Odzbrojující hlášky

OD SLEČNY MARPLOVÉ…

Bloček trochu zahálí, ale kocour vypadá dnes stejně jako před půl rokem, takže je všechno v pořádku. Stejně jako před půl rokem i teď si ráda poslechnu staré audioknihy s případy Hercula Poirota. Případy slečny Marplové taky. Ale té filmové slečně Marplové jsem tolik na chuť nepřišla. Na jaře jsem o některých sobotách stihla vidět pár dílů jejích detektivních triumfů a vida – zjistila jsem, že slečna Marplová neváhá použít geniální hlášku, na kterou není odpověď!

V pravou chvíli. Například když někdo jiný řekne úplnou pitomost. Hláška slečny Marplové mu vezme vítr z plachet, umlčí ho a zároveň neurazí. Je fikaná. Vypsala jsem si tyhle odzbrojující výroky do bločku a podělím se o ně s vámi, mají totiž širokou praktickou využitelnost:

„To je zvláštní, jak snadno lidé podléhají vlastním dojmům, viďte?!“

„Vy hodně přemýšlíte, viďte?“

„Člověk se musí ptát, proč.“

.

5 komentářů u „Odzbrojující hlášky

  1. Něco ozlommozek, nebo-li k zamyšlení …

    Člověk těžko uvěří, že snídám oběd k večeři.
    T.R.Field

  2. Uplne to vidim jako otvirak nenucene balici konverzace!:)

  3. Columbo: (k psychiatrovi v jeho ordinaci)
    Pěkná ordinace, vypadá to tu hezky. Asi to lidi přiměje, aby mluvili. Víte, moje sestra má obývák, velmi, velmi moderní. Ale jakmile se tam posadíte, přestanete mluvit. Má tam takovej velkej černej stolek ve tvaru ledviny. Hned se vám z něj udělá špatně. Její manžel, ten skoro nemluví, a já myslím, že ho ten stolek už dávno vyřídil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.