33 komentářů u „Komiks o dědečkovi

 1. Tojo.
  Celá já – hned jsem byla zasažena domnělou nerespektující manipulací s živým, křehkým nemohoucím – možná ochrnutým jako můj táta – dědečkem, věchýtkem. Chudák, dvakrát se zřítil na zem…
  a pak jsem si ho představila přelepenýho izolepou a to už nějak nesedělo :-DD

 2. jo. ukázkový. jak každej žijem ve svý hlavě :-)

 3. Já to dala až napodruhý, jak mě ten bucláč nakrk:)

 4. Podepisuju trojku.
  Nepřijde mi to velmi vtipné, spíš… vtipné, ale nasmutněle nahořkle.

 5. Řekla bych, jestli Liška není zrovna u něj…

 6. 5 mně to nepřipadá nasmutnělý, spíš pozoruhodný a prozkoumání hodný

  4 bucláč :)

  6,7
  ve čtvrtek byl úplně normální, se zájmem, to jsem ho viděla, pak včera ho převezli už na rehabilitaci jinam a máma byla dost přešlá, když ho viděla, ani nemluvil, nic moc (mně to taky zhoršilo náladu – jednak táty stav a jednak mámy), dneska (sobota) byl prý trochu lepší (takže nálada taky lepší), ale já ho uvidím až zítra.
  On už tak měl stav kolísavý – někdy OK, někdy spavější apod, tak asi se to po téhle malé mrtvici možná zdůrazní, budou výkyvy větší. Kdyby jen to, tak dobrý!

 7. 9
  Kdyby to mělo být nějaké nevýkyvové zhoršení, tak by to snad doktoři poznali i na té rehabilitaci…
  Tak snad se sá věřit, že jen výkyvy.

 8. Kudla osm, ne devět. jak já to dělám, vidím osm, píšu devět… Furt o krok vepředu…

 9. Jo, jsi prostě o krok napřed, pokroková.

  Ještě jsem chtěla dodat, že na rehabilitaci Na Slupi ho přesunuli v pátek dopol, ale rehabilitace začne až v pondělí, je víkend. A doktor tam bude až v pondělí!
  A taky si říkám: Když už ho přesunuli, asi usoudili, že je stav stabilní a už nedojde ke zhoršení.

 10. 8. Někdy jim dávají utlumováky, automaticky aby byl klid. mamince dali na 100% protože ji nebolelo koleno které ji vždycky bolí. teprve dnes ji začalo zase bolet… a přestává se ji točit hlava. léky se postupně vyplavují.

 11. 13 jojo, to mě napadlo taky, už před týdnem, hned, když mluvil o „prasácích“ – to znám jako jeho reakci na prášky na spaní nebo uklidnění nebo oboje zároveň.
  Ale tentokrát byl prostě utlumenej, bez prasáků, tak to není tak jasný, ehm. Zítra se uvidíme.

 12. Dnešní stav našeho dědečka (tj. mého otce, jinak asi pětinásobného pradědečka)
  spíš spavý, ale přece jen s určitým zájmem. A se zájmem o pití, včetně Nutridrinku, což je dobře. Po té velké mrtvici tehdy skoro nepil a Nutridrink rozpoznal na sto honů a odmítal a půl roku skoro nejed.
  Máma říkala, že včera byl živější – a to byla včera dost přešlá. Mně připadá táta vcelku přiměřený. Pokud bude jíst. Hubne, oni mu zatím dávají jen ten Nutridrink, žádný jídlo. A pochybuju, že na ten pokoj občas někdo přijde a podá mu pití (jakékoli)… A je tam zákaz skladovat jídlo na stolku a ve stolku. To by mě teda rozběsnilo. To by mi muselo být hodně blbě, abych nechtěla mít po ruce svoje jídlo, jaké chci.
  Zítra po třech dnech ležení tam bude doktor, snad. A nějakej cvičitel, snad. A jídlo by mu snad taky mohli dát, dietu žádnou nemá. Mno.

 13. 16. ze svého pohledu a praxe: pokud je spavý, je tam riziko aspirace, takže pouze tekutiny – čaj, nutridrink, nevím , jestli má iv. vstup – infuze. pokud má čerstvou mrtvičku, řeší se to infuzema, aby se to zlepšilo. rhb pracovnice fungují pouze přes pracovní týden, o víkendu ne – teda pokud člověk neleží na rehabiitaci, ale na standartním oddělení.
  věřím, že na pokoje chodí, že ho polohují, myjí, nabízejí tekutiny . sklenička, pítko, my zapisujeme a hlídáme u ležících lidí příjem výdej tekutin.

 14. barčo, dík,
  infuzi měl asi jen na začátkuv nemocnici – to měl napíchnutou ruku. Teď ne. Ptala jsem se ho, jestli polykal nějaké léky – nevěděl. To až v pondělí nám někdo řekne za něj :)
  Měl jednu flašku (Nutridrink přelitý do lahve) v posteli, jak mu vypadla z ruky, když usnul, a druhou vypitou asi od šťávy prázdnou měl na zemi za postelí :) Asi hned usne a spadne mu to. Čaj u postele narozdíl od dvou sousedů neměl – ale je to pochopitelný, protože oni jsou pohyblivější a podají si ho.On i kdyby ho měl na dosah, asi by ho pak nechal válet v posteli, takže je lepší, že sám bez pomáhajícího člověka nepije.

  I předtím doma část dne prospal a některé dny víc, jindy byl normálně hovorný, aktivnější. Kolísavé. Tak proto mě to kolísání zatím neznepokojilo. Mámu trochu jo.

 15. 19. Liško, ano. – nejlepší si bude promluvit přímo s jeho ošetřujícím lékařem -to je ten, který ho má na starost po celou dobu a v pracovní standartní dobu – tj. od 7:30 do 15:30, ošetřující lékař podá vždy nejvíce informací – a plán, co mají ještě v dlouhodobějším plánu s člověkem.
  od 15:30 pak přichází služba – lékař, který má odpolední a přebírá si dle zvyklosti celé oddělení a podle zvyklosti nemocnice, kliniky i třeba další oddělení, ten toho tolik neví, jen ve službě zajištuje akutní věci.

  Ano, na kolísavé stavy je potřeba se připravit, každý den je jiný u takových nemocných ležících lidí, stane se, že třeba jedno dopoledne je vzhůru, orientovaný, komunikuje, snaží se….po obědě je vše jinak, unavený a spí….přijde návštěva a kolikrát ti lidi nevědí, že u nich byl někdo z rodiny. nebo i obráceně – odpoledne je čilý, vnímá všechno, má chut i na jídlo, rodina je nadšená, přijdou druhý den v domnění, že to bude jako předešlý den a neboještě lepší a přichází zklamání, když ten člověk spí, je unavený….úplně jiný, než předešlý den. střídá se to a nelze to moc předvídat.

  ono až začne rehabilitovat zpočátku bude ze všeho unavený – může být odpoledne unavený, spavý, do toho chybí svalová síla …..tohle vše jde dost pomalu, než se to stabilizuje. – pomaličku pak to jídlo, rehabilitace apd.

 16. 22
  aha, dlouho jsem je nečetla. Snad se nedozvím nic, co nechci… Jdu tam.

 17. ahojte všetci vospolok! ;-)
  no, ufff! ehm, kde začať? dlho som tu nebola, na prianie nového roku je už asik neskoro, tak vám prajem všetko furt dobré po celý rok, na to nie je neskoro nikdy ;-)
  Lišinko, tatínkovi prajem všetko welllmi moc dobré, a tvojej maminke a tebe, tiež. však vieš.
  Nutridrink podávať, výborná vec! majú porôzne príchute, čokoládový, vanilkový aj všelijaký iný, ale to asi/iste vieš….

 18. a ešte by som mala jedno nielen novoročné prianie….aby boli všetky zdravotné sestry také, ako Barča…..

 19. ….bo ja som už v nemocnici videla (a zažila) všeličo, aj ako lekár, aj ako pacient….a ten vtip som pochopila až na tretí pokus…ufff!

 20. SV, díky.
  Jak říká Barča, nemocnice je svj vlastní speciální systém. Takže já neznalec venku se můžu jen divit nebo tápat v komunikaci s nemocnicí a tak.

 21. 25. připojuji se… díky za takové sestry jako je Barča.

 22. Já bych ji strašně chtěla vidět v práci… :-)

 23. prosím, neidealizovat si mě. já jsem taky jako každý – jen člověk.

 24. Barča 30: nošak to by bolo moc fajn, keby boli všetky zdravotné sestry človek….

 25. Rulisa 29: to by nemal byť až taký problém, jedz iba zákusky a torty, a potom si choď dať zmerať glykémiu ;-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.