52 komentářů u „Kamila Moučková má koule

 1. A co je s Kamilou ted? Zije jeste? Libi se mi ten vyraz vzpominajici lisky s vykulenyma ocima, ten mluvi za vse:)

 2. A vlastně už byl jeden článek s ní i někdy minulý týden, o tom, že je zděšená.

 3. Ano, minulý týden jsem někde zahlídla s ní rozhovor, ale neviděla jsem to, někde bude. Myslím, že jí je 90 nebo 91, je asi ve věku mého táty.

 4. Má tuhý kořínek Moučková :-) Je vidět že ji to v hlavě ještě všecko funguje.Rozhovor jsem si přečetla. A kule na zahradě mě taky fascinovaly… dává se do nich voda? nebo to je jen na zdobu.

 5. jsou nádherné, dnes se něco takového těžko najde. I ozdoby na stromeček jsou takové fádní…žádné zrcadlení v kouli :-))

 6. 9.
  ti trpaslíci u tebe na zahrádce jsou taky hezký, Ratko :-)

 7. 10. řeč je o kouli… líbí se mi taková koule i na stromečku. Na zahrádce nic takového nemám :-) Ale pokud si to někdo dá na zahrádku, tak asi je to tradice… mít tam něco třpytivého, barevného. Já mám na zahrádce cukety, rajčata a brambory :-)

 8. Proto zcela chápu Lišku, že byla nadšená z koulí… tento pocit jsme jako dítě zažívala též. Tatínek byl estét a umělec, pro toho něco takového bylo zcela nemyslitelné. Všecko co bylo tak jiné… než se u nás tradovalo, bylo pro mě úžasné. Třeba i keramický jelen u tetičky… to jsem si se zálibou prohlížela, doma jsme to neměli

 9. 15
  To asi nebude jen tím, že jste to doma neměli. My to doma taky neměli a nebralo mě to, ani koule, ani trpaslíci, ani jeleni. Dokonce i když mi maminka koupila porcelánovou sošku koně, v domnění, že budu jásat, protože je to kůň, tak mi přišla blbá. :-) Ta soška, ne maminka. Nelíbil se mi ten materiál, jeholesklost a barvy.
  Ale dřevěný vyřezávaný kůň, i když měl nefyziologicky zadní nohy, se mi líbil. Ten mi byl na pohled i pohmat příjemný.

 10. 16. TAky jsi byla vychovávána k estetice? jak mají k sobě jít barvy a tvary, co je moderní funktionalismus a co maloburžoazní pseudoumění? … všecko maloburžoazní, bylo pro mě zajímavé. i kavárny třeba…plné tajemství, to bylo tabu. tam chodí jen zvrhlí zbohatlíci co se nechávají obsluhovat.

 11. Ne, mě vychovávali k estetice jiného druhu. Jak se mám vyhýbat snobství a kýči a maloměšťáctví a že mám být hrdá, že znám kdeco v přírodě, kytky i zvířata, že vím, jak se chovat v lese, jak si tam poradit, a že děda byl veleváženej skautskej písmák a v tiskárně pan korektor…
  Pro mě to maloburžoazní a středoproudé opravdu zajímavé nebylo. Ten svět, co mi ukázali naši, mi vyhovoval.

 12. Vlastně mi chybělo akorát to hudební vzdělání, co maminka zatrhla. A angličtina, tu taky zatrhla ona.

 13. 19. my doma hrávali všichni tři na housle … nesnášela jsem to. chodila jsem na němčinu a nesnášela jsem ji. Nesnášela jsem doma úplně všecko. Měla jsme z toho deprese.

 14. porcelánový jelen či kavárna byly pro mě symboly svobody… tamtoho někde jinde, jiný život, svobodný život. Jen jsme si ho nedovedla představit ale všecko toto tam bylo možné. Mohl ajsem poslouchat muziku co se mi líbí, oblíkat si co se mi líbí, mít doma nesmysly a koupit si třeba rohlík či limonádu.

 15. Aha. No, modrní, natož módní oblečení jsem musela oželet, což se mi s trochou falešné hrdosti povedlo, a to ostatní, co ti chybělo, jsem mít mophla, s tím jsem neměla problém. Tak to bude asi ono, proč jsem neměla nutkání k negaci.

 16. 22. přesně… ve mě byl trvalý vzdor a ten není dobrý. Byla jsem a jsem dodnes velice pasivní. Pořád ostražitá, kdo bude po mě chtít nějaký nesmysl.

 17. 21.
  „…a koupit si třeba rohlík či limonádu.“
  to já kolikrát ani ne.
  Dostával jsem týdenní kapesné 5 Kčs a Startky stály 4. :-)
  Ale přesto jsem byl naštěstí ušetřen opravdu závažných existenčních problémů a nejistot, kterým čelí dnešní mládež
  https://twitter.com/V_of_Europe/status/1166304661273493504/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1166304661273493504&ref_url=https%3A%2F%2Fpoznamkypanabavora.wordpress.com%2F2019%2F08%2F27%2Fco-asi-nepochopime%2Fcomment-page-1%2F%23comments

 18. 24
  Já mám existenční problém vůbec se v tom odkazu zorientovat, o co tam jde. To, co by mělo být podle URL češtině, se mi tam vůbec nezobrazuje.

 19. 24. vím že jsem otravná :-) nechápu jak jsem to všecko tak prožívala, byly to samé blbosti, nikdo mi neubližoval, nebil mě, nedává mi to smysl. Byla jsem rozmazlená a sama. Neměla jsem zrcadlo… tedy fackovací zrcadlo, které by mě trochu srovnalo. Je vidět z odkazu, že když nejsou žádné hranice tak se furt jede aad absurdum.

 20. 25. podle mě tam řeší nějaká žena že má penis :-)

 21. K tomu videu se dá přes odkaz proklikat a asi i přeložit, ale nějak jsem neměl potřebu to celé zhlédnout.
  I když jsem velmi tolerantní a když může mít Kamila Moučková koule, nevidím důvod, proč by ta slečna nemohla mít penis:-)

 22. 27
  Ale jo, to jsemtaky přeložila, úplně blbá nejsem, ale je tam připojený url na nějakej blog ve wordpressu a komentáře. „Poznámky pana Bavora“. A k tomu se nejsem schopná dostat.

 23. K.M. snad vůbec nestárne a je stále šik :-) shlédla jsem s ní rozhovor na Seznamu z Výzvy.

 24. 34. :-). už chápu, ale má ty koule a ty stejný iniciály :-)

 25. 39. Ratko at koukám, jak koukám, nikde nic :-(

 26. 41. :-))) lepší, než by ses zhroutila ty. Tak za chvilku zkus znovu, třeba to klapne. Já vím přeskákat ty blbý obrázky než ti to odešle komentář, někdy je to o nervy.

 27. 42. no mě to nedalo ani ty obrázky… moje chyba. Ale Broumov máš moc pěkně nafocený.

 28. 11 ratko
  a to já teď budu mít k večeři! Cukety, rajče a brambory pečené. A slaninu.
  Tu asi v chlívku nemáš. protože nemáš chlívek.

 29. Hahaha, K.M. společné iniciály… kdo bude další?

  Mně říkali – jako jedno z oblíbených klišé, když už jsme u toho dětství – „když budeš to a to (už nevím vůbec, co). tak se s tebou nikdo nebude bavit.“ Já si to přeložila, že nemám bejt blbá, a pak se se mnou budou lidi kamarádit. Hm.

  Půjdu si dát tu pečenou večeři. Zase po týdnu nastane den, kdy u nás někdo přespí. A máma se vrátí a bude myslet, že přijedou až další den, a ono ne, změna :- ) Pak mám stihnout seminárky a odklizení vypraných šatů a tak.

 30. 46. já věřila, že musím být alespoň chytrá, když nejsem sexy. :-)

 31. 47
  sexy? To mě nenapadlo. Já brala jako jistotu, že jsem ošklivá a chytrá a že z toho mi plynula jasná volba sázet na chytrost a rozvíjet ji.

 32. 48. no to je přece totéž. Sexy ve smyslu hezká a pro opačné pohlaví zajímavá. Cítila jsem se ošklivá, nezajmavá a tak jsem chtěla být alespoň inteligentní. Zajímavé je, že teď se cítím víc hezká než chytrá :-)) To jsem dopadla.

 33. Holkiii, mám to stejně. Od vás obou. :-))
  A eště k tomu – neměla jsme kozy a vypadala jsme jako děcko, takže absenci holčičího sexepílu jsem řešila rozvíjením dovedností chlapeckých. Takže se sice do dneška neumím pořádně namalovat a kamkoli „na lepší“ se oblíknout za dámu je pro mě utrpení, ale zato umím skvěle sekat dřevo, stavět stan, házet nožem rozdělávat oheň, najít vhodné místo na přespání v lese, případně bych asi ještě zvládla i ušít mokasíny podle E.T. Setona…

 34. 50
  ano, to taky! Taky jsem se věnovala samostatnosti v zálesáctví a ne v líčení a názvech látek na šití a tak.

  49
  to není totéž, proto jsem psala, že mě to nenapadlo. Já se v dětství pohybovala v termínech z pohádek a tam bylo, že princezna je hezká, krásná, anebo ošklivá, protože má brejle a je chytrá. A já měla od 10 let brejle a byla jsem chytrá, tak mi připadalo, že jsem tím pádem ošklivá. A tak jsem taky se sebou zacházela.
  Ale hezká / ošklivá nemusí mít nic společnýho se slovem sexy. Nešlo o přitažlivost, šlo šířeji o příjemnej ksicht, ladné pohyby.

  Krásná holka nemusí bejt vůbec sexy, to pro mě není vůbec totéž.

 35. 51. Pro mě zcela jedno značně jo. Kdo je krásný, ten je atraktivní pro druhé pohlaví (tedy mé naivní představy) Ale už si to nemyslím :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.