Odzbrojující hlášky

OD SLEČNY MARPLOVÉ…

Bloček trochu zahálí, ale kocour vypadá dnes stejně jako před půl rokem, takže je všechno v pořádku. Stejně jako před půl rokem i teď si ráda poslechnu staré audioknihy s případy Hercula Poirota. Případy slečny Marplové taky. Ale té filmové slečně Marplové jsem tolik na chuť nepřišla. Na jaře jsem o některých sobotách stihla vidět pár dílů jejích detektivních triumfů a vida – zjistila jsem, že slečna Marplová neváhá použít geniální hlášku, na kterou není odpověď!

V pravou chvíli. Například když někdo jiný řekne úplnou pitomost. Hláška slečny Marplové mu vezme vítr z plachet, umlčí ho a zároveň neurazí. Je fikaná. Vypsala jsem si tyhle odzbrojující výroky do bločku a podělím se o ně s vámi, mají totiž širokou praktickou využitelnost:

„To je zvláštní, jak snadno lidé podléhají vlastním dojmům, viďte?!“

„Vy hodně přemýšlíte, viďte?“

„Člověk se musí ptát, proč.“

.

12 komentářů u „Odzbrojující hlášky

 1. Něco ozlommozek, nebo-li k zamyšlení …

  Člověk těžko uvěří, že snídám oběd k večeři.
  T.R.Field

 2. Uplne to vidim jako otvirak nenucene balici konverzace!:)

 3. Columbo: (k psychiatrovi v jeho ordinaci)
  Pěkná ordinace, vypadá to tu hezky. Asi to lidi přiměje, aby mluvili. Víte, moje sestra má obývák, velmi, velmi moderní. Ale jakmile se tam posadíte, přestanete mluvit. Má tam takovej velkej černej stolek ve tvaru ledviny. Hned se vám z něj udělá špatně. Její manžel, ten skoro nemluví, a já myslím, že ho ten stolek už dávno vyřídil.

 4. :- )
  a tu písničku si teprve pustím.

  Myslela jsem, že tenle týden bude konečně volnější, ale nějak se to nepotvrdilo. Šňůra deseti nebo víc každodenních divadelních zkoušek (kde hraju na housle) je za mnou, premiéra taky, ale teď musím psát žádosti o granty a zprávy a domalovat strejdovi obraz a jet na svatbu a vyzvednout si telefon, kterej jsem někde zapomněla… a tak.
  Takže mě žádný téma na blog ani nestihne napadnout. A teď právě jsme zjistila, že si budu muset rychle pořídit pas. A netuším, jestli jsem uzavřela zdárně ročník na VŠ a rozhodně nemám čas na psaní diplomky : (

 5. Ahoj!
  Když píšeš překlep ve slově „jsme“, tak by sis taky mohla pořídit psa! Místo pasu…
  To bys pak teprve koukala, kolik času nemáš :-))
  I když tohle podle popisu vypadá, že se máš sakra dobře :-)

 6. Jirko
  ajooo, psa. :- DD
  A to jsem jeden překlep ze „jsem“ na „jsme“ v tom komentu odhalila a přepsala. To se mi přesmykává furt. Futr. Frut.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.