Dodělám tu školu? Liškola (4)

TŘETÍ ZE DVOU ROKŮ STUDIA KONČÍ…

Online výuka má svá úskalí, zejména technická. Ale všechno bych na ně nesváděla, některé kiksy padají na hlavu přímo fakultě. Studijní oddělení je docela operativní a sympatické, ale oni nebo fakulta zřejmě mnoho věcí nedomyslela, universita asi taky ne, protože TEN důležitý mail, kam se mám ve virtuálním prostoru dnes dostavit na online zkoušku, nedošel ani do mého mailu, kam normálně instrukce ještě včera chodily, ani do mailu v universitním systému SIS. Nebýt toho, že v rámci dotyčného předmětu znám osobně jedinou spolužačku – a znám ji ne ze školy, ale z kurzu krizové intervence – tak jsem namydlená. Naštěstí ona je naprosto akční, zachránila mě.

Ano, dnes je sobota a státní svátek zároveň, ale my máme zkoušku, protože jsme si to odhlasovali jako vhodný termín. Nebyl čas ptát se, kdy je svátek… před týdnem na prvního máje jsme zas měli jinou výuku, také z vlastního rozhodnutí, jinak bychom ji neabsolvovali včas a nemohli jít za měsíc ke státnicím. Kdo chce. Já nevím, jestli chci, asi jo. Státnice jsou dvoje, druhé týkající se teologie by mi zbyly na září.

Dnešní zkouška dopadla výborně, dostala jsem jedničku. Šlo vlastně o historii ekonomie od antiky až po dnešek. V souvislosti s etikou (protože náš obor je etika jako taková i aplikovaná ve všemožných oborech). Tentokrát tam nebylo vsunuto žádné křesťanství, nic teologického, což bylo docela ojedinělé a osvěžující. Ale informací bylo dost, musela jsem je nějak roztřídit a zezkratkovitět (to je pěkný slovo, připomíná mi jednak štětku a jednak ruštinu, např. komitěét). Naštěstí se ukázalo, že vyučující právě to po studentech chce, plus aby asi věci dali do souvislostí, což je to, na co u sebe vždycky spoléhám. Takže dobrý, lépe řečeno výborný a můžu se pustit do psaní eseje číslo 5 na předmět pojednávající o etice migrace. To většinou zabere dva dny a je to taky docela slušný, taky tam nemusím vědět, který papež kdy co kde psal o čem a pro koho. To totiž nevím, jen si pamatuju, že v 60. letech se to docela zlepšilo a že současný papež František je dobrej a má určitě dobrej tým, protože se podrobně věnoval ekologii a nevysral se na zneužívání dětí v církvi jako jeho dva předchůdci a asi jako jedinej široko daleko bere do hry i rozvedené lidi. To ale neznamená, že mě naláká do katolický církve, ne ne, kdepak, stačí, že jsem na jejich fakultě, kde vztah mezi akademickou svobodou a katolickou konformitou je složitý a patrně pokulhává, učitelé se tam mění jak na běžícím pásu, dobrá vizitka to není. Asi se ti, co zmizeli, znelíbili mainstreamu nebo nesnesli ten mainstream. Kterým papež František není.

Ani tři roky místo dvou nejsou pro mě schůdná doba. Dva roky byly hodně krátký čas na proniknutí do oboru. Tři už by pro mě šly, ale to bych musela stihnout napsat diplomku za dva měsíce. Což bych mohla, kdybych si tam v mezičase nevrazila státnice. A kdyby moje konzultantka odpovídala na maily a tak. Dověděla jsem se od akční spolužačky, že ne, že neodpovídá a pak na poslední chvíli řekne, že to máš celý přepsat… Takže kvůli tomu už si někdo studium protáhl a musel další rok zacálovat. A to já bych brala, kdyby to šlo. To teprve zjistím. Jenom ta moje diplomka už nebude prudce aktuální, pokud ji odevzdám později než letos.

Jenže já teď nutně potřebuju trénovat hru na baskytaru.

Takže si musím koupit zesilovač. Sice mám kombo (tj. zesilovač kombinovanej s reproduktorem), ale to mám v divadle a trénovat si potřebuju jinde, nejlépe to pouštět do sluchátek. Zainvestuju do zesilovače řečeného hlava. Našetřila jsem aninevímjak na letní školu nizozemštiny, jenže ta asi naživo letos nebude a pokud budu psát do půlky července diplomku, tak letní školu nestíhám do léta narvat.

Nechám letní školu na příští rok. Tím spíš potřebuju ten zesilovač, těším se na něj. Zatím jsem si koupila struny značky Fender a umístila je, kam patří. Tedy zdarec a slunce v duši.

Obrázky jsou z archivu blogu. Aspoň jsem na nich štíhlejší než teď :- )

SOUVISEJÍCÍ:
Dodělám tu školu? Liškola (1)
Dodělám tu školu? Liškola (2)
Dodělám tu školu? Liškola (3)
Bible jako inspirace pro etiku dneška
Výhody online výuky MOHOU BÝT NEČEKANÉ… : – )

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co Liška, Comics a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u „Dodělám tu školu? Liškola (4)

 1. Právě odjíždím z matičky Prahy a když jsem to vyděl na náplavce, tak musím ocenit tvoji studijní píli.
  Chtěl jsem cinknout, ale jsem s kolem a to bych už po našem setkání asi do vlaku nenaložil.
  I tak jsem měl problema.:-)

 2. “Když jsem to vyděl….”

  Viděl, proboha…
  Ten můj “chytrej” telefon stačí když ucítí pivo a už je ožralej a neví co píše:-)

 3. Saule, ani jsem si nevšimla slova vyděl. (Jo ale to slovo existuje – rozkazovací zp.slova vydělit, takže cajk.)
  :- )
  Dneska bylo asi tak akorát, zítra už bude hic.
  Takže tys sem dojel na kole a zpátky vlakem? Óóó, to asi ani ty ne, že ne?

 4. Kdepak, obě cesty vlakem.
  Za včerejšek jsem najel jen 60km.
  To byla taková kochací jízda po Prokopském a Dalejském údolí, Děvín….
  Hezký to tam máte!
  Měl jsem trochu strach, že tam vyrazí celá Praha a budu kličkovat mezi nějakými cykloteroristy, ale v poho, dopoledne jen pár baťůžkářů a později to taky celkem šlo.

 5. Šedesát kiláků, to už ses projel hodně!
  Taky bych se bála, že tam budou davy, ale asi už davy jely ven mimo Prahu, lidi začali jezdit na chalupy (jak to tak od nich kolem slyším). A snad už i ubytování je možné, to nevím.

 6. Mně napadla jedna věc. a celkem blbá.
  Než se naděješ, bude ti šedesát. To snad ani nestojí za to dostudovat. No není to moc povzbudivé :-))

 7. Joo, to mě taky napadlo, akorát místo šedesát mě napadlo padesát.
  Ale studují i lidi po šedesátce.
  Mě to baví, á bych mohla studovat pořád. Studovat. Ne dělat zkoušky a psát práce. :- )

 8. Studují i po sedmdesátce, třeba ta univerzita třetího věku :-)
  Já bych spíš potřebovala něco na zprovoznění mozku, nejen že blbnu ale mám pocit že jsem byla taková vždycky. Pomalu reaguji, nechápu a až pochopím, všichni jsou dávno pryč. Neudělala bych ani ZŠ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *