Notýsky z puberty (5h)

TEST NA KOHO JSTE ZANEVŘELI:

test-h1perex

U jedné otázky je možné si započítat i více odpovědí. Tak pilně sčítejte A, B, C…

test-h1

test-h3

A teď se ukáže.

test-h2

test-h5

A máte to.

SOUVISEJÍCÍ:

Notýsky z puberty 1 – Vojsko a policie

Notýsky z puberty 2 – Tajné písmo

Notýsky z puberty 3 – Detektivní kancelář Pidloočka

Notýsky z puberty 4 – Námořnický

Notýsky z puberty 5a – Test Který z nich

Notýsky z puberty 5b – Test pro něžné duše

Notýsky z puberty 5c – Test 6 ran do klobouku

Notýsky z puberty 5d – Test pro všeznalce

Notýsky z puberty 5e – Test pro dobré charaktery

Notýsky z puberty 5f – Test pro alkoholiky

Notýsky z puberty 5g – Test Jak znáte angličtinu.

.

54 komentářů u „Notýsky z puberty (5h)

 1. a 7. otázka je taky kouzelná :-)))
  Liško, nevím co by mi vyšlo, i ty otázky samy o sobě jsou kouzelný a trhají smíchy. Takže test jsem nedělala, ale pobavilo mě to náramně :-)

 2. barčo 2
  Tak to jsem ráda.
  Doufám, že až přijde test v pořadí písmen Q, takže 17. v pořadí, budeš ještě stejně při humoru :- ))

 3. tady toho u tebe na blogu přibylo, já to vůbec nestíhám číst :-( a zase za chvíli jedu do práce…..
  ale těším se na to :-)

 4. Nedopustíme v létě, aby nebylo co číst! :-)
  Ať už to má jakoukoli kvalitu, vážení přátelé.

  Nyní již víme, že jak jsme správně tušili, můžeme se plně spolehnout na to, že v létě si zábavu vzít nedáme. A je to pro občany České republiky dobrá zpráva. Můžeme předpokládat, že se odrazí i na růstu naší země, pohlížíme-li na něj holisticky; tedy nejen jako na růst čistě ekonomický, ale i kulturní a především sociální, nesoucí navíc silné prvky edukační. Jan Amos Komenský, jehož výročí narození letos opět oslavujeme den po dni narození Lišky, by měl příležitost se zaradovat, kdyby tu s námi ovšem byl.

  (Jen chvilku po letech poslouchám nějaký politický projevy a hned jsou mi velkou inspirací :-DDD

 5. Ten původní obrázek je tvůj?
  Jako tvoje představa a nápad?

 6. Íííííí… :-)))
  Hodnocení, zejména závěrečná věta u A… :-)))
  Jinak já evidentně zanevřela stejnou měrou na všechny. :-))

 7. Heke, Liško, ale nepřijde ti to hodnovcení u A skoro jako bezděky narýsovaná cesta? Průraz něčeho, co už tehdy…

 8. Aha, a jak se tedy liší moje varianta, že mi vyšlo stejným podílem A i B, od C?

 9. 11. celkem dost, z poloviny můžeš být normální a na dobré cestě (A) a pitomá taky jen napůl (B) :-))

 10. No, tak já si ten test teda udělám taky:

  1 ta obludka je podle mě žena. Podle, gest a chůze :- )

  a průběžně upřesňuji, že ad č.2 jsem se v noci bála fantomase. I když nebála doopravdy, na filmy s fantomasem jsme chodili s kamarádem a smáli se tomu, ale přecejenom my měli doma tmavou předsíň. A opustit kuchyň znamenalo zhasnout tam a přeběhnout tu předsíň do obýváku a přitom si zpívat, pro jistotu. To je dobrá ochrana. A v noci na záchod nechodívám, ale když už někdy, tak se bojím / teda v minulosti jsme se bála, že na něm sedí fantomas!! právě on. Tolik k číslu 2. Takže to by bylo 2B, jenže specificky jen na záchodě u nás doma, kdežto obecně se bojím spíš duchů, když si mám vybrat, takže cé.

  a vyšlo mi nastejno B, C.

 11. 14
  … aha, takže na muže jsem nezanevřela, vida, vida, třeba se ještě vdám :- )
  A podle testu jsem úplně blbá, notakjo; když uvážím, jaké pubertální střevo to hodnocení psalo, tak je to v pohodě. Prostě pro provokaci spolužáků.

 12. V tom případě je to rytíř – jdoucí doleva.
  Pokud to jde doprava, je to dáma s plesovou kabelkou, zahalena v černou kápi. A na čele má čelenku zvanou atraktor; ne, pořád si to pletu, už jsem to našla – fascinátor se to odborně jmenuje (ty tři chlupy).

 13. 9 ru
  hodnocení jako bezděky už naznačená cesta – nojo; ne zrovna, na koho jste zanevřeli, ale celkově ta hodnocení… kdybych byla víc ujetá ezo-směrem, tak si řeknu, že se rodíme už předurčeni, do svého daného osudu, kterej si nutně musíme odžít, pravděpodobně jako karmu z předchozích životů (i když s karmou bych váhala, asi bych se k takové jednoduché kauzalitě nepřiklonila). A to by se mi nelíbilo. Měla bych pocit, že nejen že jsem sem hozená, ale ke všemu nemám vliv na nic ani na to, co si dám k snídani.
  Kdyby k tomu ale byla přihozena záruka života věčného, tak bych ho i s tou hnusnou determinací brala radši, než být sem hozená s vědomím smrtelnosti a představou konečnosti a nebytí, kterou mám teď a straší mě.

 14. 21
  Záruka neexistuje, proto existuje víra. :-)
  Takto myšleno.

  Spousta nevěřících s blížícím se koncem života začlo věřit.
  Asi v člověku nějaký takový pud sebezáchovy je, aby neumřel děsem dřív než stářím.

 15. Treba je to jinak,Ru.
  Treba pred koncem zivota,nebo nekdy i behem nej zjisti,ze jistota a zaruka jeho pokracovani existuje.
  Ta vira a jeji projevy jsou uz treba jen utvrzovanim se v te jistote a snaha do budoucna o zakotveni v necem lepsim,nez co ziji ted.

 16. 23
  Třeba. Ale zatím, tomu nevěřím. :-)
  I když věřím, že právě tomuhle věří všichni uvěřivší. :-)

 17. 23
  To by se mi líbilo. Dneska ráno jsem si říkala, že musím obnovit nebo vlastně spíš se snažit nastolit svoje spojení s duchovnem, hloubkou, jednotou, láskou, pan- čímkoli. Protože teď jsem nějak v zatvrzelém odklonu. Dokonce se mi ani nezdají sny, takže ani přes ně nemám žádné napojení na kolektivní věci, příběhy, magická vyprávění…
  Jediný, v čem nějaké napojení mám, je moje vlastní nastavení, rozpoložení, který můžu používat / nastolovat pro kontakt s druhými.

 18. 3. si vlastně říkám, že už tehdy, když jsi byla malá a vyráběla si tyhle všelijaké testy (věnovala si tomu čas) – jsi byla takový malý psycholog. :-)…nebo ta psychologie, nebo téma osobnosti tě nějakým způsobem už tehdy dost zajímalo. :-)

 19. uvodní obrázek mi připomíná rytíře a hodně stylově podobný zjednodušený obrázek, (rytíř na koni) jsem naposledy viděla v knize, když jsem četla Přemyslovce. Tam tenhle obrázek byl maličký na každé stránce nahoře uprostřed plus ten samý obrázek malinko větší u každé nové kapitoly.

 20. 27. uplně přesně to hledí a přilba, jen ta silueta seděla na koni. ale ano, v tvém obrázku je vidět, že to může být i holčina s kabelkou, která jde opačným směrem než se dívá rytíř. obojí jde hezky vidět, obluda mě vůbec nenapadla, ani ten obrázek tak vůbec nevnímám. ale když jsem obrázek viděla poprvé, hned se mi vybavila ta knížka o Přemyslovcích a tedy rytíř.

 21. 27. si ještě vzpomínám, že v té knížce ta postavička měla dřevec.

 22. 4. Q…hmm to bude už asi vážný, jakože vážně IQ :-))

 23. Přemyslovci! No vida :- ))

  Já k tobě chodím se koukat, co nového, kdy přijde sprcha několika fotografických článků. i když ti králící jsou taky pěkní :- )

 24. 31. Liško, ve fotáku nemám nic nového. Ted je období velkých pracovních veletočů – stav nouze, přežívání. Přijdu domů, umýt se, nachystat věci do práce, na malý nákup a spát a ráno nanovo plus stále nějaké změny ve službách. Stav nouze se projevuje nejen na mě, ale i na mé malé domácnosti. Jedu na dřeń. Pravda, tu a tam někdy i za mírného deště jen malá vyjíždka na kole tady kousek – provětrat hlavu a zase do práce, nebo domů. Za 14 dní mám týden dovolené. Nic extra si neplánuju. Opravdu odpočinek, knížka, kadeřník a město, nemám nic na sebe a ve městě jsem nebyla už hodně dlouho a ráda bych nějaký výlet na kole.

 25. 32. ten týden dovolené jsem pojala u sebe jako „malý wellnes“ takže trošku se srovnat – fyzicky, psychicky, trošku normální režim – co mají ostatní normální lidi s běžnou nesměnnou pracovní dobou. jeden z příznaků, že už mám dost je, že mi nechutná jíst a mám divný žaludek….rozházený stresem, špatným spaním, unavou…..

 26. 32,33
  noto je děsný, to by mě ubilo, já si tady jedu v odpočinkovým režimu (pravda, na pozadí s myšlenkou „za ty prachy se přece nestrhnu“) a v sobotu jedu na týden s Lenkou2 malovat pod Kleť.
  A ty budeš mít po tý makačce jen jeden týden volno :(

 27. 34. jo, je to řádná nahlášená dovolená. My už jedem dlouhodobě 30-50 hodin přesčasů měsíčně. ted o prázdninách v době dovolených je to ještě hustší, uvažujeme, protože došly a nejsou a nebudou výpomoce z jiných klinik o částečném uzavření odd – zavřelo by se deset lůžek a zatím se o tom jedná na ředitelství no a díky výpomocem nevýpomocem se právě i mění dost často služby. a pak v září mám 10 dní a jedu k moři.

 28. 36. nejde to, nepovolí to jen tak….obrovský nápor na akutní lůžka, zvlášt ted kdy lidi odkládají lidi do nemocnic kvůli tomu aby mohli jet na dovolený tak babičku šup do špitálů a další věc je klasické letní malování odd. na klinikách a další věc, některý kliniky přešvihly rozpočet finanční limit, takže mají částečně uzavřený lůžka, protože jim by tu péči při otevřeném odd pojištovna neproplatila. staví se tady v hk nová další velká chirurgie, velký komplex, bude stěhování klinik a z těch původních klinik další akutní lůžka interní asi, ale kdo v těch nových prostorách bude pracovat nikdo neví…..stav nouze, nejsou lidi, proto se snaží aspon přidat peníze za směnnost, aby ty lidi tam časem dostaly, no co jinýho taky, než dnes peníze, když lidi potřebujou hypotéky, zakládat rodiny….

 29. 38. a to zavírání nejde ani kvůli tomu, že naše nemocnice je specializovaná, dělají se výkony a připravují lidi na výkony, které ti v nějaké menší nemocnici neudělají….takže ta naše nemocnice nebere jen svůj region, ale i přes polní, a přebíráme lidi i z velkých nemocnic Praha, Olomouc, Ostrava, Liberec apd…

 30. 38
  ajo, malování, dovolený…
  a nějakou propagaci těch studijních oborů. Říkám si, jak ta média neslouží v tomhle dobře – kdyžtak ukážou reportáž, co se nepovedlo. nebo záchranáře, že něco udělali, ale to rychle zas zapadne. nebo jejich práci nezdůrazní, jen řeknou, že se něco stalo, ale kolik lidí a různých profesí potom na tom makalo, po nějaké nehodě například, o tom už informace neběží.

 31. 37
  Léto je výhodný na práci, protože je dlouho světlo, ale nevýhodný na práci, protože je dlouho světlo. A dá se konečně být venku.

 32. 37. my je máme už několik let, bohužel….nedostatek sester je totiž generační dlouhodobý problém vzniklý od té doby co se zrušili klasické zdravky.

 33. 36. kdyby chyběli doktoři, uzavře se to raz dva, když nejsou sestry, nějak se to přece zvládne…..klasika.

 34. 41
  Hlavně je hodně práce. Je teplo, staví se. V lednu základy pod pomník nevybetonuješ.

  42
  My je máme v létě celou dobu, co tu jsem, přičemž létem myslím období od půlky března do půlky listopadu.
  Dřív jsem mívala třeba i 240 hodin a k tomu ještě desítky hodin korektur, ale sotva jsem splatila byt, vedlejšku jsem zrušila a pořídila zahrádku. Jinak by to brzo zrušilo mě. Už to nechci. Když jsem unavená tak, že se mi začínají chvět ruce a chce se mi brečet, řeknu, že už nemůžu, a jdu domů, prostě už přes závit nechci, stárnu a život je jen jeden a utíká, a jestli se to komu z mých zaměstnavatelů nelíbí, tak má smůlu. Čas je daleko dražší než všechny peníze.

 35. 43
  Tak odejdi. Co tě znám, tohle píšeš, pořád dokola, a nic se nezměnilo, tedy k lepšímu, je to jen horší. Tak jdi jinam. Práce je teď všude dost.

 36. 45. Ru, neber to jakože si stěžuju. je to popis aktuální situace – vysvětlení k Lišce, proč nemám hromadu nových fotek na blogu. :-)

  a za další:
  1. v reále nyní nejsem schopna si něco v tom malým osobním čase hledat.
  2. ano, místa jsou a dokonce pěkná a pohodová – ale záskoky za mateřské, nechce se mi vzdávat pracovní doby neurčité
  3. nechci jít z oboru.
  zvlášt když se jedná o větší peníze a možná za výsluhu na důchodě.
  a ani nevím co bych jiného dělala, prodavačku? nebo co?
  4. nechci jít do soukroma, kde neplatí tarifové tabulky a tedy peníze co mám ted. a navíc pravidla tam právě určuje soukromník.

  časem se ta situace ve zdravotnictví musí zlepšit, to už není problém jen mého dd, nebo jen jedné nemocnice, ale problém celorepublikový. je dobrý, že už se aspon o sestrách mluví na vyšších místech, tu situaci konečně někdo bere na vědomí a upravuje se i vzdělávání sester.

  5. na rhb kliniku mi přestup nedají, dát výpověd a znova nastoupit jakože na rhb kliniku přímo nejde – zjištovala jsem to, ale nějaký plán mám, časem menší uvazek.

 37. 46
  Dokud po zvážení všech pro a proti ve stylu tvojí 46 bude sestrám vycházet, že odejít nechtějí a že těch pro je pořád eště víc, tak se ve státním zdravotnictví nezlepší nic. Proč by mělo?

 38. 47. zapomnělas na zdr. sestry s manželema (další příjem do rodiny) a dětma, malýma (nemožnost moc směnovat) :-).
  a samozřejmě, kdyby ted hned nastoupily setry z mateřských najednou – bylo by po problému s přesčasy.nebo aspon by rapidně ubyly.
  v podstatě byla by to krása jako kdysi odsloužit si své normohodiny – nějakých 12-14 služeb a jít domů. a mít vyděláno.

 39. 48
  Nezapomněla, nikoho jsme nevyjmenovávala. Jen jsem popsala princip. Ten platí vždycky a všude. Proč se konkrétně kterým lidem překlápí misky vah konkrétním způsobem, by byla věc dalšího rozboru.

  Jde o to, že dokud věci jdou táhnout aspoň jakž takž beze změny, která by znamenala výdaje navíc, tak se takto táhnout budou dál, co to pude. Nikdo nic nezmění jen pro krásný voči zaměstnankyň. To, že si vás někdo všímá, je hezký, ale něco se začne měnit teprve tehdy, až si nekdo všimne, že tam nejste a systém kolabuje do té míry, že přímo ohrožuje i ty v křeslech nahoře.

 40. 51 a 48 apod.
  tojo, blbý je, že ty sestry jsou asi tak přetížený, že nemůžou mít čas na nějaký lobování; protože já osobně bych šla cestou: spojit se v profesi, ty sestry, a spojit se s organizací podobnou profesní evropskou pro sestry, zdravotníky. A pak stanovit, co kdo má na starosti a chodit za poslancem, nějakým vytipovaným nebo vedoucím nějakýho zdrav. parlamentního výboru či co, toho otravovat, bombardovat, což je na patnáct let práce, která placená není. A pak možná někdo jinej z toho bude mít výsledek a posun.
  Bohužel se obávám, že v západních společnostech se chodí touto cestou. Pouze v případě nenadálé obří katastrofy nadnárodního významu se to pohne jinudy.
  Nevím. Neznám to, ale takhle si představuju možnost změny. Je to vysoce neatraktivní práce, úmorná a jak říkám, prachy navíc za to nejsou. (Jo a spojit se i s pacientskýma organizacema by taky bylo dobrý.)

  A když sestry pro sebe tohle nebo něco podobného neudělají, tak co, tak proč by někdo jinej jim zlepšoval podmínky.

 41. 51. druhý odst. přesně tak – musí se rapidně zhoršit kvalita služeb, odnesou to bohužel nemocný lidi – tím vznikají stížnosti nejlépe na vedoucího odd, primáře klinik, ředitele a pak je nutné něco s tím dělat.

 42. 5š. takže výpomoci došly., musí se snížit stav lůžek což nejde natrvalo a nadlouho, zbývá jedině nabrat další lidi – personál a lákadlo jsou ty peníze (přidání peněz) na tuhle neatraktivní práci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.