Načerno

PAINT IT BLACK.

Pochopila jsem to dobře, že během koronáčového stanného práva se jezdí načerno? Říkali to o meziměstské autobusové dopravě, tak nevím, proč by to nemělo platit i pro městskou.

Takže jsem načerno jezdila. Až dodneška. Dnes ráno jsem měla chvilku čas, než mi pojede tramvaj do práce, tak jsem se rozhlédla, jestli už pekárna ve vestibulu metra funguje. Ne, tahle ne. Takže se najím až odpoledne. Ale dopravní podnik vedle už jo, má otevřeno. Ještě nedávno mívali na svých pověstných okýnkách (vlámsky se to řekne loket!) nápis, že během – jaksetojmenuje, jak se ta uzávěrka jmenuje, výjimečný stav nebo si nemůžu vzpomenout, to nebude náhoda, to je prostě obranný mechanismus proti nasrání; jinak bych si to pamatovala – prostě během korona-omezení že se časové jízdenky neprodávají, leda na netu. No tak na jejich net to kupovat nejdu, tam jsem si chtěla koupit loni měsíční jízdenku a řeklo mi to, že si ji můžu koupit jen s týdenním předstihem platnosti. Tak na to internet fakt nepotřebuju.

Vidíte, jak píšu přinasraně? Asi to bude tím, že jsem před chvílí viděla televizní zprávy, jo, ty veřejnoprávní. Ty neschopný.

Prostě jsem taková čestná občanka, že jsem šla a koupila si ode dneška měsíční jízdenku. Ve stanici metra, do které jsem přijela načerno. Čtyři týdny jsem jezdila načerno. I když jsem jezdila málokdy. Předtím mě přinutili zůstat dva týdny doma. Preventivní karanténa po návratu ze zahraničí. Nemohla jsem si jít ani koupit rohlík. Internetová dovážka potravin byla přetížená, ta mi taky nepomohla. Tyhle dva týdny nuceného pobytu doma čenžuju za následné čtyři týdny ježdění načerno. To je moje cena. A to já mám pražské dopravní podniky ráda. Ony se umí dobře chovat v krizi, reagovat, informovat o změnách. Narozdíl od jinejch. Narozdíl od naší vlády a naší veřejnoprávní televize. To ten rozhlas je o dost lepší, když na to přijde. A přišlo na to už při povodních v roce 2002. Česká televize jsou sračky. Komentáře jim některým jdou dobře, i když dělat delší rozhovory by nezaškodilo. Ale zpravodajství, to ne. Prostě naprd. Když máme štěstí, řeknou nám něco o Jemenu jednou za rok… Myšlenka na možnou nesrovnatelnost národních statistik přišla až 21.4. Od bruselského zpravodaje. Takže po šesti týdnech? První relativizaci jsem zaznamenala včera, 23.4., kdy u počtu mrtvých v USA konečně napsali i to, kolik má ta země obyvatel. Ale udělat z toho relativní číslo, zlomek, jednoduchej index, to furt nic. Selhání a ještě jednou selhání. Strašit virem, to jo, ale věcně informovat o užitečných věcech pro občany? Ňáký hovno. Když něco, tak se zpožděním, až po strašení. A dávat to do souvislostí nebo nesouvislostí, hledat nějaké vstupní faktory nebo se někoho schopného zeptat? No prosím vás!

Ptají se leda Babiše a spol. Nebo nesmyslně oznamují občanům, že Babiš s něčím souhlasí. Například s rozhodnutím soudu. Dělají si srandu? Co by asi tak s rozhodnutím soudu měl dělat? Za prvé, pokud on se vyjádřil, že souhlasí, nemusejí a nemají to média občanům vůbec sdělovat. Co je to za ptákovinu? A za druhé pokud se vyjádřil, že souhlasí a chce, aby to média odvysílala, tak snad takovou ptákovinu neodvysílám, no ne? A jestli jo, tak buď jsem neschopnej, nebo jsem poplatnej vládě. A to úloha veřejnoprávních médiích fakt není. Svině Česká televize!

Zavřít ho, až bude černej. Ten Babiš. Se svojí svévolí. Chci, aby šel před soud za to, že omezil práva nás všech způsobem, kterým na to neměl právo. A on to věděl! Věděl, co a jak má dělat podle zákona, jak postavit krizový tým. Čas krize ho neomlouvá. Ani náhodou. Demonstrovat na žádný náměstí kvůli tomu nepůjdu. To bych musela demonstrovat i za neschopnost televizáků, který si platíme. Všechno to platíme! Já chci, aby stát zaplatil všechny náhrady škod všem občanům. Ať se klidně stát zadluží. Lepší než když se zadluží ti jednotliví občani. Jsou to lidi. Chci, aby šel Babiš do prdele. Do černý. A aby sem radši přišli černý žurnalisti, pokud nebudou mít prázdný hlavy.

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Výštěky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

31 komentářů u „Načerno

 1. Toto je už na psychiatra.
  Nebo aspoň na psychologa.

 2. : -))
  Zrovna po dopsání mi na linku korona-pomoci (tam pracujeme v téhle době dobrovolně) volala nějaká paní, moc hezky jsme si zanotovaly přesně ve smyslu článku! Říká se tomu ventilace emocí a je to veskrze dobrá věc. Probraly jsme pak, co pomáhá za činnosti, děkovala za pomoc a rozloučily jsme se. Moc fajn.

 3. Liško, u nás v práci je to totálně na palici.
  Denně nová nařízení od ředitele ohledně provozu samozřejmě i protichůdná, často i nesrozumitelná a místy velmi nerealizovatelná.
  Improvizujeme , protože musíme nějak přežít. Všichni – lidi i personál.

  Jinak zpravodajství o viru už delší dobu nesleduju, už mám jen z těch všech informací, nařízení, pokynů, příkazů z práce mozkovou mlhu a odřený nos a uši od čínského respirátoru FFP2 a smrdím příšernou anti covid dezinfekcí.
  Jen to všechno nějak ustát a přežít a nezbláznit se z toho.

 4. 3 barčo
  no vy to musíte mít všechno mnohonásobně, s těmi pokyny a jejich změnami! Zrovna vy, co pracujete a ještě v igelitovým pytlíku zabalení a do toho ty pokyny, ještě do těch všech jiných školení, co máte… Smrdíme všichni jako santusáci.

 5. moc jsem nepochopila co je špatně. Jdu si to přečíst ještě jednou. a zdravím :-) jsem ráda že někdo píše

 6. Tak jsem to přečetla ještě jednou. A proč Babiš? Však jsou tam i jiní, Hamáček a Prymula a celkově vláda která vyhlásila nouzový stav. U nás jsou informace na webu městského úřadu. Nejen že městská doprava je zdarma, ale i parkování. Nevím dokdy. Taky nevíme kdy se otevřou školky, taky nevíme jak to bude se školou. Samozřejmě nevím, kdy začnou opět jezdit autobusy s rakouskými důchodci :-)

 7. Ani jsme netušila, jak moc dělám pro svoje duševní zdraví, když se nedívbám na televizi. A to jsem si myslela, že Novinky cézet a Aktuálně cézet jsou žumpy žump.

 8. Jako někdo, kdo netrpělivě čeká na sebemenší náznak úpravy pravidel tak, abych se dostal za aspoň relativně normálních okolností za svou rodinou, jsem nucená ty zprávy tak nějak kontinuálně sledovat. A je to „pure hell“…
  Kdyby mi někdo řek – „máš smůlu, ještě půl roku se domů nedostaneš“, tak zanadávám, ale smířím se s tou skutečností a akceptuju a přizpůsobím se… Jenže tohle? Nejen, že se situace mění každým dnem, ona se někdy změní během dne i několikrát a já jsem z toho unavená, frustrovaná, deprimovaná a vystresovaná, protože je to neustále se střídající ano – ne – ano – ne – možná – tak asi ne – tak asi jo – pravděpodobně ne – takže ano – vlastně ne…
  A tak si aspoň po telefonu notujeme s dcerou, zanadáváme na Bábu a jeho ANOfert, všechny ty idiotský titulky na zpravodajských serverech, neuvěřitelnou aroganci představitelů státu a jejich donebevolající drzost – a to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat…
  Nejlíp to asi vystihuje tahle písnička: https://www.youtube.com/watch?v=kAG_L1c2icI

 9. ru 7
  přesně, to děláš dost, že se na to nekoukáš.

  ratko 6
  Protože Babiš zamezil postupování podle zákona, ustanvení krizového štábu dle přepřipraveného zákona, který je k takovým situacím určen. Asi jako krizový plán pro člověka, co prožil psychotickou ataku – vědět, co a jak, ž se něco divnýho semele.

  Ale co.
  Nic.
  Co je to proti tomu, že umřela Markéta Sedláčková, žena Tomáše Sedláčka, ekonoma. Je mi to moc líto, Taková krásná žena. Až včera jsem se to dověděla, dneska měla pohřeb. Socioložka. A najednou tady není. Kvůli ní i jemu mě to mrzí. Často jsem ho viděla v hospodě – vždycky když jsme tam jednou za dva tři týdny šli, tak tam byl, snad furt :- ) Má to těžký :( To mě mrzí.

 10. Fakt je, že najít jakékoli jiné a normální zprávy je teď docela nadlidský výkon…

  Ale ten směnný obchod – 2 týdny karantény za 4 týdny ježdění na černo mě fakt dostal :-)

 11. mischko 8
  ano, ta drzost je i v tom měnění ze dne na den: teď hned, zítra otevřete knihovny, naběhněte tam všichni zaměstnanci! – Prd, takhle rychle nic. Laskavě nás informujte nejmíň týden předem jak to dělají i v krizi slušný lidi.

  nominku 10
  A rozhodla jsem se z minuty na minutu, že si koupím jízdenku, takže jsem stejně dovedná jako vláda :- )

 12. Jo a jeden bod je taky hodně zajímavej, svatby!
  Jak občas informují, že svatby se nemohly konat, pa zase že ano , ale do 10 lidí (což j jen za přítomnosti rodičů, protože: 2 se berou + 2 svědci (bez partnerů) + 4 rodiče (bez případných svých nových partnerů) + 2 lidi jako oddávající ouřadové. A kde je kapela, vole? A kde jsou sourozenci snoubenců? A kde jsou případně děti snoubenců? – Prostě jenom nouzovka pro ty, co z nějakého důvodu nechtějí odkládat sňatek.

  Ale hlavně, přátelé, ony existují i církevní sňatky, a toho si veřejnoprávní televize ještě nevšimla!!
  Na duchovno oni prostě serou. Vláda i média.
  Protože o tom, kolik kde může být lidí, informovali. A že bohoslužby jsou komplet zrušeny. Pak už mlčeli.
  A svatby v kostele jako co? Ne že bych ji já osobně chtěla znova, to teda ne. Ale automaticky je zrušit a neříct o tom ani prd, ani popel, ani… teď mě nic církevního nenapadá. Je to opominutí. O bohoslužbách taky je ticho po pěšině. Akorát samotné církve si z toho dělaly prču, že od nějakého data bude dovolena bohoslužba v počtu 10 osob, ale do toho se nepočítá otec, syn a duch svatý :- ))
  Humor je nejlepší zbraň proti kreténům, co si nevidí na špičku nosu a neumějí poznat ani základní faktory vstupující do hry. To by totiž museli uvažovat z pozice lidství…

 13. „Já chci, aby stát zaplatil všechny náhrady škod všem občanům. Ať se klidně stát zadluží. Lepší než když se zadluží ti jednotliví občani.“

  Stát nikomu nic nezaplatí, protože žádné svoje státní peníze nemá (pomineme-li tisknutí ničím nekrytých bankovek, jak je u mnoha našich státních vzorů zvykem).
  Stát disponuje pouze penězi vybranými na daních a ti, kteří teď tak řvou o tu státní podporu, ti největší podnikatelští liberálové, pro které byl jakýkoliv zásah státu sprostým slovem, ti kteří měli od státu největší úlevy na daních a zbytek prachsprostě ojebali, jsou ti poslední, kteří si ji zaslouží a kvůli kterým bychom se měli my všichni ještě víc zadlužit.
  Stát by se měl postarat o ty „jednotlivé občany“, kteří ze svých platů často na úrovni minimální mzdy, platili možná větší daně, než ti hoteliéři a hospodští s měsíčními milionovými obraty, které dnes ve svých SUV „umírají hlady“.
  Nasrat!

 14. 13
  A jak to rozlišovat? To asi nikdy nejde dokonale.
  Proto jedno řešení – které asi některé západoevr. státy použijí – je dát šmahem všem živnostníkům z dotčených profesí.
  – Jo počkej, myslíš, že já se svým malým platem odvádím státu ve skutečnosti za rok větší daně, než podnikatelé? No asi jo (část platím já, část zaměstnavatel?), oni často neplatí nic, protože si to vynulujou za nějaký náklady za rok… Potom je ještě otázka, jestli to, co se vybere na daních od malých živnostníků, není jedno – tedy jestli to není vyvážený tím, že oni dělají ten živnostnickej sektor a oživují ekonomiku a za druhý že budou mít beztak hovno důchod, pokud si to neplatí záměrně na sociálním. Takž zas tolik daní odvádět nemusejí ti, co z toho nebudou mít důchod, (přičemž vím, že důchod se vyplácí teď současným důchodcům, nefunguje důch.systém tak, že si současní odváděči daní spoří na svůj důchod, nene).

 15. 14. rozlišit je to těžké až nemožné. Nejvíce doplácejí ti, kterým běží fixní náklady. Kteří zainvestovali a splácí např. přímo z mého okolí elektrobus, nebo platí nájmy, taky musí posslat domů kuchaře a nemůžou si ho dovolit, ten si zatím může hledat práci jinou a jinde. Je to individuální, ale nelze to rozlilšit a ani na t není čas vyslatt armádu úředníků aby prověřovala jak moc kdo strádá. Takžee nakonec dají nějaký teen malý příspěvek všem aby neumřeli hladem a uvidí se potom, co se bude dít. Pro nás v cestovním ruchu je to likvidační. Protože jsem důchodkyně, tak mi to je v důsledku jedno, hladem neumřu. Pro kolegu, který má rodinu a žije z úspor, je to katastrofa.

  A dokud nebudu jezdit autobusy s rakouskými turisty, tak to zůstane pořád v pytli, i pro restaurace a turistický ruch.

 16. Otec, syn a duch svaty make my day:) Babisak u me skoncil jeste davno pred nouzovym stavem. Co je na tom vsem desivy jsou volebni preference, ktery mu tomhle vsem vystrelily nahoru. To si pak muzeme zbrblat jak chceme, pokud to pred majoritou volicu umi prodat tak, ze je to on, kdo nas spasil:(

 17. Psice 16
  Babisak u mne hlavne nikdy nezacal.
  Jeho volebni preference jsou pro mě snad vetsi zahada nez ten duch svaty.

  Ratka15
  Pro turistický ruch je to teda rána :((

 18. Chtěl bych znovu napsat ten komentář, který se mi tu neobjevil, ale zapomněl jsem ho :-)

 19. Nejde to… nemáš omezenou délku komentáře? Nebo nevadí „uvozovky“ ?

 20. Uvozovky nevadí :-) Tak nevím. Zkouším to vkládat i po menších částech a nejde.

 21. Až se budeš nudit, zkus, prosím, najít možnou příčinu. Zatím si zkopíruju komentář, když se to nepodaří, tak ho rozpráším jako mandalu a využiju to jako terapeutický trénink pro mou netrpělivost :-)

 22. Liško, wordpress blbne, mně se včera ztratily z blogu na čas odkazy a rubriky, nemohla jsem se přihlásit, v noci jsem to vzdala, ráno bylo OK, psala jsem ti komenty ale nefungovalo to, snad teď?? Na blog avocode se nešlo dostat vůbec… jinak spoon občas tě hledám a nacházím, stýská se mi po starých dobrých časech na bloguje… ach jo..

 23. 22,23,24
  aha, já tak málo chodím teď na blogy – doufám, že brzo to rozjedu zas víc – že jsem si těh potíží nevšimla. Dlouho zas neposlali fakturu!! Achjo.

 24. Jirko, spoon, ahooooj,
  ty komentáře jsou ztracený úplně.
  Vždycky jsem měla mezi „čekajícími na schválení“ dva prastaré komentáře a ty už taky zmizely, je tam nula.

  Nonazdar. Možná je potřeba být aktivnější a pak se to neděje :- ) Takže pro mě to znamená zase nespustit tenhle poskytnutý notebook (co mám pro kronáčové časy na práci) a zkusit zas domácí hučící notebook nebo komp v práci… v tomhle novém ani nemůžu upravovat obrázky, protože program na to by mi musel instalovat admin, ne já, achjo… komplikace. I když obrázek bych už měla. Zítra juchám do práce, tak tam to snad spustím; krom nějakých pra
  covních úkolů…

 25. To nebude tím, že bys byla pomalá, spíš tam máš někde zapnutý nějaký nastavení „spam mazat automaticky“ nebo tak něco. Že se ti to nestřádá v koši nebo v čekráně, ale rovnou maže. Jaktože máš novou verzi wordpressu bez toho, že bys ji schválila k instalaci?

 26. 29 nevím, možná jsem ji schválila, možná ji schválil ten poskytovatel. nějaký upozornění, že je připravena nová verze, tam myslím viselo už dlouho. Je to sračka, nesnáším, když nejde udělat zarovnání do bloku. Na firemním webu to máme taky a mě to sere.

 27. tak to se neda nic delat ja uz si nepamatuju co jsem psala (a byo to dlouhy) tak zas priste…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.