Liška na triku a na hrnku a na hodinách…

… ŠKODA ŽE V NABÍDCE K POTISKU NEJSOU HAJZLMÍSY

liskolo_vzor_esicko_knap_500

Lišky na bicyklu už jste viděli. Původní lištička na kole jela s Rulisou k rybníku a měřila asi jeden centimetr. Pro tisk nevhodné. Proto jsem lišku na kole nakreslila podle té původní znovu, zvětšenou na A4. Aby se měla kde projíždět, nakreslila jsem jí novou křivku, také větší. Po zdigitalizování jsem upravovala a upravovala. Dnes mám dovolenou, prší, a já sedím osm hodin nad zacyklenýma cyklistickýma liškama.

Některé už jsem vrhla do internetového obchodu, ještě pár variant přidám. Pak si nakoupím nějaké vánoční dárky – trička a tašky a hrnky, například tenhle:

liskolo_kapka_hrnek_500

Protože do neděle 13.7. je poštovné zdarma. A mám dojem, že jen v případě, když do obchodu vstoupíte přes obrázkový odkaz v mém levém sloupci (ne přes nadpis nad obrázkem). Kolik činí poštovné jindy, nemám tušení, ale určitě to nebude z Ameriky málo. Pročež nakupujme, pak to asi dlouho nepůjde.

19 komentářů u „Liška na triku a na hrnku a na hodinách…

 1. Pf, tak já se s tím babrám, aby všechny lišky byly vcelku – každou okrajovou uříznutou pečlivě gumuju a přidávám tu i onde jiné, celé, a oni na některé výrobky beztak šoupnou ten můj návrh tak, že nějaké z lištiček jsou useklé. No to je radost.
  Proč tedy chtějí ty obrázky všechny v přesných zadaných rozměrech, mameluci…
  Esíčko, co nejde od kraje do kraje, je blbost. Já ten obrázek od kraje do kraje mám.
  Nojono, aspoň to budu vědět a nebudu se s tím párat osm hodin, ale jen dvě hodinky.

 2. Otevřela jsem své staré výtvarné papírové desky s obrázky. Dlouho jsem je neviděla. Hlavně jsou tam akvarely. Některé starší než 20 let.
  Něco mi připadá jako kýč, jako pokusy – zkoušela jsem, jak to dopadne, jaký bude výsledek. Třeba jak bílej kocour letí balónem a tak.

  Vytáhla jsem ty své obrázky, že něco z nich se třeba bude hodit jako motiv na tričko. A jak je všechny, byť pozapomenuté, dlouho znám, neumím sama odhadnout, co je kýč až na půdu a co by šlo. Některé obrázky mají divnou barevnost, jiné jsou pokusy o geometrické ztvárnění… Pokud jde o krajinky, pozadí mi připadá docela dobrý, ale popředí je vždycky upaťchaný, neumětelský a celej obraz to kazí. – Neumím to sama posoudit, tak jsem si řekla, že něco nafotím a dám napřed sem na blog, jestli byste to neposoudili vy. Někdy vbrzku.

  Jo a taky bych obrázky mohla donést ukázat kolegyni.

 3. Obrázky sem! A society – ach! Tolik šikovných lidí, hned bych si vybrala i tílko nebo tašku.

 4. Na Society6 se zatím chovám jako třeba na flickru – jen si prohlížím obrázky, když se mi nějakej líbí, tak můžu napsat komentář nebo kliknout na čudlík. Jestli to tam všichni dělají jako já, tak pochybuju, že si tam někdo něco nakupuje. No, hlavně že lidé jsou hraví a nahráváme tam obrázky, to je vidět, že je všechno v pořádku.

 5. Mno, zkusila jsem si pár věcí objednat a to poštovné mi neprominuli :(
  Možná je zdarma jen pro všechny okolo krom toho onoho, kdo si sám kupuje věci se svými obrázky.

  Aspoň už vím, kolik to je. Dost. Deset dolarů. Ale pozor, když si koupíte trička, zaplatíte 10 za poštovné triček, to je extra balíček, i když si zároveň objednáte třeba hrnek. Ten přijde za jiných 10 dolarů v jiném balíčku. To je radost, to je radost… Doufám, že místní Američani to mají levnější a budou nakupovat. Až si koupěj 100-200 věcí s mými potisky, vydělají mi na poštovné, které jsem právě přikázala uhradit.
  Hoho.
  Jó, podnikavost stojí prachy :-)) Mohla jsem bejt vesele líná a finančně by to nevyšlo dráž.

 6. Právě jsem to taky chtěla hlásit, že po mně chtějí 10 babek za hrnek. Možná je to motivační akce, abys jim rozšiřovala sortiment, takové poděkování za nový motiv. Asi si počkám na českou obdobu, proč to tady ještě nikdo nedělá? Je to skvělý a potisk by ani tady nemusel být problém…

 7. psice,
  nojo, to by bylo nejlepší – jeden potisk látek jsem našla, tam potom po nákupu svůj návrh může člověk nechat k dispozici a má pár korun za každý případně prodaný metr jinému zákazníkovi.
  Kdežto potisky na kopírce jsou asi podobné jako potisky reklamních předmětů včetně triček např. na
  http://www.inetprint.cz
  (dobré je, že mají pobočku v ulici, kde bydlí mí rodiče). Jenže to si člověk nechá potisknout podle svého návrhu, zaplatí, doveze si horu předmětů domů (nebo spíš k rodičům :-) a pak je teprve rozdává nebo prodává. To není tak dobrý jako Society6 – kde se neplýtvá, všechno zůstává v návrhu, dokud si někdo neobjedná potisk věci a nekoupí si sám, co chce. A malá část peněz jde autorovi návrhu. Jojo, ideální.- Dokonce autorská práva zůstávají mně, bez omezení.

 8. psice,
  jo a dík za zprávu, že dopravu zdarma nemám nejen já, ale nikdo. Právě jsem jim odeslala dotaz, jak to teda je.

 9. Hora předmětů je na nic. To chce fakt nějak technologicky chytře, aby se daly za rozumnou cenu tisknout jednotlivé objednávky. Nebo série třeba pěti hrnků, ale každý by měl detail motivu v jiné barvě. Ale to by mělo jít, přece v dnešní době 3D tisku na počkání! Taky je otázka, jak to vypadá v reálu – kvalita toho tisku, ale i použitého materiálu třeba u triček apod.

 10. update: tak mi 2 dny po objednávce přistála ve spamu nabídka, že může být hrnek v zapomenutém nákupním koši můj a to exkluzivně a bez poštovného! Takže k tomu poštovnému přistupují asi celkem neformálně a jednou je, jednou není…

 11. psice,
  aha, zajímavé.
  Mně odpověděli na dotaz, jak je to s poštovným zdarma do 13.7., že kdo si chce něco objednat, má kontaktovat přímo je a oni to zařídí nebo ho navedou nebo co – asi mysleli https://society6.com/help/contact

  Moje rozpoložení vůči Society6 se vyvíjí podle očekávání: napřed hurá jdu na to a bude to skvělý, pak jééje, tady jsou statisíce lidí a nikdo si jejich stránku ještě ani neotevřel, protože mu nenaběhla žádná jeho ukázka – demotivuje mne, že si schválně ťuknu, aby mi zobrazili, co je nového, jaké nové obrázky tam kdo dal. No a už třetí den mi tam najíždí několik stejných nebo podobných. Nevěřím, že to jsou ty nejnovější, nemohou být. Asi se to nezobrazuje podle nejnovějšího, ale podle nejnovějšího jen vybraných jedinců, kteří mají spoustu bodů a „přátel“ a kdovíčeho. Nesympatické.

 12. Liško, já bych si tě na triko nevzala.
  Na hrnek možná jo ;)

 13. Hlavně ne na hodiny :-)

  Já bych si se dala na tašku.
  Na triko to chce něco vtipnýho nebo výrazné vyjádření názoru – dávající najevo, kdo je nebo co si myslí nositel trika.

  …něco jako „Jděte všichni do Prčic,“ jenže v angličtině a úderně. Ale já na to přijdu.
  Nebo taky né a koupím si jen svoje tašky, sama si.

