Notýsky z puberty (5j)

TEST: JAK ZNÁTE ZBRANĚ?

test-j1perex

test-j1

test-j2

Divím se, že jsem nepoužila atraktivní slova jako šaršoun, fleret, winchestrovka. A nepoužila jsem slovo furketa, což znamená, že jsem Tři mušketýry četla až potom.

Na jiná atraktivní slova si už ani nevzpomínám, leda kabátec atila, ten se vyskytoval i v křížovkách. Ti husaři vypadali dobře, žejo… Máme jich doma v předsíni plnou vitrínu.

Co bych tak ještě o zbraních řekla a zaplnila místo, abyste neměli hned na ráně seznam správných odpovědí… Zbraně jsou docela hnusná věc, když jsou na lidi. Jako nástroje lovu nebo vaření, to už je užitečné. A zbraně v obrazném smyslu jako strategie a nástroje, jak něčeho dosáhnout, něco umět – proč ne, ale víc se mi k tomu hodí slovo nástroje, vercajk, dovednosti, výbava, zdůrazňující užitečnost, ne ničivý dopad.

Neumím to se žádnou zbraní. Střílet mě baví, ale jen vzduchovkou, protože nedělá ten příšernej nesnesitelnej kravál jako palné zbraně. Ostatně jakýkoli nástroj se dá použít jako kladivo a jakýkoli předmět se dá použít jako zbraň.

test-j3

Uf, dobrý, teorie by mi šla, mám všech 10 bodů i dnes. Akorát nevím, proč to znamená, že mám dobré vyhlídky do budoucnosti. Co vy?

SOUVISEJÍCÍ:

Notýsky z puberty 1 – Vojsko a policie

Notýsky z puberty 2 – Tajné písmo

Notýsky z puberty 3 – Detektivní kancelář Pidloočka

Notýsky z puberty 4 – Námořnický

Notýsky z puberty 5a – Test Který z nich

Notýsky z puberty 5b – Test pro něžné duše

Notýsky z puberty 5c – Test 6 ran do klobouku

Notýsky z puberty 5d – Test pro všeznalce

Notýsky z puberty 5e – Test pro dobré charaktery

Notýsky z puberty 5f – Test pro alkoholiky

Notýsky z puberty 5g – Test Jak znáte angličtinu.

Notýsky z puberty 5h – Test Na koho jste zanevřeli.

Notýsky z puberty 5i – Test Rozumíte zvířatům?

.

16 komentářů u „Notýsky z puberty (5j)

 1. Chybí mi tam prak, kuše, tomahawk, kaťuša…
  Eh, ale stileto bylo očividně tvojí tajnou vášní. Možná i dík tomu foneticky štíhle pichlavému názvu. Už se ti objevuje ve druhém testu. :-)

 2. ru 1
  přesně, stiletto (jo, název je působivej a ladí s tvarem!) se vyskytlo už podruhé (asi jsem ho zaznamenala v nějakém romantickém filmu nebo dobrodružné knize) a taky ta bradatice je v testech podruhé (a na tu se nepamatuju).

  Prak, katapult, kuše, tomahawk, to je moc snadný. Kaťuše tehdy byly taky známý, vždycky je vozili na vojenský přehlídce v máji… a husitský zbraně jsem tam nějaký dala, ale ne moc, protože ty byly ve vyučování dost otravný, pořád nám vyzvedávali jen kladné stránky husitského hnutí a ne to, že lecos nekulturně zbořili. – Malou houfnici, tarasnici a vůz naložený krvelačnýma husitama ve vitríně ovšem také doma máme… jako dítě jsem tomu prý říkala, že „jedou tambají.“

 3. … taky jsme někde měli malej katapult (20 cm), ten se mi už líbil, měl takový lžicovitý tvar a tětivu, samozřejmě byl namořen na tmavohnědo stejně jako jmenované houfnice a tarasnice a táflování na zdi.

 4. No, přiznám se, že prvně při přečtení titulku mi naskočilo „Glock, Walther, Beretta, čézeta…“
  Ale tehdy to ještě bylo daleko k airsoftu v každé druhé rodině, že… :-)

 5. 5 ru
  to jsem tehdy neznala, berettu, čézetu a spol. – ale ty nejsou jen airsoftový!! pro mě nic s airsoftem společnýho nemaj, normální palný zbraně.

 6. 6
  Opačně – v airsoftu se používají věrný (hoooodně věrný!) napodobeniny reálných zbraní.
  Ty nejdražší včetně celokovové váhy a zpětných rázů.
  Takže ano, samozřejmě jsou to skutečný zbraně, ale já je znám krom pár dobrodružných či krimi knížek hlavně z airsoftu, respektive z éry pomáhání při výběru airsoft zbraní mladším synkem. :-)

 7. Navíc on s airsoftem začínal, když mu ještě nebylo osmnáct, takže jsem to musela nakupovat na sebe.

 8. 8 ru
  Zbrojařka rulisa! :- )

  Ještě k těm mým vyhodnocením testů z dětství:
  vystupuje mi z nich, jak inteligence a vzdělání byly moje (z rodiny automaticky přejaté) hodnoty. Široko daleko nikde nic jinýho. Proto mi připadá takový živější a nadějný (pro můj vlastní budoucí vývoj, který je teď už minulostí, i pro budoucí vývoj, co je i teď v budoucnu:- ), že se tam občas vyskytne „(ne)máte štěstí ve hře“nebo „máte fantazii“ nebo „máte dobré vyhlídky do budoucnosti a štěstí.“
  I když je to strojeně napsáno a šustí to papírem (ovšem nutn brát v úvahu i to, že zpoloviny jsou ta vyhodnocení i parodií na vyhodnocení testů z časpisů…), tojo, přesto aspoň je v tom nějakej záblesk žití. Taky je tam mladická touha „něco dělat“ v životě; když si ji odmažu jako vliv časovosti, jedině ten záblesk žití mi tam je sympatickej a připadá mi jako záchytnej bod. Kdyby to tam nebylo, byl by pro mě smutnej pohled vidět sebe jako puberťáka takovýho papírovýho, neopravdovýho, nežijícího, zabranýho jen v domácí knihovně :(

  Jako puberťáka, kterej nejde střílet airsoft, netroufne si doopravdy, ale žije v papíru.

  No a straší mě na tom, že teď je to sice v jiným poměru, v opačným snad, ale ze mě samotný na mě v současnosti vybleskuje to: Tenhle člověk si netroufne doopravdy, jenom si to představuje, resp. už si ani nic nepředstavuje. Jede zase znova další kolo odstřelení svých potřeb a neuvědomování si jich.

 9. „Jako puberťáka, kterej nejde střílet airsoft, netroufne si doopravdy, ale žije v papíru.“

  Tak airsoft ještě za naší puberty nebyl,Liško.
  My po sobě stříleli ze vzduchovky,jak si vzpomínám.
  Ale ta blbost asi není jen věkem a technickými prostředky.
  Je to jen pár let,co jsem se vracel z nějakého teambuildingu plnej malých modřin,když nás tam napadlo po pár pivech po sobě pražit tím airsoftem jen tak,bez těch ochranných“montérek“ ale i bez brýlí.
  Takže vše ještě můžeš dohnat:-)

 10. Pistoli můžu pučit, možná i pušku (teda jestli je mládě nemá s sebou na prázdninách nebo jestli ji už neprodal, nabízeli ji na prodej, chce koupit lepší).

 11. Já se ozvu,až budu chtít spáchat sebevraždu:-)

 12. Jojo, na naplnění prohlášerní v duchu tvých zvyků bude airsoftka k deklarované sebevraždě ideální. ;-)

 13. 14:
  To byla jen takova egoisticka uvaha.
  Ja myslim,ze nekomu jeste udelam radost,kdyz mne picne svymi ostrymi olovenymi 9mm:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.