65 komentářů u „Koloběh barvení

 1. Koloběh od barvení do barvení. Vzpomínám jak si jednou přemítala o cyklech a ptala se jaké máme cykly? Od neděle do neděle třeba. Od jednoho chleba k druhému chlebu :-) Točíme se dokola.

 2. Já mám dokonce sladěný cykly – barvím se v den menstruace. Abych měla aspoň hezký vlasy, když už nic jinýho:)

 3. 3
  A to prý se zrovna nemá. Prý jednak barva hůř chytá a jednak jsou vlasy náchylnější na poškození. Snažím se dycky barvit v mezičase.

 4. Já menstruaci nemám :-(( Přišla jsem o ni v 55 letech. A je to opravdu divné… když chybí cyklus. Najednou je pryč a nic….nic není. žádné vložky, žádné hlídání… nic. Vložky mám pořád ve skříňce. Co kdyby, že… už 3 roky

 5. 5
  V 55? To jsi vydržela docela hodně dlouho. Spousta mých vrstevnic už ji nemá taky.
  Tak aspoň nemusíš řešit asynchronicitu s barevním vlasů. :-)

  Vložky nemám pro změnu já. Asi tři „jednorázovky“ pro případ, že bych měla nějakej zánět nebo nějaký jiný komplikace a nemohla kalíšek. Ale obávám se, že už budou napůl rozpadlý zteřelý věkem.

 6. 6. nebarvím si vlasy… ani nebudu. Mám na hlavě tak tři praminky světlejších vlassů (odbarvených) a ty nechávám odrůst zcela… tedy to trvá asi půl roku. Pak si nechám nabarvit další. Takhle chodím bezbarevně :-)

 7. Kdyby měla přímo šedivé vlasy a do toho tmavé, nechala bych si je tak jak jsou. prošedivěle. líbí se mi to… jako zkušená vlčice, co už na ní jsou její zkušenosti vidět.

 8. 9
  Je to hezký na málokom.

  7,8
  A proč si teda barvíš ty tři pramínky?
  Nebo tím myslíš, že si dáváš melír?

 9. 10. aby to vypadalo vzdušněji…mám velice zplihlou hlavu :-) odbarvené kousky tomu dají trochu plastičnosti… jakože 3D. Ale stejně vypadám zplihle. Ještě tak 2 mesíce a zajdu ke kadeřinci.

 10. 3,4
  taky jsem už kdysi slyšela od kamarádky (ale netuším, jestli je to pravda), že během menstruace se hennou nebarví. nevím, jak chemikáliemi. Já si hlavu v době menstruace nebarvím, protože jsem unavenější a ještě si k únavě a tělesné nepohodě přihodit barvení vlasů, to by už pro mě bylo moc námahy.

 11. 13. jo.. říká se tomu melír. ptají se zda víc nebo méně. Tak řeknu jen pár… tak mi to podloží alobalem a natřou štětcem.

 12. :-)))

  Ratko, to se nesměju tomu, co popisuješ, ale tomu, jak složitě jsme se dostaly k informaci, že si skutečně vlasy barvíš.Přesdtože jsi zcela suverénně přesvědčená, že ty si vlasy nebarvíš, když si je jen odbarvuješ… :-)

  Právě tahle technika (mezi ženskýma naprosto běžně známá a hojně používaná) ničí vlasy snad vůbec nejvíc (tedy krom kompletního odbarvení na platinovou blond všech vlasů). Proto ji taky doporučují opakovat za daleko delší čas než běžné barvení. Určitě ne za měsíc až dva jako při barvení permanentníma barvama, natož za 3 – 4 týdny jako u bezčpavkových nebo olejových barev.

 13. 16. to vím… nechci si je zničit. proto píšu jen trochu a jen konečky. Tedy nesmí se to dotknout kůže a nakonec ostříhat to roztřepené. Spíše jsem chtěla říct, že většinu vlasů, zejména ty odrůstající chci nechat v klidu, ve vlastním zájmu. Líbí se mi když má někdo zdravé silné vlasy. A to já nemám. Raději bych měla zcela šedivé silné vlasy než to moje jemné zplihlé.

 14. 17
  Vlasy ti zesílí po henně. Ale ani hennové odstíny údajně nečervené nejsou úplně nečervené, takže s hennou sice můžeš mít vlasy krásně silné, ale aspoň trochu do červena.
  Po melíru je pořád budeš mít slabé, protože i když odrostou, regenerace jim trvá o něco dýl. A kadeřnice to netrefí, aby pokaždé nabarvila jen ty, co minule vynechala.

 15. Já třeba měla silné vlasy i po černé paletce na 24 umytí. Ta černá se totiž za 24 umytí nesmyje ani omylem (ani za 240 umytí), ale udělá kolem vlasu vrstvu, díky níž je vlas výrazně silnější.
  Akorát taky sluší jen málokomu, natož nad padesát.

 16. 19. to bych vypadala :-) Jak princ Miroslav :-))

 17. ratko
  henna je i bezbarvá, taková zelená (snad do zelena světlé vlasy nebarví; tmavé určitě ne) a používá se na posílení vlasů. Nebo prej lichořeřišnice! Kterou znám jen jako kapky na močový měchýř, pánevní oblast, plíce – a teď někdo tvrdil, že prej je dobrá na vlasy.
  Tak jsem zbytek svý lahvičky dala mámě. Ona má jemný vlasy a po té nemocnici a narkźe jí nějak vy¨padávaly (čemuž se nedivím,ona trochu jo). Pak ti řeknu, jestli jí to fungovalo.

  jo, ta cesta v komentářích od nebarvení až k alobalu ve vlasech byla zajímavá. Já si vlasy určitě barvím a často, ale „level alobal“ jsem ještě nedosáhla. Takže tě považuju v tom za vyšší stupeň barvenosti.

 18. 21. pokud nevypadají jak nepovedený chlap či transvestita

 19. 23. ono to žádnou barvu nemá :-) je to jen taková imitace vyblití

 20. 25
  néé, ty to děsně snižuješ! Přece je to dobrý, ne? Vybrala sis to na dojem provzdušněnosti, tak fajn, je to dobrý, smysl to plní, vypadá to slušivě, tak úspěch.

 21. 26. Naposledy jsem si nechala udělat „provzdušnění“ na náš sraz. A pak se nechala ostříhat u starší paní za 50 korun. Tedy řekla bych, že dojem asi žádná :-))

 22. 25
  To se ti zdá, protože jsi původně hodně světlá blond od přírody. Ale když chceš docílit toho, aby ti v hlavě nebyly vidět šediny a celkově účes vypadal jako přirozený více objemný blond melír, musíš ty šedoblond vlasy odbarvit a štychnout blond barvou úplně stejně, jako by byly původně tmavé. Tj. dost drsně rozežrat a vyšisovat.

  Vždycky jsem si přála mít od přírody takovou imitaci vyblití nebo pochcané slámy. Tu pochcanou slámu měla (možná ještě má, ale už jsme se dlouho neviděly, teprv v květnmu zas přijede na návštěvu z Dánska) moje sestřenice, strašně jsem jí to záviděla, včetně nádherných pih na nose a dlouhatánských řas kolem celých očí.
  Tudíž jsem to taky zkoušela jednou u sebe docílit – no, nesedí mi to, pihy nenaskákaly a řasy jedině nalepovací. :-))

 23. 27:
  Byla jsi okouzlující Ratko.
  Ještě pár piv,tak jsem S praštil kriglem u pisoáru do zátylku a byla bys moje.
  No ale ovládl jsem se:-)

 24. 31. ty jsi hrozný vůl :-) Slušelo nám to všem.

 25. 3., 4., 14. Ja popravde moc neverim na strihani za uplnku, nebo barveni mimo menses a podobne praktiky. Beru to tak, ze od hlavy dal jde o mrtve bunky keratinu a u tech je asi jedno, jestli je obarvim na zacatku mesice, na konci, nebo v predvecer vsech svatych. Verim ve vyzivu zivych korinku, mazu se zevnitr pupalkovym olejem.

 26. 33
  No, je fakt, že vzhledme ke znalosti sjkladyb a výživy chlupu jsme taky dost skeptická vůči všem možnýmpropagacím „výživy“ vlasů ve formě zábalu. Spíš to jen zacelí rány na úpvrchu vlasů, jediná výživa je skutečně ta vntiřní.
  Takže i to barvení na tom nejspíš bude podobně.
  A že mi to při menses párkrát blbě chytilo? Asi víra tvá tě podrazila. :-))

 27. 35. zrovna jsem četla že je to fáma… tedy že menzes nemá na barvení žádný vliv. Ale že má vliv typ šamponu, jestli sji předtím nepoužila nějaký balzám nebo suchý šampon etc.

 28. 36
  Před barvením samozřejmě nikdy nic kromě šamponu. A to používám všechno bezsilikonové. Jinak by to mělo být po používání silikonů radši víckrát bez komdicionéru a šamponem bez silikonů.

 29. ad 23
  Jo a ta lichořeřišnice dle našich domácích knih prý na vlasy není, je na ty močové cesty, pánevní oblast a dýchací potíže – jak stojí i na
  flaštičce.

 30. Děvčata, tvá víra vás uzdraví, okrášlí a všecko :-)) vím o čem mluvím

 31. ale ten pupalkový olej mě zaujal, je na všecko možné…dokonce i na bolesti kloubů :-) Takže kouknu po něm.

 32. ad pupalkáč – ať už je to placebo nebo to opravdu funguje, je to můj favorit – vlastně už jediný doplněk výživy, který pravidelně beru. Používám ho necelý půlrok (lžičku denně) a zatím se nemůžu objektivně vyjadřovat k vlasům, protože jsem ho nebrala během „línání“ (vždycky na jaře a na podzim je etapa, kdy mi padají a vypadají celkově dost sešle). Co můžu hodnotit, je vliv právě na už zmíněný cyklus, ten mám od druhého měsíce používání opravdu bez bolesti (až tak, že někdy zapomenu, že to mám dostat a pak mě to překvapí třeba v metru, to se dřív opravdu nestávalo, protože jsem to věděla díky bolesti a nafouklému břichu hodiny i dny dopředu.) Možná je to sugesce? Ale i kdyby byla, tuhle bych neměnila:)

 33. 44. na ty vlasy přece :-) když může mít pes hezkou srst…

 34. 44. menstruace mě nikdy nevadila, vždycky jsem nějakou vložku měla sebou kdyby mne překvapila…byla – není..

 35. 46
  Ratko, to zas píšeš o něčem jiném. :-)))
  Vrať se k pojednání o pupalkovém oleji. V jaké souvislosti se píše o menstruaci.

 36. 45
  Tak to si kup lněný semínko a každej den si je ráno nadrť, spař a pod pokličkou nechej stát v té vřelé vodě, až pustí sliz, a v poledne se jím nakrm, dělá se to koním a na srst to funguje výborně. :-)

 37. 48. drcené lněné semínko jí maminka, ve velkém… a taky drcenou pohanku. já ještě ne :-) říkám si že až za 20 let… do té doby se nechci trápit. To si dám raději ten olej. Uvidíme jestli zkrásním.

 38. 49
  Nevím, nemám ověřeno, ale spíš to bude podružný efekt, na srst je totiž dobrý v podstatě jakýkoli olej, jakékoli mastné kysleiny. K výživě chlupu jsou ale navíc potřeba i další látky a minerálie, a ty jsou spíš v tom lnu.

  Psice naopak píše, že účinek na vlasy zatím nepozoruje, ale že jí to pomáhá na bolestivé menses. :-)

 39. No, tak jsem letmo koukla na popisky v prodejnách a pupalkový olej je na mírnění menstruačních obtíží a na udržení správné hladiny cholesterolu v krvi. O chlupech a vlasech nic. :-)

 40. Nevím, kd eje Liška, tak to rozhodím namenší počet odkazů.
  Až tady:
  http://www.panenske-oleje.cz/pupalkovy-olej/
  Podle tohoto popisu se může jít ženšen a ginkgo biloba a elixír mládí dohromad yvzít za ruce a jít zahrabat. :-))
  K podobným popisům už jsem skeptická hodně dlouho.

 41. 58
  Nojo, kdyby ta paní v té recenzi dávala svému psovi olivový olej taky za studena lisovaný, nemusela by řešit problém s chutí a přišlo by ji to podstatně lacinějc. :-)

 42. Jo a když Bohunka nemá len, tak dává koním na srst a proti kolikám v zimě při suchým krmení i jen obyč slunečnicovej olej. Taky to funguje.

 43. Tak uvidíme, jsem zvědavá především na t protizánětlivé účinky. Jak jsem brala ten penicilím, nebolelo mě vůbec nic… a jak ho teď neberu, najednou mám opět bolavé klouby a prsty. Takže zkusím. Když jsem ještě menstruovala, tak sjem měla dost vysokou hladinu vlastniho kortizolu… a eď jak to všecko zmizelo, jakoby se mi ozývaly nějaké vitřní záněty nebo bůhvícotoje. takže zkusím pupalku…

 44. Jo, většinou to chválí na kůži, na pleť…
  Kdesi jsem našla, že se dá nahradit i olejem dýňovým.
  Tak uvidíš. Určitě pak dej vědět.

  (A snad se po něm zas neosypeš. :-))

 45. 61. dýňový už jsem měla :-) z rybího tuku je mi blbě (i v kapslích) a tak zkusím půpalku. Celý en problém je opravdu v tom, že moje hormony už mě neudržují ve „formě“. Jsem taková ehm… bez jiskry :-)

 46. 61. už jsem zkoušela se mazat olivovým s tím tvým tea tree olejem , ale zase se nesmím namazaná přiblížit k muži. ten nadává že smrdím jak mazání na houbové nohy :-) a ten pach neutajím… no, někomu věk prospívá ale mně teda ne.

 47. 64
  Nikomu věk neprospívá. Platí to, co jsem napsala u článku vedle.
  Ke spokojenosti ti zřejmě chybí jen možnost lkaní nad vším možným na sobě. :-))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.