  Triko, co bych pro sebe chtěla, bych si ale dala potisknout v tuzemsku a bez dopravy, přiznávám se. Takže mě musej kupovat Kaliforňani, je to jasný. Musím vymyslet nějakej vzor pro ně. Nebo pro českou komunitu v Chicagu, přinejmenším :-)

 14. To byla taková slovní hříčka :)
  Ale je fakt, že trička s takovými manifestními nápisy nenosím, není to můj styl.
  Ale není to levná záležitost, ještě s tím poštovným, i když nápad je to hodně zajímavý.

 15. Evo,
  ajo, já taky trička s manifestními nápisy (to je ono, to je ten pravý termín, mně se nevybavovalo, jak to nazvat trefně) nenosím, aha. Předpokládala jsem, že je lidi chtějí nosit, a přitom je sama nenosím. Tak nevím, jak jsem na to přišla.
  I když bych je asi nosila, kdyby mi někdo takové tričko dal.
  Tedy … leda bezpečné nápisy. Ne takové, aby na mě někdo na ulici sprostě pokřikoval.
  Asi bych si ani netroufla nosit tričko svého oblíbeného fotbalového klubu (a Sparta to rozhodně není). Nebo nápisy na způsob „mám rád sex“, to ne, to bych si koledovala…
  Tričko „Nesnáším George W. Bushe“ už je trochu pasé. Co takhle „Putin je debil“?
  On si v Rusku nedávno vydal zákon zakazující sprosté nadávky. Asi muuž hodně lidí sprostě nadávalo, nevěděl, jak z toho, tak to prostě zakázal :-)))

  To by mě zajímalo:
  Vzali byste si tričko s nápisem, že nemáte rádi Putina nebo s fotkou Putina a nápisem třeba „Nejsem blbej exhibicionista jako Putin“ nebo něco takového hanlivého?

 16. Docházím k dojmu, že trika s jasným vyjádřením (např.politického) názoru nosí lidi jen v davu nebo ve své skupině lidí – fanoušci když jdou na fotbal, a ne do práce. Ne že si to jako jednotlivec natáhnu ráno přes hlavu a vyjdu neohroženě do ulic. Nebylo by to tolik o strach, že mě někdo zmlátí, ale pozornost některých lidí by byla obtěžující, otravná.
  Co myslíte?

 17. Já nosím triko Nové erotické iniciativy – na spaní. :-)
  Ale ono se ani ven moc nosit nedá, je jasně žlutý a na to děsně jdou muchy.
  Ale je fakt, že třeba abslolventská trička od svých tříd, co mi daly jako svojí třídní, nebo od jezdeckýho klubu – to jsou spíš takový sentimentální ležáky ve skříni.

 18. 17
  takový já ani nemám, jen trička, co jsme si dělali na táborech – jedno modro bíle batikované námořnické, další hnědé s našitým rytířským erbem, pak bleděmodré s nakreslenou malou zeměkoulí, když jsme jeli kolem světa… Jsou dost ošoupaný, už je nenosím, jen archivuji.

 19. NOsim vsecky trika co mi nekdo dal, i obnosene. Napisy nehraju roli, tedapokud nejsou v rozporu s moji zakladni zivotni filosofii, takze triko Putin je debil bych si nevzala:-) ze je nekdo debil, mohu myselt jako vtip, nadsazku ale Slovo je jiz vysloveno…. takze takhle ne. zadne hanlive napisy o nikom ani v legraci bych nenosila. Mam Rada sex mi zatim nikdo nedaroval. Ale mam trika se vselijakymi bezeckymi motivy, mam oblibene trika od Vodafonu ktere jsem dostala zadarmo. Vsecko co je zadarmo, darovane a tak nosim Rada. VAdi mi kdyz neko neco chce vyhodit a je to jeste dobre. tea a se to nosit.

  Co se tyce Liscich motivu tak vim ze ty se ted nosi na triku, takovy ten Drobny modrotisk. Syn si koupil takove trika dve – takovy zasterovy vzor pastousky. A pak se nosi pastelove duhove trika takove teplousske barvy, syn si taky koupil dve. rekla Sem mu ze vypada v Tom jak buzerant a prekvapive mu to vubec nevadilo. nosi je. jsou z tkaoveho jemneho materialu, myslim ze s pridavkem lnu, ted se to nosi. sama jsem si dve takove trika koupila ale jednobarevne a sede :-) v Lidlu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.