Otázka je zásadní otázka

KOMIKS JEDE DÁL…

Asi to bude spíš základ filosofické antropologie, ale to je snad skoro totéž…

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co Liška, Comics a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 komentářů u „Otázka je zásadní otázka

 1. I zvířata si kladou otázky. Je to zvídavost? Co to je? Někam opatrně přistupují, koukají, čenichají, olizují: Co to je? To je zvídavost… taky se ptají.

  A je úžasné, co jsi udělala z otázky. Otázka znamená vystoupit ze samozřejmosti. něco samozřejmě dělám, jdu, jdu, sedím, stojím a najednou otázka: Proč jdu? Proč sedím? Proč stojím? Proč jsem? Proč se ptám? etc… takhle napsáno to vypadá blbě. ale v praxi to znamená zpozornění… zpozorním, smysly se mi zaostří, fousy se mi zježí a jsem ve střehu.

  Nedá se to debilní schvalování komentářů poslat do pr….?

 2. Schvalování komentářů – mám nastaveno, že se mají samoschvalovat rovnou. Jenže pak byla nějaká aktualizace softwaru a ta je vyššího řádu než to, co mám nastavený : (

  Takže to debilní schvalování je vyžadováno u každého komentáře.

 3. Já myslím, že zvířata si otázky nekladou.
  Jen zkoumají, co se týká konkrétních jiných živočichů a předmětů. Ale neptají se, proč. Nebo že by?
  Možná ta zvířata, co se poznají v zrcadle, by mohla klást otázky i týkající se smyslu. Když se poznají a vědí, že jejich existence je existence. Možná o zvířatech víme ve skutečnosti prdlajs.

 4. Zvířata jsou zvídavá, ale nemají jazyk. Klást si otázky bez nástroje na kladení otázek asi nejde….. Ale, je to samozřejmě otázka 🤔

 5. bo :))
  Tot otázka. Takovej špaček určitě otázky klade, když mluví. Jenže neví, že klade. Tedy otázky. Že klade vejce, to ví.

 6. Myslím, že delfíni a obecně kytovci mají cosi jako jazyk..
  Špačci jen reprodukují zvuky, čímž asi imponují samičkám..jako že jsou machři 😉

 7. ru, žejo,
  ratka to totiž pořád umí rozbalit a ne že ne. : ))
  Mě to potěšilo, jak je to tady jako zastara. Akorát zastara jsem nemusela po napsání svého komentáře jít někam klikat, abych si ho sama schválila. Holt pokrok a nechtěné aktualizace nezastavíš.

  Ještě o tý nesmrtelnosti chrousta bychom mohli začít, když už jsme u zvířat : )

 8. Mám otázku. Technickou.
  Wifi mi doma funguje, v počítači internet funguje – třeba blog nebo videa na youtube… – ale nejde mi odeslat mail. Gmail. Prý čeká na připojení. A když jsem ho zkusila odeslat z pracovního serveru, tak to taky nejde.
  Chtěla jsem totiž odeslat komiks do časopisu, ale nejde to. Naštěstí prý to můžu poslat až v pondělí, píše paní šéfredaktorka (přes messenger).
  Tak to nechápu. Maily v háji nebo co? Jinak to funguje. Ale odpoledne už podobný výpadek byl a to nefungoval net v kompu vůbec. V telefonu jo. Teď funguje, ale ne pro mailování.

 9. Na takové věci zkouším pokaždé jen restart. a pokud nic, tak většinou čekám a třeba další den to už jde. Mám O2, tam většinou problémy nejsou, ale můžou mít výpadek u nich.

  Co se týče otázek, zda se ptají zvířata tak já měla a mám na mysli otázky “nonverbální” nikoliv písmenkové. Ty otázky trčí v hlavě nebo v mysli nebo spíše v celém těle… není to napsáno. Je to spíše očekávání, myslím že jsem to už někde uvedla – nastražení uší. to je otázka, je to postoj… tak co? tak jak? co ?

 10. Skoro se bojím, že otázka “kdo je člověk” se ze sociální antropologie v průběhu let do značné míry vytratila a zůstala jenom ve filosofii, kde se na ní pohlíží s lehkým despektem jako na takový ten typ otázek, na který nikdo nikdy beztak nenajde odpověď. Místo takových otázek se teď v sociální antropologii řeší (nebo minimálně se pár let zpátky řešilo), že všechny pojmy, které se dřív používaly (kultura, příbuzenství, dominance…) jsou vlastně hrozně problematické a co s tím a jestli vůbec můžeme jakkoli o čemkoli mluvit, aniž bychom tím někoho utlačovali. Sice to chápu a vlastně mi to i je svým způsobem sympatické, ale ty extrémy, do kterých to může dojít a do kterých to občas dochází, už jsou někdy vážně poněkud uhozené. Natož aby pak zbýval prostor na takovéhle otázky!

 11. Marie Veroniko,
  no nazdar.
  Takže teď je téma způsob formulování, a co se formuluje, je teď vedlejší : (( To teda docela hrozí, že na tom se pěkně svezou lidi, co jim to tolik nemyslí, ale sedí jim nabádat druhé, řečnit, školit a mít za to zaplaceno…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *