Ještě je leden, tak ještě jeden!

CO JE NOVÉHO?

Hledala jsem v archivu blogu nějaký vhodný starý obrázek jako ilustraci, dala jsem vyhledávat v názvech obrázků slovo leden a vyšlo tohle. Hrnek. A aktuální stále je, včera jsem z něj pila a ten přehoz mám na rantlu postele i teď.

Debaty kandidátů na prezidenta jsem začala sledovat těsně před prvním kolem volby. A trochu s překvapením jsem z nějakého rozhovoru zjistila, že Petr Pavel odpovídá upřímně a to mě chytlo. Že nic nehledá, nepředstírá, nepřehrává, nenutí a sebe do ničeho nenutí. Bylo to pro mě svěží. A tak se stal mým koněm. Vzápětí jsem zjistila, že je kultivovaný a milý a že ho děsně ráda vidím. Tak toho chci. Za prezidenta. Nebo za něco jinýho. V nejhorším za prezidenta. Je to příjemné, že vyhrál.

Ani se mi nechce tu příjemnost, co s volebním víkendem už trochu odplula, ještě víc odsunout tím, že budu psát o nějaké nepříjemnosti. Tak o čem psát, že… Zkusím ještě něco pěkného lednového vydolovat. Třeba že v úterý – například dnes – chodím v práci na jógu, která vyjde finančně hodně levně, konečně nějaký bonus. A chodíme na ni nejvýš čtyři. Začíná v jedenáct a končí po poledni, ta hodina pěkně odsejpá. I kolegyně, co to znají, říkají “Nikdo mě neprotáhne tak jako Helena.” Helena má i nějaké nahrávky na youtube, jmenuje se to Jóga s Helenou. A to není konec úterních dobrých zpráv. Po józe totiž s těmi kolegyněmi jdeme na oběd do nedaleké dobré vietnamské restarace. Takže napřed jóga a potom delší oběd, to je dost příjemné.

Co ještě příjemného bych vydolovala… S kamarádkou Lenkou2 plánujeme, že pojedeme ve dvou na Korfu. Ona tam kdysi byla s dítětem a líbilo se jí tam jako pak už nikde ne. A Ostrovanka má na blogu odkaz na spoustu ubytovacích zařízení. Z nich jsme několik už vytipovaly. Trochu nás zarazilo, že ceník je všude uváděn až od června, a my chtěly jet v druhé polovině května. Ostrovanka nám odepsala, že je to tím, že letadla tam z Prahy létají prakticky až od konce května. Aha. Stejně jsme dál hledaly, jak se tam dostat přes Vídeň nebo jak na to, ale bylo to krkolomné a nakonec jsme rozhodly, že pojedeme až v druhé polovině června.

A dnes přišla zajímavá dobrá zpráva: Jsem zvána k úplně cizím mladým lidem domů do bytu asi za měsíc. Budou pořádat belgický večírek a budou tam tři Belgičani. To vzniklo tak, že mladá paní poptávala na podzim na facebooku nějakého překladatele vlámštiny pro manžela nebo už nevím přesně, bylo to něco specifického, co určitě nesplňuju. Jenže já měla zrovna špatné svědomí, že aktivně nic nedělám, že nejsem schopná si najít nějakého učitele vlámštiny ani online ani nijak, prostě pořád všechno jen sama a posvým a jinak se bojim a ostýchám a stydím. Tak jsem se tentokrát hecla a napsala jí zprávu, že vlastně vůbec nevím, co nabízím, ale že hledám příležitost konverzovat vlámsky a že můžu za to zprostředkovat něco, co by třeba její manžel potřeboval. Je totiž Belgičan, ona je Češka a teď se sem přestěhovali. A tahle mladá paní mě teď zve k nim a možná že to řekla už i tomu manželovi. Rozhodně jsme se už domluvily, že máme rády belgické pivo a že nějaké přinesu na večírek.

Vida, tak přece příjemnosti jsou na světě a dokonce i v lednu. Jak u vás?

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co Liška a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

16 komentářů u „Ještě je leden, tak ještě jeden!

 1. Jóga v práci musí být fajn, v tak malém počtu lidí a bez nutnosti se někde přemisťovat.
  Jinak doufám, že návrat do procesu se daří.

 2. Příjemnosti v lednu :-) Taky mě potěšila volba. Již před 5 lety jsem říkala žeby to byl dobrý prezident. Ještě než to věděl on sám :-) Takže jsem taky spokojená, je příjemné mít pohledného prezidenta, za kterého se nestydím.

  Chodím na procházky, ale necvičím. Zjistila jsem že mě z cvičení pokaždé něco chytne, nějaká křeč nebo si něco natáhnu. A taky sháním zubaře. Přišel nový zubař, prý bude přijímat nové lidi. Tak jsem mu napsala že mám zájem a postupně 4x, našla jsem si i jeho soukromou adresu a tam taky napsala, telefon si zrušil. A přišla mi teď odpověď, že žádá o trpělivost protože dostal přes 2000 žádostí které postupně zpracovává. Tak jsem se zaradovala že o mě ví.

  Co dál příjemného v lednu. Jednou nasněžilo a hned jsme vyrazili na běžky s manželem. Další den to roztálo. Ale super, alespoň jednou. A nechala jsem přešít a vyčistit péřové polštáře. Vzala jsem jich sedm, vyčistí peří a ušijou nové. Dnes si pro ně pojedu, moc se na to těším. Jeden polštář dám svojí snaše, prý se ji v posteli blbě sedí, když má své dny a vůbec z postele nevstane.

  Takže tak. A vlastně je můj život příjemný. Zjišťuji že ho žiji ráda.

 3. Já to měl před volbami s generálem a Nerudovou tak 50:50, ale potom se kyvadlo taky přehouplo jednoznačně k Pavlovi.
  A to jsem něktré debaty po 1. kole ani nesledoval, abych se z Bureše nepoblil.
  Takže výsledek cajk.
  Každopádně Danuši obrovský respekt za to, s jakou grácií vzala porážku a jak podpořila soupeře i přes nějaké ty Pavlovy rýpance v 1. kole.

  Tak ať ti jde jóga i chrochtání s Belgičanem :-)

 4. Na Korfu je moc pěkně! Není tam toho úplně mnoho k vidění, ale na odpočinek ideální :-) A večírek u Belgičanů zní skvěle. Introvert, neintrovert, podobně zajímavé akce lákají i mě :-)
  Já jsem teď hlavně ve víru učení a je to mazec. Nesmírně intenzivní, nabitý emocema, pořád ještě plný překvapení a ohromně naplňující. Jakože jo, čekala jsem, že by mě to možná mohlo bavit, ale takovouhle jízdu teda vážně ne :-)

 5. U mě vrůstající sympatie k P. Pavlovi podobně. Dokonce jsem se přihlásila ke sběru podpisů v mojí galerii. Jedna cizí diskutující mi napsala, že bude volit Babiše, protože Pavel je podezřele bezchybný. To má logiku, že? Leden, únor a vlastně i březen je trochu vopruz, ale o to víc vymýšlím, jak si to zpříjemnit. Dočetla jsem knihu Jitka Válová / Byly jsem dvě malý hovna ve vysoký trávě.” Jo a taky poprvé v životě jsem koukala na Harryho Pottera. Krásně zabité večery.

 6. Vezmu to od konce:
  Soňo,
  když jsou krásně zabité, tak je to fajn. Harry Potter, jasně, já zase poslouchala audioknihu Harry Potter někdy na podzim. A před spaním a po probuzením poslouchám vždycky nějaký podcast. Dneska ráno jsem si jeden díl pustila a náhodou to byl zrovna rozhovor s mým kolegou Hufnáglem : )
  Tak už jenom únor a březen… snad najdu něco dobrého k poslechu.

  Marie Veroniko,
  ano, četla jsem něco o učení, jak ho mají žáci v oblibě, to je úspěch.

  Saule,
  přesně tak. Ten byl fakt hrozně nepříjemnej a na blití.

  ratko,
  vida, tys zasela dojem, že by to mohl být prezident! To čištění peří mi připadá takhle na zimu jako dobrá akce. Asi bych měla dát vyčistit a doplnit svoji péřovou deku, protože rok válení v posteli je znát. A taky by to mohlo udělat takový předěl, pocit, že čistota a zdraví jsou tu.

 7. Samý dobrý plány! A vlámský večírek – to je super, úplně jak díl do nějakýho seriálu:) Na Korfu jezdí jedna naše kolegyně a nedá na něj dopustit. Hlavně na jídlo a místňáky, tam podle mě neuděláte chybu s ničím a nikým v restauraci:)

 8. Nakonec jsem taky volil PP….. v obou kolech.
  Tak jsem zvědavý, jak to prezidentství pojme.
  Zatím, ač ještě nesložil slib, mi to přijde cajk :)

 9. Na Korfu se neíbilo mým dětem, a ani mému muži ne. Mně jo, ale mně se líbí všude :-)) Největší problém byl jídlo, nedalo se nikde sehnat protože nebyly žádné obchody a byli jsme vydáni na milost a nemilost místní kuchyni. Vzhledem k tomu že vše plavalo v oleji, bylo přemaštěné (olivy byly úplně všude) odmítal to muž jíst. Tedy aby ho to nezabilo. A tak jen tak nějak bokem hladoval, provázen hlubokým opovržením místních. No a děti to taky moc nedávaly. Hlvně to jídlo, jinak jim vadilo že nebylo nic moc kam jít plavat…a bály se rázovitých místních :-)) mně to vyhovovalo, dojít skrze olivovníky a borovice k nějakému vstupu do vody. A taky se procházet skrze olivovníkové háje … proč ne. Ale bylo to neuvěřitelný zapadákov. Prdel.

 10. Omlouvám se, ještě dodatek. Myslím že korfu je blízko do Albánie. A tam jsem se vydali na výlet na nějaké vykopávky. To bylo super. čiré dobrodružství, děti jsme drželi furt za ruku :-)) ale jinak Albánsko nemělo chybu. A nakoupili jsme tam :-)

 11. Tak konečně jsem si nainstalovala čtečku do staronového přeinstalovaného stolního PC a teď už snad zas chvíli bude klid s touhle technikou.
  A konečně sna dbudu mít onfo o nových příspěvcích na všech místech, kde tak různě přebývám, nejen v práci. :-))

  Jógu závidím, já mám nejdostupnější na druhém konci města (-ečka) za 70 Kč/hod a jen co se dozdravím (jo, to lednový kašlání mi zmutovalo do zánětu dutin), pudu tam prubnout, jestli ještě pořád nemůžu cvičit kvůli tomu pitomýmu bolavýmu artritickýmu koleni. Prostě ty všelijaký pozice s jednonožní podporou to koleno nedává.

  Ad příjemnost lednová s PP – mám to nemlich tak jako Ratka. Poprvní jsem PP zaregistrovala v nějakým televizním rozhovoru ještě coby generála aktivního a v čele NATO. A poté, co mě přešel úžas z neuvěřitelně lidského a přirozeně se chovajícího zeleného mozka – a ano, charismatického – tak mi blesklo: Tohle by byl prezident!!
  Takže pro mě byl volba jedna od okamžiku, kdy se začly objevovat zprávy, že kandidaturu zvažuje, a nikdo jiný už mu u mě nesáhl ani na paty. A jo, je tak silně Dušínovskej, že jsem vlastně ráda i za ten jeho škraloup v minulosti, protože jinak už by to bylo moc. :-))

  Ale stejně jako Saula, i mě pak dostala i Nerudová, svým obrovsky angažovaným a férovým působením ve druhém kole. Když bude někdy v budoucnu kandidovat už ne proti PP, bude u mě hodně v preferencích.

  Liško, ať se daří a na váš názor a zážitky na Korfu jsem po ratčině studené sprše zvědavá!

 12. Psice,
  taky jedna kolegyně má ráda Korfu a prej tam je zapadákov a večer klid a ani tam nemají pouliční osvětlení. To chceme.

  bo,
  jo, zatím mu někteří vytýkají, jak to napálil a že se do všeho hrne, ale zapomínaj, že se mu spousta lidí ozývá, že to on ani nemusí iniciovat. Starosti těch lidí – co mu to vytýkají – bych chtěla mít. Asi je nic nebolí ani důležitého nepálí, jinak by se takovým sledováním každé maličkosti nezabývali…

  ratko,
  ubytování vždycky nějací lidi, co tam už byli, píšou komentář, které taverny poblíž jsou nejlepší. A že tam je jeden malej obchod s jídlem, to nám nevadí, tam bude všechno základní. A i kdyby ne, tak to je jedno, tak budu jíst nanuky. Krom tooh je tam dost slušná autobusová doprava a všechno je jen nejvýš několik málo desítek kilometrů daleko, tak si klidně zajedem jednou za tři dny do města na ákup. Když jsme ubytvané někde v Čechách, taky to tak dělám, protože tam taky třeba není obchod…
  Že nebylo kam jít plavat? To nechápu. Je to ostrov a dost členitej : ) A plnej pláží. Ledaže byste byli někde na místě, kde není nejlepší pláž. A to my chceme bejt tam, kde je. Ačkoliv nám nejde moc o plavání, spíš o hezkou krajinu, kde je teplo, zeleň a dá se volně sedět, pohybovat a malovat cokoliv.
  Albánie je naproti, přes úžinu, hned naproti té severní nebo severovýchodní části. Já bych teda radši jela na tu jihozáadní, ale beztak je to pár kilometrů, tak se dá i odtud do Albánie.

  ru,
  no teda to nic moc – zánět dutin (to jsem nikdy neměla) a ještě koleno, to je vopruz. A ta zima už je taky vopruz, dneska tady protivně prší :( Místo sněhu.
  – To je vlastně pravda, že nebejt škraloupu, byl by bud.prezident až moc dokonalej a zase by se mohl zdát míň lidskej, to by bylo blbý! Člověk by těžko našel, přes co si ho oblíbit. Něco na sebe prásknout, to vždycky s druhejma lidma sblíží.
  Nerudová byla dobrá v tom, že je taková aktivní a docela odvážná, to se mi taky líbilo a říkala jsem si, že se mi nehodí na senátorku, ať radši dělá něco jinde jinak. – Protože jak víme z minula, asi by někde v příštích senátních volbách uspěla a potom by jí stačil souhlas pár kolegů ze senátu pro novou kandidaturu na prezidenta. Kdyby ji chtěla. Myslím, že Fišer a Hilšer tímhle postupem u lidí dost ztratili. U mě teda jo. Hlavně Hilšer, kterej bydlí na Hradčanech a kandidoval a dostal se do senátu za náš obvod. Ha ha. To mi připadá vychcaný.

 13. Tak jakpak se daří v práci i ve volném čase?

 14. bo,
  dík za optání, teď snad budu mít možnost o tom napsat. Předtím to nějak nešlo a nakonec aspoň to bude teď trochu shrnuté.

 15. To vás nenapadlo, že lže až příliš dobře, odpovídá jen v obecných frázích, že to má dobře nacvičené, že mu TV nahrává a neklade otázky na tělo?

  S mladejma holkama mají také největší úspěch ti největší lháři.

  Jsou i kurzy ve lhaní. Říci správnou věc, ve správný moment, správným způsobem a se správným výrazem. Jako u herců, tam se taky trénuje lhaní léta.

  Nebo si snad myslíte, že herec, co film od filmu skvěle zahraje psychopatického vraha i romantického hrdinu je vždy přesně to, co hraje?

  Nejste jediná, kdo ho volil, ale svatá prostoto.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *