Jak mě portrétují velcí mistři (6)

RŮZNÝMI VÝTVARNÝMI PROSTŘEDKY…

500ziz1

Liška nebo Žižka? Myslím, že každý z nás si zaslouží mít svou jezdeckou sochu!

500ziz2

Tady mě zpodobnil jeden světoznámý grafik v začouzeném Londýně a tady zase svou obvyklou metodou  jeden renesanční mistr:

500ziz4

A nakonec nástěnná malba. Nepamatuju si jméno autora, je to už dávno:

500ziz3

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ars Vulpeculae a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

39 komentářů u „Jak mě portrétují velcí mistři (6)

 1. ru
  Já bych se taky možná nechytala. Těžko říct. Teď už se nechytám ani v tom, kterého umělce požádat o portrét. Už si na žádnýho nevzpomínám. Kterej by byl rozpoznatelnej.

 2. Zkouším to hledat podle všemožných zadání a zatím jsem akorát zhodnotila, že Dáma s hranostajem to nebude a dam s rukávníkem je tolik, že si můžu hodit kostkou.
  Jdu radš dělat poličku na zahrádku. :-)

 3. 5
  No tohle… A já zadávala grafik a londýn a kdeco k tomu, ale tohle mi to nikde nevyplivlo, přitom kdyby na mě juklo jméno Hollar, určitě bych už se chytla. :-)
  Díky za poddávek. :-)

 4. 7
  Aha, tak vyplivlo, jen jsem nebyla dostatečně trpělivá v rolování. :-)

 5. Saule 5
  a ty máš rekord v délce odkazu!

  Jo a zítra ve tři čtvrtě na šest ráno jedu do Olomouce a hned odpoledne jedu zpátky, s kamarádkou. Ona tam má přednášku v rámci 3.pacientského dne. Takže budem jen tam a nikam se asi nevrtnem, bude se to konat blízko nádraží.

 6. 10.
  Tak to se bohužel mineme.
  Sedím teď s kolem ve vlaku do Ústí n.O a vrátím se až navečer.
  Užijte si to!

 7. Taky se pokusím, navečer zas k mamince. Zas jí budu muset vysvětlovat, že se mnou nepřijela a opravdu nepřijede na návštěvu ta moje kamarádka Liška, co od ní máme ten viozejček a co jsem s ní byla na těch orchidejích… – Nevím, jak si to maminka umanula.
  Což mi připomíná, že jsem furt eště neposlala Lišce a Sousedovi slíbený fotky, ježíš, čím starší, tím nespolehlivější…

 8. 11,12,13
  Krásnej den! A už jsem z Olomouce zase doma, už v pět! To jsou věci. Takovej ani ne dvanáctihodinovej výlet na olomoucké nádraží a z něj přes ulici do hotelu a zpět. Ani jsem tentokrát neviděla ani jednu krásnou roztomilou malou olomouckou tramvaj, která mi v březnu (když jsem tam byla poprvé) tak zvedla náladu.

  Asi si to žádá extra článek, nějakej hodně vtipnej, údernej a krátkej, ale pochybuju, že to tak umím napsat. Ono je nakonec snazší to nakreslit s bublinama…

 9. 14:
  To jste si ani nedaly na nádražní zahrádce Pardála?

 10. 15
  Dobrá otázka!
  Daly jsme si ve vlaku každá plechovku piva, desítku, hned ve tři čtvrtě na šest, pak ne, jen kafe, až k v jednu obědu jednu a půl plzně a pak v pendolínu tři, ale asi to byly jen čtyřdecky, nevim, právě si dávám druhý Svijany. Nebo třetí, těžko říct :- ))

 11. 13
  Pozdravuj maminku, ru, řekni, že jsem byla na skok v Olomouci a je to tam pěkný, takže do Brna jsem nemohla, poněvadž zejtra musím tady kousek za Prahu do Vranýho nad Vltavou. Virtuálně ale jsem tam, na Moravě, ještě teď večer, jsou tam prima lidi, ověřeno např. ve vlaku. Country skupina Kentaur taky dobrý, udělali atmosféru v předsálí konference (nebo jak to nazvat; byl to 3.pacientský den, organizovaný hemato-společností).

 12. Jé, já měla takovej podobnej veselej vlak z Moravy minulou neděli. A v Brně skončil animefest, takže do něj nasedali plyšová prasata, superhrdinové a holky v japonských oblečcích. Super to bylo, třeba pohled na to obří prase, jak si táhne kufřík po nástupišti. Takové pěkné scifi, skoro mi bylo líto, že žiju jen mezi samými lidmi a ne jiným rovnocenným živočišným nebo vesmírným druhem. Tak to se budu těšit na článek, ať už psaný, nebo bublavý!

 13. Psice
  :- ))
  Obří prase jak táhne kufřík – no toné, já měla jen tašku přes rameno, to jsem nebyla já :- ))

 14. 14:
  Jo,jo…vcera super.
  A jeste,ze jsi mi toho Pardala pripomnela.
  Minuly cyklovikend jsem zakoncil s jezkem,tento s kozlem a ve sve lasce k prirode jsem uz premyslel,kterym zivocisnym druhem obohatim svoji ZOO priste a nic mi nenapadalo.
  Tak uz mam jasno:-)

 15. Ten Egypťan musel být pěkně zpitý, když opomenul kobru a psal u toho takovou hovadinu.

 16. Ne na obraze, v podpisech a url. Však víš, jak to myslím.
  Pokud o “Milanovi” s proměnlivými odkazy a podpisy víš víc než my ostatní tady, třeba že si píšete v pozadí, tak se omlouvám. Ale mně to takhle při pohledu zvenčí prostě vychází.

 17. 26
  Já ale vůbec nevím, proč se nad tím pozastavovat. Prostě jeden z nás má jméno Milan. A jestli si dá do odkazu něco nebo nic (pokud to není prodej teplé vody a nelegálních věcí), co na tom. Myslím, že Frida by nepřišla, kdybyste ji nenavedli :- )
  Nebo myslíš, že Frida je možná třeba Karel a mohlo by to popletení jmen dělat neplechu? Až kdyby začala Frida nadávat, třeba?

 18. 29
  Na tý hlavě foxfaraona? Nic, nemá nad čelem kobřičku.

  28
  nojo, to je pravda, v takových chvílích se to snáz vysvětlí u těch lidí, na které se dá obrátit (mají svou stránku uvedenou nebo mail), tojo; to mi předtím nedošlo.

 19. Tak cosi tam má,v tom kloboučku
  Jen nevím,jestli je to flaška,nebo prezervativ:-)

 20. Klobouček z Dolního a Horního Egypta.
  Jestli to měli skleněný jako flašku, anebo gumový jako to druhý, to se z těch obrazů poznat nedá; leda že by se něco dochovalo mumifikovaný.

 21. 22:
  V poho Liško:-)
  Ta kobra byl tuším znak jen faraonů,tak je to prostě jen méně urozená egyptská Liška.
  A může za to Frida,já to nezačal:-))

 22. 33
  jasně. Liška si půjčila faraonskou korunu a jak vehementně si ji dávala na hlavu, tak se kobra ulomila. Je to jasný. Možná je to dokonce popsaný v těch hieroglyfech nebo hydrogryfech nebo jak tomu říkají.

 23. Ale ty hieroglyfy jsou fakt hrozný.
  Ty by nerozluštil ani Bedřich Hrozný.

 24. 35:I když…nahoře je sokol.
  No jo,jenže u Lišky to může být i vrána:-)

 25. 37
  No a já si myslela od začátku, že je to vrána, jakože schválně! Tak on to byl sokol?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *