou noc a když to já párkrát pojmu kamarádsky, tak on postupně couvne a taky se už postupně odpoutá.
  I tak jsou to pěkná setkání.

  Pokud ale naléhá moc, až to není příjemné, tak se s ním vídat nebudu nebo mu dám hodně najevo, že takhle to nechci, a on přestane vyhledávat mne. A přátelství v budoucnu nebude. A je to taky v pořádku.

  Jak jinak.

 64. Jo a to dokazování si hodnoty jsem teď našla – psala o tom pro mě objevně rulisa v komentáři 61
  pod
  http://liska.blokuje.cz/skunk-a-chrestys-54#comments

  Píše:
  „Liško, taky jsem přemýšlela, proč jsou pro tebe zajímaví jen hůř přístupní, ovládnutelní, do pratsnerství stažitelsní muži.
  Nemůže to souviset s podvědomým vnímáním vlastní ceny?
  Žena, která přijme muže chtivého vztahus e ženou, uzavřením takového vztahu nijak extrovní vlastní vztahovou cenu neodráží. Má muže, který by bral jakoukoli.
  Ale žena, které se podaří uzavřit vztah s mužem, jenž se do vztahu angažuje ztuha, které se to povedlo takového muže získat, má cenu vysokou, je vyjímečná, když pro ni, kvůli ní se takový muž vzdal svojí samostatnosti…“

  a vůbec se tam hezky bavíme o dlouhodobých vztazích a tak.
  Já nevim, jak my (nebo kdo jinej…?) jednou dáme dohromady největší bomby a nejbrisknější diskuse v našich komentářích. Jak to vyhrabem v těch nánosech dalších a dalších! Tam se fakt najdou leckdy skvělý věci.
  Kromě plků :) A takyže proč ne – aby se urodily skvělosti, musí být i odlehčené řeči, jinak to nejde.

  Ještě že se všichni hodně opakujeme,zejména ve skvělostech. Tak snad nezapadnou, když jsou nejmíň na třech blogách vždycky pětkrát :-))

 65. Tyjo, teď jak sjíždím dolů tady po tom svém článku s obrázky, říkám si:
  „Proč já tohle vlastně všechno dělám?!“

  A mám takový pocit jako při dočtení knihy „Sto roků samoty“
  – takových příběhů, osudů rodiny tady sleduju a nakonec je sežerou mravenci a je konec a je po všem a nic.

  A navíc, tu větu „Proč to vlastně všechno děláme?“ řekl prý můj děda mojí mámě několik dní před svou smrtí.

 66. Ratka 71: v návštevnickém centru v Hardeggu majú nejaké mimoriadne krásne mačky? 8 – )
  tak to sa na ne niekedy pôjdeme pozrieť.

 67. Liška 72: „Tím kamaráděním s bývalým partnerem si nemusím dokazovat nic.“ tak som to nemyslela. myslela som to tak nejak všeobecne.
  Liška 73: „Ale žena, které se podaří uzavřit vztah s mužem, jenž se do vztahu angažuje ztuha, které se to povedlo takového muže získat“ no ja myslím, že získavať by si mal muž ženu. asi som už wellmi stará vlčica ;-)

 68. nadviažem na môj koment 52: on by ma musel presvedčiť, že si vybral práve (iba) mňa.
  všeobecne v takejto situácii sa plaším a prchám ;-)

 69. 76
  Vzhledem k tomu, že to byla citace mých slov, dovolím si ujmout se slova teď. :-)

  Muž si získává ženu.
  Ale přesto ženy velmi často rozhodují o tom, jestli je muž má šanci získat, ba dokonce jestli muž má vůbec šanci dostat tu šanci. Přímo jen málokdy, drtivou většinou nepřímo.

  A i kdyby prvotní impuls vyšel od toho muže a proběhlo opravdu předpisové patriarchální dobývání, tak o to víc to zvedá sebevědomí ženy a její cenu, pokud ji dobývat bude a nakonec u ní i zaktoví muž, který u jiné ženy takovou námahu nevydal, natož aby zakotvil. Takže je to de facto zisk té ženy, že má takového vyjímečného muže, i když získávací aktivitu vyvíjel zrovna ten muž.

 70. 78
  anó, díky za popis.

  Ale i teď mám úchvatnou hodnotu, jedinečnou a nevyčíslitelnou (hlavně sama pro sebe :)
  i když mě žádný muž právě nezís … eee….

  vlastně dneska se zase ozval Pískovec, že ve čtvrtek bude v Praze (minule to zas nevyšlo, protože je v Praze dnes a já pracuju do devíti pak jedu domů a beru si dovolenou na marodění na zítra a kus pozajtra).
  A tentokrát už to vyjde a asi se sejdem (už zkouší termíny dva měsíce, takjo, tak se s ním sejdu, i když asi nebude příliš společných témat k hovoru).
  A Akční Hrdina, ten volal v sobotu, že mě pozdravuje …
  A pan Bowling byl se mnou před týdnem na fesťáku – ale čistě jako kámoš, protože pivo jsme kupovali střídavě a já si pak od něj půjčila 20 korun na klobásu, snědla ji a šla domů a to asi nebylo romantické zakončení :)

  Prostě mě tihle tři už získat asi nemůžou, i když je potěšující, že je znám.

  Vyhlížím toho onoho muže, kterému umožním mě získat (snad nevadí, když čumím po chlapech v autobuse). To bude zisk oboustranný. Howgh.

 71. Rulisa 78 + Liška 79: jasné, myslím, že sa chápeme, len sa vyjadrujeme každá trošku inak ;-)
  nemyslela som nejaké „předpisové patriarchální dobývání“ ;-) , skôr pocit, že tomu onomu mužovi ide práve o mňa, a že tie naše predstavy sa zhodnú. čo je, podľa mňa, vec prevzácna. myslím, že keby ľudia žili výlučne v spokojných vzťahoch, tak by tých vzťahov bolo teda podstatne menej. a bolo by viacej spokojných a šťastných singlákov ;-)

 72. Liška 79: „snad nevadí, když čumím po chlapech v autobuse“ no im určite nie ;-) taký čum obojstranne príjemný je fajn vec.

 73. SV 80
  Správně, že mu jde o mě.
  To si tak sním :)
  A pak si řeknu: a co já, chci po něm tohle, ale já jemu to dávám? Nebo dávám najevo? Co mu já vlastně dávám najevo? – a dojdu k tomu, že ve své dobromyslné snaze dát najevo, že je všechno v pohodě a přijatelné, můžu působit nevědomě jinak – že to beru moc lehkovážně lajdácky, že nad tím mávám rukou. A přitom to mělo být dobromyslné smířlivé láskyplné gesto. A může vypadat jako „mně to je jedno, takhle je to dobrý, takhle mi to stačí.“

 74. Liška 80: nojono. ono byť tolerantný sa dá tiež len po určitú hranicu. potom už treba dať jasne najavo, čo mi stačí, prípadne nestačí ;-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.