8 komentářů u „Jak mě portrétují velcí mistři (4)

 1. Ve skutečnosti je to s měřítkem naopak – Mucha a Magritte mají obrázky menší než na obrazovce, jen 10cm na výšku. Kdežto Rembrandt je ve skicáku A3 nebo A2, cca půl metru na výšku.

 2. Mucha zase přesný(Rembrandt taky)
  Tak když jsi v té secesi,co Klimt?

 3. Saule 2
  Klimt, nojo, zlatý plíšky a ornamentíky, to asi nedám. Tedy nedá, protože nemám moc ráda dekorativnost a bez ní mě asi nenamaluje.
  Ledaže by namaloval mě jako dívku, ženu a stařenu, nějakej takovej obraz má (jestli si to nepletu s Munchem… už nevím).

  Petro 3
  El Greco mě napad, toho jsem měla ráda. Mám hodně jeho obrazů na pohlednicích. Jako kterou svatou by mě vymaloval? Svatý Hedviky asi už v jeho době svatý byly (to bych se podívala) *- jo ale on by musel malovat svatou lišku a to nevím, jestli by chtěl. Jednou namaloval opici (nesvatou), ale jinak snad jen samý svatý.

  * Koukla jsem se a ta druhá Hedvika (v Polsku, z Anjou) byla svatořečena až v r.1997. Ta první už před dobou El Greca.

 4. ElGreco by byl jednoduchej,prostě dlouhá Liška.:-)

 5. Saule 5
  Tojo. Jsem vděčná, že tolik velkých mistrů si vybralo na obraz právě mě!!! Další várka obrazů bude hádanková, jak jste tady navrhli – myslím, že rulisa hned na začátku to navrhla – hádat autora.
  Jeden už mě vymaloval, čekám na další, ale nemůžu jim teď sedět dlouho modelem, došlo na mě a Dnes musím odevzdat něco vedlejšákového, co jsem ještě nezačala. Shromáždit, odpovědět, seskupit, rozeslat, uložit (pokud si vzpomenu na přístupové heslo, včera mi to nešlo). Tak snad mě u toho někdo z malířů zvěční a můžete pak hádat, kdo. Já myslím, že pár jich to stihne… že budu prokrastinovat a přitom mě namalujou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *