Nový velký notes

z 001-500

z 002-500

Je to formát A5! Tak velký jsem ještě neměla.

Liška, vrána a sýr by se do něj vešli dvakrát nebo třikrát.

z 003-500

z 004-500

z 005-500

Liška je zvědavá, co se v notesu objeví dál.

z 005-detail-500

11 komentářů u „Nový velký notes

 1. Jů, jé, tak ať se ti do něj dobře píše a kreslí! To budou dlouhé komiksy!:) Ty květy a lístky tam už byly, nebo jsi je dokreslila?

 2. Díky!
  Květy a lístky byly. K těm lístkům mám nutkání přikreslit červené bobule a udělám to. A pak tam možná přikreslím skřítka. Nebo nic, nebo vypadlej vlas :-)

  Nejhorší dilema vždycky je, jaké materiály použít, aby
  1) byly trvanlivé
  2) nepropíjely se do obrázku na druhé straně listu
  3) neobtiskovaly se na protější stránku

  ad1- až v tomto notesu jsem se poprvé rozhodla rezignovat na trvanlivost a použila inkoustové pero
  ad2 – dilema zůstává, možno slepit stránky nebo něco nalepit, jak jsem to dělala vždycky v notýskách malých. S rezignací na trvanlivost můžu odstoupit od permanentních fixů a největší propíječe tím eliminuju
  ad3 – tzn. nepoužívat tužku; jenže to by značně omezilo kreslení. Všechny obrázky tužkou sice fixuju / lakuju, ale to zas dělá fleky…

 3. A5 považujete vážně za velký?
  No ale kreslíte pěkně, tak si o velikosti jistě můžete říkat co chcete…

 4. Milane, díky,
  to je pravda, vyjádřila jsem se možná nepřesně – A5 na kreslení na cesty, do tašky, mít ho pořád u sebe, na to je docela velký. Poloviční notýsek je lépe po ruce, jenže se do něj kreslí špatně, titěrně, ruka se nedá opřít atd.
  Jinak obecně – když neberu v úvahu cestování – tak na kreslení je i A4 podle mě dost malý formát; na volné kreslení nebo malování je dobrý nejméně A3. A4 je ještě takový sevřený, žádný rozmach, žádné uvolněné zápěstí, omezená svoboda (ale lepší než v pidinotýsku).

  Zase ty pidinotýsky jsou výzva ke stručnosti, jednoduchosti, vypořádání se s omezením. Také dodávají na intimnosti – nikdo o nich neví, nikdo netuší, že je máte v kabelce. A i témata jsou v nich asi intimnější. Možná. Mám takový dojem.

 5. Pravdu díš – zrovna jsem měla poměrně otravnou náladu a každý pohled oka na nový notes mi ji poskočil k lepšímu. Natož pak samotné načnutí toho notesu. A pěkná teplá sprcha.
  To bylo včera.

 6. no nějak se začít musí.
  Dvořákova Novosvětská spatřila světlo světa na manžetě jeho košile.
  Takže A5 by pro začátek mohl být dostačující.
  Na to zvětšování formátů ostatně pozor.
  Abys Liško nedopadla jako Mucha,tedy Alfons a tvá díla jednou neskončila srolovaná někde v depozitářích jen proto,že nikdo nepostavil tak velkej barák,kde by se daly vystavit:-)

 7. Pěkný notes, znám ho :), začala jsi tak pěkně, uhlazeně a pečlivě, velká liška barevná je pěkně podšitá, byla by dobrá na triko, na tvoje triko :)…

 8. Saule :-))
  Ajo. Musím si dávat bacha!

  zuzi,
  nojo – já zas moc velkej vodvaz nejsem, držím pohromadě, nemám ráda roztříštěný chaotický věci.
  Jen u sebe doma na podlaze, posteli, stole nebo ve skříních je snesu :)

 9. Ta liška je krásná!
  Minulý týden jsem uvažovala o vlastních notesech, s nějakým dobrým potiskem a uplně automaticky jsem zadala tiskárně ke kalkulaci velikosti A4 a A5… Kámoška si pak klepala na čelo, kdo by co dělal s tak velkým notýskem. A mě to přišlo ještě malý :).

 10. Myyno,
  jé, vlastní OPRAVDOVÁ obálka na notes, to je něco! Ne jenom předělaná.
  A5 je docela velký, když je šitý a rozložená dvojstrana je vlastně A4. Mám ráda kroužkové skicáky, ale v tomhle jsou dost omezující, protože žádnou dvojstranu nevytvořej, naopak udělaj velkou bariéru mezi oběma stranami, oddělí je tak, že se podle mého dojmu přetrhne ten vztah dvou obrázků, co jsou v sešitě vedle sebe. Nedá se z toho vycházet, jsou prostě jednotlivé strany.
  Ale zase mají výhodu, že se půlka dá přehodit dozadu, že je to vždycky stejně tlustej blok na kreslení, jedna strana s kroužkama nahoře. A mívají silnější papír, jakkoli silný. To ty šité mají jentaktak vhodný.

  No je to práce s tím materiálem a zároveň se to dá přetvořit ve výhodu různým přizpůsobením … :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.