Nezpracované obrázky

27-zivot-500

Vybírám některé obrázky, co jsem nahrála do databáze blogu, ale nakonec nevetkla do žádného článku.
Nechť tedy zazáří spolu.

Dávají vám dohromady nějaký příběh?

kabelka-ucet7-500

metrog4

500-IMG_1859-statek

500-petrin_srdce-1417

27-03-nulak

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Výštěky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

43 komentářů u „Nezpracované obrázky

 1. Příběh zatím nevím, ten statek mi tam nějak nepasuje – náhodou to není v Dobré Vodě?

 2. Jé, ne v Dobré Vodě, v Praskolesích! Já spletla jen jméno vesnice, fakt jsem úplně vygumovaná, myslela jsem přesně tu chalupu u lípy. Tu jsme poznala. :-) Mám podobnej záběr. Akorát jak s návštěvama skoro vždycky jezdím obě ty pamětihodnosti v jeden den, tak mi to nějak přeskočilo. Kostelík s lípou. :-)
  Srdce si nevybavuju, nemám tyhle rytý srdce ráda a nerada se na ně koukám.

 3. Paradox výpovědi: tady na té stránce nic není! Tak je nebo není? Já tam vidím spoustu popisků, které ničím nejsou :-)

 4. Ale u mě se to zobrazuje ok v Mozille, MSIE i Chromu. Takže problém bude v počítači někde jinde.

 5. 7. Jaká chyba? Tato stránka byla vybrána, že bude prázdná :-)

 6. 6.
  Popravdě, mně by vůbec nenapadlo ten poslední obrázek přeříkávat do slov, prostě mi ten paradox přijde tak samozřejmej, jednovrstvej a jasnou ohraničenou pointou ukončenej, že je i mimo moje myšlení ho opakovat slovy… Jako že vysvětlovat? Nevím, Nebo se s ním Ratka asi takhle jen těší, nojo no…

 7. Ten statek má nějakou temnou minulost.
  Četl jsem o tom až později,než jsme tam byli a název obce jsem už pustil z hlavy,ale u článku byla i fotka té lípy a dalo se mi to tenkrát nějak dohromady.
  Akorát si nevzpomínám,co se tam přesně stalo.
  Snad na konci války tam naší hrdinní gardisté zastřelili nějakého opravdového odbojáře,ale asi toho bylo vic i do minulosti,už opravdu nevím.
  Já s informacemi zacházím trochu svérázně .
  Přijdou,odejdou…ale něco málo vždycky zůstane.
  A když se potom nějak zvláštně vrací,tak už mne spíš zajímá proč,než jejich obsah.

 8. To je hrozný, jak člověk to, co považuje za vyřešený (nebo za starou vestu, ehm, tenhle vtípek mám pocit, že jsme kdysi ve škole taky s kamarádkou vytvořily, a navíc mám i pocit, jestli to tu Liška už taky někde nemá), vedle něčeho řešeníhodnýho absolutně okamžitě pustí z hlavy.

 9. 14
  Jj., informace mi v hlavě taky zástávají takhle neencyklopedicky nekategorizovaně. A většinou spojený spíš s pocitem než reáliema.
  Tu historii nevím. A taky si už nepamatuju, kdo se mě ptal na ten židovskej barák na rohu u křižovatky. Jednou zastavím toho restaurátora, co tam bydlí, a zkusím s eho vyptat. Zatím sbírám odvahu, on je takovej osobitej míšenec undergroundu, vegana, sandokana a huliče, a když ho potkám v obchodě neb na firmě, dycky mám pocit, že má očí rentgen, tak nějak furt nevím, jestli se s ním do té řeči dát chci, nebo ne. Přijde mi zajímavej, ale současně vzbuzující pocit, že debata s ním nebude příjemná, že mě bude mít za blbku. Na druhou stranu jezdí fiatem punto, což je sympatický. :-)

 10. 15:
  Jestli jezdí Puntem, tak na něj pozor:-)
  Ber to jako výzvu.
  Takovýho týpka bys virtuálně rozebrala do šroubku.
  Jestli z něj máš obavu v reálu,tak proč?(řečnická otázka:-)

 11. 12:
  prostě mi ten paradox přijde tak samozřejmej…

  No právě.
  Když je paradox samozřejmej,tak…
  mu je potřeba dát vyšší level.
  Což se Ratce povedlo,to ona umí,než se do těch paradoxů sama zamotá :-)

 12. 15. Ru ten kraj u vás kromě toho, že to kraj kameníků na mě hodně působí jak kraj pohanů. kamenný obětní stoly, kameny. myslím, že i takové místo bylo přímo u té lípy.

 13. 19. jedmoduše řečeno – kameny, menhiry, kamenná obětiště, kamenné kruhy. vliv toho pohanského. tedy můj první dojem, aniž bych o tom cokoliv četla.

 14. 19, 20
  Nevím, myslím, že něco z toho je už umělý, novodobý. Ale jinak je tu spíš silná tradice evangelická. Včetně té „undergroundové“ předtoleranční.

 15. 22:
  Tak to myslím,že ne.
  Ratka má i to svoje švejkováni pod kontrolou:-)

 16. 21. jo, je to takový svérázný kraj a všehochut. Deml, Reynek, Slavíček, Mahler, Zrzavý, Březina, Martinů, Magor…..

 17. 26. Ru, tvoji první větu v komentu 21. jsem TI nechala. nereagovala jsem. přešla jsem – Jakože souhlas – novodobé co píšeš. Může být, nebo i nejspíš to tak bude. takže jsem zareagovala na tu druhou část komentu. prostě rezonance, volná asociace, volné navázání.

 18. je to uplně jedno. Prostě jsem si při tom obrázku na P. Lípu vybavila ty svoje pocity tam, trošku cílkovské napsala, probrali jsme to krátce v komentářích a dobrý. O nic nejde.

 19. 21:
  Taková zaťatost,hlavně.
  Až „sílená“,viz Florianovi se kterými potom měli co Reynekovi,Magor…
  Syrovej kraj.
  Ale férovej!

 20. 21, 29
  ano, evangelíci a kraj v syrové podobě. Syrovost, kámen a přímost. Přitom krásnej kraj, bez zbytečných ozdob. A já dekorativnost ráda nemám – Muchu a volánky a tak.
  Takže to neuvěřitelně přesně odpovídá Saulovu dojmu ve 29 – syrovej a férovej.

 21. … akorát baráky nemám moc ráda, když jsou všechny syrový. Mám radši veselejší.
  Nemám ráda takový německo-krutý, co jsou některý na severu a některý v německu a obzvlášť ty postavený Hitlerem, ty jsou hnusný, mají takový zlý okna, v mých očích.

 22. Ad 31:
  Potřeba stále nezaplněné stránky,aby bylo co zaplnit?
  IT to mají v popisu práce, Ratku to jako každou ženskou baví taky,ale taky s potřebou na výzvu k pochopení těch prázdných stránek
  Asi,čert se v ní vyznej:-)

 23. 34. :-) nééé, žádný level a žádný souvis s Ru, jen mě ten paradox u Lišky zaujal. Tak jsem k tomu napsala větu.

 24. 35,36.
  Tak by to ani ten Švejk nedokázal zdůvodnit:-)

 25. Ratko, máš to marný, ty ať utrousíš cokoli, v očích Saula to bude dycky moudřejší nebo vidoucnější než cokoli od kohokoli jiného. :-))

 26. Jo to srdce! To je z Petřína, když jsme tam byly v roce 2017 nebo 2016, v té oplocené zahrádce Květnice nahoře. Myslím.

 27. Ahá, joo, už se mi to vybavuje, myslím, že jsem tu fotku viděla i na foťáku.
  V Exifu je 15. 8. 2016 12:41. :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.