64 komentářů u „H(al)yk

 1. Ano, už si vzpomínám… sice zapomněla jsem jak se kostelník plukovník jmenoval (ani přezdívku si nepamatuji), jen vím že byl mimořádně zajímavý. No teda, to koukám

 2. 1:
  Co si vybavuju já Ratko, tak podle zkratky přezdívky to byl jen desátník.
  Narozený v Braunau na Innu. :-)

 3. pro mě je TH. kontroverzní postava, a jak píšeš nomen omen – halík, halit. Nevím přesně co si o něm myslet. Řekla bych, že jeden Halík v církvi je ok. ovšem deset takových Halíků by bylo pro církev už problém.

 4. zaujalo mě, že ve vysvětlivkách není varianta od slova halit, tedy něco do něčeho zahalovat, balit… a pak halík od slova halit, by mohlo být něco zabalené, nebo právě balící

 5. 4
  já myslím, že více halíků by byl problém pro tu rigidní zkostnatělou církev, tu, která se nehlásila k tomu, že výskyt zneužití od kněží je větší než je norma u jiných podobných povolání.

 6. 6
  Alík tam asi nebyl, ten je zřejmě odvozen od velkohrdiny – reka :-) Alexandra Velikého. A to byl pohan. Ale zase jeho učitel byl Aristoteles a toho katolíci ve středověku přijali jako autoritu.

 7. Ještě je taky pes Haryk. Asi podle nějakýho Angličana (?) Zní to pořád podobně :)
  A Barry(k) byl nějakej slavnej bernardýn – pozor, nezamořte to tu odkazama, ať si ho každej příznivce sv.Bernarda najde :)

 8. 3
  S touhle nápovědou jsem si ani po delším lámání si hlavy neporadila – respektive nepodařilo se mi ji napasovat na žádnou mně odsud známou variantu přezdívky pana plukostelníka.

 9. 7:
  zrovna k tomuto se ale Halík myslím veřejně nijak nevyjadřuje.
  Jinak asi ke všemu, dokonce si i uděluje právo určit si, komu jako „kněz“ udělí svatost přijímání a komu ji odepře.

 10. 7. další takovou zvláštní postavou v katolické církvi , který je i obdivovatelem pana Halíka je pro mě Zbigniev Czendlik – četla jsem s ním pár rozhovorů, jako člověk mi přijdou jeho názory ok, ovšem jako u katolického kněze, jsou některé jeho myšlenky styl života mírně řečeno dráždivé, provokující…..nehodící se, nebo nezapadíjí do tradiční katolické církve….ale právě na druhou stranu trošku nastavuje zrcadlo současné církvi. a když o tom ted píšu, nejde si nevybavit seriál Mladý papež. :-)ten seriál se mi líbí. neviděla jsem všechny díly, ale to co jsem viděla líbí. Provokující a zároven hluboké myšlenky…..

 11. 16
  počkej, přijde Saul a dá další nápovědu..
  Když dáš do googlu tu obec, co píše v kom.3 a slovo narození nebo tak něco, tak vyleze, kdo to je, a ten má stejný iniciály jako Akční Hrdina. Akorát to není kladný hrdina.

 12. 17. jsou to jen postřehy, co mě napadlo, co se mi vybavilo…..a ted už bude mlčet :-) abych tu zase nevymńoukla nějakou melu.

 13. 17
  ale to je spíš naše vnější představa, co je „nehodící se“ nebo „nezapadající do tradiční“ církve. Jaké tradiční? Tradici kterého století z těch 2000 let? Pohled zvenku je zkreslený. Zevnitř taky :- DDD

 14. 19
  on ten souč.papež (který je svěžím větrem a ti, co jsou na teol.fakultě ho dost vítají, zatím to tak vypadá) je prý uvnitř hojně kritizován až nenáviděn, protože nezapadá ke zkostnatělcům, pohodlným, co chtějí svoje pozice, v církvi je asi hrozně kariérní prostředí, vnitřní herarchie ohledně různých jejích součástí.
  A on je přitom taky součástí.
  Je to ohromně rozrůzněné prostředí, ta církev.

 15. 20. no, já přece jen raději budu mlčet. :-)navíc jsem nevěřící. nechci tu nikomu po ničem šlapat. navíc po věcech, o kterých mám jen právě možná jen svoje představy, a tak jsem jen napsala (snad) jemně jen co mi prolétlou hlavou.

 16. Ježíš joooo, už mi docvakl význam té sestavy slov v kom. 3. Saul nenapovídal toho člověka, jen jednu z jeho přezdívek…
  Dobrý no. Intelektuálnějuší činnosti obvykle nechávám až na odpoledne. :-))

 17. A omlouvám se, že se zabývám tématem zcela okrajovým a nepodstatným, ale personální záležitosti církví nesleduju.

 18. 23:
  ale bůhví, jak to bylo.
  Vždyť za ním jezdila i do Berchtesgadenu:-0)

 19. 22,25
  já tomu církevnímu vůbec nerozumím, připadá mi ta církev tak obrovská a široká a pro mě neznámým způsobem hierarchizovaná, že mě to ohromuje a nechávám to být – jen vnímám, co kdo říká z těch různých vyučujících, co píšou různí papežové a co z toho je pokrokové a co naopak nasírá. Ale četla jsme jen úryvky, ono je to všechno hrozně obsáhlý :(

  AH není okrajový :- ) Nebo tedy nebyl.

  26
  ajo, tam jsme jeli s AH! Na zpáteční cestě odněkud do Čech. Jenže jsme přišli odpoledne a už bychom to nestihli, vyjíždí se tam něčím nahoru a ve čtyři nebo v půl čtvrtý už bylo pozdě.

 20. 27 ad 25
  Téma okrajové v tomto článku. :-)
  Jinak celkově mi přijde pan plukostelník cca stejně „silný“ jako Osel.

 21. 28
  jo? No vidišto.
  Třeba se ještě někdo objeví, opět s vzestupnou tendencí v nějaké kýžené oblasti (třeba prachy:- ). Ale asi bych tady o něm neměla psát; kdyby se náhodou objevil… nebo nějak vkusně. Ale to asi neumím.

 22. 27. AH, už jsem si vzpomněla na jméno :-) Tedy přezdívku.

 23. Holky, já se picnu, tak jsem k té svojí rekonvalescenci ještě navíc chytla zánět močáku.
  V pátek, zjištěno v hodinu, kdy doktorka končí v ordinaci.
  Doufám, že to přes víkend nějak zvládnu.

 24. Hele,Ru….
  Tak u té mononukleózy jsem si už před časem našel,že se jí říká „nemoc z líbání“.
  No tak náhoda, každej to z toho mít nemusí,že jo.
  A teď jsem se zase chtěl podívat,co že tě to vlastně trápí a hned v 1. otevřeným článku čtu:
  „K častým infekcím močového měchýře dochází i po divočejších sexuálních hrátkách. Proto se někdy cystitidě přezdívá „nemoc líbánek“.“
  https://www.mojezdravi.cz/zdravy-zivotni-styl/zanet-mocoveho-mechyre-nejcastejsi-priciny-a-jak-ho-vylecit-bez-antibiotik-1377.html
  Jsi schopna to nějak uspokojivě vysvětlit?:-0))

 25. 33 Neee. :-)))))

  Ale včera mi volal jeden můj stálý zákazník téměř kamarád a ten mi vypávěl, že tu mononukleózu měla kdysi i jeho dcera, když jí bylo pět let, a taky se podivoval, s kým se tak asi líbala. :-)
  Ten močák mi nejspíš nastydl včera na procházce, jak jsem šla po loukách, dost tam foukalo a já neměla zrovna dlouhou bundu.

 26. 32
  neeeee. Algifen máš? Jinak bych okamžitě se doploužila zlomená v pase a s minimem dupání na pohotovost. Tak jsem to párkrát udělala, kdysi. Tam dají Algifen a antibiotika a dobrý.

  … i když pohotovost otvírá až v sedm večer, obvykle.

 27. ad Vrabčák z Vratimova
  měla jsme těch piv málo, jen asi tři, ale pak mě druhý den až do odpoledne nebylo valně, i hlava mě bolela, a to je teda neobvyklé – přitom tři piva piju běžně.

  Takže nedoporučuju.

 28. 31. vařila jsem oběd, vezla maminku na kontrolu a vezla švagrovou k nám s psychickými problémy. Tedy tprve teď jsem koukla co nového :-)

 29. 35
  Atb jsem dobrala nedávno a silný analgetika bych zas neměla kvůli těm játrům. Stavil se tu starší synek, hodí mě do lékárny pro uroval akut a budu se hodně nalejvat vodou, uvidíme.

  36
  Coto?

  37
  Aha. :-)

 30. 38. přijel nejmladší z Brna, hned jsme ho obstoupili, ani se nemohl v klidu najíst jak mu koukáme do huby.

 31. 39
  :-))
  Já staršímu zapomněla dát všechno, co jsem pro něj měla nachystaný v ledničce.

 32. Eště ad 35
  Liško, u nás je pohotovost až v Jihlavě. A já ani teď nemám auto.

 33. 41. u nás se děcko hlásí samo a sebere i to co mu nedáme. :-)

 34. 42:
  A počítej tak s deseti hodinama čekání!
  Aspoň u nás prý, v této době virové .

 35. Taky na pohotovost nejezdíme, je to přímo tortura a pak jsme nemocní všichni i nemocemi všech kolem. čeká se hodiny a hodiny, tedy nevím jestli deset ale pět – šest hodin určitě. Zařekla jsem se, že už s nikým na pohotovost nejedu. Ať si volají sanitku nebo jdeme teprve v pracovní dny k praktickému doktorovi. Akutní je akutní, pokud se fakt umírá (infarkt, mrtvice etc)

 36. Minulou sobotu přišla máti s tím,že by měla jet na pohotovost.
  Praskla jí v oku žilka,červený,pálilo ji…
  Tak jsem jí navrhnul,jestli radši nechce jet na výlet.
  Tak vzala tmavý brejle a že jo.
  V neděli už oko lepší a v pondělí ani nešla k doktorovi.

 37. To je hroznej nepoměr.
  Tady v Praze jsem na pohotovosti vždycky byla jen já nebo jen jeden člověk přede mnou.
  Proto taky žiju v drahý Praze za drahý prachy, koneckonců. Bydlet někde jinde a čekat a ještě tam muset dojet autem kdovíkam, no to teda není moje volba.

 38. 49
  To jsem měla taky a mám kolegu, co má oko jak krví podlitý zápasník pravidelně. Nijak se to neléčí, prostě se to vstřebá samo. Vypadá to děsivě, ale nic horšího to nepůsobuje.

 39. 50
  Jenže pohotovost potřebuješ jednou za dlouhej čas, zatímco davy lidí a daleko do klidnýho lesa máš v Praze furt.

 40. A s čím třeba jedete na pohotovost? mně jednou chytla záda… bylo po pracovní době a tak jsem si dala asi 20 prášku a dojela na pohotovost a tam si lehla před okýnko. ale moc mi nepomohli :-) švagrová mě volá (že ji mám vést na pohotovost) s nachlazením.

 41. Taky jsem jednou vezla manžela se slinivkou na pohotovost (záchvat) Ležel tam na chodbě asi pět hodin, než si ho vzali (ihned) na sál… To nechápu. Nechápu princip.

 42. 55
  to je normálka, já si to po sobě opravuju, ale když píšu u někoho jinýho na blogu komentář, tak tam mám taky mně někdy blbě a spoustu překlepů.

  pohotovost – já párkrát s tím močákem tam byla, protože to jsem skoro nemohla ani chodit, bolel mě každej krok. natož jít na záchod. Uáááá.
  Jednou v životě jsem tam byla pro postinor – šla jsem do pohotovostní lékárny, ale krátce předtím začal bejt na předpis myslím, tak jsem musela jít vedle pro předpis a pak zpátky do tý lékárny.
  No a jednou jsem se nechala vycukat s tím oparem v nose – já opar nikdy předtím (ani potom) neměla, natož v nose, nevěděla jsem, co to je, říkala jsem si, že asi nic, ale pak mě matka nějak vystrašila (taky to nemívá, nezná), tak jsem šla do Vinohradský nemocnice a tam přivedli nějakou lékařku, no vtipný trapas :- ))
  A ještě jednou jsem šla do Vinohradský – ale jinak jsem chodila na pohotovost v Praze 6 – když jsem měla dojem, že se mi rozjíždí nějakej gynekologickej zánět či co, nechtěla jsem to nechat být tři dny přes víkend, ale tam mi jen na chodbě nějaká doktorka řekla, ať si vezmu ibuprofen, že to určitě nespěchá, ať jdu potom v týdnu normálně na gynekologii.

 43. 53
  Já vezla kdysi na pohotovost manžela popáleného vybuchlým vápnem. Pak syna se zlomenou klíční kostí a druhýho s otřesem mozku. Jednou vezli s otřesem mozku a rozbitou hlavou mě. Ale to všechno ještě byla pohotovost blíž, v D.

  Do Jihlavy jsem vezla jednou staršího syna s podruhé zlomenou toutéž klíční kostí.
  Necvhali si ho tam dfo rána, žemu to zoperují, a další den ho poslal chirrug domů, že to opervat není třeba. Srostlo mu to křivě. Má horší hybnost ruky, nezvedne ji tak vysoko, jako tu druhou.
  Jenže jim to podepsal, že souhlasí s propuštěním (věřil tomu blbovi doktorovi), tak to na žalobu není.

  Ale nikdy jsme nečekali pět hodin. Na chirurgii chřipkaři nechodí. Jen opravdu úrazy.

 44. 53
  S nachlazením bych tam nejela. Leda až bude mít 3 dny horečky 40, co nejdou srazit, a bude jí tuhnout krk nebo bolet hlava do mdlob, tak ať si zavolá rychlou.

 45. Máme v práci kolegyni se simulantskýma dětma a ono je to těžký.
  Co chvíli je s něma na pohotovosti,volají ji i ze školy (před písemkama:-) a tak jede.
  Už jí to taky přestalo bavit a že ty jejich bolavý břicha bude řešit fackama,ale pak ještě jela a kluk měl zrovna akutní zánět slepého střeva.
  A ten doktor to tam nepoznal!!!
  Ona poznala,že tohle už simulováni není ,udělala tam scénu a teprve až přišel druhý doktor,tak děcko vezli hned na sál.
  A u mě to bylo kdysi nemlich to samý.
  Večer na pohotovosti to bylo něco z jídla a ráno mě sanitka vezla přímo na sál.
  To uz mi bylo 15 a tomu jídlu nevěřili ani rodiče.
  Než to začali řešit,
  musel jsem na ně dýchat :-)

 46. 60. moje bývalá kolegyně to měla podobné, že simuluje asi v 15 letech, rodiče ji nevěřili. když ju pak odkudsi vezli protože se zhroutila cestou, tak to bylo už pozdě. Málem umřela a ležela v nemocnici asi půl roku na sepsi břicha

 47. 62:
  No,u mne se chirurg pochlubil rodičům,že dostat mne o hodinu později,tak to byl docela problém.
  Otec pak po mě hned po operaci řval,proč jsem já neřval:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.