15 komentářů u „Hercule Poirot a tak

 1. Už jsem se lekl,že je na prvním obrázků ohňostroj:-))

 2. Na Poirota se nedivam,nekdy na Columba,ale vzdycky v nedeli na Toulavou kameru.
  Vzdycky hezka serie kratkych reportazi ze zajimavych mist u nas.
  Kdysi jsem sjizdel jeste Objektiv,ale ten uz mne nebavi.
  A po obede Moravce,ale to uz vzdycky vydrzim tak max. pul hodiny,ty mluvici hlavy u nej se nedaji vydrzet dlouho poslouchat a Moravec uz vubec ne.

 3. 1
  přírodní ohňostroj, jehož strůjcem není člověk. Pokud někdo, tak člověk ne.
  2
  Poirot a Columbo jsou mí dva oblíbení. Jiné detektivky mi připadají pro mě nezajímavé prostředím, hudbou, chybějícím charakterem detektiva.
  Možná jako audioknihy bych brala i Holmese a toho od Dorothy Sayersové a Kalleho od Astrid Lindgrenové a otce Browna, ten se dobře čte v angličtině : ) Aby mi u nich nevadilo filmové zpracování podle něčích představ o dost jiných než moje představy.

 4. Taky jsem to tipovala na ohňostroj :-) a jsou to hvězdy, většina je s šesti a sedmi cipy :-) tedy jestli dobře počítám. Na poirota se moc nedívám, i když ten příběh jak ji ubodali společně jsem viděla. Je to relaxace… tedy dívat se třeba i opakovaně na stylové detektivky je pro mě dobrá relaxace… před očima se mění obrázky a hlava je zcela prázdná. Dívám se někdy na komedie, ale když tam není nic legračního tak mě nakonec nudí a nerelaxuji. Naposledy jsem se dívala na Maigreta s Atkinsoneem (mr. Bean) a taky se mi to líbilo… tedy dobře jsem se uvolnila, odpočinula si u toho.

 5. Ale zpět k těm hvězdičkám, pamatuji si že na gymplu ale i na výšce jsem hodně malovala takovéto cípaté hvězdy, většinou když jsem nad něčím přemýšlela nebo telefonovala. Někde na okraji se pak motaly hvězdičky, nevím jestli to něco znamená z hlediska podvědomí…:-)

 6. 5
  taky nevím. Na gymplu já jsem čmárala krychle. Až později takový kytičky ze soustředných kruhů, jednu vedle druhý, kulatý, to dělám při telefonování doteď.
  Někdy je uprostřed i hvězdička nebo zakroužkovaná hvězdička poslouží jako výplň mezi těma většíma kytkovejma kolečkama.

 7. 6. a taky kopretinky, kroužek, kolem okvětní lístky, stonek a lísteček. Teď už to nedělám. Ani nekoušu tužky a neohryzávám si nehty :-)

 8. 9
  Skoro jo – měl to být nějaký univerzální filosof, spíš Platon než jiní (vím jen, jak vypadá Aristoteles a Sokrates a ti to být neměli; Pythagoras taky vypadá myslím spíš „univerzálně“ jako souměrný chlap s fousama).

 9. 9
  :- )) teď si říkám Ajé, možná jsem toho Nietzscheho ráno neměla kreslit ani takhle náznakem ze srandy. Viděla jsem jen dva jeho obrázky, každej vypadá jak jinej člověk.
  Tak já to jdu nafotit v umělým světle a digitalizovat.

 10. Mně se na detektivkách líbí příběh, který je potřeba rozplést. A nemám moc ráda moc dramatický detektivky, kde jde vyšetřovateli nebo jeho blízkým imrvére o život, a nemám ráda špionský a teroristický detekltivky nebo díly detektivních seriálů.
  Poirot je fajn, ale právěže je to dost kostýmní záležitost a i jazykově a reáliema z ne-současnosti, tak mě to odrazuje.
  Radši jsem ho četla než na něj koukala.
  Ale líbily se mi knížky detektivky z hodně dávna, čínský soudce Ti.

 11. 3
  Joo, Dorothy Sayersová a lord Petr Wimsey! Toho jsem taky strašně ráda četla!
  Jestli to někdy někdo zfilmuje, určitě se mi to nebude líbit, protože už to mám zabetonovaný do svojí představy jeho. :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.