Mrkati kocourem

16-12-2016-500

Kastrace dnes ve čtvrt na sedm večer. Prý narkóza bude fungovat ještě dvě hodiny, celou dobu každých 5-10 minut mrkat kocourovi očima. Protože bude spát s otevřenýma. Kdyžtak po těch dvou hodinách máme kota obrátit na pravý bok. Učiněno.

Po třech hodinách spánku udělal dva kroky ven z tašky a na další hodinu upadl do spánku.

Ve čtvrt na jedenáct už trochu mrká sám, ale jazyk má pořád polovyplazený, spí, hlava vláčná. Dnešní noc bude asi dlouhá.

.

60 komentářů u „Mrkati kocourem

 1. Neboj, když už mrká sám, tak se z toho prostě vyspí. Ty jdi klidně taky. :-)
  Prostě na něj nark=za funguje o něco víc. Ale to už teď bude vyprchávat.
  Když něco, tak vrazí do nábytku nebo zamňouká, tak si tě vzbudí. :-)

 2. ru,
  dík. Doplazil se do kuchyně, ale nechtěl se napít, chtěl skočit na židli, takže se mu to nepovedlo a odpadnul. A zase z toho usnul. Ale moc si při spaní nějak ještě neumí úplně zavřít oko.

 3. A až si uvědomí, co jste mu provedli, tak ty oči zase vytřeští :-)

  Pamatuju si naší kočku při probírání – taky neměla odhad na kroky a skoky. Chtěla vždycky udělat něco, co se povedlo tak zpoloviny, začala naštvaně práskat fousama, že to nejde, až z toho vždycky usnula.

 4. Mrkám na kocourka :-) at mu je dobře až se z toho vyspí a vám všem doma taky . :-)

 5. 2
  Oni jak nejsou ve své kůži, mají tendenci odcházet a najít si nějaké jiné, “svoje” místo, že jako by jim jinde mohlo být líp, ve větším bezpečí.
  To, že oko nedovře, nutně nemusí znamenat, že vnitřní víčko nemrká. To už většinou po prvním probuzení mrká. Čili už zvlhčuje.

 6. barčo 5
  “mrkám na kocourka” :-DD
  Nojo, ty máš s narkózou zkušenost.

  Jirko*, ratko,
  zatím se nediví, probírá se pomalu a předpokládám, že si bude pamatovat, že jsem se o něj starala, když mu bylo po narkóze šoufl, a ne to, že jsem ho odvezla tam, kde ho fikli.

  Už šel šmrdlat svou deku se svým erotickým plyšákem. No jsem zvědavá, jak se změní v budocnu jeho vztah k těmto dvěma vyloženě sexuálním atributům.
  6 nojo, chtěl jít pod linku, ale to jsme mu s mámou nedoporučily.

 7. Liška, 8.: :) Erotický plyšák ho aspoň kvůli budoucím mizerným výkonům neopustí. Tak ať dobře srostou stehy a je brzy v pohodě! Naši mají taky vykastrovasného kocoura, ale kupodivu neztloustl ani nezgaučovatěl, možná záleží na věku, kdy se to provede (u toho našeho až v dospělosti).

 8. Tak co kocour,uz se poradne probral?
  Kdyby ted naopak vykazoval nejakou zvysenou pohybovou aktivitu,tak to hleda,kam se mu zakutalely:-)

 9. 9, 10
  Kocour už se chová obvykle. Ten první den – včera v sobotu – chodil opatrně.
  A teď nevíme, kde je jeho plyšák. Ha, že by byl v podstatě na svém místě, jen lehce zasunut pod postel? – Ano! Byl tam. A s ním tři koule!
  :) Kocourovy. Alobalové.

 10. taky tady napínavě čekám co kocourek.
  tak asi zatím dobrý :-)

 11. Jé, a tak to já vůbec nepochybovala, že to dobrý bude!
  Kastrace u samců zvířátek jsou dobrý v 99,8 % případů, akorát když je nějakej problém třeba s nevšimnutím si nějaké nestandardní krvácivosti a nebo se zanesení nějaké infekce dovnitř šourku, ale to zas na veterinární klinice víceméně nepadá v úvahu, to je spíš při kastracích velkých zvířat v terénu.
  Ale i proto se čourek nezavírá šitím, nechává se to prostě odtýct a hotovo. Pak se to všechno zahojí a stáhne samo a zvíře už se ani netrápí nutností dalších úkonů.
  Určitě bude kocour dobrej. :-)

  (Ehm, přiznávám, že kdysi jsem vycvakávala kanečky jak na běžícím páse.:-)

 12. Jo, kočourek a jeho čourek je asi v pohodě.
  ad 13 kanečci – bohužel jsme před měsícem spolu s kamarádkou koukaly po letech na film Pasti, pasti, pastičky.
  už při několika příležitostech mi to od té doby naběhlo… např. při hodu mandarinkou do těch míst.

 13. 15. pasti, pastičky jsem neviděla :-)) ale kolega v práci co má stádo ovci popisoval jak vycvakává beránky, že to jde lehce…. vajíčka visí jen na tenké šňúrce. tedy chci tím říct že u kocourků je to prý jednodušší než u kočiček. TA naše byla celá dořezaná.

 14. 16
  Protože kočky (jako všechny samice) mají vaječníky uvnitř břicha, přece.
  Kulky jsou v šourku, tedy u některých zvířat hned po narození, u některých až po nástupu pohlavní dospělosti, proto se taky má většina zvířat kastrovat, až jsou varlata spolehlivě sestouplá, třeba u koní se stává, že jedno nebo obě nesestoupí a to je pak problém a operace fakt těžká, navíc tihle takzvaní jirčáci bývají i dost agresívní, problematičtí s povahou.

  Kanečci těsně po porodu se kastrují jen jedním cviknutím kleští, prostě pomocník je veme za zadní nožky, pověsí hlavičkou dolů (za úporného jeku onoho zvířátka), zootechnik či veterinární tehnik zastříká mezinoží dezinfekcí a těmi kleštičkami udělá cvak. Sele jest odloženo a bere se za zadní nožičky další. Jek ustává krátce po odložení selete, ranka je maličká.
  Pravda je, že jsme přitom ještě taky cvikali ocásky a špičáky.

  U větších zvířat se nařízne šourek, obnaží kuličky a ucviknou jeden po druhým chámovody.
  Je to rána větší a krvácivější, ale splaskává rychle a dobře, je to v podstatě jen podkoží.

 15. Pastičky jsem taky neviděla, přijde mi ten výchozí syžet dost ulítlej.

 16. 17
  No, chámovody se neucviknou, ony se spíš šmikaj skalpelem, už jsou dost silný. Nebo tedy aspoň u těchvelkých zvířat, asistovala jsem spíš u koní a toho jednoho kocour si nepamatuju, čím kamarádka dělala, to s epčiřznám. :-)

 17. 17 to vím :-) jen jsem popisovala fakta… nikoliv příčiny :-)

 18. No, asi mě zmátlo to “prý”, že to vypadalo, že ses jen doslechla… :-)

 19. Mě třeba kolikrát v životě zarazilo, že si chlapi mysleli, že podvaz vejcovodů – i když to taky není podvaz, ale přepálení laserem – znamená, že ta ženská nemá vaječníky vůbec, že je to totéž co kastrace.
  Takže už jsem zvyklá vysvětlovat tyhle věci taky jak na čudlík. :-)

 20. 21. ano, nedělala jsem to sama tudíž doslechla. stejně jako jsem nevytahovala vaječníky kočičce. nevadí mi poučování, ráda se něco nového dozvím… ale vadí mi že to děláš tak pečlivě, důrazně a rozvláčně. až je to nepříjemné a jsem zahlcena proudem slov. takže se raději stáhnu… stejně mám práce dost.

 21. 23
  Když to máš těžký, člověk buď píše sugestivně, nebo nepíše. A tak totéž, co ti vadí tady v komentářích, je to, co funguje na čtenáře, když píšu spoty.
  Neoddělíš to.
  Teda já ne. To zatím neumím, jak do toho spadnu, strhne mě psaní styl jakmyslím-rovnoupíšu, tak jedu.

 22. 13. nojo, ….já jsem taková starostka :-)……tapka taky byla vykastrovaná…..zničila límec, vykousala si stehy a vykousala a vylízala si ránu do oškliva……pak měla zánět…..hojilo se ji to dýl, potřebovala nové stehy, antibiotika, nový límec…..no a nakonec dobrý :-)

 23. 27
  Jenže to právě byla samice. Normální klasická operace.
  S kočkama – slečnama je to taky dycky trochu drámo. :-)

 24. 28, jo, drámo to bylo…..svéhlavička…..rozbíhala se proti zdi, aby zničila límec….no prostě dělala všechno možný, aby ten límec neměla…..chodili jsme do práce…..neuhlídali jsme ji…..a já jsem pak taky byla dramaticky – hysterická, když jsem zjistila co si madam provedla…..Petr byl v klidu, jakože dobrý, že si poradí sama, že si to sama vylíže a zahojí…..díra příšerná…..takže jsem chytla hysterii a pak bylo drámo mezi mnou a Petrem, aby ji naložil a jeli jsme znovu na veterinu :-)

 25. 29….Petrův klid vyplýval z toho, že tapka zvládla sama tři porody bez komplikací a opravdu si poradila pokaždý sama….no, jenže, každý rok mít štěnata…..a co s těma štěnatama ….vždycky zbylo na mě…..nerada na to vzpomínám na to udávání štěnat….a nervy při porodu, takže jsem si i tu její kastraci….prostě vyhysterčila :-)

 26. 30. dvě štěnata umřely…. :-( jedna fenečka byla po narození hodně slabá, nezdravá….kost a kůže a to jedno zemřelo později na nějaké zauzlování střev…..pohřbily jsme je na zahradě u domku, stejně jako později tapku…..
  celkem měla tapka za svůj život devět štěnat….

 27. 31. to je těžké, dívat se na zvíře jak trpí. a že je třeba vmojí odpovědnosti to dát do pořádku, protože já si ji vybrala. Pro mě byla moje kočka něčím vyjímečným právě skrze meditaci přemítání co jí jek prospěchu a co již ke škodě. a en závěr byl jeden velký smutek, protože jsem cítila že ji musím nechat… zemřít. Stejně jsme to cítila i u tatínka. vím že je to blbé srovnávat ale ten pocit v sobě…že je třeba se rozloučit. a nechat jít.

 28. 32. toto rozloučení mám fakticky za sebou u všech členů rodiny… tedy ne je nechat jít umřít :-)) ale dát jim svobodu. tedy ve smyslu… jděte :-) vím že by stejně šly, ale musela jsem to udělat dříve… abych nepřekážela.

 29. 33. takhle jsem pustila i manžela… ale to již dávno. hodně dávno…. že je pořád zde, je pak darem navíc. něco vyjímečného.

 30. 32
  Nemyslím, že je to blbé srovnávat. Taky to vidím jako totéž.
  Ale přivedlo mě to k tomu, proč možná ty lidi, co žijou intenzivně se zvířatama (nemyslím paničky s gaučákama), bývají tak málokdy závislí v partnerství. Prostě to tak už umějí nebo mají už vrozeně nastaveno.

 31. ad 35
  Nebo přesněji nejen v partnerství. Vůbec ve vztazích.
  Dřív jsem si myslela, že třeba na děti nemají čas a/nebo že jsou tak zabraní sami do sebe, že na lásku k vlastním dětem už jim nezbývá, když jim nechávají tolik volnosti a samostatnosti. A tak klidně je nechávají odejít z domovů někam kamkoli…
  Ale časem jsem to začla vidět dost jinak.

 32. 34:
  To je zajimavy.
  Jakej to rozdil mezi pustit a opustit.(otaznik jsem nedal zamerne)
  Ale s tebou se Ratko manzel urcite opusten neciti.
  Ja hadam,ze ani ne pusten:-))

 33. 35:
  Ale nektera zvirata na parnerstvi zavisla jsou a maji je s jednim parnerem na cely zivot.
  Tusim ze napr. labute.
  Mimochodem…to zvireci partnerstvi neznamena automaticky vernost v sexu.
  I ty labute zanasi:-)
  Se zadanejma labutakama samozrejme:-)

 34. Ad38:
  Ale co je to proti tem kockam,ktery maji v jednom vrhu kotata od nekolika kocourich otcu.
  Tam zavest alimenty,to by bylo mnoukani:-)

 35. 38. a jak to souvisí s tím, že partnera nelze svazovat…(kontrolovat či jinak otravovat zájmem?)

 36. 38. kočky se koťata starají samy, neviděla jsem žeby k tomu nějak extra potřebovaly kocoura…i když ocení nějakou tu myšku u dveří :-)

 37. 40:
  To bylo asi na moji 37.
  a proc ten vazny otaznik?
  Zeny muze svazuji Ratko,nedelej si iluze,kdyby ne,uz bychom vas davno nepotrebovali:-)
  A stejne naopak.
  Jde jen o tu miru utazeni,pripadne naprosteho uvolneni,ale hlidani a kontrolovani,jestli z te smycky nevystupujeme ,jsme vsichni svymi partnery porad.
  V tomto bych se do revolucnich zmen nepoustel,to radeji svrhnu ten kapitalismus,to bude jednodussi:-))

 38. 42. hozené oko :-)) to souhlas… vědět kde se pohybuje a s kým :-)

 39. 38
  Myslím, že nejde o to,m že by tenb dotyčný neměl být monogamní. :-)
  Ani ty labutě nejsou závislé tak, že jedna jo a jedna ne. Když jsou pár, jsou pár.

 40. 46:
  No nic,nebudu rusit vase kruhy.:-)
  Tu 40 jsem treba nepochopil vubec,tedy s temi otazniky,nebo jasavym schvalovanim.
  Ale taky nemusim rozumet vsemu.
  tak aspon kocourek bude mit bohatou diskusi nad svymi nedobrovolne ztracenymi …starostmi:-)

 41. 47. jen ruš :-) tvoje přítomnost je pokaždé obohacením diskuse a vnesením nových vtipných podnětů :-)

 42. 48
  To si pis,vlastne cti,ze rusit budu–)
  Jen tu ted posloucham Kaju Gotta a to je takova nadhera:-)….ja asi v pristim zivote budu zenska:-)

 43. Ze??:-)
  ja co nasiral az k ohrozeni vlastniho zivota poustenim Plastiku v hernach s joeboxem ted utru slzu nad bozskym Karlem,ze je to kus myho detstvi:-)
  No,jeden nikdy nevi jak dopadne:-)

 44. Nic,v klidu,dobrou,snad jsem vas nejak nezaskocil a diskuse pokvete dal:-)

 45. 54. tývogo, to je vykkopávka :-)) rok 1974… ale pamatuju si radio laxnbeeeeerg a tam někde v dálce teskně vyl

 46. 55 ja tady tedy sluchatka nemam,uz mam zaplaceno a chtel jsem jako slusny clovek odejit z te hospody domu,kdyz je cas.
  Ale ten tvuj poslech radia Luxemberg Ratko jeste rozved,to je bomba:-))))
  Na to jsem si jeste jedno objednal:-)

 47. 54:
  A jooo.
  Znaaam.
  Ale stejne diky za to,ze jsem s tema blbejma amikama mohl ten rok a pul bejt a videt,jakou maji zivocisnou radost,kdyz foriners rozumi (smyslem)jejich rodne country.
  Co ja v tech jejich zaplivanejch pajzlech,ktery by tady hygienik zavrel natotata zazil pribehu:-))

 48. 32 (ev.33) ratko,
  no , to je silný , to mě chytilo, jak to píšeš. Těžký, co ještě dělat pro dobrej život druhý bytosti a kdy už dělat něco pro její dobrou smrt. A jestli vůbec něco dělat a nenechat to na ní nebo nenechat, protože cítím nějakou odpovědnost, a co teda dělat…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *