Dodělám tu školu? Liškola (5)

Dnes nejzazší termín pro „zapsání do dalšího úseku studia“ a povedlo se! Ještě včera ne. Nepovedlo. Nešlo. Počet kreditů splněn byl. Jenže jeden zápočet chyběl. Od vedoucího katedry systematické teologie a filosofie. Chyběl jeden ze dvou zápočtů týkajících se rozpracování diplomové práce. Naštěstí ten první ze dvou v řadě, bez kterého se ten druhý nedává. Takže to nakonec dobře dopadlo a já tomu věřila. Uf.

Vše splněno, zbývají dvoje státnice a jedna diplomka. Nevím, kdy. Nejzazší termín je 2024 a odteď je to placený. Mnou. Mňau. Mňaf.

Tenhle podzim stejně jako jiné podzimy je narvaný. A ještě narvanější. Uvidím, jestli se přihlásím na jedny státnice v lednu a zbytek – druhé státnice a diplomka – až na jaře, to by bylo realizovatelné. Ta diplomka mě baví. Je aktuální. Je docela ambiciózní, asi bude dlouhá. Jedna část teorie bude novinka, budu muset propojit dvě věci a to je pro mě zajímavý. Empirie – rozhovory s psychoterapeuty o kovidovém období – mě taky baví. Protože dělat psychoterapii online je dost jiná práce než naživo a protože dělat psychoterapii v rouškách je směšný a kdo si dovolí to nařizovat dospělým klientům, je podle mě mimo. V tom jsem vostrá jak ve dvaceti. Ale žádnému respondentovi to nepodkládám, nikdy, to totiž nesnáším ještě víc. Ne, vlastně stejně! Je to to samý.

SOUVISEJÍCÍ:
Dodělám tu školu? Liškola (1)
Dodělám tu školu? Liškola (2)
Dodělám tu školu? Liškola (3)
Bible jako inspirace pro etiku dneška
Výhody online výuky MOHOU BÝT NEČEKANÉ… : – )
Dodělám tu školu? Liškola (4)

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co Liška, Comics a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

19 komentářů u „Dodělám tu školu? Liškola (5)

 1. Máš můj obdiv. Já už bych ještě jednu školu nedal…

 2. Obdivuju tu lehkost, se kterou k tomu přistupuješ. To bych taky chtěla umět :-) Každopádně držím palce!

 3. Jo, ta lehkost, optimismus a taky nadšení pro věc. Já bych se akorát hroutila z pocitu, že jsem si toho na sebe zas nabrala víc, než zvládnu, a že to nezvládnu a zklamu – všechny zúčastněné i sebe sama.

 4. Těším se na článek „Dodělám tu školu? Liškola (29)“ v roce např. 2037 :-)

 5. Liškola (29) je dost reálná možnost!
  Protože až tu diplomku začnu víc psát, budu od toho ulítávat jinam a blog bude vítaná příležitost.
  To se nějak udělá. Pece tu školu ani dodělat nemusím a nic se nestane. Ale teď už by bylo lepší to dodělat, takže postupně a bude.

 6. Ty jsi dřív chodila do liškoly každou sobotu, si tak matně vzpomínám.
  To je pořád podmínkou v jejím pokračování?
  To bych určitě nedal.
  Prostě ten den mého soukromí je jen můj a už se od nikoho nic učit nechci.
  Což není zpochybnění smyslu tvého studia, spíš jen příklad mé duševní lenosti a egoismu,:-)

 7. Bylo to každou druhou sobotu; jen když tam přibyl nějaký seminář nepovinný nebo jsme se s vyučujícím dohodli, že se nám to s něčím kreje, tak to bylo i v sobotu mezi těmi dvěma školními.
  Teďka nemusím nikam, jen psát a naučit se na státnice a přihlásit se na ně, až někdy.

  Ještě zbývaly neděle, tak to šlo.
  Až později se mi některé soboty nebo nedle začaly zaplňovat zkouškama v divadle, teď už i ve zkušebně budou snad v neděli, protože brát si každej tejden půl dne dovolený dopoledne, to už nejde – už budu s dovolenou na nule.

 8. Možná bys diplomku mohla pojmout jako esej doplněnou komiksem ..
  To by bylo osvěžující :)

 9. bo,
  uhodils hřebíček na hlavičku.
  Já to udělala. Jinak by mě to nebavilo.

  Když jsem končila psychoter.výcvik a psala práci – kazuistiku plus něco z teorie asi v rozsahu bakalářky, tak jsem tam dala aspoň úvodní obrázek, jak sedím s klientkou; to byly kreslené postavy dané do fotky té místnosti, kde se terapie fakt konala. Dva roky předtím, když končila sebezkušenostní část, měla se napsat osobní reflexe zážitků jen na asi tři stránky a z toho já půlku udělala komisově
  (včetně sexuálního tsunami :-). Takže potom po skončení celého výcviku jsem aspoň do textu dala ten jeden obrázek mě a klientky.
  No a v diplomce to prostě nesmí chybět! Zatím je to určitě v části výzkumné (kdoví, kam to ještě frknu :- ) – mám nějaké otázky na respondenty-psychoterapeuty, nahrávám rozhovory, a potom jim dám doplnit do komiksu (který jsem ke dvěma výzkumným situacím předkreslila) bubliny nebo i výraz v tváři postav. Je to fakt výzkumná metoda a hodí se používat v případech, když jde o něco, co se těžko sděluje slovně nebo co má nějaký emocionální náboj apod. Tak to jsem tam vrazila! Ale do konceptu práce, který je schválen, tam jsem to neuvedla. To bude překvapení pro školitelku a všechny… Cha!

 10. Ále, taková sexuální vlna, ale vlastně byla bezdoteková. Sexuální vztahy mezi frekventanty výcviku jsou totiž zakázány a pak to takhle dopadá :- ))

 11. Představ si jak se nėkoho živého dotýkáš jako telefonu. Ta gesta, zoom dvěma prsty atd to by bylo na docela zábavnou pantomimu 😁

 12. Děkuju za přání! K svátku.
  Byla jsem nějak v běhu, dneska se to konečně trochu uvolnilo. Takže cítím potřebu něco napsat na blog. Hurá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.