Jak to bylo se stentem

A JAK JE TO TEĎ.

Pustili mě domů až v pondělí. S pytlíkem po levoboku.
Už mám nafasované tři krabice pytlíků, podvazky k upínání k noze (pod oblečení) a bílé náplasti, které se kolem vývodu vyměňují. Dneska přijde Lenka2 a zkusíme to nějak vyměnit před zrcadlem. Sama si na ten bok totiž nevidím, nechápu, jak to mám poslepu dělat.
Jmenuje se to nefrostomie neboli “nefroška.”

.

14 komentářů u „Jak to bylo se stentem

 1. Ježíííš….
  Nemám slov.
  Nemůžeš ty mít někdy něco jednoduše?

 2. Nemám slov..
  Liško, doufám, že se vše v lepší obrátí a zase bude dobře.
  Takovýhle štrapáce …

 3. Uf, tak teda tohle jsem fakt nečekala. Doufám je to je dočasné, když jde ten sten dát nějak z vrchu?
  Připadá mi šílené, jak se Ti to nabaluje, opravdu moc držím palce, ať už je konečně aspoň v něčem lépe!!!
  nominek

 4. To jsou zase komplikace:( A to je nastálo nebo dočasně? Třeba se ještě zlepší terén a bude se to dát zavést dovnitř bez starání o pytlíka?

 5. Kde je vrána? Byla někdy otravná, to jo. Stejně jsem ji šla hledat. 31.3. naposledy? A já si to uvědomila až teď? Číst si sem chodím, komentáře nepíšu. Tenhle je první. Ta úžasná protivná vrána mi totiž chybí.

 6. A safra, doufám že ti to bude k dobru Liško a taky doufám a věřím že se to pohne konečně k lepšímu. Liško je mi z toho smutno ale ty jsi velká bojovnice. Díky že blogujeś. Zdar a sílu milá Liško. Tobě i mamince.

 7. Je to komplikace, ale je to pořád lepší než přijít o ledvinu. Tak jsme si o tom nastudovala na netu, a věřím že to je dočasné. I sten se musí pořád vyměňovat, a je tam velké riziko že se moč vrací do ledviny. Možná je tohle šetrnější řešení k celému tělu. Odpočine si a možná se některé věci zklidní, ty záněty a slabosti, které mohly být způsobeny přetíženou ledvinou.
  Vidím to spíše pozitivně. Uleví se tělu, vnitřně se zklidní a záněty ustoupí. Pak se bude dát sten vložit.
  Dá se o tom hodně dočít.
  Máš to velice složité a těžké, všecky tyto tělesné obstrukce. ale má to tělu pomoci se vypořádat se zánětem a možná i s bolestí.
  Držím palce.

 8. Ratčin obdivuhodný komentář, i mně pomohl vědět proč a s jakými vyhlídkami. Neměla jsem čas si to dohledat jako ty, Ratko, (odjíždím dneska pryč na pár dní), díky za to.

 9. Děkuju vám.
  Komplikace, štrapáce, ano.
  ratko,ano, myslím, že je to dobré pro ledvinu, proto to mám za dobré.
  Ty záněty nevím – ony pořád zůstávají, antibiotika na ně moc nepůsobila (na horečky ano, horečky už nemám) a zjistili, že jsem takové hodnoty měla už čásek předtím, takže to asi patří “k základní nemoci,” jak tomu říkají. Antibiotika beru skoro ještě týden.

  ad vrána
  vrána tu dlouho není. Byly tu totiž ryby.
  Ryby mohou mít připomínky ke všemu, ale jsou chápavější, růžové, nevrtají, nejsou vlezlé a úporné jako černá vrána – jako večný vnitřní kritik.
  Vránu teď nepotřebuju, nechci, není na ni vhodný čas. Vrána mi teď nepomáhá. Mám to už tak dost těžké – jak by řekl Ijáček – a nepotřebuju zpochybňovače, atakujícího dobře mířeného kritika. Potřebuju spíš klid, ujištění, něco něžného.
  Tak uvažuju, co by to bylo.
  Zatím tu byly ryby.
  Bez ryb je liška bez poznámek a bez vrány je dál bez dialogu, bez parťáka, což by bylo hned veselejší a dávalo víc možností. Ve skutečnosti, v realitě je to teď stejně. Různí přátelé a máma vypomáhají a jinak liška ani nemá na konfrontaci s vránou, každou chvíli si jde lehnout, odpočívat. Nesoustředí se ani na činnosti ani na rozhovor s druhým.
  Nevím, co přivolat jako parťáka v dialogu. Někdo milý, hodný, něžný by pro komiks nic zajímavého nevytvářel. Asi.
  Co myslíte, přítomní?

  Ta prázdnota a absence druhého je hodně vidět v novém notesu, který jsem už načala. Brzo uvidíte.

 10. Ratka to vidí správně. Částečně neprůchodné močové cesty musely způsobovat velkou neplechu. Teď se tělu uleví.
  A nějak se tady zamluvilo téma čísla účtu.

 11. Souhlas s Ratkou.
  Říká to na jednom obrázku i Losos:
  „Sent i vývod jsou možnosti podpoření ledviny“

  I po tom všem co už máš za sebou jsi ještě na začátku těžkého boje a všechno co na něj jde připravit, spravit a „jednoduše „ zajistit k fungování a obraně těla má smysl.

 12. …ježišimarjá…takovýhle výkon, nekonzultovala jste s jiným špitálem, kde to umí? kolegovi takhle Bulovka zprasila vývod také ale na střeva..po první operaci jim to prasklo a pak mu dali nevratný vývod. Soucítím s vámi a budu držet pěstičky.. založte si donio, ráda pomůžu. M.

 13. Komentář ratky je skutečně takové světýlko na konci tunelu. Asi všechno už tu bylo řečeno, takže dodám jediné: losos je naprosto boží!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *