96 komentářů u „Legenda o Vránclavovi

 1. Taky tu mame Vraclavske namesti.
  Uz po nem krev nejakyho prazaka tekla a to ani nezkousel urazet nasi orlici.
  Tak jen prijedte holky ,obe prijedte…:-)

 2. Dost drahej výlet. Doufám, že ti to platí práce? …… Jinak malá technická: Sv. Vránclava zabili ve Staré Boleslavri (je to jen přes řeku a dneska je to jedno město, teda dvojměstí (Brandýs nad Labem – Stará Boleslav), ale stejně, to nemůžeme Boleslavrácovákům udělat. Oni toho moc nemaj. Ale ještě to Paládium v mariánským kostele , kvůli kterýmu tam dělaj každý září cirkus na návsi. ….. Moc zdravím! Vrány, Lišky i jiná zviřátka ….. :-) :-)

 3. Lenko 3
  já věděla, že někdo odhalí, že Stará Boleslav je přes řeku!

  Proto jsem dlouho ten kurz nechtěla – že mi sežere 6 víkendů… i když mi ho zaměstnavatel platí.
  A cestu mi právě nikdo neplatí, protože kdybych ten víkend absolvovala řádně v dubnu v domovském městě, nestálo by to cestovní výlohy. To v březnu v Olomouci je náhradní termín s jinou skupinou. Já v dubnu v tom řádném termínu jdu na svůj jinej pro mě důležitější výcvik, kterej si platím (a když z něj 2 dny vynechám, tak jako bych vyhodila 3000 do záchoda, svejch vlastních – kdybych ten dubnový víkend rozdělila na oba ty kurzy napůl) a kterej chci a na ten jedinej si šetřím a radši nejedu na dovolenou, hlavně abych těch cca 23000 ročně zaplatila, to je priorita, je to společenství profíků.
  Tenhle víkendovej kurz krizové intervence (6 víkendů) za 16000 Kč mi platí zaměstnavatel, protože ho potřebuju pro práci, byť mně extra placenou. Pro sebe ne, já ho nechci a zatím jsem si poradila s dosavadními dovednostmi a znalostmi odjinud. Kurz je ale kvalitní a užitečný, to uznávám, ale tak trochu pro mládež :-) v porovnání se mnou. A chybět se smí asi jen 1 den z těch 18 dnů celkových, jinak by mě nepustili ke zkoušce, kterou tam musím udělat. Takže se ještě učit nějaký sociálně právní základní ptákoviny…

  Takže si zaplatím svůj výcvik, kterej chci, obětuju na jinej kurz šest víkendů jako kokot a ještě vypláznu cca 2000 Kč za ubytování a cestu do Olomouce. Radši to beru rezignovaně, abych se nerozlítila. Dala jsem si hranici těch 2000, tj. jedna noc max.600 Kč (a to byl kumšt v Olomouci najít, to byla snad jediná možnost, pokud jsem nechtěla být několik km daleko), cesta tam a zpátky vyjde tak na 500 Kč, plus jídlo a pití, to už mi nevadí.
  A to prosimvás ty moje některé kolegyně ten kurz absolvovaly dobrovolně a snad si to i platily a jely do Liberce nebo co – protože ho chtěly mít; ten kurz otvírá možnost pracovat na běžných krizových linkách. Jenže takovou práci fakt nechceš! Jeden hovor za druhým, sedět mezi jinými telefonujícími kolegy. Já teda ne.

  Na podzim jsem byla nasraná, rozhorlená, že já přece víkendy nedám, budou mi chybět…
  A měla jsem pravdu. Leckterý jiný víkendy mám taky plný a pak už si neodpočinu – ten kurzovej víkend znamená pro mě vstávat dřív než do práce. Takže se to projevilo – v tomto kalendářním roce jsem přišla do práce včas jen dvakrát. Z toho jednou díky tomu, že jsem v ní přespávala. A to jsem jim na tom kurzu taky řekla, ať mají o 20 let mladší studentky proč povytahovat obočí :-))

 4. Saule 1
  už jedem, tady máme ve znaku bizarního dvojocasého lva, to je mnohem divnější než kostkovaný pták.

  ru 3
  To je dneska jedno dvojměsto.
  Kde se vzal v Praze Žižkov, se taky nikdo neptá :-))

 5. 4/5
  Na to je nejsnazší se podívat do mapy. Jako že jsem se podívala, páč jsem měla pocit, že to bude někde blízko. Ale nenapadlo by mě to šoupnout k sousedům. Mám zafixován předlouhý titul knížky „Vražda Václava, knížete českého, na dvoře bratra jeho Boleslava v pondělí po svátku svatého Kosmy a Damiána. Měla jsem hlavně tuhle, ale i další knížky pana Miroslava Ivanova hodně ráda, málokterou detektivku jsme sjížděla takhle zaujatě. :-) A dvůr bratra jeho Boleslava prostě nebyl v Brandýse, no.

 6. 4. zní to velice zajímavě, máš pestrý život. Hodně jezdíš, poznáváš lidi. Změna.

 7. 8
  nejezdím; jen do Olomouce :). A spíš je mi líto, že se tam stihnu jen tak tak projít jen nakrátko, když už tam budu.

 8. 5/6
  Jenže tehdy to nebylo dvojměstí. Právěže to je, jak kdybys říkala, že to bylo v České republice.

 9. ru 7
  Ty si pamatuješ celej takovej název?
  A tu knížku vůbec neznám, já jsem od M.Ivanova četla jen tu o rukopisech a četlo se mi to dobře, bylo to napínavý, až mě to překvapilo. Nikdy není pozdě – po 25 letech bych si mohla přečíst něco dalšího.

 10. 9. Olomouc je super. A ty ostatní školení jsou všecky v Praze?

 11. 10 ru
  No jasně, vráně se hodí do krákrá krámu všechno; potřebovala Vrandýs, tak ho tam flákla.
  Krom toho mi vždycky bylo blbý, že Václav byl zavražděn Boleslavem v Boleslavi, jmenuje se to furt p otom Boleslavovi a přitom on tam zabil toho Václava! Jako by byl oslavovanej ten Boleslav. No, prej byl schopnej…

 12. Únor je takový nemastný neslaný. Nic se neděje… tedy alespoň tady ne. A hrozná zima :-) Teď je venku -10 a do rána bude -13. V takové ledárně nelze nikam. Nebo lze… ale jen v podvlíkačkách. A to je nepohodlné.

 13. 11
  Celej ne, už jsem to našla na netu a ověřila a vypadly mi čtyři slovíčka. Ale ta knéžka je fakt čtivá, doporučuju.

 14. 14
  Ratkooo…. v ledárně… :-)))
  Tady je mínus patnáct už teď a do rána bude zas dvacka. :-))
  V neděli jsem při těch mínus deseti a víc byla na procházce cca 8 km a čoveče, bez podvlíkaček. :-.) Musíš se ale mlet, to je fakt, jak jsem na dýl zastavila, začla jsem tuhnout.

 15. 13
  Boleslav to byla už předtím, tak prostě byla i dál.
  Ale jinak pojmenovávání měst po těch, co svoje konkurenty odklidili vraždami, je přeci standardní historický jev. :-)

 16. 15
  jo knížka! Já to četla kněžka! :- )

  14
  únor je takovej útlumovej a o to víc doléhána duši, že už je víc světlo a raší sněženky, a přitom se musí vydržet čekat, protože většinou ještě přijde mráz. Takže to sice může vypadat, že se nic neděje, ale právěže se dost děje, pod povrchem země a nás. Právě ta konfrontace s tou trpělivostí, děláním a neděláním, užitečností a neužitečností… pro mě to tak je. A téma, jestli má něco smysl a jestli vůbec něco má smysl a pokud jo, tak to doleze do náboženských prožitků, možná. Nebo zas až za rok.
  Já jsem ráda, že je mráz. Vždyť je to jen na tejden jako obvykle. Když je krutá zima, je to na tři týdny (nemluvím o vysočinách a horách).

 17. 17 jo??
  Mně to nedochází. Alexandrie? Těch bylo nejvíc. Ale tam nešlo snad o vraždění. Doufám.
  Co dál? Leningrad? Stalingrad, Gottwaldov, to jo a pominulo. Už se tak nejmenujou.
  Konstantinopol? Vraždil?

 18. 16
  Ale i ráno v té dvacce chodím do práce bez podvlíkaček. Mám bundu pod zadek, to na tu chvilku ostrýho kroku stačí. A když jsem ještě k tomu cca obden čerstvě vylezlá z vany, tak jsem docela pěkně nahřátá a zima mě nestihne dostat. :-)

 19. 19
  Vždycky šlo o vraždění.
  A to, že mnohé ty názvy pominuly, přeci není v rozporu.

 20. Mimochodem píseň
  Bóóleslav, Bóóleslav – překrásné město
  jsem měla ráda když mi bylo asi 5 let a zpívala jsem si ji celou.

 21. 18
  Ad únor – jo, je útlumovej. Z ezimy už je člověk unavenej, už je jí nasycenej, ale na jaro ještě musí čekat, a nejradši by to čekání dobře pěkkně v teple prospal…Tedy než se vykope ven pak už je to zas fajn.
  Sněženky tady ještě ani omylem. Ale fťáci ráno řvou jak o jaru i při mrazech.

 22. 20 ru
  Taky bez. Znám lidi, co si dávají punčocháče pod kalhoty už když je asi 5 nad nulou… protože o sobě vědí, že jsou nějak náchylní nástydnout.

 23. 19/21
  Hmm, a asi proto nedokážu tu historii mít ráda, vnímat ji jako barevné leporelo významných a úžasných událostí a staveb a ohromujících osobností vládců… protože za tím prostě pořád vidím ty mrtvý a zbídačelý, ty třísky po kácení lesů. Tu nemilosrdnou nelidskost lidskosti.

 24. A nejhorší, že někdy ji i chápu… že to v těch jejich očích a jejich souvislostech jinak nešlo…

 25. ru 26
  To je slovo! To je zajímavý. Teda bez legrace.
  A s legrací – vida, k čemu je únor užitečnej. Taková myšlenka mi k únoru sedí líp než k červenci. (A to neberu v potaz to výročí.)

 26. Myšlenka dobrá; ještě jak bych ji vztáhla na sebe… možná dokud je ještě únor, tak konečně napsat ty vedlejšákový maily a resty, co patří do února. Do půlky února.

  Protože ad 27 nechci skončit tak, že si budu opakovat větu: Prokrastinovala jsem, protože to v mých okolnostech a souvislostech jinak nešlo, celej únor.

 27. 29
  :-)))
  Já dneska v rámci úmorného února konečně dokomponovala další víkendové prádlo.

 28. Ta kostkovaná vrána je perfektní :-)
  V Brandýse jsem zjistil, že místní pečlivě rozlišují, kdo bydlí za vodou a kdo nad vodou a když to spletu, nebo je dokonce považuju za jedno město, tak mi dají jemně najevo, že jsem je nasral.
  Naposledy dnes :-)
  A pořád prohazuju obě části v názvu dvojměsta, skoro pokaždý to napíšu ijnak a musím to přepisovat.

 29. Tak v Brandýse (městě nahoře nad řekou) je mínus dvanáct vzduch, voda v řece ještě teče, ale nálada je taky pod bodem mrazu – právě vyjednávám (v nedalekém městě taky nad řekou) odtah do servisu kvůli nestartování :-)

 30. Ty sis ten nafťák neměl pořizovat. :-)))
  Tady nálada ok, voda v řece neteče už dávno, ale on je to tady ještě spíš potok, večer před saunou si zas budem rozbíjet led na rybníce, nejspíš už sekyrou, a vzhledem k blížícímu se odchodu jednoho kolegy ze zaměstnání už mám tři čárky za účast u skříňky na dílně (a malý se nenalejvaj, aby bylo jasno:-).

 31. 35. a nestačí počkat až se oteplí? Pak auto třeba nastartuje…

 32. Případně se tak jaksi zdrcne ta nafta samá a ucpe to filtry, sítka, taky jsme to už na firmě zažili.

 33. 38-39 už rozumím…musí se to vyčistit v servisu

 34. k bazilice ve Staré Boleslavi jsem si udělal z Brandysa odbočku v létě na kole.
  Celej ten kostel byl zakrytej nějakým bedněním.
  A bylo tenkrát kolem 35 C.
  Jó,to byly časy….

 35. Á, Jirka* to tam zná!!
  A Saul zase v Olomouci.

  Tady mínus jedenáct a protože není vítr, je to podobný jako pět nad nulou, dobrý. Hezký.

 36. Kdybyste ještě potřebovali něco o té Boleslavi a Brandýse, klidně se ptejte, je to moje rodné město, do dvaceti žila jsem tam. :-) :-) :-) Jak psal Jirka (kom.31), není radno se splést a říct v Boleslavi třeba: Jo vy tady v Brandýse …. a naopak, to se místním otvírá kudla v kapse. To je jako říct ve Skotsku: Vy tady v Anglii ….. To je prostě tak. Brandýs je město, kdežto Boleslav je taková přerostlá vesnice se třemi kostely, to je jasné :-) (Z toho logicky vyplývá, že jsem původem Brandejšťák :-) ) ………… Jinak kníže Boleslav byl drsoň podle vyprávění (a bylo to původně jeho město, bylo tak nazváno dřív než zavraždil bráchu). Když se ještě dřív stavěla města s opevněním ze dřeva, Boleslav v tamní bažinaté krajině (tůně kolem Labe) nařídil stavět moderní opevnění z kamene. Stařešinové se postavili proti. A Boleslav se zeptal: Kdo nechce stavět z kamene? Vystoupil jeden z řady. Boleslav mu jedním máchnutím uťal hlavu a zeptal se: Kdo ještě nechce stavět z kamene??? ….. a už teda nikdo. Takhle se dřív řešily spory a prosazovaly názory. Doufejme, že se to nevrátí.

 37. 43
  No dyk to píšu už v 17, ž eBoleslav to byla už předtím, takže prostě byla i dál.
  Myslím, že na místě Boleslava bych v tehdejším nastavení tu vraždu Václava odsouhlasila taky. Ne proto, že by mi hrozilo utětí hlavy, ale protože se ani dnes neztotožňuju s jeho názory a s vizí jeho jako našeho ideálního svatého. Leda když ho vemu jako svatýho naší národní připosranosti.

 38. 43 takovejhle drsoň! No, není košér to posuzovat dnešníma očima, to musím sobě opakovat.
  44 kdoví, jak to bylo, co se stalo, jaký byl Václav… rozhodně byl hluboce věřící, to je asi jediný, co je jistý.
  Mě na té dvojici bratrů fascinuje ani ne tak to, jak jsou jejich povahy líčeny odlišně, ale to, že jejich jména mají stejný význam. To tomu ještě dodává – tomu, že jeden takový, druhý jiný, ať jakkoliv, a přitom stejná jména.

 39. 46, 47
  Psali v nějaké příručce dějin (kde jsem kontrolovala, že otcem Václava byl Vratislav), že jo. Ale jak je to dělení definovaný, si nepamatuju,jen asi začátek a konec středověku, ne prostředek.

 40. Orientačně dle látky v učebnicích základfních škol. Vražda knížete Václava byla v dílu prvním – Raný středověk. :-))
  Ne, dá se to dohledat, je to cca do 11. století

 41. A pozor, ono to má ještě jedenháček – vývoje společnosti neprobíhaly po celé Evropě stejně, takže je potřeba hledat „raný středověk v českých zemích“. V Itálii, Francii či Holandsku byli většinou o něco rychlejší, v čele vývoje. Rusko nopak zas mělo místy až velmi značná zpoždění. :-)

 42. 45:
  Na Vaclavovu hloubku víry bych asi moc nesázel.
  Ona celá ta přemyslovská familie byla posedlá spíš touhou po moci a prolite krvi.
  Možná Vojtěch o te víře cosi tušil,ale ten byl z jiného kmene,který už měl s našimi ikonami vlasteneckých legend svoje zkušenosti.

 43. Otázka je,jestli bychom bez te přemyslovské brutality ještě byli Cechy ve své zemi.
  Možná jen nedůležitým přívěskem Svaté říše římské národa německého.
  Tak jako teď.

 44. Ne že by se za ni zase vesele nevraždilo,ale zaráží mne,jak rychle a bez protestů věřících si privlastnila křesťanské hodnoty a jak barbarsky je prosazuje.
  Jakoby se po tisíci letech nic nezměnilo.
  Když dozniva legenda starého sv.Vaclava,PR manažeři nám vytvoří nového světce.
  Ještě ze ho nemuseli přejmenovat,šťastná náhoda na ty naše Václavy.

 45. 36) To si pamatuješ správně! :-)
  Zatím si na něm vylámali zuby dva servismani, teď je nafťák u třetího. Dal jsem za opravu cca před čtvrt rokem čtvrtinu jeho reálné ceny a teď se to vrátilo do bodu nula. Jedinou výhodou je možnost využít předchozí pokusy a omyly a přemýšlet jiným směrem. Problém je někde v přívodu paliva, zima taky hraje roli, ale ne úplně – před čtvrtrokem bylo teplo. Dnes jsem se dozvěděl, že oprava je neúměrně drahá a dlouhá. Proto už vybírám jiné, ale bohužel nemám dost peněz, abych si koupil něco jiného, než šunku na dočasné ježdění. Ale nemá smysl nad tím dlouho přemýšlet, zítra zkouším jiné (dnes to s jedním modelem nevyšlo). Snad dostanu pár korun za toho nafťáka, když jsou ty mrazy a všichni o dieselech mluví tak pěkně, půjde na dračku :-)

 46. zimajaksviňa, včera jsem byla chvíli po městě na procházce a večer jsem sálala zimu.

 47. Jirkův případ by mohl vysvětlovat proč jezdí pouze polovina aut.

 48. 59
  :-))))

  58
  Já byla taky, ale zimu jsem sálala už od úterka, kdy jsem byla v sauně. Foukalo docela dost a zchlazování v rybníce tudíž byklo drastické ani ne tak teplotou vody, jako teplotou nárazů vzduchu, než do té vody človek dorazil.

  Sálání zimy z člověka je velice výstižný výraz.

 49. 60
  sálání zimy pro hnidopicha jako jsem já právě není výstižný výraz. Protože teplo sálá, zima čiší.

 50. 57 ratko
  Taky mám doma jednoho – než jsem se posívala na číslo kom., myslela jsem, že nafťáka! :)

  61 Saule :-DDD
  Radši jsem ani nečetla nikde podrobnosti, jak je to s tou lavičkou. Je mi protivná už předsudečně. 800 tisíc nebo kolik stála Prahu 6. No, když na to mají, to je dost bohatá městská část. Hodně dbá i na vysázené kytky a jejich obměnu na záhonech, připadá mi, že víc než jiné obvody.
  Na tý lavičce je pro mě nejtrapnější to, na co as narážíš – po kom ji pojmenovali. Když je pojmenovaná po Václavovi, může stát miliony a nějak se to vstřebá. Kdyby jméno neměla, tak budou všichni nadávat, za co se vyhazujou prachy.

 51. ad lavička – aha, teď teprve vidím, jak vypadá.
  Já myslela, že za ty prachy je to nějaká elektronická s internetem a tak. Jo tak. Rudá. To ji asi někdo brzo natře narůžovo :-))
  Prostě památník. Hm.
  Dobrej je na ní ten citát. Být v zastupitelstvu, odvolám se na něj a hlasuju proti takovým vyhozeným prachům.
  „Já se přece z principu nemohu podílet na praxi, s kterou nesouhlasím.“

 52. 64
  Česká připosranost z vlezdorpdelkovství.- z někoho buď udělat úhlavního nepřítele a blba a zadupat ho do země, nebo svatýho včetně pomníků a la červená lavička za osm set tisíc.

  Mně se to sálání líbí, je to takový niternější, živočišnější, fyzičtější. Čišení je spíš psychický, duševní.

 53. 65
  čišení mně zas pocitově připadá negativní. Sálání radostný (takže asi jako to tvoje živočišnější).

  Ta lavička je dobrej prostředek našeho českýho humoru! Na ní se ukazuje pro mě spíš právě ten humor, lidi si z toho dělají srandu, kreativně, někdo se na tom projede na skateboardu (protože proč ne, když to má sloužit jako lavička; nechápu, proč podali trestní oznámení :-)

 54. 66 Ad čišení – tak nějak.
  Stran lavičky nevím, nesleduju to, nevedu v patrnosti, jen vím, že nějaká byla a stála moc peněz.

 55. tak jsem si tu lavičku vygooglila, je to vtipné :-)

 56. Tady nedaleko zavírají krásnej znovicírovanej zámeček jako domov důchodců, umístěnej v jkrásným parku a s kompoletním zázemím pro staříky, protože prý na jeho provoz nejsou peníze a je nehospodárnej, takže důchodce přesunou do hnusnýho objektu bývalé nemocnice v sousedním městě. Aby měla využití, když ten špitál museli zavřít, když na něj nebyly peníze. Přitom na takovouhle kravinu peníze jsou. Jen proto, že se pojmenuje po svatým.

 57. To nebylo nic proti víře, jen sdělení, že si to rozdělujem my sami a naši čelní zastupitelé. A že by(chom) měli hlídat i smysluplnost takového rozdělování.

 58. 75:
  Az vam ty cirkevni prostituce zdanime,tak te smich prejde:-)

 59. 76
  zákon stanovuje, které daně (z příjmu občanů, co tam jsou hlášený; od firem; příjmy z těžení nějaké suroviny…) jdou kam, jaký podíl kam – obci, kraji, státu atd. Ti maj rozpočet a ti pak poskytují peníze dál, níž, a zároveň sami mohou čerpat navíc peníze od té nadřazené úrovně, EU a tak… Takže domov důchodců někde nesouvisí s tím, co dělá jiná obec v jiném kraji v jiné oblasti než je sociální, ani s tím, co stát, pokudto nejsou prachy od ministerstva.
  No to si jen tak pro sebe opakuju, ale sama se v tom už neorientuju, jak vidím. Před 20 lety bych to věděla.

 60. Nejhorší je, že ten domov důchodců zrekonstruovala na svoje náklady obec, ale rozhodnutí o jeho zrušení přišel z kraje. Kvůli úsporám – špatnému hospodaření kraje – se rozhodli něco zručit, tak vybrali zařízení pro lidi, o kterých usoudili, že už jim to bud enejmíň vadit a takové které je od sídla keraje nejdál. To „nejdál“ a havarijní stav uvedli jako oficiální důvod a vůbec k ničemu nebylo, že tam opakovaně jel na jednání starosta té obce se všemi dokumenty o nedávné rekonstrukci – nehavarijnosti a ne-nehospodárnosti stavu – a rozpočtech provozu domova. Na kraji (jihočeském, když už tedy se tak rozepisuju) totiž na ten zámeček už mají kupce – jednoho movitého podnikatele.

 61. 80
  Ježžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžž
  kovy zraky!!
  Tak to je hodně hnusná varianta :(((((
  Fuj.

 62. Už jezdim! Krásně to chytá a leje se do toho benzín :-)
  Ale mouchy to má taky, a bzučej… tiše pod kapotou, nenápadně, snad je na jaře vyženu při generálce :-)

 63. 82
  Bezva, gratuluju! A svěříš se s rodokmenem toho ušlechtilého hřebce? :-))

 64. :-) kdeže hřebec…
  starší kobyla je to, vpodstatě jsem ji zachránil před jatkama :)
  Koupil jsem si tenhle umělecký typ:
  http://www.auto.cz/citron-xsara-picasso-2000-dosud-umeni-a-prostor-1076
  Ale rád bych někdy zažil vlastnictví a výhody nového auta, tak říkám, že bazar jen dočasně, kdoví.
  Včera jsem se s ní motal po staré Praze tak obratně, že bych potřeboval dolepit nápis autoškola. Špatně se odhaduje zadek, tak divně klopený… bál jsem se, že z toho není vidět do stran vepředu, ale je.

 65. To je tak škaredý, až je to krásný. :-)) Přes ty šikmý sloupky vpředu vidíš dobře?
  Líbí se mi ta variabilita vzadu, rovná plocha po sklopení sedadel.
  Tak ať ještě chvilku dobře poslouží.

 66. Jirko,blizi se Velikonoce.
  Kdyz to nejak pomalujes,tak muzes mit hezkou kraslici:-)

 67. 86) Taky jsem si říkal, že tn sloupek bude překážet, ale dobře to srovnali s velikostí bočního okna řidiče, že na rozhlížení do stran i šikmo dopředu vidíš už tím levým oknem a menší trojúhelník v rohu je tak velký, že se dá taky vidět… ten je velikostně tak na srnky a kance – tři hodiny po zakoupení jsem to měl u lesa možnost ověřit :-) K té variabilitě vzadu se přidává ještě nízký práh kufru, ještě jsem to neměřil, ale dva lidi se tam asi vyspí :)

  87) No přesně! Taky to byl hlavní důvod volby, už se blíží :-) a když ještě přidám informaci, že má lehkou fialovobéžovou metlu (=metalíza, jsem byl obohacen), tak jsem si jistý, že tady budu hlavní hvězdou.

 68. 88. mně se líbí :-) metalíza je dobrý bonus. Budeš vidět.

 69. Dneska jsem ho viděla v Brně naživo parkovat u pankejtu, čoveče, vono je to v reálu docela elegantní. To auto má šmrnc.

 70. A dneska jsme vedle jednoho tmavě modrýho parkovali pod sjezdovkou. Fakt zajímavý auto! Vypadá uvnitř hrozně veliký.

 71. Je veliký a blbě se s ním zatáčí :-) Nedá se s ním otočit na malém prostoru, musím si zvykat taky na jiné otočky při parkování do řady – navíc jsem měl předtím velká zrcátka, tak se s tím trochu peru, když opisuju klasický esíčko kolem vpředustojícího auta, tak to pořád nemůžu trefit napoprvé.
  Ale jinak dobrý, dnes jsem vyzkoušel i dálnici ve vyšší rychlosti a krásně drží – ten kraslicový tvar má svoje výhody :-)

 72. Blbej rejd má i ta moje felda dlouhá. Když jsem s ní chtěla poprvní zajet na parkovací místo mezi dvěma autama u Lídlu při té první cestě s ní čerstvě od ttínka, zajíždělůa jsem tam natřikrát, prostě začátečník jako malovanej. ASbsolutní šok z neřiditelnosti oproti Swiftovi a Puntovi, ba i služebnímu Berlingu.

 73. Jirko*
  ha, tos mi připomněl moje ježdění na kole – blbě se s ním zatáčí. Ale u mě to platí pro každý kolo :)

 74. 94
  Liško, od loňska mám doma jiný kolo pro návštěvy, s tím se zatáčí, ba i brzdí o hodně líp než s tím starým, klidně přijeď! :-))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.