Hlídačka koček a hrabačka švestek

TO JE LIŠKA OD NEDĚLE DO NEDĚLE! A PAK UŽ ZAS NE.

kiki-obr-500

S Lenkou2 jsme malovaly od soboty do soboty v jižních Čechách, pak týden trochu popracovávaly a tak a od neděle do neděle jsem se k ní nakvartýrovala. S dětmi jsou pryč a kotě, co mají měsíc, už bylo jeden týden u jedné babičky a jeden u druhé. Chytla jsem se geniálního nápadu strávit týden u nich v domku, pryč od rozpáleného města, bydlet zas chvíli sama. Tedy s kotětem a kocourem. Na kočky já jsem zvyklá. Jo a průběžně házet na kompost spadané veliké švestky, na to nejsem zvyklá, ale zatím mi to šlo.

Dneska je úterý, to je jediný den, kdy jsem jela ráno do práce a v horku zpátky; sláva, jediný přímý vlak jede v půl páté, bývá volný a dnes byl můj! Zítra budu už trénovat zase akrylem. Zatím jsem tréninkově zkusila jen vodovkama kousek bývalé fary a místního démona. Ten se totiž dá nakreslit, ale nedá se vyfotit:

kiki1-500

„Třes se! Jsem Kiki, tvoje noční můra! Nejsem vidět na fotkách a bydlím tady s tebou!“

Dokonce umí psát: ééé=====

A teď atakuje kurzor na obrazovce. Přitom vydává spokojené vrčivé zvuky. Za chvíli se na mě vrhn7e,  p,99999999999999999999999999999999999999

.

97 komentářů u „Hlídačka koček a hrabačka švestek

 1. Nevím, jak to dokázala, ale skutečně si do textu dala odkaz na svoji fotku. Jen nerozumím textu toho odkazu: p99999

  Mezitím stihla ležet za monitorem, přes klávesnici a můj klín dojít k misce, napít se a sednout si za mou židli. Vypadá to, že ji sežere. A už je zase za monitorem. Asi hlídá ona mě a ne já ji! A už leží před monitorem. A už ne. No je to rychlokotě.

 2. Během telefonního hovoru schválně řádí, nasoukala se mi do sandálu a měla ho jako želva, no neuvěřitelná akční superhrdinka. Zároveň i jemně mazlivá. Naučila jsem ji číhat za rohem a při výkřiku BAF vyskočit do výšky.

 3. Kiki je kocka,ta jeste kocourum pomota hlavy tak,ze zapomenou i na mysi.

 4. 5
  tomuhle domovskému asi ne, je dost namíchnutej, že má doma vetřelce, a radši se zdržuje venku. Vetřelec je prudce poskakovací a nasírací. Ani chvilka klidu, vetřelec skáče na opěradlo židle, aby ukázal, že je veeelikej. Furt v pohybu, koho by to neprudilo. Chudák zrzek.

 5. Adopr, teď odhalila můj mechanismus – zajištění přivřeného okna konvičkou na kytky. Takže přes den nebudu moct zítra větrat ani škvírou, hehe. Konev převrátila, voda mi tekla na postel a tak. Nonic. Viděla, jak tím oknem přišel kocour, a evidentně není blbá.

 6. koťátko je roztomilé ať dělá cokoliv :-))

 7. Já chci být taky roztomilá, ať dělám cokoliv!

  Zatím kotě šláplo jen do modré barvy, oplachování studenou vodou se mu nelíbilo, ale odpustilo mi to okamžitě a šláplo tou namodralou packou na prostěradlo, doprostřed. Teď už nebarví.

 8. 9. už nejsi dítě :-) tedy moje zjištění,že to co bylo roztomilé před 40lety, dnes je spíše smutné:-)))

 9. Haha, to je přímo mysteriózní, jak kočka odkazuje hypertextem na svoji vlastní fotku!

  Jo a k té roztomilosti: dnes jsem potkala v metru paní se sukní těsně pod kalhotky a dvěma culíčky. S tou sukní si vůbec netroufám vyslovovat v tomto vedru soudy, protože by mělo být v určitých teplotách povoleno být slušně oblečen klidně jen do sešitých kapesníků:) Ale s těmi culíčky a diblíkovským výrazem v nalíčené tváři to bylo fakt spíš trochu děsivé. Bylo jí mezi 50 – 60 let. Na druhou stranu, někdy si i já vezmu starý dětinský tričko s Mickey Mousem. Možná takhle v metru někoho děsím svým vkusem stejně jako ona:)

 10. Jo jenom jsem tím chtěla říct, že jakmile mi někdo bude tvrdit, že jsem roztomilá, tak spíš zbystřím:)

 11. Psice,
  ano, termín diblík je postrach.
  Já jsem si asi po dvaceti letech troufla nedávno na dva culíky, ale jen proto, abych si mohla cestou k rybníku nasadit klobouk. Aby se mi vešel na hlavu. A ty culíky nebyly pod ním vidět. Možná.
  Cestou od rybníka jsem měla z vlasů zase takovou zacuchanou koudel, že z ní šel udělat jen ležérní uzel, můj letní průvodce životem.

 12. Culiky jsou v pohode, pokud se nezkombinuji s holcicima satickama o dve velikosti mensi, nez by bylo pohodlne:) Ale ted me napada, ze vlastne proc ne. Predstavuju si, ze diblik je pri rannim oblekani asi veselejsi, nez dama v sede sukni k lytkum;)

 13. pro mně za mně,klidně ať je díblík.:-) sama chodím silně neupravená a bez podprdy.

 14. kotě je roztomilý :-)
  diblík proč ne, pokud je žena drobná, štíhlá a malá na výšku s malým jemným obličejem….tedy vypadá celkově mladší…bývalá mladinká lolitka, tak proč ne? :-)

  to mě víc děsí mladý tlustý machny v růžových krátkých nabíraných sukních, nebo kratasech a upnutých tílkách s lezoucím břichem a s teniskama na nohách, ještě jim to zkracuje nohy a mají tlustý oteklý kotníky, děs.

 15. 18. a ještě nejlépe, když při chůzi jdou a cpou se burgerem, takovou jednu extra partičku jsem potkala, no ale sebevědomí se jim zase musí uznat, to zase jako jo.

 16. Liško, jinak koukám, že brigáda u známých baví a užíváš si to, to je fajn :-)
  no, já ted budu chvíli bez kola :-( včera jsem se vymlela na kole, bylo to ošklivý, vypadalo to děsivě, ale dopadlo to nakonec dobře. Jen naražená pravá strana hrudníku (tam se mi zarazil roh od řidítek a odražený pravý rameno. včera to bylo oteklý a podlitý dnes je to lepší. zlomenýho nic nemám, mažu to olfen gelem a lepší, no bude se to chvíli barvit a vstřebávat a dobrý. kolo dopadlo hůř. přední vidlice zkřivená, přední kolo mírně do osmičky, blatník zkřivený, nemohla jsem vůbec ten blatník odšroubovat jak to bylo všechno narvaný pod rámem. takže dnes jsem kolo dotlačila do opravny a bude hotový za 14 dní. pán jak to viděl a viděl mě, říkal, že jsem teda dopadla ještě dobře. narvala jsem to předkem plný náraz do stojícího auta.

  vzniklo to tak, že v protisměru jeli dva cyklisti, tyhle dva cyklisti jeli vedle sebe a předjíždělo je auto. a v mém směru mě předjížděl v tu samou chvíli jiný cklista, a ten cyklista se nalepil ke mě, když ho mijelo to předjíždějící auto v protisměru. zachytil mě řidítkem, ztratila jsem balanc a předemnou stálo zaparkovaný auto, už jsem to nedobrzdila ani nevybrala, narvala jsem to předním kolem do něj.

 17. naštěstí to bylo deset minut od baráku, aspon jsem to nemusela táhnout přes půlku města domů. i tak jsem byla ráda, že jsem to dotáhla kolo i sebe domů, ještě jsem si sedřela pravou nohu, měla jsem dost. a ráno lepší. večer a přes noc jsem se dala trochu do kupy, mela jsem strach, abych neměla urvaný vazy v rameni, ale dobrý, hybnost dobrá a hrudník taky, u obojího už otok ustoupil a dnes ráno jsem dotáhla kolo do opravny.

 18. 18. a proč ne? Co nás je potom, když se tak cítí dobře tak je to její věc jak se vymódí. tedy za sebe nejsem žádná modní policie, ať se tlustá natáhne do legin jak jelito :-)) a nabarví nafialovo.

 19. 21. a jak zareagoval ten co tě srazil? Zeptal se alespoň zda žiješ?

 20. no barčo, to je teda zážitek rozklepávající, brr.
  Takže dva cyklisti vedle sebe je blbý a ke všemu je u vás hodně cyklistů a hodně se tam předjždí.

 21. 22. však jo, říkám, že sebevědomí jim rozhodně nechybí.
  23. Kde žiješ? Nikdo nic. Ten co mě předjížděl jsem ho vůbec jsem nezaregistrovala, byl to okamžik, jen ty jeho řidítka jsem viděla, jeho vůbec.
  chvíli jsem se tam sbírala, tu pravou ruku jsem necítila, jak když není moje a chviličku jsem měla vyražený dech. začala jsem sbírat, spíš táhnout to pokroucený kolo, vůbec to nešlo. dotáhla jsem ho na chodník a tam si sedla na nízkou zídku u plotu a po nějaký chvíli jsem to kolo postavila na kola a zjistila, že vůbec nejde tlačit, přední kolo se vůbec neotáčelo, drhlo to. takže zvednout, držet a jet s ním po zadním kole. což byl v tu chvíli pro mě s tou rukou nadlidský ukon. ta cesta domů mi trvala přes půl hodiny, musela jsem odpočívat. kolo jsem dovlekla do kolárny, a až teprve kolem půl desátý jsem šla odmontovávat ten blatník aby to aspon trochu jelo. o malinko to bylo lepší, prostě abych ho byla schopná dnes ráno dotáhnout do opravny.

 22. 25. to může i nesebevědomá :-) nepotřebuješ sebevedomí na to, aby ses neřídila míněním většiny.

 23. 25. že ti ale nikdo nepomohl, nezastavil se a nezeptal zda nepotřebuješ pomoct je nanejvýš podivné. až hrůzné…
  Jí se dnes svalila při vytahování nákupního koše z řady, zakopla jsem o roh. A hned přiskočila slečna a začala mě zvedat ptát, zda vše v pořádku :-) No nic se mi nestalo, jen jsem nešika.

  Ale snad všecko bude v pořádku. KOlo opraví, tělo se zahojí.

 24. 24. jo, malá Čína :-) o víkendu třeba vůbec nemá smysl jet oblíbený cyklotrasy – nával lidí, maskr. peklo. jede se krokem, vyhýbáš se dětem na odrážedlech, kolech, koloběžkách, do toho rodiny se závěsnýma kočárkama za kolo s batolatama a miminama. hodně cyklistů jezdí se psem na vodítku….masakr. bohužel někde jsou cyklostezky jednosměrný a stejně hafo lidí v protisměru…..opravdu dávat pozor a předvídat. bohužel já jsem toho dábla co mě srazil vůbec neviděla, vůbec.

 25. 27. Ratko, jo. beru to jako takovej křest na kole.

 26. Večer jsem si říkala, že uvidím co to do rána udělá, musela bych jít na emergency. ale dobrý.

 27. barčo 25
  to je hustý. A on nikde, ten předjíždějící děsně nabušenej spěchající vůl. To věřím, že dovlíknout to kolo ten kousek musela bejt ještě další porce :(((

  Mně se dneska stalo, byla jsem svědkem, mnohem menší události, ale zasáhlo mě to a moje svědomí a pojetí lidskosti, pomoci,lásky k bližnímu. Viděla jsem, že některým kategoriím lidí asi málokdo pomůže :( včetně mě:
  No, já to napíšu do extra článečku – tady v kom. můžem pokračovat spíš v té horší nehodě barči.

 28. Liško, jo napiš si extra článeček. moje nehoda není hlavní téma. spíš jen co jsem zažila za den, jak tu píšete všichni ostatní. jinak včera jsem byla s kamarádkou se koupat celý den, byl to moc hezký den , užili jsme si to. dlouho jsem si tak parádně nezaplavala. i ta cesta na ty Správčice moc pěkná, kolem Labe, rovinka, hodně příjemná. no holt stačí okamžik a všechno je za chviličku jinak a nemůže to být všechno dokonalý. dobře to nakonec všechno dopadlo, to je hlavní. jak píše Ratka, já se zhojím a kolo bude opravený.

 29. Ráno jsem si říkala, když jsem znovu viděla to kolo, jestli ho vůbec mám tahat do opravny a nenechat ho raději u popelnic. :-) jestli to vůbec má smysl opravovat. a jsem ráda, že jsem ho dotáhla, pán mi ho dá do kupy a bude mě to stát 800 to je furt dobrý, když začal říkat co všechno je na tom potřeba udělat za práci.

 30. Stalo se mi před časem tady, že mě takhle zatlačilo auto vyjíždějící z kruháče a současně mě předjíždějící zkřížením mi cesty (před autem prostě člověk uhne stůj co stůj) a já chytla obrubník a padla na hubu. Hned se ke mně taky kdosi přihrnul, jestli jsem v pořádku.
  Auto mělo pražskou značku, ehm…
  To Královohradecko je asi fakt stran vztahů mezi lidma nějaký nadprůměrně hostilní.

 31. 36.
  Zlaty auta.
  Cyklistu na cyklostezkach se bojim daleko vic nez aut na silnicich.
  To je uplne normalni,ze jedou dva vedle sebe,kecaji a cumi na sebe misto pred sebe a pokud na ne clovek nezarve,tak je ma na riditkach.
  Na silnicich se chovaji stejne.
  Dnes jsem malem jednoho sejmul.
  Pokud nemaji ridicak,vubec neresi hlavni a vedlejsi,znacky….nic.

 32. 37. „Pokud nemaji ridicak,vubec neresi hlavni a vedlejsi,znacky….nic.“
  nikdy nejsem na hlavní :-) na kole jsem daleko víc zranitelnější než lidi v autech. takže i když jsem na hlavní, stále si říkám, raději počkej, nech ho přejet. a velký křižovatky neprojíždím slezu z kola a vedu kolo přes přechod pro chodce, nebo jdu podchodem.

 33. 36. Ru, připomnělas mi, chtěla jsem jet na Kunětickou horu. Nedala jsem to. Je to stará cesta na Pardubice, uzká silnička, kopečky, zatáčky. ale šílenej provoz – protože tím směrem je Vysoká, což je satelitní vesnička, a šílenej provoz. každou chvíli tam jezdí rychlá a byly tam dost smrtáky. Auta jezdí rychle, ted ty kopečky, zatáčky, uzká silnice a cyklisti, navíc je to označený jako cyklostezka – Labská stezka 2. ale je to o hubu. hodně o hubu. myslela jsem si, že podél téhle silničky vede extra pruh vedle jako cyklostezka, ale není. prostě jsem se bála, jak jsem viděla jak tam ty auta lítaj a předjíždějí se.

 34. Když jsi na hlavní a rozhodneš se, že necháš auto přejet, můžeš způsobit docela slušnej chaos i s nehodou. Třeba tím, že někdo za křižovatkou nečeká, že tam vjede auto, který nemá přednost.

 35. Na ulici by kola měla vjíždět pouze v nejnutnějším případě. Jen tak se projíždí po rušné silnici se svištícími auty a náklaďáky pouze šílenec :-) občas takové vidím.

 36. 41
  Šmankote, zkus odlišit rušnou hlavní ulici v okresním městě od běžného slova ulice…

 37. 43. ale joo, to chápu. Někam chceš dojet… třeba do práce, nebo cojávím do obchodu. někdo jezdí po rušné ulici jen tak, navlečený do slušivého úboru a botiček sportuje a kličkuje ulici navzdory :-))

 38. 44
  To nevím, se mi nezdá, to asi jen když se chce dostat rychle z města ven, ne? :-)

 39. 45. no právě že do tý rušné hlavní ulice. Kdyby jel po nějaké polňačce někde kolem lesa. Ale přímo v provozu, po státní.

 40. 46
  A jak se má někdo, kdo bydlí uprostřed města, dostat na tu polňačku?

 41. 47. ale rozumíme co jsem měla na mysli? Barču asi nesrazil někdo z polňačky, nýbrž nějaký žráč kilometrů… když jel tak rychle. I když ho neviděla.

 42. 48
  Ne, nerozumím. Spíš prostě bezohledný sobec, možná i sráč zbabělec, když se ani nezastavil podívat, jestli je Barča v pořádku. Je spousta žráčů kilometrů, co by zastavili a podívali se. Klidně to mohl být i někdo z polňačky, mít v krvi jedno dvě pivka a bát se případného vyšetřování. Taky občas jezdím po městě podstatně rychlejc než jiní okolo a předjhíždím jiné cyklisty, třeba když letím do drogerky těsně před zavřením.

  Tohle přece nemůžeš takhle usuzovat – žráči kilometrů, co jsou ochotní jet i v provozu hlavní ulice = bezohlední přesmrtvoly jdoucí skorozabijáci, protože jezdí rychle.
  Absurdní, promiň.

 43. Já už dnes km dožral.
  Někde před Čáslavi jsem zlomil přehazovačku.
  Úplně fest,to uz nešlo nijak opravit,byl jsem rád že jsem aspoň řetěz s tou mrtvolou narval tak do boku,abych nemocného Apache mohl aspoň tlačit.
  A taky 10km tlačil.
  Úžasná procházka:-)
  Stejně je to divný…
  Minulý týden mi zlomí blatník,včera si přečtu Barčino cyklozasveceni ,ještě večer jdu zkontrolovat kolo a zadní duše prázdná.
  Tak jsem to dofoukal a každou hodinu v noci chodil kontrolovat:-) .protože jsem tušil problém a vono hovno.
  Přehazovačka to byla a musela už být nekřápla.
  Každá tragédie bývá ohlášená!
  Ale celkově si nestěžuju.
  V Čáslavi mne pohostili vydatně,nejen chlebem a solí :-0)

 44. 51:
  Už jsem sice ve vlaku,ale drama ještě zdaleka neskončilo.
  Od nádraží to mám domů dalších 5km a to uz určitě šlapat pěšky nehodlám.

 45. 53.
  Kdepak.
  Pojede se mnou tramvají.
  Jen nevím,co na to tramvaják.

 46. Tak napoprvé to nevyšlo ani s jízdenku.
  Prej nejsou přeprava kol….
  Jeste dva tři pokusy a pak budu zkoušet věrnost svých přátel :-)

 47. Nonazdar. V Praze je pro tyto případy naštěstí metro.
  V tramvaji se to nikdy nesmělo, ale prej to teď je možný, mimo špičku. Ale neověřila jsem to. Co taxík??

 48. jedu!!
  Zadní dveře a hbitý nástup to vyřešil.
  Už jsem chtěl volat Ratce,jak je na tom s pomocí bližním v nouzi:-)

 49. 61:
  No a….:-)?
  Neboj Ratko,už jsem v posteli a kolo v kolárně.
  Vše je jak má být,dokonce mám na tach. 51 km.
  Takže výlet bude zaznamenán do mých análů,kde jsou zvěcněny jen ty nad 50 km.
  Jen nevím,jak si do toho análu zaznačit ,že posledních 10 km jsem sice šlapal,ale pěšky.

 50. 58
  Čoveče, já měla zato, že smělo. Ale když teď o tom přemejšlím, tak vlastně asi proto se jeden čas začly po Brně šířit skládací kola, aby se s něma do té tramvaje smělo…

  Tak jsem se podívala na net a v Brně se opravdu smí:
  https://www.dpmb.cz/cs/preprava-jizdnich-kol
  Asi že nemáme metro. :-)

 51. V Brne to jde uz dlouho.
  To uz je let,kdy jsem tam u stanku na Priglu chytl jakysi upal a rad vyuzil te moznosti dojet na nadrazi tramvaji.
  Nicmene u nas pro kola „NO PASARAN“
  Ale na mne si neprijdou.
  Jeste ho tak musim propasovat na cestu do nejakyho servisu.

 52. 41-…
  Ono je to Ratko jinak.
  Siroky silnice,kde auta „svisti“ jsou pro cyklojizdu sice neprijemny,ale pomerne bezpecny.
  Daleko horsi je to na uzkych klasickych „okreskach“,kde se jezdi relativne pomalu.
  Kdyz se tam potkaji dve auta v protismeru a ty jsi na kraji,tak te proste vytlaci do skarpy.
  Resim to tak,ze kdyz slysim auto za sebou a vidim dalsi pred sebou,tak misto ke kraji jedu vic doprostred,aby mne nemohl zkusit ptedjet.
  Sice se muzou posrat a vytrubuji jak jeleni v riji,ale funguje to,zpomali a predjedou mne az maji naproti volno.

 53. Saule 65
  jsi statečněj cyklist!

  64
  A zato máte roztomilý tramvaje. To v Brně takový hezký šaliny asi nemaj (už jsem tam léta nebyla).

 54. 50. hmm, taky pěkný.
  65. přesný. a proto jsem neměla odvahu na tu Kuńku.

 55. 65
  Nepředjíždím cyklistu, když vidím něco v protisměru, nebo když nevidím dost dopředu. A aji když jedu na kole, kolikrát slyším, že za mnou něco motorového tiše courá krokem, než to auto naprosti přejede. Asi jsou tu užší silničky a je tak nějak na první pohled vidět, že by to nevyšlo.
  Někdy uhnu na polňačku u silnice, aby ten chudák za mnou mohl jet.

  Cyklisti ve městě v totál plných několikapruzích, třeba v Brně, mě ale děsí taky. I jen ta představa, že bych to měla absolvovat. Radši bych z Brna odjela tou tramvají.

  A teď minulý týden, jdyž jsem si vzala kolo na dva dny dovolené do Suchdola nad Lužnicí, tak tam to bylo úplně šílený. Tam je cyklistický peklo. Rozuměj peklo vytvořené cyklisty. Jsou všude, na všech silnicích Třeboňska, a jsou jich houfy. Klasicky několik rodin na společné cyklodovolené, tlusté sportovně zarputilí taťkové táhnoucí smečku vepředu a tlačící ji zezadu, jednou za rol „sportující“ buclaté až bachraté mamky přetýkající z naditých cyklotričínek, které se při zastávce v hodpodě nejvíc těší, jak večer na penzionu konečně sjedou ty dva litry aperolu a dorazej to piňakoládou, babičky a dědové soustředěně vážně šlapající co nejrpavidelnějc, aby je v tom vedru neranilůa mrtvice, a ke každé grupě několik dětiček – a jedou po silnici sice v jednostupu za sebou, ale roztahaní na půl či více kilometru bez jakékoli mezery, která by ti umožnila je popředjíždět.

 56. Sem dopisovala taťky a zůstalo mi před nimi slovo „tlusté“ patřící k mamkám – omluva, případně nechť to Liška odmaže, herdek, a to jsem si myslela, že jsem to tentokrát kontrolovala pečlivě.

 57. 68: a ještě když jedou vystajlovaní důchodci mají kromě cyklooblečků – elektrokola. :-) tady poměrně hodně. a pak jsou „retro“ důchodci – klasičtí, stará těžká kola, plečky, paní v šatové zástěře, na řidítkách dvě tašky a šlape v kroskách botech, to nechápu a tihle důchodci znají nábližky čtvrtěmi, takže několikrát se mi stalo, když jsem se zamotala ve farářství několikrát jsem potkala tutéž a jednu paní, kterou jsem sice několikrát předjela, ale ona prostě jela nevím kudy, vždycky mě v klidu na vrzajícím kole a v těch kroskách někde znovu předjela a byla předemnou. :-)

 58. a samozřejmě dost starých lidí, má přes kolo francouzký hole a jedou :-) klasičtí rodilí hradečáci.

 59. 72. ale víš co myslím, vid? :-)
  tohle:
  http://www.kids-eshop.cz/KVALITNI-GUMOVE-NAZOUVAKY-CROSKY-MULESKY-vel-37-RUZOVE-d10453.htm

  v tom se nedá jezdit na kole, teda jednou jsem to zkoušela, na rozbití si huby ideální :-)
  a pak samozřejmě paničky ve středních letech v sukních, v kostýmku a v botách na podpatku na kole…..to taky obdivuju, už jen to, že se nezamažou. já se většinou zamažu hned o nějaké kolo, když si potřebuju vytáhnout a vyjet se svým kolem, at už z našeho domu z kolárny, nebo i v práci. natřískaný, žádný místo. ted se dohrabat k zámku, nějak vycouvat, nebo otočit kolo a nějak s ním vyjet .

 60. Taky dám jednu zajímavost… v Hranicích na letišti tráví letní sezonu 90letý letec. Nechodí, jezdí na kole, plave a když je potřeba tak se pomalu a s bolestí s holí někam doštrachá. Ale kolo má místo všelijakých těch pomůcek. Myslím, že má jedno obyč a druhé elektro, když jede třeba do hospody někam dál. Jak je ve stálém kontaktu s kolegy, duševně vůbec nestárne, jen někdy prudí s politikou. Je silně americky zaměřen.

 61. 74
  Bože, ona ta názvová zpotvořenina figuruje už i na prodejních webech… To s ev hrobech obrací i zakladatelé značky Crocs. Tak to už brzo budem mít v Česku aji Kajny, Matrensky, Hugobošky a Asidadky, nejspíš. Jo a Konzervky, na ty jsem zapomnělka, ty budou určitě.

  V Crocsech se dá na kole jezdit daleko líp než jezdit nebo běhat kros. Na to vem jed. Jela jsem v nich taky už párkrát, na nákupy a k vodě nevidím problém, v žabkách jezdím standardně.

 62. 74
  Jinak já se většinou zamažu o převody, mívám černý pravý lejtko zevnitř. :-)

 63. 72 ru
  přehazujou krosky všude, i v Praze.
  76 – ne každý krosky jsou opravdový Crocsy. Takže možná dobře, že to zpotvořujou, když jsou to beztak zpotvořeniny. Už máme kecky a botasky… nerozluštila jsem z těch tvých pěknotvarů ty kajny. Jo najky asi. Asidadky jsou nejlepší – asi dá, možná nedá, asidadka.

  75 zuzi
  u 90letýho letce by bylo pro mě nečekaný, kdyby byl zaměřen na východ.
  Vesničany, co jezdí na kole, ale nechodí kvůli kloubům, jsem už taky zaregistrovala. Mladší generace to bere autem.

  74,77
  taky nehcápu, že se neumažou, zvlášť na pravém lýtku, ale někteří na to mají nějakej klips na gatě.

 64. 78
  Jenže kecky a botasky nemění znění základu slova.
  Kdyby tomu Češi říkali Krokáče, nejspíš by mi to nevadilo. Krokem se v nich chodit dá. Ale krosit ne. Navíc krosky jsou paralelní název pro jiný sportovní náčiní či obutí.

 65. Ad důchodci na kole – myslím, že je to běžný všude na vsích. Líp a plynulejc se jim pomalu šlape na kole, třeba s ei kývají celým tělem, a když musejí jít, ztěžka se opírají o kolo a šourají se pajdavě.

 66. 81:
  Něco podobného jsem si v rámci té výměny přehazovačky nechal nainstalovat.
  Stálo to skoro 5 tisíc.
  Mimo jiné,samozřejmě.
  A dokonce to prý ani neni proti ušpiněni mých vypracovanych lýtek,ale jako zábrana nespadnutí řetězu.
  Co jsem ale hrozně dlouho neviděl je ten pestrobarevný výplet na zadním kole.
  Údajně to bylo proti zapleteni sukně do špic.
  Tak…taky nemusím mít na tom kole všechno,že?:-)

 67. 82. Saule, to máš fofrem spravený kolo. já si musím počkat do 23.8. dřív mi to neudělají, nestíhají. a tohle je dobrej a poctivej servis a není předraženej. pán tam má neustále nával. a vlastně co takhle známí říkají, kam si dávali kolo opravovat tak většina lidí právě k panu M. a velká spokojenost.

 68. My máme pana Čapka. Nevypadá, ale je. Chválí ho až v Praze, že komu tady udělal kolo, to drží. A za ceny solidní.

 69. 83. pauza bez kola taky není špatná, chodím pěšky, užívám si sukně a šaty, lehce procházky ….navečer s kamarádkama na víno, stejně ted toho volna mezi službama mám málo.

 70. 75. Zuzi, to je dobrej, to málokdo v devadesáti takhle funguje, když teda ještě žije :-)

 71. 83:
  jo,taky jsem čekal,že to bude na dýl.
  Ve 3 v neděli jsem ho tam zavezl a po 6. měl hotovou komplet výměnu řazení……
  84:
  „Nevypadá, ale je.“
  a jak vypadá?
  Jako Karel Čapek?:-)

 72. Takový uši nejsou pro aerodynamiku cyklisty velkou výhodou.
  Proto asi ty kola radši jen opravuje:-)

 73. Pan Čapek snad ani ne uši, ale je hodně vysokej a strašně hubdenej a působí tak trochu melancholicky…

 74. Popravdě, uší u Stracha jsem si nějak vůbec nevšimla, šlo mi o tvar a seschlost postavy. :-)
  Ale příště se podívám, jaký má pan Čapek uši. :-))

 75. co je to „diblíkovský výraz“ ?
  znie to pomerne debilne ;-)

 76. Liško, obrázoček wellmi moc pěknej, a démona sa ti tiež podarilo nakresliť dobre ;-)

 77. 95
  výraz nevím, já znám jen to diblíkovské oblečení.
  Asi to bude roztomilý výraz mladistvý nebo dětský, který věku dotyčného nepřísluší v nějaké situaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.