Komiks: Kreslená liška se vrací

A RŮŽOVÉ RYBY…

Je čas. Kreslená liška se vrací. Potřebuje si totiž spoustu věcí probrat. Se sebou, s vránou, se sýrem… Bude muset určitě něco změnit; zatím nemůže vědět, co. Ví ale, že její sebeochrana nebyla nikdy velká. Nemoc nepřichází jen tak. Až za pár týdnů se liška dozví, jestli léčba byla stoprocentně úspěšná. A jestli ano, tak se vrátí do práce. Po deseti měsících. Jenže jak jí to půjde? Jak se na to může připravit? Co může udělat pro to, aby byla v pohodě i zdravotně? Nechce jít jinudy? Kam ji to táhne? To chce zjišťovat. Proto koukala, kde má čistý notes, a našla jen jeden nedávný růžový darovaný. Hned se ho chopila.

Ona si tam liška píše, co chce, ale je to jiné než ťukat písmenka do klávesnice. Při kreslení se vynořují ještě jiné prvky než verbální a předem je méně jasné, kudy se rozhovor bude ubírat dál.

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Comics se štítky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 komentářů u „Komiks: Kreslená liška se vrací

 1. Rybí tuk s limetkou, to musí být slušný driják 🙂
  Btw nechceš udělat komiks se špačkem? Jsme tacį pěkně kropenatí a pořád nás někdo tluče…😉

 2. To je tak kouzelně spontánní a kreativní, až je mi až líto, že neumím kreslit dost dobře na to, abych se do něčeho podobného taky pustila. Opravdu půvabné, těším se na pokračování – pokud ho budeš s námi chtít sdílet :-)

 3. bo,
  “Špačíček pán,” se mi vynořuje. To je asi věta, která je zvukem podobná hlasu, co vydává špaček (?). Je nějaká prastará, asi ze staré knížky pro děti, to už nevím.

  Špaček je krásněj měňavej pták. Dřív jich musela být opravdu hejna a hejna. Před pár lety na dovolené jsem jedno natočila foťákem, ale nešel mi nevímproč zvuk (napřed je tam rozmazaná potápka, potom š pačci zahánějící kolektivně dravce, který by si rád jednoho z nich sezobnul):
  https://www.youtube.com/watch?v=k6lASadST68

  Nojo, ty by ses mohl dostat do komiksu, protože jsi v rozhovoru. Snazší by bylo, kdybys nějak hodně prudil nebo lépe řečeno se do mě trefně pouštěl, že by mi to nebylo po srsti – to bych tě tam šoupla hned (a tím se odreagovala), ale asi bys svoje slova našel v ústech vrány. Pro tyto účely bývala někdy používána. : )

 4. Na špačka by se samozřejmě daly dělat dobře fóry – tlouct špačky a zamáčknout špačka cigarety… No nemaj to lehký, ti špačkové!

 5. Marie Veroniko ad kom2
  Sdílívala jsem kdysi až moc otevřeně. Blog je toho plný. (Původně jsem totiž nebyla nikdy svěřovací, tak jsem to chtěla zvrátit na druhou stranu a frčela jsem :-) Teď to vypadá, že se zase rozfrčím. Jak nakreslím lišku, už se to řine. A co teprve vránu.

 6. No jo, tluču špačky celkem rád a taky si rád zašpačkuju … zašpičkuju :)

 7. Špaček – podle koncovky je to zdrobnělina.
  Asi slova Špak? :- ) Ale to nic není… ani německy.
  Podívám se do etymologického slovníku, z čeho vzniknul špaček. – Chachá, aha! Co se týče špačka dřevěného, tak je to od špalíček, to jsem si myslela, že špaček a špalíček souvisí, ale nechápala jsem, proč ten pták by byl špalíček. A on není. Ten má jiný původ. Píšou: špak – je slovanské, od štípat (aha, tak to přece jen souvisí s tím špalíčkem, ne?), tzn. škádlit. Ten pták špaček jak napodobuje hlasy jiných ptáků, je tím vlastně provokuje, škádlí, posmívá se jim, je “uštěpačný.” Takže špaček. Uštěpačný ptáček čili špaček!
  Nojo, vždyť špačkovat může znamenaz i napodobovat. A taky je to ve významu hodně mluvit trochu ironicky, reptat.

 8. V angličtině je špaček starling, což je asi od toho, jak je pokropenej tečkama jako noční obloha hvězdama…
  Jinak Sturnus vulgaris v latině a der Star v němčině…
  Jojo … remcat … špačkovat :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *