Exkurze u Wilhelma Busche

11-02-01

11-02-02

11-02-04

11-02-koc

11-02-05

11-02-06

11-02-03

11-02-07

Tu velkou těžkou knihu jsem otevřela a po delší době našla vránu zamotanou do šití. Vlastně je to havran… Napřed ho chytil kluk:

11-02-wb1

Pak havran udělal doma neplechu tetě, prošel se po vyžehleném prádle, shodil vejce, talíře a všechno možné:

11-02-wb2

Posléze si přihnul. Vida, nedávno jsme si říkali, jak asi pijou vrány, tak tady to vidíme:

11-02-wb3

11-02-wb4

11-02-wb5

11-02-wb6

A zamotal se do pletení, ne do šití. Což byla jedna ze dvou příhod, které jsem si pamatovala z celé tlusté knihy. A jako na potvoru jsem si nepamatovala, že to zamotání mělo svoje finále:

11-02-wb7

11-02-wb8

A teta vážně pohovořila a pak šla asi uklízet tu pohromu v kuchyni.

.

31 komentářů u „Exkurze u Wilhelma Busche

 1. Díky LIško, bylo mi potěšením si to číst. Dlouho jsem se tak nezasmála. Ten Busch je němec nebo rakušák?

 2. už jsem si ho našla dík paní wiki, je to němec. Opravdu vtipný :-)

 3. 3. díky. co já… na švabach je expert manžel. ale i díky hrabání (přicmrndávání) v archivech umím ve švabachu číst.

 4. 4
  já to taky přeslabikuju; akorát některá velká písmena počáteční těžko rozklíčovávám (u slov, co neznám).

 5. Neskutečně vtipná je hláška: tak tady to vidíme :-))

 6. 7 fakt? To mě nenapadlo, jen jsem popsala čtenářovi, že tady může vidět v přímém přenosu (na 100 let starém obrázku:-)), jak pijou krkavcovití. A ti pijí 100 let stejně, to se vsadím :)

 7. Jé, dneska je 11. února, ještě není ani 11 hodin večer a tady mám v měsíci únoru 11 příspěvků.
  Ony ty kreslené jedou rychlejc. Kdybych psala a psala, tak mám za měsíc 4-6 článků jako kdysi. Vždycky jsem si říkala, že 4 je minimum, aby to vycházelo cca 1 týdně a ne řidší. Co taky pořád psát, žejo. Kdežto snadno nakreslím na několika stránkách, jak nemám, o čem psát :-)

 8. Mě zaujalo, že to Liška včera taky prospala, jako já, což mě potěšilo, že možná nejsem jen líná chcíplina, ale že třeba byl nějakej špatnej tlak nebo rozptylový podmínky nebo celá ta jakási biometeorologická zátěž, co za to mohla… :-)

 9. 11. anebo jsi unavená a tělo potřebuje odpočinek :-)

 10. 8. jj. je legračně namalovaný :-) takový zhýralý. a na konci teta vysvětluje svatoušsky se tvářícímu chlapečkovi: tak takhle dopadne zlo. protože byl zlý, visí

 11. 13 ahááá, já to četla blbě – já to četla ne sein, ale dein – že protože ty chlapečku jsi zlobil, tak on se pověsil. A ono je to „naučné“ (a ne vyčítající): protože on zlobil, tak on visí, ajó. Ještě že tu máme pořádné němčináře!!
  – tak já si jdu poupravit, co jsme napsala na konec článku.

 12. 13
  ještě ad zhýralý – mně , jak jsem si prohlížla tu knihu a hledala zamotanou vránu, ten W. Busch připadal celkově docela drsnej. Měl tam témata jako dostaveníčko, rvačka (asi jako ve strarých groteskách), našňořená dámička jak ztratila obruč do krinolíny a takový.

 13. jj. závěřečné poučení je velmi drsné: Die Bosheit war sein Hauptpläsier (potěšení/zábava), drum: Spricht die Tante, hängt er hier :-)

 14. Tak to je pěkně nekorektní pohádka! Nedávno se mi dostal do ruky svazek převzatých pohádek, mimo jiné od Grimmů a jsou přepsaný tak, že už tam nikde neteče krev a když už je tam obluda, tak je to chudák, co bys mu dala pětikačku. Asi aby z toho nebyly stížnosti rodičů na koktání, nebo noční pomočování. Ještěže máme doma poctivou pohádkovou knížku, kde Franta Nebojsa večeří s oběšencema u táboráku a pak je odnáší zpátky k šibenici, protože mu chytli od noh…

 15. 17 psice
  jooo. Pohádky sterilní jsou naprd, nemůžou říct dítěti, že v životě se může něčemu postavit, může bejt statečný a vede to k dobrýmu. Takový sterilní pohádky vyroběj jen děti / lidi, co budou celoživotně jíst antidepresiva a divit se, že ani tak nejsou šťastný, sami od sebe. A vinu hoděj na doktory nebo na cokoliv venku, jen aby je nepřepadla myšlenka / obluda, se kterou by museli nějak naložit :)

 16. No mně ta předloha připomněla jednu vrásčitou babu, co nám za plotem u hřiště brala (nevracela) míče. Chápu, že ji štvalo, když do jejího ovocnýho sadu čas od času někdo lezl přes plot, ale v té době míč byla celkem nedostupná věc a tátové pro podobný ztráty neměli zrovna pochopení.
  Jednou nám řekla – nehrajte si tady, co kdyby tu jelo auto (na oploceným hřišti), a pak zas operovala s hadem, nebo s vosama, kterých jsme měli hafo přímo na place z hrušně nad jednou z branek. Vrcholem byl výmysl, že do nás v bouřce praští, protože máme kovové tyče (na síť) a drátěný plot – takže jsme byli imunní oproti podobným varováním, u kterých si dospělí vždycky vymysleli něco nebezpečnýho, aniž by si trochu namáhali hlavu na logikou (když už na to máme přistoupit, musíme tomu věřit aspoň teoreticky).
  No a tady vrána vesele nasává, celou dobu stolní scéna „zátiší s chlastem“ a najednou je tam šití, teda pletení, který se tam objevilo jen jako nástroj k varované výchově za každou cenu :-)

 17. No, ale vzhledem k tomu, jak, byl ten havran volezlej, tak musel bejt notor už předtím. Takže jestli se oběsil, nejspíš si akorát šťastlivec ušetřil pomalou bolestnou smrt na cirhózu jater.

 18. Jestli von si to šití, teda pletení, nepřinesl sám :-)

 19. Liško – kde sháněj vrány šití? Teda pletení…

 20. Chtěla jsem hodit odkaz na jedno video a k němu vtipnou glosu stran opatřování si štití, ale video už jsem (klasicky) nenašla.
  Zato jsem našla jiné, z něhož se dá soudit, že si Vrána možná šití umí i vyrobit. Nebo přinejmenším háčkovací jehlici:
  http://free.zoznam.sk/video/Inteligentna-vrana

 21. 23) No to snad není možný :-)
  Teď už věřím, že vrána je natolik chytrá, že si klidně může hodit sama mašli :-)

 22. Jirko*
  21
  :-DDD že si to štrikování přines havran sám :)

  19 pořád je tam flaška, pak ji shodí a pak tam ta flaška zase stojí! A ke všemu najednou je tam pletení – ale počítám, že je to jinej malej podobnej stoleček.

 23. 23
  ta vrána je chytrá jako já, dělala bych to samý. Ale nelítala bych.

  Krkavcovití jsou chytrý, ale tohle je teda výkon.

 24. A teď si vem, jak musí tahle chytrýmu zvířeti bejt, když je zavřený v kleci. A ví to.

 25. 27
  :(( Kojím se představou, že pokud mají klec, je to veeliká voliéra a občas se proletí v bytě u lidí a baví se s nimi inteligentně a tak.

 26. 28)
  Ano, a sýrovou metodou se snaží zjistit, kdo je inteligentnější :-)

  Každopádně na tom posledním obrázku má ten drzoun úplně stejný výraz, jakým jsme pravděpodobně byli vybavení my, na tom hřišti ;-)

 27. 29.-30. jj. to jsou přesně ty situace které formují adekvátní výraz :-))) hned mi to naskočilo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.