45 komentářů u „Jiná dimenze

 1. Pozor, komentáře bohužel proti mé vůli a nastavení podléhají schvalování.
  Brzdí nám to diskusi. Díky moc, že jste to už tak dlouho trpělivě vydrželi.
  Dokonce i svůj vlastní komentář si musím schválit…

 2. Nevadí, myslím, že už jsme si zvykli. :-)
  Poslala jsem k předešlému, tady jen – Držím (i dál) palce.

 3. Já jdu kreslit dál. Mám jen pár dalších stránek. A ta biopsie teda stála za to včetně dopravy : ). Nakonec to jde místo komiksu jen napsat jako text… to je mnohem rychlejší než obrázky. A tohle by bylo tak komiksové – udělat to pořádně jako komiks. Ale to nestíhám, to by byla práce na týdny, ten jeden díl. Zůstanu u svých deníkových obrázků. I to už jsou pro mě docela velké cíle, jak vidíte, je to náročný, celé to připravit. Když mě to baví, je to zároveň fajn, je to pořád v plusu.
  Takže cajk.

 4. Jsme dneska výjimečně doma, tak budu koukat a čekat. :-)

 5. Dočetl jsem kousek.
  Dál nebudu, zatím.
  Doprdele!

 6. Saule,
  já jsem si celej ten nález, kterej mi řekla doktorka v pátek, přečetla vytištěnej až v neděli nebo v pondělí, za několik dní. Pamatuju si to jen stručně, pamatuju si toho míň, než tam píšou, a velmi vždycky zvažuju, komu řeknu kolik a co.
  Ten rozbitej telefon byl docela požehnání. Nemohla jsem používat Whatsap. A vedlo to k tomu, že si lidi spíš pamatujou, že mám rozbitej telefon, a už zapomněli, že jsem se měla dovědět výsledky vyšetření nebo že by se něco jiného dělo…

 7. My tady si pamatujem, že výsledky, rozbitej telefon mi úplně vypadl z hlavy.
  Saul to asi umí říct líp pro tebe. Moje psaní zní klidně, studeně, škrobeně…
  Není to tak v reálu.
  Když bych mohla pomoct… však víš.

 8. ru,
  jasně, Saul je trefnej.
  A ty taky – znám tě přece naživo a jsi tak antiškrobená, až se člověk docela lekne. Kdepak škrobená :- ))

 9. Milá Liško,
  napadlo mne totéž, co Saula. Tak to nebudu psát podruhé. Myslím na Vás.

  A děkuji za slova o tom, jak komunikovat. Včera mi má kamarádka napsala svou čerstvě zjištěnou diagnózu. Jen jedním slovem. Tak jsem nabídla ucho, až bude moci. Ach jo. Ale aspoň jsem – asi – udělala dobře.

 10. Leo,
  díky.
  Pořád nabízet, chce to opakovaně, i když ten člověk třeba na předchozí sms nereagoval. Další den nebo později vždycky čas od času nabízet třeba jinými slovy, posílat – totiž jednak je to nabídka pomoci, jednak je to dlkaz, že na kamarádku myslíte, a to jí může ve chvíli, kdy si vaši zprávu přečte nebo kdy jí to řeknete hlasem, hodně zvednout. Nemusí to být poznat zvenku.

  Možná se pokusím najít nějaký článek o tom, co jsme psaly s kamarádkou do časopisu…

 11. Panebože. Jo, Saul to opravdu vystihl. Nic jinýho se snad ani nedá napsat… Snad jen, že myslím, modlím se a držím všechny palce, co mám.

 12. Milá Liško, ráda bych pomohla aspoň prakticky. Aby Liška nemusela řešit dopravu a mohla pendlovat raději taxíkem než veřejnou dopravou. Nebo si koupila, co by jí udělalo radost. Prosím, o číslo účtu . Na blog nebo do e-mailu: Info@malinadesign.com
  Mávám z Havířova.

 13. Ahoj Liško, zdravím z Hoješina, komplikace tohoto rázu jsem nečekala a říkám Do pytle. Zaroveň ti ale věřím že se s tím popereš. Ty. Na To máš, už jsi to mnohokrát dokázala. Už musím… pá pá z.

 14. MIlá Liško, tak moc jsem doufala, že to právě tohle nebude… Ale aspoň je šance s tím už začít něco konkrétního dělat… Moc držím palce!

 15. milá liško,
  přidávám se k Saulovi a taky na tebe myslím, velmi.

  přemýšlím o té otázce z minulýho postu. to jak popisuješ svůj tvůrčí proces dává velkej smysl a přijde mi to promakaný. a zároveň si říkám, jestli by tam pro některý časy nešly najít nějaký úlevy nebo zjednodušení. kreativní samo, o tom u tebe nemám pochyb :)

  pak mě ještě napadlo, jestli by nebyla nápomocná někdy naopak malba a třeba abstraktní nebo ty tvé akvarely? a mě ještě hodně pomáhá v náročnějších časech mazlit se s kocourem a kočičkou

 16. Do haje:( Svinak nenapadnej! Lisko, kdyz se (treba i nevhodne, fakt nevim) pozamyslim, jestli z toho plyne i neco dobryho, uzitecnyho – tak asi to, ze skoncil ten cas, kdy ti bylo blbe, ale vsude te odhaneli, rikali ti, ze to nic neni, odkladali, zpochybnovali tvou bolest a potize? Takze za me je pozitivni, ze tomu je uz konec. A zacne se to resit, zadny rozvlekly pristup, ale v presne definovanych navazujicich krocich. Hodne sil!

 17. Líšo, je mi z toho smutno s tebou.
  Přidávám se k Soně Malinové, ráda pomůžu aspoń taky takhle prakticky.

 18. No, tak zpět do reality, ať už je jakákoliv.
  S tou léčbou to tedy vypadá jak?
  Máš už nějaký rozvrh, prognózy úspěšnosti, recenze jiných pacientů…???
  Léčba konkrétně čím?
  Další ozařování?
  Operace?
  Léky?
  Co s tou věčnou bolestí?
  Nemoc ti sice žere tělo, ale mozek ti evidentně nesežrala a to je dobře!
  Dupej po doktorech Liško, ať ti řeknou pravdu.
  I ta sebehorší je lepší, než milosrdná lež.
  Jo a kdyby snad byl nějaký problém s financemi, přidávám se k Soňi.
  Stačí číslo účtu do mailu.

 19. Soňo, barčo,
  zrovna včera mi volal šéf, já se lekla, že budu muset něco dokladovat o nemocenské nebo kdovíco, a on mi řekl, že se kolegové složili a posílají mi nějakou částku. A krom toho, představte si, mi zaměstnavatel každý měsíc prý pošle 3000 Kč.

  Děkuju vám, že na mě v tomhle ohledu myslíte. Já totiž teď nemám přehled – jak jsem měla rozbitej telefon, tak teď se musím nějak přihlásit do internetovýho bankovnictví na tom novém a teprve zjistím, jestli mi sociálka tenhle měsíc ještě poslala peníze – žádala jsem o prodloužení podpůrčí doby, teď už budu žádat o invalidní důchod.
  Takže na tohle teď taky začnu koukat víc, díky, že mi to připomínáte. Myslím, že příležitost mít ještě budete, já to napřed okouknu, kolik vlastně mám, potom, kolik mi chodí teď, potom, jestli mi dají důchod a jak velký – to myslím, že bude doba, kdy začnu nuzovat.

 20. Saule,
  v pátek 16.6. multitým určí nějaký plán a jeden z nich mi ho zatelefonuje.
  Měla by to být asi chemoterapie.
  Říkala jsem, že než telefonát by mi bylo milejší osobní setkání. Na to napadlo doktorku, že si ho při tom telefonátu můžu vyžádat, domluvit.

  Já se kdyžtak teda pokorně ozvu vám asi čtyřem, kteří jste mi finanční podporu nabídli. Až bude nouze o prachy. Taxíky a léky samozřejmě něco stojí, někdy mám odvoz od kamarádů a ne taxíkem, na druhou stranu některé jiné výdaje vůbec nemám – cestování, alkohol…

 21. O financích jsem s Liškou mluvila už loni. Nevím, jsem-li započířána, nebo se přidávám se k ostatním.

  Je nás dost, kteří si pomoc můžem dovolit, a když bychom se složili, usnadnilo by to leccos nejen tobě, Liško, ale věřím, že i tvojí mámě.

 22. Poletí vlaštovičky na účet lištičky:-)
  Možná první opravdu smysluplná investice v mém životě.

 23. Jo, všichni bychom rádi pomohli, ale svojí přítomností, osobním přispěním při cestách apod. my mimopražští a druhostranorepublikoví pomoct nemůžem.
  Tak aspoň takhle. Smysluplně. (Pro obě strany, jestli se to dá tak napsat/pochopit.)

 24. enkidu,
  kalispera!
  “…nějaký úlevy nebo zjednodušení.
  pak mě ještě napadlo, jestli by nebyla nápomocná někdy naopak malba a třeba abstraktní nebo ty tvé akvarely? a mě ještě hodně pomáhá v náročnějších časech mazlit se s kocourem a kočičkou.”

  Ano, způsob (výtvarného) vyjádření hraje velkou roli. Když budu unavená a začnu kreslit mikrotužkou na malinký formát, moc si neodpočinu, asi se unavím víc, jak to tam budu opatrně šmrdlat. Kdežto vzít větší formát a taky hodně tlustý štětec a trochu se rozmáchnout, to přináší většinou radost, smích, pohyb, oživení. To je asi tolik, co se ke mně doneslo a co jsem si ověřila. :)
  Já tady čmárám liščí příhody a dokonce u toho záleží, jestli je fixa nová nebo polovypsaná nebo moc tenká. Vznikají pak ty věci jinak. Nová fixa jede hodně rychle jenom lehce po povrchu a je tou rychlostí hodně nepřesná, polovypsaná fixa vyžaduje přejíždění, je to vlastně zábavnější, hodně reju.
  Další věc je, že něco většího štětcem, abstraktního, bez nároku na obsah, přinese uvolnění, může přinést spíš i ventilaci emocí. Těch, co patří k těm docela hrozným příhodám, které zažilo tělo, duch, duše, mysl a ne všichni asi měli možnost se z toho oklepat. Nebo se na další připravit.Ventilaci emocí kreslení liščích příhod – mně samotné při kreslení – totiž nepřinese, tam je daná struktura: nakreslit nějakou příhodu. A do toho se nějak samo vloudí něco navíc neracionálního, vloudí se tam komentáře ryb… Ale koukám na to už jako na nějaký útvar na papíře, nějaký celek venku, ne jako na tu vlastní příhodu, neprožívám přitom tu příhodu.

  Nevímproč do těch akvarelů v posledních asi dvou měsících nemám vůbec chuť.Mám tady Národní divadlo připravené k dodělání, a nic. Asi nemám chuť proto, že je to konkrétní a malinký. Jojo, to bude ono. Já bych spíš šla do akrylu. Jeden docela velký-střední formát mám, potom samé malinké, ale i ty by se daly udělat nějak odvázaně. Plánovaly jsme to s jednou kamarádkou u ní doma v létě. Ale nevím, jak ta moje kondice. Snad to klapne. Ona toho má taky nad hlavu a přitom mi nabízí odvoz a přišla mě navštívit do nemocnice.

  Něco bude.
  Ty komiksové deníky jsou teď trochu bič, který jsem na sebe upletla. Až mi to bude připadat ještě o něco víc jako stres, tak to snad poznám, všechno zjednoduším a doplním psaným textem na počítači a bude.

  Psice,
  jo, něco pozitivního vidět je vždycky to nejlepší.

 25. Nečekat až bude nouze. Ráda pošlu i v době nadbytku. Ať si Liška může dopřát všechno, co je k léčbě potřeba.Tak šup s tím účtem!

 26. Milá Liško, drž se, je to moc těžké, ale drž se! ♥♥♥ Kdyby bylo potřeba, taky ti ráda nějak finančně přispěju.

 27. Šup sem s tím účtem!!!Není čas otálet.Čtu vás léta .
  Dita

 28. taky se přidávám k těm čtyřem.

  Omlouvám se, že moc nepíšu ale jsem tady kdykoliv k dispozici. Ráda pomůžu s čímkoliv.

 29. Lisko a nechces tady nekde natrvalo nechat cislo uctu pro vsechny, co jdou treba i jednorazove okolo a chteji te nejak podporit? Rada se taky pridam.

 30. kalispera, Liško :)

  to je dobrá škála vlastně – na jednom pólu drobné, strukturované a velmi konkrétní – a na druhém rozmáchlé, velké a uvolněné tvůrčí kroky a pohyby. ta ventilace je hrozně důležitá! a taky tipuju že když se pohybujeme kolem toho rozmáchlého, abstraktního pólu, nejspíš zapojujeme jiné části mozku a nejde to přes analytické obvody

  já bohužel nejsem v situaci, kdy bych se mohla přidat s finanční podporou. co ti ale můžu nabídnout a tímto nabízím, je případný nákup nebo pomoc s nějakým zařizováním. auto sice nemám, ale bydlím na desítce a na Vinohradech se poměrně často vyskytuju

 31. Liško myslím na Tebe furt pořád, kamarádka na tom podobně…i já se připojuji k Soně, jsem tu a mohu alespoň takto :-) drž se děvče, nejsi sama….jarka

 32. Jarko, děkuju!

  enkidu, taky děkuju.

  oby, děkuju.

  Vy skupino s finančními otázkami :))
  Dám sem tedy číslo účtu, ať tu visí, nebo vám ho pošlu,
  napřed se ale chci podívat, jak to vůbec na mém účtu vypadá. Nemůžu se dostat do internetového bankovnictví přes ten nový telefon, ani když ho chci otevřít v počítači, tak se mi to nějak nedaří, budu muset dnes do banky. Naštěstí je za rohem.

  Vy si asi umíte líp představit, že ten invalidní důchod (o který teď začínám žádat) bude nějakej malej…

 33. Bude malej, vím znám od Bohunky (koňské). A potřeba bude. Není nutno počítat, kolik přesně potřebuješ, potřebuješ mít rezervu.

 34. Liško, to je dobře, že zveřejníte číslo účtu. Taky bych se ráda podílela. Myslím na Vás.
  Hana

 35. A navíc, kdy vám, Liško, začne chodit? To ještě bude trvat měsíce, než žádost vyřídí, oni vám pak třebas důchod doplatí zpětně, ale nějakou dobu budete bez příjmu.
  Takže já se též hlásím do klubu a až tu bude číslo účtu, něco pošlu.
  Alena

 36. Liško, sice ten komentář u novějšího postu ještě není schválený, ale můj dotaz na pomoc tam bude mimo, četla jsem to dřív než tenhle starší.

  Nějakou mega částkou tě sice vythrnout nemůžu, ale myslím, že když sem dáš číslo účtu a nejen ho pošleš “zájemcům”, určitě se, byť třeba po drobných, sejde dost, aby ti to ulehčilo aspoň trochu ekonomické starosti. Popřípadě se dá založit i veřejná sbírka přes znesnaze21 nebo tak a sdílet. Ještě jsem to nedělala, ale můžu, jen nechci nic iniciovat bez tvého souhlasu, ale asi na to zrovna nebudeš mít morál.
  Když bys našla trochu síly a času, dej nám tu vědět, prosím, nebo mně do mailu, cokoliv.

 37. Jo číslo účtu, aha.
  Už jsem obovila to bankonictví v novém telefonu a koukla na to. Zatím mi chodí nemocenská stejně, takže jsem na tom normálně. Až dojde na ten invalidní důchod, tak sem dám to číslo účtu.
  Pokusím se to nějak napsat do sloupce blogu nebo někam.

 38. A až začneš chodit na chemo a budeš potřebovat třeba na taxíka, budeš mít dost? Abys nemusela přemýšlet, jestli jo, nebo ne…

 39. Taxík vždycky jo.
  Chemo mi chtějí dát při týdenní hospitalizaci.
  Teď spíš jezdím s někým, kdo tam se mnou nějakou dobu je, ne sama taxíkem. A když jdu na hospitalizaci, musím mít s sebou dost věcí a neunesu je. Kousek jo, ale radši nic nosit nechci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *