Noc na výletě

SEN 20.9.2015

u-sen1-500

Měsíc zapadnul brzo, chvíli pod deváté. Pak se trochu zvednul vítr.

u-f6-500

u-sen2-500

V šest ráno:

u-f7-500

V šest patnáct:

u-f4-500

u-sen3-500

.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Sny, Zákoutí a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 komentářů u „Noc na výletě

 1. Sen byl velmi věrohodný.
  Zatím jsem se u něj nezastavila.
  Má zvláštní závěr – být sebraná policajtama a nic si z toho nedělat.

 2. 4. Liško, kdybys nenapsala že to byl sen, myslela jsem si, že se to skutečně stalo…. :-)

 3. Je vidět, jak místo na spaní je důležitý. Atavismus.
  Pro mě i místo na spaní v domě, v místnosti, postoj vůči oknu, dveřím, dveřím od bytu, charakter těch dveří … např. hřeben střechy přímo nad sebou už nechci. Různý věci hrajou roli. U mě jednak na dlouhodobý spaní – tam, kde bydlím – a jednak takhle venku sama, když nechci, aby někdo přišel přímo ke mně. Někde u někoho jednorázově na návštěvě, s někým, to je fuk, to si ničeho nevšímám, nevnímám to, není to potřeba, neoživí se pud bezpečnýho spaní.

  A tady bylo důležitý to pole. Já spím venku ráda s výhledem na hvězdy – třeba v travnaté stráni zasunutá trochu za rohem v nějakém remízku nebo pod keři.
  A tady jsem si před spaním říkala: Kdybych byla místní myslivec a potřebovala kus popojít, tak přesně tudy půjdu, tou nultou brázdou kolem lesa, protože se tudy dá jít celkem tiše, nešustí žádné listí pod nohama a žádný podrost.
  A to nebylo zrovna příjemný, bezpečný. Proto ty sny, že mě někdo najde :)

  Na to místo jsem ale jít musela, bylo nejšikovnější vzhledem k tomu, že byla už tma, když jsem do lesa vlezla. Nemohla jsem zůstat jen uprostřed lesa mezi cestama, protože ten les byl přehlednej, mezi stromy nebylo roští, byl čistej. Byla bych hodně vidět a vzhledem k blízkosti Kladna bylo jasný, že tam ráno někdo půjde běhat se psem. A sama bych viděla v lese hůř než na kraji pole s otevřenou oblohou. Sice si věci vybaluju spíš pohmatu a dávám je na jedno místo a pak zase do batohu atd., systematicky, takže světlo nepotřebuju, ale stejně bych mohla něco někam položit a pak hledat. A nevěděla bych, jestli nejsem vidět od cesty; to bych musela zkusit za světla.

  Hlavně pohled na hvězdy jsem si chtěla ještě letos užít.

 4. hvězdy….. na podzim hodně vidím souhvězdí Orion…..jinak už jsem dlouho nespala v noci venku pod širákem….nemám teplý spacák….ale když vidím tebe a tvé výlety….jsi pro mě hodně inspirující :-)
  za mlada jsem si spaní pod širákem užila hodně, také hodně ve stanu s dětmi na táboře…..ale ten stan zase až tak nemusím….spaní pod hvězdami venku a nebo ráno první pohled, když otevřeš oči a díváš se do korun stromů…..pořád si ty pocity ještě pamatuju :-)

 5. 8. a spaní v Jizerkách…..v seníkách, v krmelcích pro zvěř ….

 6. 8 barčo
  taky jsem si užila i ve stanu a taky mám zase znova období, že radši bez stanu (ani ho nemám) a taky nemám teplej spacák.
  Přesně – ráno vidět nebe, stromy, to je vono.

 7. 9
  v seníkách – to byl takový sen, o tom jsme vždycky mluvívali a na Slovensku si nějaké vyhlíželi, pro jistotu kdyby pršelo, ale nakonec jsem buď nespala v seníku nikdy nebo jednou na tom Slovensku, už si to špatně pamatuju, byla to nějaká boudička u nějaké chalupy, než jsme šli na Kráľovu holi. Budu se muset podívat do záznamů.

 8. Dneska jsme byly s bývalou kolegyní na vejšlapku za Studenou a už vím, kam pudu příští rok na takovejhle přesjednunocdenní samochod. Ja tam krásně, lesy se střídají s loukama, nebe otevřené a voda čistá. :-)

 9. To zní krásně.
  Vynořil se mi obraz takové krajiny, ale pak už se mi do něj vloudily žloutnoucí stromy,tak jsem ráda, že jsem doma. I když ještě netopím. Je tu uvnitř 18 stupňů.

 10. Ty louk yjsou teď krásně barevný tráva zelená a žlutá a listy borůvbčích na mezích mezi pruhy luk a nad borůvčím smrčí a borovice a bílá kůra bříz a červený kuličky prastarých jeřabin…
  Takhle krásný ty místy rašeliništní krajiny v jinou roční dobu nejsou. :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.