Liška a Saul zkoumají záchodky v Ponorce

VÍKEND V OLOMOUCI

q16

q18

zz1

zz2

Liška skládá olomoucké účty. Na hromádku. Ponorka vévodí:

m38

Lišce došly baterie ve foťáku a Saul byl tak hodný a půjčil jí foto-telefon, aby mohla dokumentovat nejen Saulovu elegantní ruku s cigaretou, ale i nápisy na dámských záchodcích. Nejprve se o to pokoušela notýskovou formou:

q17

Saul vzápětí seznal, že i pánské záchodky stojí za bližší průzkum a pohlavní výměnu.
Zde vidíte dámské nápisy na dámských dveřích zevnitř:

zd1

zd2

zd3

zd4

A zde je dámská kastle na toaletní papír:

zd5

A tady už se Saul chopil svého přístroje :- ) a vyfotil pánské zázemí:

zp1

zp2

zp3

zp4

zp5

zp6

Pánské záchodky jsme vyhodnotili jako poetičtější. Co říkáte vy? (Nebo co píšete na záchodcích vy…?)

q19

P.S. Chybička se vloudila, vlak se jmenoval Porta Moravica, nikoli Porta Bohemica; ten jezdí přes Brno.
A tam záchodky teprve čekají na průzkum…

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Comics, Zákoutí a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

33 komentářů u „Liška a Saul zkoumají záchodky v Ponorce

 1. Ponorku jsme v Olomouci viděla, hrozný pajzl. Omlouvám se… ale dýmilo se z ní až ven :-)) a u dveří stál divný chlápek.

 2. Až někdy budete mít někdo vícedenní cestu na Vysočinu, ubytujte se aspoň jednu noc v kempu u rybníku Řeka u Krucemburku. A zajděte si na záchody tam. Budete chtít pak jít do všech kabinek, abyste si to doprohlíželi/dočetli – a není to vulgání, je to hezký, hezky malovaný. .-)

 3. No,to se dalo cekat,ze to bude cele nejak zkreslene:-)
  Tak abych to uvedl na pravou miru.
  Lisku jsem pozval na veceri k Hubertovi,coz narozdil od Ponorky pajzl neni a taky jsme tam vyrazili.
  Jenze Liska si po ceste vsimla tech ponorkovych dveri a zaujaly ji,tak jsem neochotne svolil s kratickou prohlidkou kultovni olomoucke hospody,kde jsem uz roky(no mozna mene)nebyl.
  Sebekriticky tedy musim uznat,ze moznost koureni mne zaujala a navrhnul jsem Lisce kratke posezeni u jednoho maleho piva a dale pokracovani k Hubertovi na bohatou veceri dle puvodniho planu.
  Jak to dopadlo,lze videt na fotce prilozeneho listku.
  Z me strany byla projevena dobra vule ke straveni kulturne plnohodnotneho a seriozniho setkani.
  Okolnosti vsak memu velkorysemu zameru nepraly,za coz ovsem odmitam jakoukoliv moralni zodpovednost!!!:-0)

 4. Na záchodcích nepíšu nic. Nikdy jsem tam nic nenapsal.
  Ale z napsaných věcí mne zaujalo toto:
  “Serme rychle,
  serme honem,
  eurohovno
  buď nám vzorem!”
  To jsem si tedy i zapamatoval.

 5. 10. Super, další pán do diskuse o oblíbeném hovnu :-))

 6. Milane 10
  Já si pamatuju jenom Servít je vůl.

  Nebo
  Kdo to čte, je vůl.
  Ale to bylo na domě na Žižkově, kudy jsme chodili k babičce a dědovi. Mně bylo šest a dělala jsem, že to nečtu.
  Když mi bylo asi 11, založila jsem si malinký bloček, kam jsem zaznamenávala pouliční nápisy. Ten notýsek najdu. Z něj si pamatuju jen jeden nápis:
  Bizone,
  máš ho malýho? Nezoufej,
  strč ho do úlu a zabouchej.
  Atrei

 7. ano, nápisy na záchodcích je kapitola sama pro sebe, je škoda, že nemá nějakou svou kulturni kategorii, nějakou hitparádu, i když se možná pletu… stejně by ztratila kouzlo.
  Mně se nejvíc líbí takový ty dopisovaný, na pokračování, jako třeba: “Myluju tě Věrko! D.” a pod tím přlpsané “Zvyš své šance Dežo a zajdi se vzkazem na dámský!” Což bylo v podobném duchu připsané i pod zamilovaným: “Nastříkám ti do vlasů, šampón z mýho vocasu.”, s dodatkem “Jsem zásadně proti. Karel”

