Odpoledne v obrazech

09-2014-leknin-500

Rychle do hlavního města! Poslední, co míjím, než vyběhnu schody k autobusové zastávce, je žabinec, esteticky ozvláštněný dvěma hnízdy leknínů. A jedu.

13-09-2014-most_1-500

V sobotu je skladba lidí v ulicích Prahy úplně jiná než ve všední den.

13-09-2014-damy-500

Jen ty vlnky šplounají stejně v pátek jako ve svátek.

13-09-2014-zof_500

Piráti na vlnách:

13-09-2014-hrad-500

Zlatá kaplička …

13-09-2014-wc-500

Obsazeno! Na lavičkách určitě:

13-09-2014-pes-500

Zaujal mě bílý pejsek na ostrově a pak jsem ve foťáku našla fotku z tohoto pondělí – také bílého pejska. O víkendu je v Praze všechno jiné. I sobotní pejsek vypadá jinak, než v pondělí ráno:

09-2014-pes2_500

Tak hezký nedělní večer a ať nám jde pondělní ráno k duhu!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Zákoutí a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

19 komentářů u „Odpoledne v obrazech

 1. Liško, jsou to pěkné pohodové fotky. Moc se mi líbí ta první leknínová“monetovská“, pak ženy na lavičce a ta kamenná zed u Národního divadla má hodně velké kouzlo a bílý pejsek jak sedí a dívá se je také moc roztomilý. :-)

 2. Ahoj Barčo, ano, že ten pejsek dodává sobotnímu odpoledni pohodovou atmosféru!
  Taky zvednutý malíček té paní, co svačí s jeptiškou, se mi líbí (ale není moc vidět).

 3. ten bílý pejsek jak tam sedí působí vyloženě pro mě svátečně, nedělně. pejsek bílý pondělní je v pohybu a u těch plných popelnic – což působí stresově, pondělí honem běžet, fůra práce – naložené úkoly, (naložené popelnice…. )

 4. Akorát mi ty fotky připadají pořád přepálenější a přepálenější. Na každém monitoru jinak – vždycky na to koukám poněkud překvapeně.

 5. Taky se mi to tak zdá.
  Foťák nemládne. Opotřebovává se a hůř měří.
  Můžeš na něm nastavit něco jako korekci expozice?

 6. Expozice – často schválně zamířím na něco ve stínu nebo naopak na nebi, zaostřím na to, aby byla expozice podle toho, pak posunu hledáček, kam potřebuju, a zmáčknu spoušť. Ale nějak je to teď bída.

  Korekci expozice … tam nevidím, akorát možnost fotit na vlastní nastavení „priorita závěrky“ a „priorita clony“ a pak celé „ruční“ a tam se jen nastavuje (jako pro děti na Smene Lomo:-) mráček, sluníčko, zářivka… Slovo expozice se nevyskytovalo nikde.

 7. Nejsem si jistá, jak konkrétně na tom tvým foťáku, ale blokace expozice musí být většinou spešl nastavená, aby fungovala, tj. taky nastavitelná. Není automaticky po namáčknutí, to je jen blokace zaostření. Některé kompaktíky ji snad ani nemají vůbec – ale to už vůbec nevím jistě. Ale ty to asi vidíš na displeji, když namáčkneš a táhneš, jestli se ti mění parametry, ne?

 8. No… ee… je tam ISO, čas a pak třetí věc, která nevím, co je:
  F a nějaké číslo, třeba F1 nebo F4, když zaostřím na jinak světlý objekt.

 9. F je clona.
  A když zaostříš na něco ve stínu a pak přesuneš foťák na prudký světlo, změní se ti čísílka u toho času a F?

 10. Ne, když na nic nezaostřím, tak se to při posouvání středu obrazu mění (vidím podle světlosti obrázku na displeji, ale na displeji se nic nepíše). Když zaostřím (a držím a posunuji foťák / obraz), na displeji vidím napsané ty hodnoty, co se vztahují k momentu zaostření, a ty se nemění.

 11. Ok, tak ti funguje blokace zaostření i expozice.
  Tak pak ještě jedna možnost, před focením scény, kde je bílá, kterou nechceš mít přepálenou, zaostřuj na světlo, ne na stín.

 12. Korekci expozice bys možná našla u volby „priorita clony“ a „priorita času“.

 13. 13 dík, zatím to tam nevidím. Tak asi prdlajs. Zaměřím se na tu expozici víc a uvidím, co to udělá, jestli to bude míň přepálený, když budu dávat pozor.

 14. A jaké jste měli pondělní ráno?
  Já opět nečekanost v dopravě: metro nestavilo zrovna v té jedné stanici, kde jsem chtěla vystupovat a přestoupit na pozemské spoje. Prý z důvodu poruchy eskalátoru se stanicí projíždí. Hm. Tak jsem musela o jednu dál a cesta se trošku protáhla.

 15. Pondělní ráno většinou ani nestihnu zjistit, že už je, krom toho, že obvykle zaspím a jsem ráda, že stihnu hygienu. V práci je pak pondělní blázinec, takž se zastavím až tak před tou desátou.

 16. ru
  Tyjo – to já se před desátou ne zastavím, ale dostavím, když strávím v busu místo deseti minut hodinu; jako nedávno.

  Ranní ptáče mi ještě nikdo neřek a asi už neřekne.

 17. To mně taky neříkaj, šéf je v práci od pěti. Ostatní většinou od šesti. Já se ještě v půl osmé potácím a nestačím vnímat rozvitá souvětí, jen dělám automaticky, co nejvíc spěchá.

 18. No. Já v optimálním případě teprve tak vpůl osmé jsem schopná vstávat.
  Dřív vstávám nabuzená jen v období počáteční zamilovanosti nebo když mám nějaký super nápad a chci ho hned od rána realizovat – malovat a tak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.