44 komentářů u „Pat a Mat

 1. Liško, mám to přesně naopak. Listopad mě baví, přestože je to i současně láskopad :-) vůbec nevadí. Baví mě počasí, přes den sluníčko, teplo, barvy listí. I mlhy mě baví a občasný déšt nevadí – tiché, klidné, choulení se do sebe. Zpomalení, ztišení, knihy, procházky, podzimní běh. Baví mě to doma – konečně nikde tolik nelítám a věnuju se bytečku – mám novou velkou šatní skřín a postel. tyhle akce byly i společenské – kolega z práce a kamarádky z práce vzaly auto a jely jsme do Ikey a pak ke mě domů to montovat. Příjemné s užitečným a legrace. A také jak píšeš, setkání s lidmi – hospůdka, povídání si v klidu u vína a dobrého jídla.
  Můj listopad je fajn.

 2. 1.Vlastně se na podzim a zimu těším. Můžu dělat věci, na které přes jaro a léto nebyla myšlenka, nálada a nebo čas.

 3. a konečně taky dobrý čas na shlédnutí pár filmů, dobrý čas na víc spánku. :-) zkrátka relax.

 4. 3 na to právě moc nemám sílu. A když nasadím víc spánku, stejně vstanu pozdě a přijdu do práce pozdě, je to naprd.
  Tak to je dobře, že pro tebe to víc času je a víc možnosti koncentrace na příjemné činnosti. Tak to asi bylo i v historii – v zimě se dělalo něco uvnitř, nelítalo se po polích.

 5. Liško, mně se listopad líbí – konečně už je po Dušičkách. :-))
  Eště furt se dá chodit na výlety, neleží všude sníh, a práce na zahrádce se dají utěšeně odkládat… A sauna už běží…
  Akorát ten krátkej den je na prd.

 6. Lišce padá nálada a přichází šedivá únava. Tak to chápu

 7. Až projdu únavou, třeba se to změní k pěknýmu. Mohla bych zase štrikovat nebo něco podobnýho. Spíš si číst literaturu by se mi hodilo. Takže abych si pro to vytvořila hezké prostředí a uklidila si, to by šlo. Zítra mám dovolenou za účelem návštěvy lékaře a odpočinku. V sobotu můžu možná trochu poklidit.

 8. Neblázni Liško, lepšího malíře nenajdeš :-)

  Pozítří má první výročí Wabi Daněk, ten díky listopadu dokonce znesmrtelněl.

 9. Já se teda připdávám do klubu nepřátel listopádu (a to jsem se v listopadu narodila!). Pro pár jednoduchých a srozumitelných důvod“: nemůžu ráno vstát, v 5 už je tma, s každým stupněm se zkracují výlety a pobyt venku, na lavičce v parku už dlouho neposedíš, smutná a studená Památka zesnulých, do jara daleko. Daleko, ale přijde. Já už se těším třeba na únor. To je takovej nemastnej neslanej měsíc, ale po něm už je březen a dují jarní větry:)

 10. Čoveče, v únoru u nás mínus pětadvacet i víc, na autech furt škrabat okna a hřát začnou až po patnáctui kilometrech…

 11. 10. Psice říkej si, že každým dnem jsme blíž k jaru :-) a s tím světlem za chvíli tu bude slunovrat a den se začne zase sice nepatrně, ale přece natahovat.

 12. Mě unor a březen přijde syrovější než ten listopad. Zima, břečky….období chřipek….nic moc.

 13. Jirko*
  ajo, Wabi. Letos jsem nezpívala ani jeho Listopad ani „Já malíř podzim jsem tu zpátky…“ Už nemáme žádnou ranní komunitu, kde bych si to zahrála na kytaru. Na tu kytaru zapůjčenou od Pařeza / Ghosta.

 14. Barča: Jojo, na slunovrat se těším:) Ale docela i na to prosincové adventní temno. Jen ten listopad je tam takové pomalé umírání, co navíc připomíná, jak bylo v říjnu krásně a jak už je teď kosa:)

 15. a jak s listopadem souvisí matka? tedy že sedí v obýváku do půlky srpna.

 16. Chacháá, je pátek osm večer a můžu jít domů a mám o víkendu volno, tak to snad bude fajn a čas a můžu si utřít prach. Ach.

 17. 16 – ten Malíř podzim není W. D., to jsou Smolaři, Podzimní zpráva.

 18. 22
  Jojo, Podzimní zpráva není od W.Daňka. Ale vždycky zapomenu, od koho je. Smolaři – jdu se podívat, co ještě mají za písně.

 19. Mně víc než Wabi Daněk seděl Wabi Ryvola s Mikim Ryvolou. Po těchhle písnmičkách se mi občas stýská, i do auta by byly fajn, akorát že jsem je všechny měla jen na kazetách a ty mi zmařilo kdysi mladší robátko coby batole. Hezky se mu z nich ty pásky vytahovaly, jak zkoušel, kde bude konec. Vyzkoušel všechny.

 20. A asi víc Miki.
  Úplně nejúžasnější písnička stran poštu přezpívání jejího začátku v duchu je „Já jsem tak línej, tak překrásně línej a nejlepší na tom, že nechci bejt jinej…“ :-)
  (To se to válí, když sluníčko pálí… – jojo, to do listopadu moc není. To už spíš to Odjíždím a za sebou mám babí léto, ale to je zas spíš říjnový.)

 21. 24:
  Tak ja jdu hledat na trubku Terezu.
  Ani nevim,jestli je od Mikiho,nebo Wabiho,ale poslechnu si ji rad.

 22. Mně to pochopení trvalo jednu celou a ještě jednou první sloku písničky. :-))

 23. 36:
  Já si to zkusil vygooglit.
  Vy s těmito medikamenty máte nějakou osobní zkušenost,Milane?
  Když je tak fundovaně doporučujete,tak předpokládám,že ano.

 24. 36 Milane
  Né, to nepotřebuju. :- )
  A rozhodně ne předčasně a zbytečně. AD nepotřebuju a anxiolytika já neberu, já radši projdu utrpením. Peklem. Jako že jsem prošla už dávno. A přežila. A návykový léky prostě nikdy neberu. Stačí dvě pivka :- ) Ta nejsou na předpis.

 25. 38
  Jsou obecně profláknutý, myslím. Znám je (vím o nich) taky léta od lidí z internetu, co je brali, nebo z debat na internetu. I skrze jejich vedlejší účinky, komplikace při nepravidelném braní a pak při vysazování.
  Asi to měl být od pana Milana jen vtípek.

 26. 41. co znamená neurol? vím že existují tzv. módní prášky, mladí si je kupují a hází je do sebe jako chleba. mají z toho dobré pocity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.