 8. Jsem sem najukla a hezky se pobavila. Liška jdouce do seriózní restaurace ….. (což se mi hned od začátku nezdálo :-) ) skončí v zahuleným pajzlíku u píva a studia místních hajzlíků. To snad ani nemůže jinak být! Liška je prostě Liška a člověk ji musí milovat, i kdyby nechtěl! (Proč to píšu já a ne nějaký švarný terapeut??? :-) )
  Já teda na popsaný záchodky moc nejsem. Tam chodím jen v nouzi nejvyšší a pokud možno se zavřenýma očima, nosem i ušima. Zato mohu doporučit vřele toalety v destilerii Jameson v Irsku, kde se skví kytice čertvých květů v nádherné váze typu amfory, hraje hudba, voní to tam a zrcadlo mají čisté jak zrcadlo. Nicméně jeden zážitek podobný výše zmíněným mám. V době, kdy jsem ještě byla hodně nezkušené děvče, jsem jezdila vlakem, často daleko předaleko. Nuž a tam bylo na jendom záchodku tužkou nebo tuží nádherně realisticky vykreslené pánské přirození. Tak jsem to nastudovala, abych jako věděla. Pro náctileté děvče fakt zážitek a důležitá věc. Tehdy se žádné podobné studijní materiály nevyskytovaly v dosažitelné literatuře. Tímto děkuji dávnému neznámému malíři za poučení bez vulgarity.

 9. Lenko 16
  Švarný fotograf to byl; respective nebyl, nic neřek :- )
  Jé, já bych šla na pivo.
  A myslíš, že ten autor obrazu na záchodku ve vagónu to kreslil za jízdy? To muselo drncat. (Teď už tolik nedrncají.)

 10. záchudky všetkých možných aj nemožných kategórií mám pomerne dôkladne naštudované, bo ako ťažký závislák na káve furt musím ;-) a niektoré mám tiež odfotené. nápisy čítam, ale nikdy nič nepíšem.

 11. 21
  Takovej mírně totalitněnostalgickej, ale moji chlapi domácí ho milujou, je to oblíbené místo srazů, motorkářských i jiných zájmovoskupinových, i školy na výletech a tábory tam mívají. Starší synek tam je většinu sezóny na brigádě. Zamluvit ubytování by tam určitě šlo, jen se musí trochu s předstihem, o víkendech bývá v chatkách plno. Okolí je příjemné na výlety.

 12. ….taktojefajn! ja už somsi aj vybrala chatičku, ten srub. ten je úplne supééééérrr! :-)

 13. Ano, v tom jsme spali posledněkrát. Postele po schodech do podkroví. Poslední chatička v cípku lesa. Podkrovní okýnko trošku na vypadnutí. :-))

 14. ad tie nápisy. napr. “mám to tady moc ráda” som sa nasmiala! :-))))

 15. “Poslední chatička v cípku lesa.” prima! to je presne to pravé pre mňa!
  ale do postele tam dúfam neprší? cez to okýnko? ;-)

 16. No, akorát ten les je jen kousek a hned pod ním pod svahem je další rekreační chata nepatřící už do kempu. Takže když je na té druhé chatě pařba čili večírek, máš to na “srubu” z první ruky. :-)
  Ale jinak se mi tam líbilo. Pocitově to v koutě je a přes ten remízek lesa se to dá po pěšinkách zkrátit k hlavní budově.

  Přesně je “srub” tady:
  https://mapy.cz/zakladni?x=15.8443738&y=49.6777144&z=19&base=ophoto&source=coor&id=15.844220952320086%2C49.67782464121268

 17. Ru 29: júúúú, dík, notak to je opravdu wellmi pekne schovaný zrubík!

  kedy končia sezónu? predpkladám, že v takom októbri nebude na susednej chate ani nohy! ;-)

 18. Většinou končí po půlce září, podle počasí. Paní majitelka/pronajímatelka tam nebydlí, ona spravuje tenhle kemp, tři děti s sebou, její manžel jinej v jiným koutě republiky, na podzim se teprve konečně scházejí doma a přes zimu se živí intelektuální činností, na kterou původně vystudovali. :-)

 19. Tak tam to známe, to je krásná nostalgie, loni nebo už předloni jsme tam podnikli několik výletů z Hlinska. Paráda…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *