11 komentářů u „Liška přijíždí do Olomouce

 1. Od nádraží jsi to do Vodární přes Žerotínovo náměstí vzala dobrou oklikou, ale procházka pěkná, ne? Říká se tomu tramvaje a zas se vrátíš;o)

 2. Ženo s moly,
  měla jsem ho v plechovce a dala jsem si ho bezostyšně o přestávce, během kurzu krizové intervence.
  A večer jsem si ho dala v hospodě, to bude v dalším pokračování, až digitalizuju další stránky notýsku.

  Myslela jsem tam na tebe často! Kurz se konal na filosof.fakultě (ale ve Vodární, pak jsem ještě našla budovu na třídě Svobody, ale uvnitř jsem nebyla).

 3. S tou fildou je to složitější. Na Vodární je pár kateder, jinak bylo sídlo vždycky na Křížkovského, což taky u náměstí Republiky, ale na opačné straně, ale potom se na pár let katedry z Křížkovského přestěhovaly kvůli rekonstrukci na tř. Svobody (to už jsem nezažila) a před pár týdny se zase nastěhovaly zpátky na Křížkovského.

  To jsem ráda, že sis na mě vzpomněla. Jestli jsi šla z nádraží pěšky, tak jsi skoro prošla kolem mě;o)

 4. Olomouc je pěkná, hezčí než Praha a určitě mnohem hezčí než Plzeň. Před 3 týdny jsme tam byli, navštívili Svatováclavský pivovar, ale moc jsme nechodili po městě, protože šíleně mrzlo. A Pak jsme zmizeli do Velkých Losin, kde bylo v termálních pramenech prima teplo:-)

 5. Náměstí Republiky je snad ve všech městech, kde dřív bylo náměstí FJ nebo „císařské náměstí“.

 6. S tím Krakovem to,Lisko,vrána trefila.
  Tam si zajeď.
  Není to daleko a návštěva stojí zato.
  Ale vranu nech radši doma,nebo tě ještě pár zastávek pred Krakovem pošle do Auschwitzu a ještě tě bude přesvědčovat,že se ti tam bude líbit:-0

 7. Milovaná krásná Olomouc! Bydlela jsem tam na střední a pálila za medikama a pařila s nima v podnájmu. Hoj! Podnikala noční vycházky městem a musela se nechat každou chvíli legitimovat od bdělých příslušníků, kterým byla podezřelá má cikánská sukně a můj samostatný, na nikom nezávislý a z jejich hlediska bezúčelný pohyb. Pod hradbama sedával Karel Plíhal a cvičil. Jojo. A pak se mi poštěstilo, že jsem tam pracovala v muzeu. Které ovšem na dnešní Muzeum umění nemělo, ale zas tam ležel na chodbě hanácké obr Drásal. Zamžil se mi zrak, končím.

 8. Miluji tvé cestopisy! I tento se obzvláště povedl. :-) ….. Ty i kdybys šla na dvorek, tak je z toho thriller! :-) …s humornými prvky, kulturním obohacením a velmi dobrým koncem. :-)

 9. Ženo s moly,
  brzo odhalím tajemství katedry psychologie UP! (Dneska už v Praze jsem se sešla s kamarádkou, co od studií bydlí v Praze a studovala asi před 8 lety v Olomouci, a ta to tajemství taky znala!)

  Sejre,
  Olomouc je pěkná – v tom pivovaru jsem nebyla, ale věděla jsem o něm. Aspoň jsem v Olomouci pila pivo Chomout z rodinného pivovaru.

  Milane,
  AHA! A to je dobrá informace!! Díky. Já bych tady kdovíjak spekulovala a tohle je přesně to, co je potřeba.

  Saule,
  do Krakova jsem jednou jela. Autem. Ale skončili jsme ve Vratislavi, to bylo blíž a taky pěkný.

  Libo!
  Jooo, na Plíhala jsem si taky vzpomněla a včera si ho pustila!
  Pod hradbami? V Bezručových sadech možná… tam jsem taky byla. Jéé, to máš krasozážitky z mládí! A bylas krásně svobodná už tehdy, to vypadá!

  Lenko,
  jéé, to je skvělý!! A hrozně mě to překvapuje, protože mně připadají právě nejnudnější! V tom případě moment, za chvíli bude pokračování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.